Cand nesimtirea atinge cote alarmante!

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6275
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 183 times
Been thanked: 792 times
Contact:

23 Jul 2012, 01:42

noMadz wrote:Poveste lunga spusa scurt:
Acum cateva zile am postat pe extream un topic global in care recrutam oameni pentru un proiect nou si (cred eu) benefic pentru rah@tul asta de online romanesc pe care prea multi il ridica in slavi.
Terra(moderator aici) s-a oferit sa se implice si i-am zis ca intra in asta impreuna cu mine, eu oferind toate resursele hardware, el ajutand la webdeveloping. Din pacate, de aproximativ trei zile omul meu nu mai raspunde pe messenger, desi pe forum e mai mereu conectat. Multumesc pentru ca m-a facut sa investesc niste bani in anumite chestii, mentalitate de roman.

Pentru asta abandonez orice idee de a mai face ceva pentru si cu romani si va recomand sa faceti la fel. Inainte sa-mi spuneti cat de serios este omul va rog sa va ganditi la situatia in care m-a pus, facandu-ma sa dau bani pentru tampenii. In fine, pis pe online-ul romanesc, numai copii obsedati sa faca pe gigi-contra si pseudo-adulti dezvoltati.
Uite ce, mi-ai citit cartea si am crezut ca ai bagat ceva la cap. Dar fara sa te simti ofensat, fii in **** mea barbat nu muiere. Tu ai fost iubit prea mult de parinti si ai aterizat in lumea reala.
Adapteaza-te, ca altfel esti exclus si nu ajungi nicaieri.

Pentru problema ta, te rog sa iti aduci aminte ce ai citit despre Esecuri, Perseverenta si Oameni de succes vs oameni mediocri.

Singurul obstacol din calea succesului tau esti TU, nu ceilalati.

Tu ai idee cati m-au luat pe mine la pl de cand au deschis extreamcsul? Crede-ma, ca a fost o mare provocare si totusi am invatat sa trec peste.
Pe mine m-a lasat balta tipul cu videoclipul de prezentare a cartii, ca nici nu stiu cati au observat ca nu e facut complet si are mici greseli. Dar asta e, daca omul nu mai raspunde la apeluri si e de negasit, ma descurc si fara el. Ce dracu, nu renunt acuma la toata cartea din cauza unui om!
RoyalServer
User avatar
noMadz
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 214
Joined: 18 Mar 2012, 14:22
Detinator Steam: Da
CS Status: retired.
Reputatie: Ban 3 luni
Location: #!/bin/bash
Has thanked: 2 times
Been thanked: 34 times

23 Jul 2012, 11:24

@La@ur, nu totul se rezuma la tot ce ai scris tu in carte, nu am fost iubit prea mult de parinti. Nu iti inteleg filosofia, daca cineva nu face intocmai conform modelului tau nu inseamna ca greseste. Fara suparare.
Romanii ar pleca vara cu sania, ar face tot doar ca s-ajunga in Spania.
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6275
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 183 times
Been thanked: 792 times
Contact:

23 Jul 2012, 11:42

Eu nu am scris teorie de dragul de a scrie, ci e din experienta de viata. Cartea acopera problemele tale. Ai raspunsurile de care ai nevoie. E doar o chestie de practica in ceea ce te priveste.
E evident ca, convingerile pe care le ai acum te duc la rezultate proaste.
Iti trebuie o imbunatatire, o schimbare, daca vrei alte rezultate!
User avatar
otomanu32
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1182
Joined: 22 Aug 2011, 10:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni
Ban 2 luni
Location: Rotterdam
Has thanked: 129 times
Been thanked: 73 times

23 Jul 2012, 11:49

Stiu ca ai o problema cu mine noMadz, dar am si eu ceva de spus.
Sunt de acord cu La@ur cand a spus asta :

Code: Select all

Tu ai fost iubit prea mult de parinti si ai aterizat in lumea reala.
Adapteaza-te, ca altfel esti exclus si nu ajungi nicaieri.
Dar si cu tine :

