Cumparare masina

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

LolZoR15
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 716
Joined: 09 Jan 2012, 01:31
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 37 times
Been thanked: 136 times
Contact:

25 Jul 2012, 17:52

nexxt91 wrote:

Code: Select all

din ce an '95?
Esti pe langa mai bine taceai:))


Opel Vectra
2 190 EUR Brut pret negociab

BMW 316
2 497 EUR Brut


Mitsubishi Carisma
2 250 EUR Brut
si sunt 100 si 100 asa ca numai va bagati unii aiurea daca macar habar nu aveti :) gen LolZoR15 el saracu habar nu are
tu te uiti la primele linkuri? la masinile alea bulite sau prostiile alea false in loc de 4970E oamenii pun 497...
RoyalServer
User avatar
GYUKY
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 9280
Joined: 07 Apr 2008, 10:19
Detinator Steam: Da
CS Status: INACTIV !
Reputatie: Fost administrator
Membru Club eXtreamCS
Location: Germania
Has thanked: 193 times
Been thanked: 1156 times

25 Jul 2012, 18:01

fantez1st wrote:Grafa nu zic ca Dacia nu e buna pentru incepator asa ca mine .. insa , na .. vine efectul imaginii.. vreau sa am o masina cat de cat mai ok.. si oricum mi-am zis ca nu-mi iau dacie de la inceput.. nu am incredere in ele.. ca am mai condus-o a lu unchimiu asa 2-3 ture si am amintiri nefericite cu ea :))

Oricum de accidente nu cred ca se poate vorbi.. nu-s genul dependent de viteza.. iar regulile le tocesc ca vreau/nu vreau...
Grafa wrote:mda,toti am zis ca nu suntem dependenti de viteza,apreciez ca ai mei mi-au luat ca prima masina o solenza obosita,toti prietenii mei care au avut masini peste 90-100 de cp au bulit-o in primul an,unii usor unii mai grav.
Fie ca vrei fie ca nu apare chestia numita "smekerie" , vrei sa le arati prietenilor ce cazan ai si te infigi in pedala de acc de nu intelegi nimic.
Acum faci cum vrei tu,eu ti-am dat un sfat.

*si nu mai catalogati dacia ca fiind toate cazane,este normal ca daca s-au schimbat piesele din an in soare sa fie o troaca ordinara.
Prima mea masina, un mercedes c180 w202 an 97, 122cp, pana sa-mi iau masina, eram ceva de genul maxim 50km/h si foarte calm, insa nu prea ai cum sa te abtii cand apesi pedala la fund (ma refer la benzinare) si incepi sa simti motorul in mainele tale si vezi ca ai 90km/h cu a2a si 140km/h cu a3a la 6000ture, crede-ma ca mai vrei incaodata si incaodata ... Pentru prima masina alegeti orice vrei tu, orice iti place si crezi ca te duce buzunarul, te vei obisnui cu ea orice ar fi.
Image
User avatar
Grafa
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1115
Joined: 13 Nov 2009, 21:33
Detinator Steam: Nu
CS Status: Intru pe aici sa mai rad!
Reputatie: Fost Moderator
Location: Brasov
Has thanked: 266 times
Been thanked: 185 times
Contact:

26 Jul 2012, 00:29

Eu daca aveam ceva peste 100 cp sigur eram in copac.
Cand am avut primul urs de 2.5 l-am scapat intr-un giratoriu,noroc ca nu era nimeni,asta la 1 an juma de la permis.
Bine eu sunt putin dus,gen dadeam in masina ca surdu'n clopot.
Apai cand am avut 2.5 turbo de eram numai in 7000 rpm pe a2-a in drift si a aparat un hodoro cu un scuter,la cm am trecut de el..
Oricum nu recomand tractiune spate in primii 2 ani,mai ales daca nu ai un abs,esp si alte vrajeli dinastea.
Un prieten a avut prima masina o pisica 1.8 is si la prima zapada a intrat in pom,a plecat pur si simplu de fund cand a accelerat putin mai violent sa prinda verde la semafor.
GrafaStudio
Fiecare generatie e de neegalat,
Ca nu exista comparate intre ele de fapt,
Vorba aceea "Toate-au fost la timpul lor ceva exagerat! ",
Ideea e ca nimic nu s-a schimbat.
Noi aveam mingi de 35 si tevi cu cornet,
Cei de azi au mobil si acces la net,
Dar nu-i blamam, nu e corect, nu-i o solutie,
Sa facem revolutie pentru evolutie.
User avatar
GYUKY
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 9280
Joined: 07 Apr 2008, 10:19
Detinator Steam: Da
CS Status: INACTIV !
Reputatie: Fost administrator
Membru Club eXtreamCS
Location: Germania
Has thanked: 193 times
Been thanked: 1156 times

