Cel mai bun Windows

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply

Windows

Windows XP
13
34%
Windows 7
25
66%
 
Total votes: 38
sorin35
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 1
Joined: 04 Jun 2012, 12:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Contact:

04 Jun 2012, 13:35

salut.sunt nou pe aici si ce pot sa va spun despre sisteme operative e ca 7,ultimate mi-a placut .am o unitate destul de performanta ca sa spun asa,e produsa de gigabite si nu degeaba se spune ca e marca de calitate.la ce am eu nu ami este frica sa instalez orice sistem operativ existent pe piata,cu toate ca mai necesita ceva schimbari.si ca sa nu palavragesc degeaba va spun ce am achizitionat pentru o suma de 350€.unitatea se numeste ,,choolbox starter pro,,are o placa de baza gigabite dual bios,capabila cu oricare din procesoarele I 3,5,7 ,eu am I3,am 4gb ddr3,hard de 500gb seagate,ca video am o N-vidia tot de gigabite cu 1gb ddr3,marog si mai multe care de fapt nu ma intereseaza asa de mult.mi-a venit instalat cu linux ubuntu nu mai stiu ce varianta ,dar am renuntat pentru ca e putin cam dificil de lucrat cu el ,mai ales pentru cei care nu stiu sa lucreze cu ms-dos.de atunci am probat mai toate tipurile de windows-uri si m-am oprit la 7 ultimate.are grafica buna,jocurile merg destul de bine,comenzile sunt mai lente putin fata de xp dar asta e pentru ca asa e sistemul asta.windows 8?.........deocamdata e de proba ca si 7 mai acus cativa ani aducetiva aminte ca microsoft cand a scos 7 era de proba si downloadabil.deci prin urmare daca ai o unitate cat de cat aproape de anii care ai traim sfatul meu e sa o anbunatatesti si puneti w.7 dar cumpara unul cu liceenta cu tot ,merge mai bine decat cele downloadate cu activator.daca e model mai vechi ........multumestete cu xp.e destul de bunicel si sa nu uitam ca a fost si este destul de folosit ca sistem operativ. :>
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information