Cum vedeti voi o viata extraordinara?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

VoViCa
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 494
Joined: 28 May 2012, 21:48
Detinator Steam: Nu
Location: Bucuresti
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

27 Jul 2012, 11:01

xDeiu wrote:sa am sanatate , bani , o nevasta ca lumea si persoanele dragi mie sa-mi fie aproape :D

Cel mai bun exemplu ^^

Fericire sanatate prieteni si bani ;) !
RoyalServer
CATAL1N!
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 874
Joined: 26 Dec 2009, 16:43
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (25 feb)
Ban 3 luni !
Has thanked: 50 times
Been thanked: 54 times

27 Jul 2012, 11:21

Poti sa fii sanatos tun si sa traiesti pe strazi, sunt atatea cazuri :) Nu obligatoriu sanatatea aduce tot, stiu o gramada de oameni sanatosi dar fara bani si ei muncesc, daca ai bani, ai si sanatate, poti sa ai bani si sa fii sanatos de la mama natura, poti sa ai bani si sa nu fii sanatos, dar cu acei bani te poti trata. Odata ce ai bani iti vine totul pe tava.
User avatar
otomanu32
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1182
Joined: 22 Aug 2011, 10:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni
Ban 2 luni
Location: Rotterdam
Has thanked: 129 times
Been thanked: 73 times

27 Jul 2012, 11:23

CATAL1N! wrote:Poti sa fii sanatos tun si sa traiesti pe strazi, sunt atatea cazuri :) Nu obligatoriu sanatatea aduce tot, stiu o gramada de oameni sanatosi dar fara bani si ei muncesc, daca ai bani, ai si sanatate, poti sa ai bani si sa fii sanatos de la mama natura, poti sa ai bani si sa nu fii sanatos, dar cu acei bani te poti trata. Odata ce ai bani iti vine totul pe tava.
nici chiar .. daca ai Sida/Cancer(grav) nu te mai scapa nici dra-cu de moarte ...
mezzzu
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2235
Joined: 19 Dec 2010, 17:31
Detinator Steam: Da
CS Status: Working...
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fost manager FURIEN.EXTREAMCS.COM
Restrictie moderator
Has thanked: 85 times
Been thanked: 137 times

27 Jul 2012, 11:24

O viata extraordinara as putea sa o numesc doar atunci cand stiu ca tuturor persoanelor din jurul meu le sunt pe plac , cand nu as mai auzi certuri prin familie si nu ar mai fi problema banilor .

Sper ca pe viitor sa imi ating si eu scopul , sa am un loc de munca stabil , casa mea , o familie iubitoare si nu in ultimul rand , multa sanatate ca-i mai buna decat toate !



@Catalin , majoritatea oamenilor care ii vad pe strada is perfect sanatosi , doar ca sunt betivi si lenesi care nu pun nici macar mana pe o matura sa castige 200-300 ron cat sa iti plateasca un camin de ajutor (din ala unde se aduna oamenii strazilor si platesc o taxa mica pentru cazare si o masa calda)
VoViCa
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 494
Joined: 28 May 2012, 21:48
Detinator Steam: Nu
Location: Bucuresti
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

27 Jul 2012, 11:35

[quote=mezzzu]O viata extraordinara as putea sa o numesc doar atunci cand stiu ca tuturor persoanelor din jurul meu le sunt pe plac , cand nu as mai auzi certuri prin familie si nu ar mai fi problema banilor .

Sper ca pe viitor sa imi ating si eu scopul , sa am un loc de munca stabil , casa mea , o familie iubitoare si nu in ultimul rand , multa sanatate ca-i mai buna decat toate !



@Catalin , majoritatea oamenilor care ii vad pe strada is perfect sanatosi , doar ca sunt betivi si lenesi care nu pun nici macar mana pe o matura sa castige 200-300 ron cat sa iti plateasca un camin de ajutor (din ala unde se aduna oamenii strazilor si platesc o taxa mica pentru cazare si o masa calda)[/quote]


Adevarat, un exemplu:
Cersetorii sunt mai rau decat gunoierii ... Cersetorii stau toata ziua la semafor strang si eu 10 lei , si apoi ii dau pe bere la carciuma , Gunoierii muncesc , primesc salariu ( poate chiar mai putini bani decat primec cersetorii ) , dar ei nu dau banii pe bere / tigari / cine stie ce fel de "prostii" , ei isi dau seama ca au muncit pentru banii aia ... nu stiu daca m-am exprimat cum trebuie dar cred ca puteti trage concluzia !!!
mezzzu
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2235
Joined: 19 Dec 2010, 17:31
Detinator Steam: Da
CS Status: Working...
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fost manager FURIEN.EXTREAMCS.COM
Restrictie moderator
Has thanked: 85 times
Been thanked: 137 times

27 Jul 2012, 11:39

Hai sa fim seriosi , nu e nevoie in tara asta de cizmari , tamplari , olari si alte meserii de genul ? Pentru un ban mic (30 lei /zi ) si tot e bun pentru un asa zis " om al strazilor " . Pacat ca in Romania rar gasesti un cizmar sau un tamplar cand ai nevoie de el . Dati-va seama ce industrie ar avea Romania daca s-ar axa mai mult pe lemn/agricultura si ar exporta putin;) .


