Merita sa citesti acest topic !!

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

treaxy
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 203
Joined: 10 Nov 2011, 15:54
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 79 times
Been thanked: 8 times
Contact:

24 Jul 2012, 23:00

Merita sa citesti ce se afla in sursa , asa ca nu ai decat sa lasi toate de o parte si sa iti pierzi 5 minute .

| Afiseaza codul
Născuţi la începutul anilor 80-90 vedem acum, în anul 2012, cum casa părinţilor noştri este de 50 de ori mai scumpă decât atunci când au cumpărat-o şi realizăm că noi o să plătim pentru casele noastre în jur de 50 de ani. 
Nu avem amintiri despre primii paşi pe lună, nici despre războaie sângeroase, dar avem cultura generală, pentru că asta însemna ceva o dată. 
Suntem ultima generaţie care a jucat "Ascunselea" , "Castel", "Raţele şi vânătorii", "Ţară, ţară! Vrem ostaşi", "Prinsea","Sticluţa cu otravă", "Pac Pac", "Hoţii şi vardiştii", ultimii care au strigat "Un doi trei la perete stai", ultimii care au folosit telefoanele cu fişe, dar primii care am facut petreceri video (închiriam un video şi stateam să ne uităm la filme 2 zile închişi în casa), primii care am vazut desene animate color, primii care am renunţat la casetele audio şi le-am înlocuit cu CD-uri. 
Noi am purtat jeanşi elastici, pantaloni evazaţi, geci de blugi de la turci, iar cine avea firme gen Lee sau Puma era deja lider de gaşcă. 
Noi am dat examene de Capacitate, nu am dat teste grile la admitere. 
La grădiniţă am învăţat poezii în româneşte, nu în engleză.
Şi am cântat "MULŢI ANI TRĂIASCĂ" nu "HAPPY BIRTHDAY" la aniversări. 
Am sorbit din ochi "Pasiuni" mai ales "Sunset" , chiar si "Dallas" .. şi cine zice că nu s-a uitat ori minte ori nu avea încă televizor.
Reclamele de pe posturile străine ne înnebuneau, şi abia aşteptam să vină şi la noi guma Turbo, sau puştile alea absolut superbe cu apă.
Între timp, ne consolam cu Tango cu vanilie şi ciocolată şi clasicele bidoane umplute cu apa de la robinet, care turnate în cap ne provocau pneumonii. Şi uite un motiv bun să nu mergem la şcoală. 
Noi am ascultat şi Metallica, şi Ace of Base, şi DJ Bobo, şi Michael Jackson, şi Backstreet Boys şi Take That, şi încă nu auzisem de manele, singurele melodii de joc fiind horele la chefuri, la care nimeni nu ştia paşii, dar toţi dansam! 
Dar spre deosebire de copiii din ziua de azi, am auzit atât de Led Zeppelin, Jimi Hendrix, Abba şi de Queen, cât şi de noile nume gen: 50 Cent şi Britney Spears. 
Am citit "Licurici", "Pif", "Cireşarii", şi am băut "Cico" şi "Zmeurată" si ni s-a părut ceva extraordinar când au aparut primele sucuri "de la TEC " fără să ne fie teamă că "au prea multe E-uri", iar la şcoală beam toată clasa dintr-o sticlă de suc fără teamă de viruşi.
Noi am baut prima Coca-Cola la sticlă şi am descoperit internetul. 
Noi nu ne dădeam beep-uri, ne fluieram să ieşim afară, noi nu aveam dolby surround system, tăceam toţi ca să auzim acţiunea filmului, nu aveam Nintendo sau PlayStation ci jocuri tetris de care ne plictiseam la o lună după ce le cumparam şi le uitam pe dulap, pline de praf. 
Abia aşteptam la chefuri sa jucăm "Fântâniţa", sau "Flori, fete sau băieţi", sau "Adevăr sau Provocare", sau orice ne dadeă un pretext să "pupăm pe gură" pe cine "iubeam".
Noi suntem cei care încă au mai "cerut prietenia", care încă roşeam la cuvântul "sex", care dădeam cu banul care să intre în farmacie să cumpere prezervative, pe care apoi să le umplem cu apă şi să le aruncăm în capul colegilor, care am completat mii de oracole, sperând ca persoana iubită va citi acolo unde scrie "De cine iţi place?" că ne place de el/ea. 
Este uimitor că încă mai suntem în viaţă, pentru că noi am mers cu bicicleta fără cască, genunchiere şi cotiere, nu am avut scaune speciale în maşini, nu am aruncat la gunoi bomboanele care ne cădeau din greşeala pe jos, nu am avut pastile cu capac special sa nu fie desfăcute de copii, nu ne-am spălat pe mâini după ce ne-am jucat cu toţi câinii şi toate pisicile din cartier, nu am ţinut cont de câte lipide şi glucide mâncam, părinţii noştri nu au "child proof the house", ne-au trimis să cumpărăm bere şi vin de la alimentară, şi câte un pachet de ţigări de la tutungerie. 
Noi am fost martorii a trei schimbări de bancnote şi monede, noi am râs la bancuri cu Bulă, noi am fost primii care au auzit-o pe Andreea Esca la Pro TV , noi suntem cei care mai ţinem minte emisiunea "Feriţi-vă de măgăruş". 
Suntem o generaţie de învingători, de visători, de "first-timers".
Daca citeşti şi ai căzut măcar un pic pe gânduri, eşti de-al nostru ♥! 
Distribuie prietenilor pe care poate i-ai uitat de mult, să îşi aducă aminte şi ei
Image
Image
RoyalServer
User avatar
otomanu32
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1182
Joined: 22 Aug 2011, 10:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni
Ban 2 luni
Location: Rotterdam
Has thanked: 129 times
Been thanked: 73 times

