Pica serverul cand se schimba Mapa (Posibile Rezolvari)

Discutii legate de instalarea, configurarea si modificarea unui server de Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
User avatar
play()
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 147
Joined: 04 Apr 2012, 23:14
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Furien.DiaVoLa.Ro
SteamID: play_diavola
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times
Contact:

25 Aug 2012, 13:03

Am vazut pe multe forumuri multe persoane cu problema asta, mai jos am pus posibile rezolvari deoarece si eu am avut si una din metode ma ajutat.

Metoda 1
-Verificati daca sunt mapele scrise in maps.ini / mapcycle.txt deoarece daca este in folderul maps si nu este in mapcycle sau maps.ini (in functie de plugin) serverul va primi crash. (mi sa intamplat personal)

Metoda 2
-Stergeti fisierul custom.hpk situat in folderul cstrike.

Metoda 3
-Faceti update la metamod http://metamod.org/

Metoda 4
-Daca pica la o anumita harta, e posibil sa fie la acea harta problema.


Daca mai aveti alte metode, le puteti posta.
Armin van Buuren, Andrew Rayel, Above and Beyond, Markus Schulz, Paul Van Dyk, Tenishia,tyDi, Deadmau5
, Dash Berlin, Gareth Emery, Ferry Corsten, Ashley Wallbridge, Aly & Fila, W&W ....

Muzica Noua
RoyalServer
User avatar
KronoS eXtream
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4378
Joined: 02 Apr 2009, 19:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost detinator Zombie-Land.eXtream.Ro
Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Location: Bucharest
Has thanked: 551 times
Been thanked: 820 times
Contact:

25 Aug 2012, 17:11

Metoda 1

N-am patit niciodata asta si n-am auzit pe cineva sa se planga de asa ceva.

Metoda 2

Acel fisier stocheaza toate tatuajele facute pe server si doar ingreuneaza schimbarea hartii (atunci cand atinge dimensiuni mari).Pe un server de mod Deathrun sau cele care folosesc plugin pentru blocarea tatuajelor , nu este necesara stergerea lor.La fel , am rulat serverul cateva luni fara sa sterg fisierul custom.hpk si nu am avut probleme.

Metoda 3

Nu e cazul deoarece aproape toate addons-urile de pe net beneficiaza de ultima versiune (care vine si in pachetul de instalare al AMXX).

Metoda 4

Mai exact , lipsesc niste modele , sprite-uri sau wad-uri.

Metoda 5

Anumite pluginuri (mai exact functii din pluginuri) provoaca picarea serverului la schimbarea hartii.Un exemplu este Zombie Plague care pica din cauza verificarii unor entitati care nu erau valide (exceptie versiunile mai noi , de la 4.3 Fix 5a in sus).
Nu efectuez tranzactii pe mess, skype etc. Aveti grija la indivizii care se dau drept mine!
Nu mai ofer suport asa ca nu imi mai trimiteti mesaje in legatura cu asta!


Zombie Plague Shade 1.2-debug1 [with Item Limiter] (12 September 2015) - Bombardier Branch
Post Reply

Return to “Probleme la servere dedicate de Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 93 guests