Un sfat din partea mea.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Aure
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 921
Joined: 09 Apr 2011, 11:02
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: Nu.
Location: Agnita
Has thanked: 118 times
Been thanked: 37 times

28 Jun 2012, 00:00

Deci salut baieti, sunt Aure, pe toate forumurile unde sunt prezent, apar cu numele Aure. Am 15 ani, sunt dintr-un orasel micut. Vreau si imi doresc ca ceea ce va scriu aici sa va intre in cap. Ceea ce vreau sa va spun eu este doar un sfat pentru tot ceea ce se intampla pe net in Romania sau in multe tari , la varsta asta care multi dintre noi o avem acuma. Am inceput la varsta de 12 ani sa joc San Andreas Multiplayer, am devenit dependet, scoala a fost pusa pe locul doi atunci, am ajuns la dependenta mare fata de acel joc, acela m-a introdus in lumea asta, odata jucand acel joc pe un server public si vazand cum sta treaba, am deschis propriul server, odata ce am deschis primul meu server si avand faima cu el, am intrat in prima comunitate, ajuns renumit in comunitate, am preluato eu, ajung renumit cu comunitatea si am dependenta de net, ura si invidie din multe parti chiar si din partea prietenilor, care au fost pusi si ei pe locul doi si dati la'o parte. Am ajuns sa imi creasca nervii pe zi ce trece, timpul ma presa si la scoala, eram doar cu gandul "vaiii ca ajung acasa si sa vad cati sunt pe server, ce mesaje mai sunt pe forum oare?" , doar ganduri care imi presau nervii si stresul. Chiar asa am ajuns? Asta e nimica, am ajuns sa invat putin "hacking" si am inceput sa atac diferite persoane, sa traiesc din calculator. Am ajuns la varsta de 13 ani, deja eram renumit sa zic asa pe diferite forumuri, siteuri si servere de San Andreas Multiplayer, aveam propria mea comunitate deschisa, domeniul meu platit din banii parintilor mei, serverele platite la fel din banii lor si toate doar din banii de buzunar sau a parintilor. Am ajuns sa ma las si de SA:MP, in sfarsit, am crezut ca am scapat, dar nu.. Am dat in prostia forumurilor, am inceput sa deschid forumuri cu diferite subiecte, sa deschid bloguri, siteuri , "firme de gazduire" si diferite prostii. Toti cred ca ati ajuns deja la pasu asta nu? Si apropo, multi pana acuma ati fost si sunteti cu Counter Strikeul la fel cum am fost eu cu SA:MP-ul, poate si mai mult, dar nu cred.. Deci sa revenim, am ajuns sa am "firma" mea de gazduire, sa vand produse furate de la altii. Am dato deja in prostii, sa fac toate felurile de lucruri pe net pentru a ajunge "faimos" , pentru a avea o reputatie "buna" si cat mai "mare" . Asta este, am inceput sa o iau razna, am dat totul pe locul doi, pe primul loc prostia cu comunitati, siteuri si servere. O mare prostie, am facut 14 ani, am inceput sa sa simt cu adevarat cum e sa iti traiesti viata fata de o persoana iubita, fata de prieteni si sa imi vad de viata cu adevarat, de scoala si de viitorul meu, am renuntat dintr-o data la tot, am dat jos de pe mine dependenta intr-o fractiune de secunda, am scapat de "lipitorile" comunitatilor , serverelor etc. Eu va sfatuiesc sa luati aminte din ceea ce am scris aici, m-am cam grabit deoarece trebuie sa plec, dar daca vreti detalii despre acest subiect va dau oricand, dar nu pe privat deoarece am restrictie. Acum la 15 ani va spun, imi traiesc viata cu adevarat, internetul este folosit cum trebuie.
RoyalServer 2
User avatar
Syl
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2334
Joined: 30 Apr 2008, 22:48
Detinator Steam: Da
CS Status: -
SteamID: -
Reputatie: Fost moderator
Location: Bucuresti
Has thanked: 82 times
Been thanked: 114 times

28 Jun 2012, 00:09

Code: Select all

dependenta mare fata de acel joc, acela m-a introdus in lumea asta,
Foarte multi au aceasta problema... am trecut si eu prin ceva asemanator dar la un nivel mai mic.
Sincer sa fiu am citit tot si da , este bine ca ti.ai dat seama intr.un final si , te felicit !
Bafta pe viitor si ai grija sa nu cazi iar in " patima universului virtual "
Când ţi-e dor o să te doară
Dar tu să rămâi o fiară
Că-s hiene în jurul tău gata să sară


Image
»
User avatar
Aure
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 921
Joined: 09 Apr 2011, 11:02
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: Nu.
Location: Agnita
Has thanked: 118 times
Been thanked: 37 times

28 Jun 2012, 00:13

De cazut nu o sa cad, am refuzat multe ispite gen "nu vrei sa ne deschidem comunitate amandoi? platesc eu tot! " :-j
Andrei N.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1365
Joined: 04 Sep 2010, 14:49
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost Moderator
Nume anterior: msK, ANGU
Has thanked: 217 times
Been thanked: 202 times
Contact:

28 Jun 2012, 00:14

Foarte corect ce ai spus.