Code: Select all

Pentru asta abandonez orice idee de a mai face ceva pentru si cu romani si va recomand sa faceti la fel. Inainte sa-mi spuneti cat de serios este omul va rog sa va ganditi la situatia in care m-a pus, facandu-ma sa dau bani pentru tampenii. In fine, pis pe online-ul romanesc, numai copii obsedati sa faca pe gigi-contra si pseudo-adulti dezvoltati.
De ce spui astfel de lucruri despre online-ul romanesc? Ca nu ai succes aici ? Crezi ca vei avea succes in alte tari? Tu abandonezi acum cand ti-e greu, pentru ca online-ul romanesc este foarte dezvoltat, dar nu cum trebui, nu organizat... tu ai vrut sa faci ceva perfect, peste ceilalti. De ce nu continui ? E o noua provocare, tot va fi ceva daca incerci... Daca vrei sa faci ceva, fa acum, ca vor veni si altii care vor sa faca la fel ca tine si poate vor reusi inaintea ta.Acum e sansa ta,profita de ea:). Bafta!
User avatar
noMadz
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 214
Joined: 18 Mar 2012, 14:22
Detinator Steam: Da
CS Status: retired.
Reputatie: Ban 3 luni
Location: #!/bin/bash
Has thanked: 2 times
Been thanked: 34 times

23 Jul 2012, 11:52

@La@ur: Teoria ta e relativa. Buna, dar relativa.
@PlayWorldRo: n-am nimic cu tine, merci de heads-up.
Romanii ar pleca vara cu sania, ar face tot doar ca s-ajunga in Spania.
User avatar
TzUcK
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2947
Joined: 19 Jul 2009, 15:44
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 70 times
Been thanked: 140 times
Contact:

23 Jul 2012, 13:00

La@ur wrote:
noMadz wrote:Poveste lunga spusa scurt:
Acum cateva zile am postat pe extream un topic global in care recrutam oameni pentru un proiect nou si (cred eu) benefic pentru rah@tul asta de online romanesc pe care prea multi il ridica in slavi.
Terra(moderator aici) s-a oferit sa se implice si i-am zis ca intra in asta impreuna cu mine, eu oferind toate resursele hardware, el ajutand la webdeveloping. Din pacate, de aproximativ trei zile omul meu nu mai raspunde pe messenger, desi pe forum e mai mereu conectat. Multumesc pentru ca m-a facut sa investesc niste bani in anumite chestii, mentalitate de roman.

Pentru asta abandonez orice idee de a mai face ceva pentru si cu romani si va recomand sa faceti la fel. Inainte sa-mi spuneti cat de serios este omul va rog sa va ganditi la situatia in care m-a pus, facandu-ma sa dau bani pentru tampenii. In fine, pis pe online-ul romanesc, numai copii obsedati sa faca pe gigi-contra si pseudo-adulti dezvoltati.
Uite ce, mi-ai citit cartea si am crezut ca ai bagat ceva la cap. Dar fara sa te simti ofensat, fii in **** mea barbat nu muiere. Tu ai fost iubit prea mult de parinti si ai aterizat in lumea reala.
Adapteaza-te, ca altfel esti exclus si nu ajungi nicaieri.

Pentru problema ta, te rog sa iti aduci aminte ce ai citit despre Esecuri, Perseverenta si Oameni de succes vs oameni mediocri.

Singurul obstacol din calea succesului tau esti TU, nu ceilalati.

Tu ai idee cati m-au luat pe mine la pl de cand au deschis extreamcsul? Crede-ma, ca a fost o mare provocare si totusi am invatat sa trec peste.
Pe mine m-a lasat balta tipul cu videoclipul de prezentare a cartii, ca nici nu stiu cati au observat ca nu e facut complet si are mici greseli. Dar asta e, daca omul nu mai raspunde la apeluri si e de negasit, ma descurc si fara el. Ce dracu, nu renunt acuma la toata cartea din cauza unui om!
Nu toti au gandirea ta . Degeaba citesti o carte de care nu ai fost tentat ca nu te alegi cu aproape nimic .
Abordand ontopic sunt de acord cu tine noMadz , apropo ce trebuia sa iti faca el ?
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6275
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 183 times
Been thanked: 792 times
Contact:

