In ce tara ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
LuCI...
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 870
Joined: 09 Jan 2012, 20:19
Detinator Steam: Da
CS Status: Înşelându-i pe alţii, te înşeli pe tine.
Detinator server CS: CS.ExtreamCS.Com
SteamID: gaby_razer
Location: Iasi
Has thanked: 75 times
Been thanked: 47 times
Contact:

04 Jul 2012, 15:45

Fiti seriosi :-j Cine ar vrea sa stea in Romania unde muncesti ca prostu pe bani putini, suntem inapoi cu cel putin 30 ani fata de alte tari .
Image
Image Noul Y!M: iasi.luci
RoyalServer 2
User avatar
StormRage
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2218
Joined: 19 May 2011, 19:14
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Da
Reputatie: Fost moderator
Restrictie moderator
Nume anterior: Mandriva
ale(c)s
Location: Ah..nvm
Has thanked: 208 times
Been thanked: 142 times

04 Jul 2012, 15:53

LuCI... wrote:Fiti seriosi :-j Cine ar vrea sa stea in Romania unde muncesti ca prostu pe bani putini, suntem inapoi cu cel putin 30 ani fata de alte tari .

Multi si-ar dori sa traiasca in Romania, avem o tara frumoasa. Dar este prost administrata.
Ray
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 112
Joined: 08 Aug 2008, 17:00
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 25 times
Been thanked: 5 times

04 Jul 2012, 15:56

Australia :)
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

04 Jul 2012, 16:20

Romania !
sefuboss1
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 194
Joined: 09 Nov 2011, 21:14
Detinator Steam: Nu
CS Status: Ma plimb virtual
Detinator server CS: Nu
SteamID: E criza fratilor
Location: Satu Mare
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times
Contact:

04 Jul 2012, 16:26

India :)))=))))
Kanthos
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 745
Joined: 19 Dec 2011, 17:14
Detinator Steam: Da
SteamID: rocklife953
Reputatie: Fost moderator
Location: Lisbon
Has thanked: 51 times
Been thanked: 40 times

04 Jul 2012, 16:27

Germania / USA.
User avatar
Andrei.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2828
Joined: 28 Jun 2009, 18:48
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: crazyParazitu
Location: In jurul lumii
Has thanked: 402 times
Been thanked: 209 times

04 Jul 2012, 16:28

Dubai - Emiratele Arabe Unite 8->
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

[regulia][/regulia]
java
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 930
Joined: 12 Feb 2011, 18:03
Detinator Steam: Da
CS Status: ????
Has thanked: 333 times
Been thanked: 56 times
Contact:

04 Jul 2012, 16:28

ale(c)s wrote:
LuCI... wrote:Fiti seriosi :-j Cine ar vrea sa stea in Romania unde muncesti ca prostu pe bani putini, suntem inapoi cu cel putin 30 ani fata de alte tari .

Multi si-ar dori sa traiasca in Romania, avem o tara frumoasa. Dar este prost administrata.
pro..
Tara foarte,foarte,foarte,foarte,s.am.d frumoasa , dar nu e condusa bine..
In ce tara as vi vrut sa ma nasc ? nu stiu sincer :)
E bine aici in Romania unde m-am nascut ;)
Image
Scurtezi link-uri si faci bani - Shorte.st
User avatar
Syl
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2334
Joined: 30 Apr 2008, 22:48
Detinator Steam: Da
CS Status: -
SteamID: -
Reputatie: Fost moderator
Location: Bucuresti
Has thanked: 82 times
Been thanked: 114 times

04 Jul 2012, 16:37

Polonia, Japonia, Burundi, oriunde!
Last edited by Syl on 04 Jul 2012, 16:48, edited 3 times in total.
Când ţi-e dor o să te doară
Dar tu să rămâi o fiară
Că-s hiene în jurul tău gata să sară


Image
»
User avatar
MyLo
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2373
Joined: 13 Aug 2011, 03:46
Detinator Steam: Nu
CS Status: Destinul lucreaza prin amanunte.
Reputatie: Fost moderator
Location: Arad
Has thanked: 117 times
Been thanked: 120 times

04 Jul 2012, 16:39

USA sau Russia.
mezzzu
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2235
Joined: 19 Dec 2010, 17:31
Detinator Steam: Da
CS Status: Working...
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fost manager FURIEN.EXTREAMCS.COM
Restrictie moderator
Has thanked: 85 times
Been thanked: 137 times