Asa eram si eu inainte.
.
User avatar
Aure
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 921
Joined: 09 Apr 2011, 11:02
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: Nu.
Location: Agnita
Has thanked: 118 times
Been thanked: 37 times

28 Jun 2012, 00:15

msK vad ca esti moderator, ai activitate buna pe forum. Ce varsta ai?
SQL|Junnior
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 646
Joined: 13 Feb 2011, 14:55
Detinator Steam: Da
Has thanked: 40 times
Been thanked: 32 times

28 Jun 2012, 00:16

Şi eu la fel eram cu CS-ul, acum am ajuns să stau 3 ore pe zi la PC.
Mult noroc şi baftă în continuare. Sper să vă treziţi şi mulţi alţii la realitate!
User avatar
Aure
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 921
Joined: 09 Apr 2011, 11:02
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: Nu.
Location: Agnita
Has thanked: 118 times
Been thanked: 37 times

28 Jun 2012, 00:20

3 ore la pe zi la PC e putin, eu si acuma stau atata, de exemplu seara stau pana tarziu, dar asta cand e iubita pe net si vorbesc cu ea sau mai intru pe facebook, si aici pe forum din cand in cand.
User avatar
h4wk
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3806
Joined: 22 Sep 2009, 13:10
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior : DaZ , zimpe , Dan eXtream
Location: Iasi
Has thanked: 306 times
Been thanked: 321 times
Contact:

28 Jun 2012, 00:20

Foarte adevarat ceea ce ai spus mai sus...Si eu am 17 ani,iar pe la 14-15 ani stateam toata ziua in casa,'lipit' cu ochii de calculator...prietenii ma chemau afara,iar eu ii minteam,spunand ca am treaba,doar sa nu fiu deranjat de la calculator...Dar cu timpul,am realizat ca mi-am irosit 2 ani din viata,stand in fata unui calculator,in loc sa ies pe afara,cu prieteni etc....Odata cu implinirea varstei de 16 ani,am 'deschis ochii' spre 'o viata noua',cea a 'distractiei'....Incetul cu incetul am reusit sa`mi petrec 3-4h/zi in fata calculatorului,iar restul afara...Acum stau pana pe la ora 00:00 afara,iar cand vin acasa,doar un film si gata...Crede`ma ca din moment ce vei 'inainta' in viata,vei vedea ca nu totul se 'rezuma' la calculator/jocuri pe calculator...
Last edited by h4wk on 28 Jun 2012, 00:24, edited 1 time in total.

Code: Select all

"Daca ai culoare nu inseamna ca esti mai presus ca un utilizator. Culoare e un fel de "rasplata" pentru ca te implici in "ridicarea" acestei comunitati.
Unii nu realizeaza ca daca ai culoare nu inseamna ca esti smecher." -- by Alexey
:troll :troll

Spui ceva,dar faci altceva !
Anonymous117
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 347
Joined: 28 May 2012, 14:46
Detinator Steam: Nu
Been thanked: 25 times
Contact:

28 Jun 2012, 00:22

Numai copii de 14 ani gândesc aşa... :))
Image
User avatar
Aure
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 921
Joined: 09 Apr 2011, 11:02
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: Nu.
Location: Agnita
Has thanked: 118 times
Been thanked: 37 times

28 Jun 2012, 00:26

Credeti-ma ca odata ce ati dat de o prietena, o sa va faca ea sa va lasati incetu cu incetu, chiar daca nu te lasi din prima de prostiile astea, o sa ajungi sa o neglijezi si o sa isi dea seama si o sa iti spuna ea pana iti dai seama ce alegi, si nu cred ca renunti la ea pentru un server sau forum, asta doar sa fie ultima tarfa de pe planeta. :|
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

28 Jun 2012, 00:27

Anonymous117 wrote:Numai copii de 14 ani gândesc aşa... :))
Nu fi asa de sigur.
User avatar
h4wk
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3806
Joined: 22 Sep 2009, 13:10
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior : DaZ , zimpe , Dan eXtream
Location: Iasi
Has thanked: 306 times
Been thanked: 321 times
Contact:

28 Jun 2012, 00:27

Anonymous117 wrote:Numai copii de 14 ani gândesc aşa... :))
Tu cand aveai 14 ani,sunt curios cum gandeai ;)

Code: Select all

"Daca ai culoare nu inseamna ca esti mai presus ca un utilizator. Culoare e un fel de "rasplata" pentru ca te implici in "ridicarea" acestei comunitati.
Unii nu realizeaza ca daca ai culoare nu inseamna ca esti smecher." -- by Alexey
:troll :troll

Spui ceva,dar faci altceva !
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information