Recomandati-mi masini

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

k1d4Deagle
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 248
Joined: 03 Jan 2009, 12:04
Detinator Steam: Da
CS Status: :x
Detinator server CS: No
Has thanked: 35 times
Been thanked: 18 times

01 Aug 2012, 16:24

@ Da Gyuky corect, orice motor intretinut corect trece cu bine pragul de 500.000. Dar nu stii de la ce om cumperi masina si poti sa iti ei o mare teapa.

BMWurile alea arata bine , in oras o sa iti ia cam 8-9l depinde cum conduci iar mersul afara la fel, daca ai un stil de condus agresiv cam 6, 6.5l , daca esti mai linistit cam 5l/100. Tot asa acelasi lucru. Verifica masina de 10 ori inainte sa o cumperi! Ca de exemplu mie imi place ultimul link cu BMW ala albastru, dar nu are prea multe date si informatii. Cauta mai mult, nu te arunca la prima oferta care o gasesti.
RoyalServer
User avatar
Ciprian
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 5172
Joined: 10 May 2008, 21:29
Detinator Steam: Da
CS Status: ^^
SteamID: crazycipry
Reputatie: Fost administrator
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Supervizor CS.eXtreamCS.com
Fost Unbanner ZM.eXtreamCS.com
Fost Contribuitor
Nume anterior: crazy.cipry
Location: Baia Mare
Has thanked: 177 times
Been thanked: 405 times

01 Aug 2012, 16:36

k1d4Deagle wrote:@ Da Gyuky corect, orice motor intretinut corect trece cu bine pragul de 500.000. Dar nu stii de la ce om cumperi masina si poti sa iti ei o mare teapa.

BMWurile alea arata bine , in oras o sa iti ia cam 8-9l depinde cum conduci iar mersul afara la fel, daca ai un stil de condus agresiv cam 6, 6.5l , daca esti mai linistit cam 5l/100. Tot asa acelasi lucru. Verifica masina de 10 ori inainte sa o cumperi! Ca de exemplu mie imi place ultimul link cu BMW ala albastru, dar nu are prea multe date si informatii. Cauta mai mult, nu te arunca la prima oferta care o gasesti.
+ să aibă cartea aia cu istoricul service-urilor. :)
Anonymous117
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 347
Joined: 28 May 2012, 14:46
Detinator Steam: Nu
Been thanked: 25 times
Contact:

01 Aug 2012, 16:43

Ciprian wrote:
Grafa wrote:Am avut si eu un mert e220 automat si cutia avea o problema,la supra sarcina sarea din viteze si trebuia sa opresc,te costa enorm reparatia ei,in rest era ok,consumul mare,taxe la fel..
Sfatul meu este sa nu iti cumperi automata.
O să fiu puțin offtopic.. dar dacă îți iei mașină cu cutie automată unde mai e plăcerea condusului? Doar o bagi în modul Drive și dăi să pută, numa te ții de volan și frână/accelaerație...

LE: Un Ford Mondeo de prin 2002 ce are? Este un model diesel de 2.0 TDCi cu 120 de cai dacă nu mă înșel.. distribuție pe lanț, consum 5-6 extern, tot ce-ți poți dori..
Nu cred că ai idee ce înseamnă o maşină hidramată în oraş...Însă dezavantajul este consumul care este mai mare.
Image
User avatar
Ciprian
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 5172
Joined: 10 May 2008, 21:29
Detinator Steam: Da
CS Status: ^^
SteamID: crazycipry
Reputatie: Fost administrator
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Supervizor CS.eXtreamCS.com
Fost Unbanner ZM.eXtreamCS.com
Fost Contribuitor
Nume anterior: crazy.cipry
Location: Baia Mare
Has thanked: 177 times
Been thanked: 405 times

01 Aug 2012, 16:50

Anonymous117 wrote:
Ciprian wrote:
Grafa wrote:Am avut si eu un mert e220 automat si cutia avea o problema,la supra sarcina sarea din viteze si trebuia sa opresc,te costa enorm reparatia ei,in rest era ok,consumul mare,taxe la fel..
Sfatul meu este sa nu iti cumperi automata.
O să fiu puțin offtopic.. dar dacă îți iei mașină cu cutie automată unde mai e plăcerea condusului? Doar o bagi în modul Drive și dăi să pută, numa te ții de volan și frână/accelaerație...

LE: Un Ford Mondeo de prin 2002 ce are? Este un model diesel de 2.0 TDCi cu 120 de cai dacă nu mă înșel.. distribuție pe lanț, consum 5-6 extern, tot ce-ți poți dori..
Nu cred că ai idee ce înseamnă o maşină hidramată în oraş...Însă dezavantajul este consumul care este mai mare.
Vroiai să zici într-un oraș aglomerat. Dacă luăm un oraș aglomerat, cum e Paris sau Londra da.
Dar apropo, îs curios câți ani ai de stai și tot comentezi aici, te legi de lume și faci pe alții cocalari? Măcar ai permis de conducere sau vorbești pe lângă ?
User avatar
G3nTleMan
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 504
Joined: 06 Nov 2009, 22:34
Detinator Steam: Da
CS Status: Licente Steam si Origin
Location: Romania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

01 Aug 2012, 17:02

Multumesc tuturor >:D<
O sa raman la BMW si la celica :D
Anonymous117
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 347
Joined: 28 May 2012, 14:46
Detinator Steam: Nu
Been thanked: 25 times
Contact:

01 Aug 2012, 22:06

Ciprian wrote:
Anonymous117 wrote:
Ciprian wrote:
O să fiu puțin offtopic.. dar dacă îți iei mașină cu cutie automată unde mai e plăcerea condusului? Doar o bagi în modul Drive și dăi să pută, numa te ții de volan și frână/accelaerație...

LE: Un Ford Mondeo de prin 2002 ce are? Este un model diesel de 2.0 TDCi cu 120 de cai dacă nu mă înșel.. distribuție pe lanț, consum 5-6 extern, tot ce-ți poți dori..
Nu cred că ai idee ce înseamnă o maşină hidramată în oraş...Însă dezavantajul este consumul care este mai mare.
Vroiai să zici într-un oraș aglomerat. Dacă luăm un oraș aglomerat, cum e Paris sau Londra da.
Dar apropo, îs curios câți ani ai de stai și tot comentezi aici, te legi de lume și faci pe alții cocalari? Măcar ai permis de conducere sau vorbești pe lângă ?
Acum ce ai vrea, să-ţi fac poză la permis ?
Image
User avatar
Ciprian
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 5172
Joined: 10 May 2008, 21:29
Detinator Steam: Da
CS Status: ^^
SteamID: crazycipry
Reputatie: Fost administrator
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Supervizor CS.eXtreamCS.com
Fost Unbanner ZM.eXtreamCS.com
Fost Contribuitor
Nume anterior: crazy.cipry
Location: Baia Mare
Has thanked: 177 times
Been thanked: 405 times

01 Aug 2012, 22:10

Anonymous117 wrote:Acum ce ai vrea, să-ţi fac poză la permis ?
Ce întreb eu și ce răspunzi tu...
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information