Dar romanu mai bine sta cu mana intinsa si merge la " Da si mie " ...
VoViCa
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 494
Joined: 28 May 2012, 21:48
Detinator Steam: Nu
Location: Bucuresti
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

27 Jul 2012, 11:43

Nu se poate spune ceva mai adevarat decat ai spus-o tu ;) !
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

27 Jul 2012, 13:30

CATAL1N! wrote:...poti sa ai bani si sa nu fii sanatos, dar cu acei bani te poti trata. Odata ce ai bani iti vine totul pe tava.
Nu e adevarat. Ia cazul lui Steve Jobs. A avut la bani si tot a murit rapuns de boala. Singura chestie care a putut-o face cu banii a fost sa-si mai prelungeasca viata cu cativa ani.
Image
Image
Image
User avatar
aNNakin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10464
Joined: 17 Dec 2007, 21:42
Detinator Steam: Da
CS Status: a iubi - necesar si suficient
Detinator server CS: romania.cs16.ro
SteamID: anakin_cstrike16
Reputatie: Membru Club eXtreamCS
Fost Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Lider Echipa eXtreamCS
Fost Administrator
Location: di.fm
Has thanked: 230 times
Been thanked: 787 times
Contact:

27 Jul 2012, 14:21

corect, daca toti am fi patroni sau directori, cui am mai da ordine? piramida asta o sa existe mereu
eu unu as vrea sa experimentez slujba din fiecare treapta, incepand de la fara slujba, gunoier, etc... pana la patron. De mic mi-a placut sa lucrez, la tara la bunici as face orice daca m-ar lasa, de multe ori le cer eu de lucru :)) ma simt bine lucrand, la sfarsitu zilei sa fiu transpirat, uns de ulei pe fata, etc..
User avatar
GPaul
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1931
Joined: 21 Mar 2009, 12:14
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv. Studiu intens.
Detinator server CS: - House M.D -
SteamID: - House M.D -
Reputatie: Nume anterior: djxpaulz
Fost super moderator
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 8 times
Been thanked: 174 times
Contact:

27 Jul 2012, 15:12

CATAL1N! wrote:Poti sa fii sanatos tun si sa traiesti pe strazi, sunt atatea cazuri :) Nu obligatoriu sanatatea aduce tot, stiu o gramada de oameni sanatosi dar fara bani si ei muncesc, daca ai bani, ai si sanatate, poti sa ai bani si sa fii sanatos de la mama natura, poti sa ai bani si sa nu fii sanatos, dar cu acei bani te poti trata. Odata ce ai bani iti vine totul pe tava.
Poti cumpara un leac pentru o boala incurabila cum este leucemia limfatica, sida sau cancerul? Nu prea cred.
Image
Image
User avatar
aNNakin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10464
Joined: 17 Dec 2007, 21:42
Detinator Steam: Da
CS Status: a iubi - necesar si suficient
Detinator server CS: romania.cs16.ro
SteamID: anakin_cstrike16
Reputatie: Membru Club eXtreamCS
Fost Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Lider Echipa eXtreamCS
Fost Administrator
Location: di.fm
Has thanked: 230 times
Been thanked: 787 times
Contact:

27 Jul 2012, 16:08

cancerul are leac, de sida si leucemie limfatica nu stiu...leucemia parca se poate curata cu transplant de maduva
LolZoR15
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 716
Joined: 09 Jan 2012, 01:31
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 37 times
Been thanked: 136 times
Contact:

27 Jul 2012, 16:09

djxpaulz wrote:
CATAL1N! wrote:Poti sa fii sanatos tun si sa traiesti pe strazi, sunt atatea cazuri :) Nu obligatoriu sanatatea aduce tot, stiu o gramada de oameni sanatosi dar fara bani si ei muncesc, daca ai bani, ai si sanatate, poti sa ai bani si sa fii sanatos de la mama natura, poti sa ai bani si sa nu fii sanatos, dar cu acei bani te poti trata. Odata ce ai bani iti vine totul pe tava.
Poti cumpara un leac pentru o boala incurabila cum este leucemia limfatica, sida sau cancerul? Nu prea cred.
daca platesti cercetarile medicale poate vor gasi leacu :)
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information