Gelozia..

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

mezzzu
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2235
Joined: 19 Dec 2010, 17:31
Detinator Steam: Da
CS Status: Working...
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fost manager FURIEN.EXTREAMCS.COM
Restrictie moderator
Has thanked: 85 times
Been thanked: 137 times

11 Jul 2012, 23:44

Aure , am facut ieri , impreuna cu prietena , 3 ani si 4 luni de cand suntem impreuna . Amandoi suntem gelosi , dar eu intrec limita . La ce ma refer ? Pai sa incep prin faptul ca in caz de ea iese cu o prietena , cand o sun si ea nu raspunde , deja tensiunea imi urca si mai am putin si trantesc tot ... Am ajuns sa fiu exagerat si pe felul cum se imbraca , aici vorbind de fuste scurte si bluze decoltate . Am dat de un psiholog pe internet si mi-a spus ca asta e o boala pentru care nu prea e leac . I-am explicat si ei care e situatia si ca nu ma pot schimba , sunt foarte posesiv . Ea ma intelege in continuare , si inca mai exista certuri si discutii pe tema asta , dar ii spun ca o iubesc cu adevarat si ca incerc sa scap de asta , dar nu pot , asa mie firea .

Sfat : Incearca , atunci cand e pregatita sa te asculte , mergeti inafara orasului (cel putin in Botosani este un camp in apropiere , un poligon ) si stati acolo la liniste , spunei sa nu te intrerupa din tot ce ai de zis si sa te asculte . Niciodata sa nu o minti la faza asta cu gelozia , sa nu o arzi pr0st ca nu esti gelos , dupaia nu o sa te mai creada ! Daca vrei ca relatia sa mearga , adica sa te accepte asa cum esti , ar trebui sa lasi de la tine si sa faci fix ceea ce ii ceri si tu : sa nu iesi/vorbesti/ cu alte fete etc...

Daca vei mai avea nevoie de un sfat , sa imi dai un PM ;) Am impresia ca te am si in lista de messenger . Te pot ajuta in legatura cu asta
RoyalServer 2
User avatar
h4wk
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3806
Joined: 22 Sep 2009, 13:10
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior : DaZ , zimpe , Dan eXtream
Location: Iasi
Has thanked: 306 times
Been thanked: 321 times
Contact:

11 Jul 2012, 23:45

Aure wrote:Deci sa zicem in felul urmator. In trecut am publicat pe aici diferite subiecte legate de relatii, sfaturi bla bla bla. Uite acuma am o mica problema intr-o relatie, multi de aici ati trecut prin asta, sunteti in faza asta in care sunt sau sunteti in stare sa imi dati un sfat. Deci e vorba de o mare problema cu care se confrunta multi , "gelozia" ! Ca sa zic pe scurt, sunt foarte gelos pe iubita mea, daca iese cu prietenii ei si nu ma suna sau nu ma cheama si pe mine, sunt gelos, daca glumeste cu altul fata de mine, sunt gelos, daca vorbeste cu altul pe messenger sau facebook etc, sunt gelos. Ce pot face? Am inceput sa fiu gelos din toate prostiile, chiar din nimicuri, izbucnesc certuri din gelozia mea, nu ca as fi singurul gelos in relatie, dar sunt singurul ce spun gelozia pe fata partenerei. Ce pot face sa nu mai fiu asa? Ce as putea incerca? Cum sa gandesc? Tin sa precizez ca tot timpul intreb prietenele "Ce ati facut?" , ii intru in conversatii, ii citesc tot ce vorbeste sau face, sunt ca un spion pentru ea, si simt ca o sa o pierd daca continui asa.
"Ai incredere in ea !" ......Daca ea tine la tine,v-a avea si ea incredere in tine si nu`ti va gresi ;)

Code: Select all

"Daca ai culoare nu inseamna ca esti mai presus ca un utilizator. Culoare e un fel de "rasplata" pentru ca te implici in "ridicarea" acestei comunitati.
Unii nu realizeaza ca daca ai culoare nu inseamna ca esti smecher." -- by Alexey
:troll :troll

Spui ceva,dar faci altceva !
User avatar
Rest
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 988
Joined: 18 Feb 2012, 16:12
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 2 luni
Location: Bucuresti
Has thanked: 97 times
Been thanked: 62 times

11 Jul 2012, 23:56

Gelozia face parte din caracterul tau si nu ai cum sa o scoti de acolo.

