Ai incredere in FACEBOOK ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
nemilosu83
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 103
Joined: 22 Jun 2012, 00:19
Detinator Steam: Nu
Location: Ulm - Baden Wurttemberg
Been thanked: 3 times
Contact:

16 Jul 2012, 02:22

Deschid aces topic , pentru ca am auzit multa lume ca le e frica sa mai deschida cont pe facekook , din motive de securitate . Voi ce credeti despre acest Site ? Aveti incredere sa dati date personale ?
RoyalServer 2
User avatar
Arion
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3317
Joined: 15 May 2008, 21:19
Detinator Steam: Da
SteamID: arion1338
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Detinator HNS.eXtreamCS.com
Nume anterior : Seekers
Scripter Echipa eXtreamCS
Fost Moderator jutator
Discord: laurentiuandrei
Has thanked: 402 times
Been thanked: 413 times
Contact:

16 Jul 2012, 02:31

srsly? Ti-e frica ca cineva poate asculta aceasi muzica pe care si tu o asculti?
User avatar
tictac
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4015
Joined: 24 Feb 2012, 18:27
Detinator Steam: Da
Reputatie: 1 warn scos (-2 luni club)
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Ban 3 luni (achitat)
Location: Bihor, Oradea
Has thanked: 73 times
Been thanked: 570 times

16 Jul 2012, 02:33

facebook e o porcarie
motive ?
1.majoritarea sunt niste drogati
2.intimitate 0
3.mesaje si tot felu de prostii cacalau
4.in fiecare zi primesti 500 de mailuri "request friend"

eu nici nu am cont, de cand e facebookul cred ca am intrat maxim de 5 ori.
User avatar
nemilosu83
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 103
Joined: 22 Jun 2012, 00:19
Detinator Steam: Nu
Location: Ulm - Baden Wurttemberg
Been thanked: 3 times
Contact:

16 Jul 2012, 02:34

tictac wrote:facebook e o porcarie
motive ?
1.majoritarea sunt niste drogati
2.intimitate 0
3.mesaje si tot felu de prostii cacalau
4.in fiecare zi primesti 500 de mailuri "request friend"

eu nici nu am cont, de cand e facebookul cred ca am intrat maxim de 5 ori.
Cineva care e cam de aceeasi parere cu mine .
Si eu la fel zic .
User avatar
Alexeey
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1191
Joined: 04 Feb 2012, 11:40
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Nume anterior: Alexander132
Location: Romania,Constanta
Has thanked: 36 times
Been thanked: 58 times

16 Jul 2012, 07:04

pe mine ma enerveaza la fb toata cacaturile alea de jocuri infecte deoarece credca am pe zi 30 invitatii
User avatar
styllee_metin2
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1075
Joined: 11 Jul 2010, 09:45
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: Da, cum sa nu.
Reputatie: Restrictie mesaje private [scoasa]
Fost Moderator
Location: In spatele TAU !
Has thanked: 179 times
Been thanked: 57 times

16 Jul 2012, 07:06

Eu am cont pe FB doar pentru jocuri ...
Huehuehue
vim
Programator eXtream
Programator eXtream
Posts: 853
Joined: 29 May 2009, 19:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Trag cu praştia !
Reputatie: Fost programator web eXtreamCS
Administrator tehnic
Sysadmin
Location: Bucureşti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 342 times

