Noul cod rutier, Marius Stanculescu

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
Ionut
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3927
Joined: 28 Jul 2008, 23:10
Detinator Steam: Da
SteamID: intzor
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: blanq, filtzeR
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Constanta
Has thanked: 142 times
Been thanked: 243 times

10 Jul 2012, 12:15

Am cumparat "Noul cod rutier pe intelesul tuturor de Marius stanculescu" editia 2012.
Are 1000 de intrebari + cd cu simulare examen.

Vreau sa stiu daca a mai cumparat cineva cartea si ce parere si-a facut.
Coperta arata asa: http://www.librariaatlas.ro/images/noul ... eocora.jpg
Always on ten, always too loud
Always too hard for this boujee ass crowd
Even these haters, they love my style
So, I don't know what you talkin' about
RoyalServer 2
r0zA
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 576
Joined: 05 Feb 2009, 18:13
Detinator Steam: Da
Location: Ramnicu Sarat
Has thanked: 52 times
Been thanked: 6 times

10 Jul 2012, 12:26

Eu am cumparat, dar nu am CD la el, e doar cartea si atat.
X-Strada: Salut allz la toti !

elm0sss: ma duc sa ma masturbez
elm0sss: in baie
elm0sss: salut

>:) heched
Faints
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 171
Joined: 05 Apr 2009, 14:22
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Ban 3 luni !
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times

10 Jul 2012, 12:57

BBS wrote:Am cumparat "Noul cod rutier pe intelesul tuturor de Marius stanculescu" editia 2012.
Are 1000 de intrebari + cd cu simulare examen.

Vreau sa stiu daca a mai cumparat cineva cartea si ce parere si-a facut.
Coperta arata asa: http://www.librariaatlas.ro/images/noul ... eocora.jpg
Salut, poti sa inveti si din cartea din anul 2011 dar poti si din asta, dar trebuie sa fi atent daca are REGULAMENT sunt peste 100 de pagini.
Daca n-are inseamna ca, cartea nu e buna. ( Din ce mi-a zis instructorul )
Cel mai bine e sa inveti de pe acest site www.drpciv.ro , este cel mai bun site de chestionare auto.
La examenul auto o sa-ti vina acelas "stil" si intrebari ca pe acel site. Va fi exact la fel.
Problema este ca acel site nu iti zice raspunsul la intrebarea care ai raspuns gresit.

Poti face in felul urmator ( asa fac eu de vreo 3 saptamani ) Nu uita ca trebuie sa-ti creezi un cont pe site-ul lor :

Cand ti se da intrebarea, o rezolvi ( alegi tu dintre variante DAR NU DAI IMEDIAT PE TRIMITE RASPUNS.
Dupa ce raspunzi copiezi intrebarea, cu cltr + c nu merge cu right click ca nu-ti dau ei voie.
Dai paste pe google si iti va aparea prima pe google, cel mai mult o sa-ti apara pe autozapp , raspunsuridrpciv si inca una moya sau ceva de genu.
Dupa ce vezi raspunsul pe google / acele site-uri si ai gresit, il citesti de 2 ori si dai raspunde mai tarziu.
Iar mai incolo o sa revina aceas intrebare si o faci fara sa te uiti pe alte site-uri ( asa inveti din greseli ).
Bafta si ma scuzati pentru acest post lung.
Ionut
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3927
Joined: 28 Jul 2008, 23:10
Detinator Steam: Da
SteamID: intzor
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: blanq, filtzeR
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Constanta
Has thanked: 142 times
Been thanked: 243 times

10 Jul 2012, 22:22

Faints wrote:
BBS wrote:Am cumparat "Noul cod rutier pe intelesul tuturor de Marius stanculescu" editia 2012.
Are 1000 de intrebari + cd cu simulare examen.

Vreau sa stiu daca a mai cumparat cineva cartea si ce parere si-a facut.
Coperta arata asa: http://www.librariaatlas.ro/images/noul ... eocora.jpg
Salut, poti sa inveti si din cartea din anul 2011 dar poti si din asta, dar trebuie sa fi atent daca are REGULAMENT sunt peste 100 de pagini.
Daca n-are inseamna ca, cartea nu e buna. ( Din ce mi-a zis instructorul )
Cel mai bine e sa inveti de pe acest site http://www.drpciv.ro , este cel mai bun site de chestionare auto.
La examenul auto o sa-ti vina acelas "stil" si intrebari ca pe acel site. Va fi exact la fel.
Problema este ca acel site nu iti zice raspunsul la intrebarea care ai raspuns gresit.

Poti face in felul urmator ( asa fac eu de vreo 3 saptamani ) Nu uita ca trebuie sa-ti creezi un cont pe site-ul lor :

Cand ti se da intrebarea, o rezolvi ( alegi tu dintre variante DAR NU DAI IMEDIAT PE TRIMITE RASPUNS.
Dupa ce raspunzi copiezi intrebarea, cu cltr + c nu merge cu right click ca nu-ti dau ei voie.
Dai paste pe google si iti va aparea prima pe google, cel mai mult o sa-ti apara pe autozapp , raspunsuridrpciv si inca una moya sau ceva de genu.
Dupa ce vezi raspunsul pe google / acele site-uri si ai gresit, il citesti de 2 ori si dai raspunde mai tarziu.
Iar mai incolo o sa revina aceas intrebare si o faci fara sa te uiti pe alte site-uri ( asa inveti din greseli ).
Bafta si ma scuzati pentru acest post lung.

Degeaba faci chestionare daca nu inveti din carte. Trebuie sa citesti / inveti prima data cartea apoi sa te apuci de chestionare.
Iti recomand http://e-drpciv.ro poti face chestionare (iti spune daca ai gresit) sau poti incerca si la Mediu de invatare (tot la fel iti spune daca ai gresit).
Always on ten, always too loud
Always too hard for this boujee ass crowd
Even these haters, they love my style
So, I don't know what you talkin' about
User avatar
raiden
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3260
Joined: 22 Jun 2009, 22:56
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Location: Bucharest
Has thanked: 81 times
Been thanked: 218 times

11 Jul 2012, 11:32

da eu am invatat din cartea respectiva tot 2012 si e foarte buna. cealalta de la librarie cu o gramada de pagini e degeaba . Eu am citit cartea asta in fiecare zi timp de vreo 2 saptamani + chestionare pe e-drpciv.ro pe siteu asta ca celalat drpciv are raspunsuri gresite la unele intrebari si asa am luat sala :) p.s stiam intrebarile pe de rost :))
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information