Creatina + Program Sala

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Andrew
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 958
Joined: 12 Mar 2008, 14:51
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Has thanked: 33 times
Been thanked: 52 times

08 Jul 2012, 22:20

Ryan Humphrey wrote:Cate kg ai?

Program:

Depinde cate zile vrei sa faci pe saptamana, uite aici un program pe 3 zile:

Luni: Piept + Triceps

Miercuri: Spate + Biceps

Vineri: Picioare + Umeri

http://www.pronutrition.ro/produs.aspx? ... ID=0&bID=0

Sau intra aici, selecteaza unde te incadrezi, ce vrei sa faci si-ti va da un program de antrenament + nutritie si proteine.
tu faci picioare + umeri , ce logica are ? de obicei cand faci umeri ori bagi, umeri + trapez , ori umeri + triceps (ca intra si tricepsul la fel ca la piept)

uite aici un program bun, pentru incepatori, care l-am facut si eu cand eram incepatorȘ

luni - piept biceps
marti - pauza
miercuri - spate + triceps
joi - picioare
vineri - umeri + trapez
sambata/duminica - cardio ( sa te mentii in forma, cardio adica banda,bicicleta, sa pui inima in miscare)

nu ai calcat niciodata intr-o sala de forta, si vrei sa iei creatina, pai aia se ia pe perioada de vara pentru definire, la tine ce sa se defineasca ? daca nu ai facut nicioadata sala, aia o iau cei care au deja muschii formatii, accentuati si pentru ai scoate mai mult in evidenta isi baga umpic de creatina dimineata in ceai sau in orice lichid
+ ca, creatina iti afecteaza ficatul, cei care iau creatina iau si o pastila de dextroza dupa, pentru a nu avea probleme cu ficatul mai tarziu
odihna + alimentatie + executarea corecta a exercitiilor + antrenamentul CU CAP SI TACT este cel mai important element, cheia succesului
RoyalServer 2
User avatar
Happyy
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 62
Joined: 10 Jun 2012, 22:22
Detinator Steam: Da
CS Status: Vacanta!!!
Detinator server CS: Nu
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Contact:

08 Jul 2012, 22:32

DonMarco wrote:de ce *** bagi creatina in tine ma?! nu e buna deloc. poti intreba oricie instructor... cand o sa fii mare(35-40ani) o sa ai probleme cu ficatu si inima ;) o sa arati si tu bine pana la 30 ani dupa toti muschii aia ti se vor lasa :-j cand va aud frate cu creatina voastra imi vine sa va dau foc
Si pana la urma nu e treaba ta , e liber sa faca ce vrea .

On : pai incearca sa ajungi la 70 de kg , o sa iti fie mai usor sa tragi de ele :) si cu tigarile trebuie sa o lasi mai usor 1-2 max pe zi altfel nu faci nici o treaba...

vezi aici de creatina http://www.megaproteine.ro/Creatina/Siz ... rformance/
Omg Image Image
Vlad -
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2680
Joined: 28 Jun 2012, 15:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Simplu., QUAZw
Has thanked: 68 times
Been thanked: 219 times

08 Jul 2012, 22:33

@ Andrew: Am mai facut sala timp de 1 luna ( natural ) fara nimic si nu prea am avut rezultate .. La spate + umeri ce aparat pot folosi ( imi poti da o poza ) ?
pcgarage.ro - Vrei să primeşti o reducere SUBSTANŢIALĂ atunci când comanzi ceva de pe PCGARAGE ? Atunci poţi folosi acest cod: JQKYPA1X.
Casual
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4000
Joined: 25 Mar 2009, 22:54
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Has thanked: 52 times
Been thanked: 655 times
Contact:

08 Jul 2012, 22:35

Simplu. wrote:@ Andrew: Am mai facut sala timp de 1 luna ( natural ) fara nimic si nu prea am avut rezultate .. La spate + umeri ce aparat pot folosi ( imi poti da o poza ) ?
pai e doar 1 luna vere.. 1 LUNA, nu 1 an .. ce mari asteptari ai in asta 1 luna? in plus ai 60 kg.. trebuie sa mananci bine (asta nu inseamna sa mananci ca porcul, cu cap), sa te odihnesti mult.. culcat la 22, 23
Vlad -
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2680
Joined: 28 Jun 2012, 15:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Simplu., QUAZw
Has thanked: 68 times
Been thanked: 219 times

08 Jul 2012, 22:37

de cat ori sa mananc pe zi ( 5-6 ) si putin sau cat sa ma satur .. ?!
pcgarage.ro - Vrei să primeşti o reducere SUBSTANŢIALĂ atunci când comanzi ceva de pe PCGARAGE ? Atunci poţi folosi acest cod: JQKYPA1X.
Casual
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4000
Joined: 25 Mar 2009, 22:54
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Has thanked: 52 times
Been thanked: 655 times
Contact:

08 Jul 2012, 23:33

Simplu. wrote:de cat ori sa mananc pe zi ( 5-6 ) si putin sau cat sa ma satur .. ?!
mese mici si dese :)
Andrew
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 958
Joined: 12 Mar 2008, 14:51
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Has thanked: 33 times
Been thanked: 52 times

09 Jul 2012, 13:07

eu mananc din 3 in 3 ore, la pranz - seara mese mari, bogate in carbo + proteine ( cam 5-6 mese pe zi ) + 1 l de lapte pe zi sa bei in fiecare zi, culcat la 22 00 trezit la 7, acesta este prog meu, si lasa creatina, mai intai sa ti se accentueze forma, sa cresti in densitate musculare si dupa aceea poti folosi creatina

ps : eu in prima luna de sala, ma pierdeam in ea, nu stiam ce face aia, d-abia imi facusem un program, si tu vrei deja dupa 1 LUNA sa bagi creatina in tine, probabil consideri ca 1 luna e de ajuns....
turbonet
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 191
Joined: 20 Jan 2009, 09:17
Detinator Steam: Nu
CS Status: -
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

09 Jul 2012, 13:37

Bagi in tine pana simti ca explodezi, asa mi-a zis instructorul la sala.Sunt in aceasi situatie ca tine , 182 cm si 60 kg, dar am 14 ani jumate.
Bag de 2 saptamani sala, inca nu se vede nimic, dar sa vezi dupa jumatate de an.
Vlad -
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2680
Joined: 28 Jun 2012, 15:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Simplu., QUAZw
Has thanked: 68 times
Been thanked: 219 times

09 Jul 2012, 14:22

turbonet wrote:Bagi in tine pana simti ca explodezi, asa mi-a zis instructorul la sala.Sunt in aceasi situatie ca tine , 182 cm si 60 kg, dar am 14 ani jumate.
Bag de 2 saptamani sala, inca nu se vede nimic, dar sa vezi dupa jumatate de an.
Asta-i clar .. Faza e ca eu vreau sa bag doar 1 luna, nimic mai mult :) . Cat sa ma conturez !

@ pana la urma ma mai ingras putin si dupa ma apuc de treaba calumea timp de 1-2 luni si dupa poate am sa bag niste creatina :D .
pcgarage.ro - Vrei să primeşti o reducere SUBSTANŢIALĂ atunci când comanzi ceva de pe PCGARAGE ? Atunci poţi folosi acest cod: JQKYPA1X.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Dot [Bot], Semrush [Bot], TheDevil, Yandex [Bot] and 674 guests