16 Jul 2012, 08:36

tictac wrote:1.majoritarea sunt niste drogati
Da si eu am vazut cum iesea fum de iarba dintr-un datacenter facebook.
tictac wrote:2.intimitate 0
Sa nu imi spui ca au venit la usa ta reprezentanti facebook ca sa se uite la tine in sifonier sau daca ai dat cu aspiratorul in sufragerie. Stiu ca suna pompos "nu avem intimitate" si aveti impresia ca va ajuta sa va dati importanti, dar haideti sa si gandim inainte sa ne aruncam in necunoscut. Limitele acestei intimitati le stabilesti singur si depinde numai de tine sa nu fie incalcate. De tine depinde ce postezi, ce prieteni iti adaugi in lista, cu cine interactionezi, cat de mult, ce informatii oferi despre tine si cat de multe, etc.
Daca aveti optiune pentru numar de telefon si adresa unde locuiesti, nu te obliga nimeni sa le si completezi.
tictac wrote:3.mesaje si tot felu de prostii cacalau
Daca imi arunc o privire pe wall-ul tau, pot sa imi fac o idee destul de buna despre ce fel de prieteni ai, in functie de ce au postat. Iar cum vorba "cine se aseamana se aduna" de cele mai multe ori este valabila, imi pot face o idee si despre ce fel de om esti tu. Daca calci in rahat, nu poti sa mirosi a zmeura. In traducere, adauga si tu oameni mai seriosi, ceva mai maturi si cu siguranta nu o sa mai primesti mesaje penibile, de la oameni asemenea.
tictac wrote:4.in fiecare zi primesti 500 de mailuri "request friend"
Daca nu vine un inginer de la facebook ca sa iti seteze si tie alertele la cont... Ce nenorociti bai nene ; n-am vazut atata nepasare in viata mea.
tictac wrote:eu nici nu am cont, de cand e facebookul cred ca am intrat maxim de 5 ori.
Si parerile astea asa de puternice exprimate anterior de unde le ai ? Din auzite sau de la ProTV ?
Alexander132 wrote:pe mine ma enerveaza la fb toata cacaturile alea de jocuri infecte deoarece credca am pe zi 30 invitatii
A fost in teste o buna bucata de timp un wall special pentru alertele de la jocuri. Games feed se numeste si de ceva vreme stiu ca a inceput sa fie adaugat la toata lumea. Acceseaza https://www.facebook.com/bookmarks/apps, cauta "Games Feed" in lista si adauga aplicatia la favorite daca exista. Dupa activare toate stirile ce au legatura cu jocurile incercate de prieteni or sa apara doar in "Games Feed" si wall-ul principal iti ramane mai curat. Daca nu o gasesti in lista, mai incearca peste cateva zile.
I'm not antisocial, I'm just not user friendly.
⎯ retired
Vlad -
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2680
Joined: 28 Jun 2012, 15:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Simplu., QUAZw
Has thanked: 68 times
Been thanked: 219 times

16 Jul 2012, 08:50

Daca e sa ne luam asa, nu putem avea incredere in nimeni.

@ nu am avut probleme din punct de vedere al securitatii, deci mi se pare de incredere.
pcgarage.ro - Vrei să primeşti o reducere SUBSTANŢIALĂ atunci când comanzi ceva de pe PCGARAGE ? Atunci poţi folosi acest cod: JQKYPA1X.
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

16 Jul 2012, 11:38

Da, de ce nu? (la intrebarea din titlul topic-ului)

La Facebook sunt si avantaje, dar si dezavantaje.
Iar dpdv. al securitatii, sunt ok, nu stiu de ce abereaza aiurea tipul de mai sus..
User avatar
FANTA-
Utilizator restrictionat
Utilizator restrictionat
Posts: 289
Joined: 21 Feb 2012, 22:58
Detinator Steam: Da
CS Status: Busy
Detinator server CS: afara.afara.dnd
SteamID: fantax1337
Reputatie: Cont restrictionat (SUNDER)
Location: Iaşi
Been thanked: 31 times
Contact:

16 Jul 2012, 11:45

De ce nu? Decat daca esti un idiot de 'laic hantar' si dai add la toti necunoscutii pentru un amarat de 'laic'. Eu la prieteni bag doar pe cine cunosc in realitate.
User avatar
Andrei.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2828
Joined: 28 Jun 2009, 18:48
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: crazyParazitu
Location: In jurul lumii
Has thanked: 402 times
Been thanked: 209 times

16 Jul 2012, 11:46

Daca stii sa faci niste setari de confidentialitate si nu adaugi ca prieten orice tampit, te bucuri de intimitatea de care ai nevoie. Cererile de jocuri se pot bloca foarte usor, doar cu un click, iar mailurile la fel de simplu. E destul de ok facebook-ul, dar trebuie sa stii sa folosesti, ca de..
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

[regulia][/regulia]
User avatar
tictac
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4015
Joined: 24 Feb 2012, 18:27
Detinator Steam: Da
Reputatie: 1 warn scos (-2 luni club)
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Ban 3 luni (achitat)
Location: Bihor, Oradea
Has thanked: 73 times
Been thanked: 570 times

16 Jul 2012, 11:49

Facebook nu e deloc bun! si nici cinstit.
Motiv ?
Vrei sa-ti stergi contu ? Nu poti chiar daca vezi ca nu mai exista datele tale vor exista pe serverele facebook inca 5 ani de acu in colo.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information