Cel mai bun sfat pe care pot sa ti-l dau este: comunicarea (stai si vorbeste cu ea , sincer)
User avatar
RAZVANN.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3610
Joined: 03 Nov 2008, 21:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Excelent
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator ajutator
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 206 times
Been thanked: 179 times

11 Jul 2012, 23:59

Vorbeste cu ea , si spune-i ce simti , ce te supara..
User avatar
xDeiu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 320
Joined: 11 Apr 2012, 15:46
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 2 luni
Has thanked: 14 times
Been thanked: 11 times

12 Jul 2012, 00:37

De cat timp esti cu ea si a cata prietena e ? :)
a smile doesn`t cost anything :)
User avatar
RAZVANN.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3610
Joined: 03 Nov 2008, 21:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Excelent
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator ajutator
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 206 times
Been thanked: 179 times

12 Jul 2012, 00:51

Prima cred..
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

12 Jul 2012, 01:22

Gelozia e un lucru normal intr-o relatie. Nu esti gelos, nu o iubesti. Incearca si tu sa mai lasi de la tine. Vezi sa nu-ti joace o festa, si te face gelos pentru ca-i place sa te vada asa. Sunt fete carora le place sa vada baietii gelosi.

Cum zicea cineva mai sus, comunicarea este singurul lucru care vindeca gelozie in mare parte. Oricum de ea nu poti sa scapi.

PS: Acum nu stiu cum e cu certurile astea ale voastre.
PS2: Nu trebuie nici tu sa fi genul de om caruia trebuie sa-i dea raportul la tot ceea ce face ea. Am avut si eu asa o prietena, o lasam sa faca ce vrea ea, pacat ca am lasat-o prea mult.
Image
Image
Image
User avatar
Aure
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 921
Joined: 09 Apr 2011, 11:02
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: Nu.
Location: Agnita
Has thanked: 118 times
Been thanked: 37 times

12 Jul 2012, 01:36

Nu pot zice a cata prietena e, dar e prima cu adevarat iubita sa zic asa, si sunt de vreo 4 luni cu ea. Si stiu TzaCaNeL, se intampla cateodata sa o lasi prea mult, asa i s-a intamplat ei cu fostul ei prieten de a ajuns la mine..
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

12 Jul 2012, 01:47

Aure wrote:Nu pot zice a cata prietena e, dar e prima cu adevarat iubita sa zic asa, si sunt de vreo 4 luni cu ea. Si stiu TzaCaNeL, se intampla cateodata sa o lasi prea mult, asa i s-a intamplat ei cu fostul ei prieten de a ajuns la mine..
Pai ai grija sa o lasi atat de mult incat sa nu o scapi. Intelegi tu. :))
Image
Image
Image
User avatar
Aure
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 921
Joined: 09 Apr 2011, 11:02
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: Nu.
Location: Agnita
Has thanked: 118 times
Been thanked: 37 times

12 Jul 2012, 02:12

Acuma o sa discut ceva cu ea astazi cand o sa vina la mine apoi o sa ii las cateva zile libere sa le petreaca cu prietenele ei si nu o sa o mai presez pana o sa imi zica iara ca o neglijez :)) .
User avatar
projectileful
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1590
Joined: 19 May 2012, 09:59
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: BucharestHooligan
Ban 1 luna
Ban 3 luni
Utilizator neserios (tepar)
Location: UK
Has thanked: 88 times
Been thanked: 107 times

12 Jul 2012, 02:54

Ha, o lasi fara tine afara? :))
Never, cand iesi si tu, vine si ea si invers.

Code: Select all

while($money < 1.000.000$) $work++;
User avatar
Lica'
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1443
Joined: 11 May 2011, 13:02
Detinator Steam: Nu
Location: Arad
Has thanked: 78 times
Been thanked: 99 times

12 Jul 2012, 03:57

BucharestHooligan wrote:Ha, o lasi fara tine afara? :))
Never, cand iesi si tu, vine si ea si invers.
Asa faci tu cu ea ? Saraca. :( (Glumesc.)
On : O iubesti , esti gelos , sincer .. nu ai ce face.. la fel sunt si eu si credca la fel suntem toti. :)
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information