23 Jul 2012, 14:23

nomad, tu ai citit asta - http://www.extreamcs.com/forum/discutii ... 75745.html ?
Prin ce treci tu, am trecut si eu la randul meu. La tine de ce ar fi relativ, obstacolele peste care eu am trecut pana acum?
User avatar
Arion
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3317
Joined: 15 May 2008, 21:19
Detinator Steam: Da
SteamID: arion1338
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Detinator HNS.eXtreamCS.com
Nume anterior : Seekers
Scripter Echipa eXtreamCS
Fost Moderator jutator
Discord: laurentiuandrei
Has thanked: 402 times
Been thanked: 413 times
Contact:

23 Jul 2012, 14:28

Incerci - faci greseli - inveti sa nu mai faci aceasi greseala =>
Incerci din nou - faci ALTA greseala - inveti sa nu mai face aceasi greseala =>
...............

Cam asa merg lucrurile.
User avatar
aNNakin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10464
Joined: 17 Dec 2007, 21:42
Detinator Steam: Da
CS Status: a iubi - necesar si suficient
Detinator server CS: romania.cs16.ro
SteamID: anakin_cstrike16
Reputatie: Membru Club eXtreamCS
Fost Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Lider Echipa eXtreamCS
Fost Administrator
Location: di.fm
Has thanked: 230 times
Been thanked: 787 times
Contact:

23 Jul 2012, 14:29

don't think it, feel it :P
User avatar
tweky
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2705
Joined: 22 Jun 2009, 01:54
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Detinator server CS: Da
SteamID: twekymihai
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Mihaita
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Ilfov
Has thanked: 126 times
Been thanked: 173 times

23 Jul 2012, 15:26

nu inteleg de ce ai ajuns sa postezi tocmai pe extream acest lucru. chiar daca a fost /este in staff nu conteaza , nu conteaza / nu ii intereseaza ce faci inafara forumului , pe mess pe alt forum .etc.., daca acel baiat nu mai are chef / timp sa mai faca ceva pe internet chiar nu inteleg care este problema...
my website
:hand_over_mouth: :ghosts:

1. vevios.ro

2. minios.ro
User avatar
Raduk
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 246
Joined: 29 Nov 2008, 08:26
Detinator Steam: Da
Location: Brasov
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

23 Jul 2012, 16:52

Nu va inteleg eu pe voi, toti bombaniti ca in Romania e asa, ca e pe dincolo, dar in alte tari cum e? Credeti ca e diferit? Poate in tari ca Anglia, Germania da, dar si ei se confrunta cu problemele lor. Daca ne umflam in pene ca o sa facem si o sa dregem si la prima problema de comunicare mergem pe forum si incepem sa injuram si sa discreditam o persoana nu rezolvam nimic. Daca timpul asta nu a fost in stare sa face ce a spus ca v-a face (exemplu fictiv) gasesti pe alcineva, ai spus ca vrei sa faci ceva "mare" asta inseamna ca nu trebuie sa depinzi de o singura persoana.

Ce poti face, lumea evolueaza, toti avem calculator, acum parintii au mai multe posibilitati sa isi rasfete copii, iar ei sunt invatati ca lumea sa danseze dupa cum vor ei, internetul oferindu-le protectia necesara pentru asta. Ma uit la unii pusti de 10 ani care baga bani in jocuri, mai multi bani decat primeam eu de buzunar la varsta lor pe un an de zile (bine exagerez putin, dar totusi...)

Daca chiar vrei sa faci ceva il vei face, uite s-au oferit peste 30 de persoane sa te ajute, printre ele gesesti 3-4 pricepute fiecare intr-un domeniu (cu care te poti intelege) si vei putea incepe proiectul.
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6275
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 183 times
Been thanked: 792 times
Contact:

23 Jul 2012, 16:56

E doar nevoia de atentie.

Inchid topicul, fiindca intr-adevar, problemele din afara forumului nu ne privesc, dar am vrut totusi sa te ajut nomadz, deoarece am vazut ca ai potential, insa pacat de el ca nu vrei sa il scoti la suprafata.

Fa-ti un caracter puternic, adapteaza-te sau da-te la o parte si fa-le loc altora. Realitatea nu e blanda. Daca vrei, reusesti indiferent de obstacolele pe care le intampini.
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Petal [Bot] and 372 guests