04 Jul 2012, 16:49

Pot spune ca mie bine in Romania , dar cand ma uit in jurul meu si vad oameni care se bat in fata unui Market nou deschis pentru a intra primii , datorita reducerilor de 5% , 10% , chiar mi se face mila de noi . Unii se amuza pe seama lor si ii fac batrani nebuni sau chestii de genul , nestiind defapt ca acel 1 leu pus deoparte inseamna defapt painea de pe ziua urmatoare .
Va spun si din viata mea de zi cu zi , bunica-mea a fost croitoreasa , acum are o pensie de 600 ron . Ea traieste mai mult din banii pe care ii mai scoate de la un costum ceva facut la comanda , de pe care mai scoate 20-30 lei.
Este foarte greu de trait in Romania datorita faptului ca cei de la putere , alesi tot de noi , si-au batut joc , au luat mancarea din fata atator oameni si s-au sters la dos cu ea . In ultimii 4 ani am observat ca orice presedinte , conducator de partid ar alege , toti se uita intai la papucii din picioare si la telefonul din buzunar , dupa care si la restul oamenilor , carora le mai da cate 1 firmitura.
Imi spunea si mama acum ceva timp : "Cand a fost revolutia , toti tinerii au iesit in strada si si-au cerut dreptul lor , in zilele de astazi , toti stau pe Facebook sau trimit mass-uri pe messenger pentru a se da mari patroti" <= Ii dau dreptate . E mai bine sa stai la pc si sa joci o DotA nu ? :-j
De ce credeti ca toti doctorii , afaceristii , toti oamenii de profesie buna , pleaca in strainatate ? Pleaca deoarece acolo este mult mai bine . Un asistent medical in Romania castiga pe luna 1100 ron adica 440 euro , pe cand in strainatate iei chiar si 1200-1500 euro !

Chiar mi-as fi dorit si eu sa ma fi nascut prin SUA sau Anglia ...
User avatar
LuCI...
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 870
Joined: 09 Jan 2012, 20:19
Detinator Steam: Da
CS Status: Înşelându-i pe alţii, te înşeli pe tine.
Detinator server CS: CS.ExtreamCS.Com
SteamID: gaby_razer
Location: Iasi
Has thanked: 75 times
Been thanked: 47 times
Contact:

04 Jul 2012, 17:05

mezzzu wrote:Pot spune ca mie bine in Romania , dar cand ma uit in jurul meu si vad oameni care se bat in fata unui Market nou deschis pentru a intra primii , datorita reducerilor de 5% , 10% , chiar mi se face mila de noi . Unii se amuza pe seama lor si ii fac batrani nebuni sau chestii de genul , nestiind defapt ca acel 1 leu pus deoparte inseamna defapt painea de pe ziua urmatoare .
Va spun si din viata mea de zi cu zi , bunica-mea a fost croitoreasa , acum are o pensie de 600 ron . Ea traieste mai mult din banii pe care ii mai scoate de la un costum ceva facut la comanda , de pe care mai scoate 20-30 lei.
Este foarte greu de trait in Romania datorita faptului ca cei de la putere , alesi tot de noi , si-au batut joc , au luat mancarea din fata atator oameni si s-au sters la dos cu ea . In ultimii 4 ani am observat ca orice presedinte , conducator de partid ar alege , toti se uita intai la papucii din picioare si la telefonul din buzunar , dupa care si la restul oamenilor , carora le mai da cate 1 firmitura.
Imi spunea si mama acum ceva timp : "Cand a fost revolutia , toti tinerii au iesit in strada si si-au cerut dreptul lor , in zilele de astazi , toti stau pe Facebook sau trimit mass-uri pe messenger pentru a se da mari patroti" <= Ii dau dreptate . E mai bine sa stai la pc si sa joci o DotA nu ? :-j
De ce credeti ca toti doctorii , afaceristii , toti oamenii de profesie buna , pleaca in strainatate ? Pleaca deoarece acolo este mult mai bine . Un asistent medical in Romania castiga pe luna 1100 ron adica 440 euro , pe cand in strainatate iei chiar si 1200-1500 euro !

Chiar mi-as fi dorit si eu sa ma fi nascut prin SUA sau Anglia ...
pai dc mai zici ca ti-e bine in Romania /:) ,Nu ai vrea ca bunica ta sa aibe un trai mai bun si tu la fel ? Tu nu vezi ca batranii din tari straine ia Romani sa aibe grija de ei ? Si stii dc ? Pentru ca noi ne multumim cu bani putini ;) Noua 500 euro ( 20 milioane ) salar pe luna ni se pare destul de mult iar in alte tari, defapt in cam toate tarile 500 euro este o jumate din salarul lor ... Majoritatea au peste 1000 de Euro / Dolari etc .Mi-au zis prieteni de-ai mei ca acolo unu de la salubris are Cel putin o masina si o casa cu etaj si mai sunt si foarte respectati pentru munca lor, iar la noi ...
Ce sa faci in Romania ? Sa muncesti pentru 8 milioane si mai ai si datorii ...
Last edited by LuCI... on 04 Jul 2012, 17:06, edited 1 time in total.
Image
Image Noul Y!M: iasi.luci
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information