24 Jul 2012, 23:32

frumos ,cine e autorul ? un link prin PM?
java
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 930
Joined: 12 Feb 2011, 18:03
Detinator Steam: Da
CS Status: ????
Has thanked: 333 times
Been thanked: 56 times
Contact:

24 Jul 2012, 23:48

Si acuma se mai joaca "hoti si gardistii" & "adevar sau provocare " :)>-
Super tare topicul...
Image
Scurtezi link-uri si faci bani - Shorte.st
User avatar
fantez1st
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1193
Joined: 06 Mar 2011, 16:50
Detinator Steam: Da
Location: Dorohoi | BT
Has thanked: 143 times
Been thanked: 112 times

24 Jul 2012, 23:54

Abia aşteptam la chefuri sa jucăm "Fântâniţa", sau "Flori, fete sau băieţi", sau "Adevăr sau Provocare", sau orice ne dadeă un pretext să "pupăm pe gură" pe cine "iubeam".
Ce mai... :)))
Nu stau mult.
User avatar
Soimul
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2741
Joined: 14 Jan 2008, 21:42
Detinator Steam: Da
SteamID: Valeriann
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Location: Gravesend / UK
Has thanked: 51 times
Been thanked: 131 times

24 Jul 2012, 23:54

Si acuma am caietu cu Oracolul :)) numa pokemoni si desene decupate din cartea de matematica =))
----------------------------------------------------------|
Image
----------------------------------------------------------|
User avatar
LuCI...
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 870
Joined: 09 Jan 2012, 20:19
Detinator Steam: Da
CS Status: Înşelându-i pe alţii, te înşeli pe tine.
Detinator server CS: CS.ExtreamCS.Com
SteamID: gaby_razer
Location: Iasi
Has thanked: 75 times
Been thanked: 47 times
Contact:

25 Jul 2012, 12:15

Super
java wrote:Si acuma se mai joaca "hoti si gardistii" & "adevar sau provocare " :)>-
Super tare topicul...
Eu nu am mai vazut / jucat aceste jocuri de minim 3 ani :(
Image
Image Noul Y!M: iasi.luci
User avatar
uatdafac.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2180
Joined: 26 Nov 2011, 08:20
Detinator Steam: Da
SteamID: uatdafac3
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost Moderator
Nume anterior : baietzelu.
Location: Arad
Has thanked: 234 times
Been thanked: 74 times

25 Jul 2012, 12:21

Am mai văzut undeva asta :D Oricum..respect autorului :)
Citeste regulamentul.
User avatar
noMadz
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 214
Joined: 18 Mar 2012, 14:22
Detinator Steam: Da
CS Status: retired.
Reputatie: Ban 3 luni
Location: #!/bin/bash
Has thanked: 2 times
Been thanked: 34 times

25 Jul 2012, 12:24

:)Laur zicea acum 2 zile de victimizarea de sine. Cred ca o facem cam mult. Ne pare rau ca generatia actuala e asa cum e? Hai s-o schimbam. Daca facem posturi pe un forum de cs cu siguranta, dar cu SIGURANTA, nu se schimba nimic!
Romanii ar pleca vara cu sania, ar face tot doar ca s-ajunga in Spania.
User avatar
Madalin
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3247
Joined: 16 Apr 2007, 14:20
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Dependent
Fost super moderator
Location: Bucuresti.
Has thanked: 109 times
Been thanked: 368 times

25 Jul 2012, 12:31

am citit si eu, dar nu esti tu autorul, ai copiat textul de pe facebook.
ale, ale, ale!
Vlad -
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2680
Joined: 28 Jun 2012, 15:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Simplu., QUAZw
Has thanked: 68 times
Been thanked: 219 times

25 Jul 2012, 12:40

LuCI... wrote:Super
java wrote:Si acuma se mai joaca "hoti si gardistii" & "adevar sau provocare " :)>-
Super tare topicul...
Eu nu am mai vazut / jucat aceste jocuri de minim 3 ani :(
Eu joc in fiecare seara :)) ..
pcgarage.ro - Vrei să primeşti o reducere SUBSTANŢIALĂ atunci când comanzi ceva de pe PCGARAGE ? Atunci poţi folosi acest cod: JQKYPA1X.
java
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 930
Joined: 12 Feb 2011, 18:03
Detinator Steam: Da
CS Status: ????
Has thanked: 333 times
Been thanked: 56 times
Contact:

25 Jul 2012, 12:46

Simplu. wrote:
LuCI... wrote:Super
java wrote:Si acuma se mai joaca "hoti si gardistii" & "adevar sau provocare " :)>-
Super tare topicul...
Eu nu am mai vazut / jucat aceste jocuri de minim 3 ani :(
Eu joc in fiecare seara :)) ..
sii eu joc , hoti si gardistii ..aproape in fiecare seara..si adevar sau provocare cand mai ies cu fetele ;) ..
se mai joaca inca..
Image
Scurtezi link-uri si faci bani - Shorte.st
User avatar
GPaul
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1931
Joined: 21 Mar 2009, 12:14
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv. Studiu intens.
Detinator server CS: - House M.D -
SteamID: - House M.D -
Reputatie: Nume anterior: djxpaulz
Fost super moderator
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 8 times
Been thanked: 174 times
Contact:

25 Jul 2012, 12:55



In mare parte, individul s-a inspirat din video-ul de mai sus care este unul absolut genial.
Nu mai e ce a fost, pacat.

Image

Merci pentru post, apreciez.
Image
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information