26 Jul 2012, 10:46

Grafa wrote:Eu daca aveam ceva peste 100 cp sigur eram in copac.
Cand am avut primul urs de 2.5 l-am scapat intr-un giratoriu,noroc ca nu era nimeni,asta la 1 an juma de la permis.
Bine eu sunt putin dus,gen dadeam in masina ca surdu'n clopot.
Apai cand am avut 2.5 turbo de eram numai in 7000 rpm pe a2-a in drift si a aparat un hodoro cu un scuter,la cm am trecut de el..
Oricum nu recomand tractiune spate in primii 2 ani,mai ales daca nu ai un abs,esp si alte vrajeli dinastea.
Un prieten a avut prima masina o pisica 1.8 is si la prima zapada a intrat in pom,a plecat pur si simplu de fund cand a accelerat putin mai violent sa prinda verde la semafor.
Si eu tot tractiune spate am :)))) si am permis de numai 7-8 luni :D, abia astept la iarna sa ma invart cu ea :X
Image
PopaGABRiEL
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1739
Joined: 06 Aug 2008, 22:43
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost moderator
Location: Mioveni
Has thanked: 63 times
Been thanked: 65 times

26 Jul 2012, 10:55

Grafa wrote:Eu daca aveam ceva peste 100 cp sigur eram in copac.
Cand am avut primul urs de 2.5 l-am scapat intr-un giratoriu,noroc ca nu era nimeni,asta la 1 an juma de la permis.
Bine eu sunt putin dus,gen dadeam in masina ca surdu'n clopot.
Apai cand am avut 2.5 turbo de eram numai in 7000 rpm pe a2-a in drift si a aparat un hodoro cu un scuter,la cm am trecut de el..
Oricum nu recomand tractiune spate in primii 2 ani,mai ales daca nu ai un abs,esp si alte vrajeli dinastea.
Un prieten a avut prima masina o pisica 1.8 is si la prima zapada a intrat in pom,a plecat pur si simplu de fund cand a accelerat putin mai violent sa prinda verde la semafor.
Si varul meu a avut prima masina un 320D din 2006 si tot asa l-a furat cam de 2 ori, s-a trezit odata pe de-a latul strazii cum se zice ... :))

Eu zic ca un Opel Astra e prea buna pentru inceput, nu e nici scumpa, nu arata nici rau, nu e cine stie ce, dar merge. Kalibra are una d-asta :))
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

26 Jul 2012, 12:07

GYUKY wrote:
fantez1st wrote:Grafa nu zic ca Dacia nu e buna pentru incepator asa ca mine .. insa , na .. vine efectul imaginii.. vreau sa am o masina cat de cat mai ok.. si oricum mi-am zis ca nu-mi iau dacie de la inceput.. nu am incredere in ele.. ca am mai condus-o a lu unchimiu asa 2-3 ture si am amintiri nefericite cu ea :))

Oricum de accidente nu cred ca se poate vorbi.. nu-s genul dependent de viteza.. iar regulile le tocesc ca vreau/nu vreau...
Grafa wrote:mda,toti am zis ca nu suntem dependenti de viteza,apreciez ca ai mei mi-au luat ca prima masina o solenza obosita,toti prietenii mei care au avut masini peste 90-100 de cp au bulit-o in primul an,unii usor unii mai grav.
Fie ca vrei fie ca nu apare chestia numita "smekerie" , vrei sa le arati prietenilor ce cazan ai si te infigi in pedala de acc de nu intelegi nimic.
Acum faci cum vrei tu,eu ti-am dat un sfat.

*si nu mai catalogati dacia ca fiind toate cazane,este normal ca daca s-au schimbat piesele din an in soare sa fie o troaca ordinara.
Prima mea masina, un mercedes c180 w202 an 97, 122cp, pana sa-mi iau masina, eram ceva de genul maxim 50km/h si foarte calm, insa nu prea ai cum sa te abtii cand apesi pedala la fund (ma refer la benzinare) si incepi sa simti motorul in mainele tale si vezi ca ai 90km/h cu a2a si 140km/h cu a3a la 6000ture, crede-ma ca mai vrei incaodata si incaodata ... Pentru prima masina alegeti orice vrei tu, orice iti place si crezi ca te duce buzunarul, te vei obisnui cu ea orice ar fi.
O sa mori!

App, ar trebui ca titlul sa fie modificat in "discutii despre prima masina".
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information