Pareri despre epilatul pe picioare la baieti

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

vim
Programator eXtream
Programator eXtream
Posts: 853
Joined: 29 May 2009, 19:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Trag cu praştia !
Reputatie: Fost programator web eXtreamCS
Administrator tehnic
Sysadmin
Location: Bucureşti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 342 times

28 Aug 2012, 01:17

La@ur wrote:
PlayWorldRo wrote:cu ce va incurca acel par ? :| maine poimaine o sa ziceti ca va incurca si limba si nasul si un ochi si o sa intrebati dc sa nu il taiati :O
Ieri aveam 686 de incarcam dischete la el, iar acum stam pe DDR3 privind la LCD-uri cat TV-ul de mare.
Azi avem LCD-uri la care afla astia mici de metrosexualitate, feminizare si li se pare ceva super tare.
La@ur wrote:E alegerea ta daca vrei sa evoluezi, sau NU.
Mergand pe calea evolutiva, orice organism se adapteaza, deprinde noi capacitati si/sau scapa de cele care nu ii sunt de folos. Asta dealtfel sta si la baza teoriei lui Darwin privind evolutia speciilor. Teorie care se pare ca este cat se poate de reala.
Organismul uman ca ansamblu tot evolueaza saracul de ~40.000 de ani. In timpul asta omul s-a schimbat de la marimea oaselor, a formei ochilor, craniului si pana la culoarea parului ori a ochilor. Crezi ca daca nu ii era de folos parul de pe corp nu era de mult disparut ?

Daca puneti mana pe lama si sustineti ca lipsa parului ajuta la igiena si este o evolutie, macar taiati tot parul pe care prindeti pe corp. Fund, inghinal, subraț, sprancene, cap, maini, picioare si daca tot mai aveti energie, asteptati cativa vecini la intrarea in bloc, ii bagati intr-o boxa de la subsolul blocului si ii tundeti si pe ei.

Lasand gluma la o parte, este o diferenta clara intre un barbat care se ingrijeste si unul care se feminizeaza. Barbatul care se ingrijeste stie clar unde trebuie sa se opreasca cu anumite lucruri pentru a nu da in ridicol si penibil. Motivele aduse de o parte dintre voi subliniaza doua lucruri: inca va lasati influentati de prieteni si societate, ceea ce denota lipsa oricarei urme de maturizare si mai denota faptul ca aveti prea mult timp liber. Sa va vad peste 30 de ani, cu nevasta, copil, servici si alte obligatii, daca va mai arde de epilat pe picioare.

As a side note: Daca va epilati, e musai sa va gasiti o iubita care nu se epileaza. Macar sa vada lumea cine este barbatul in cuplu, ce naiba.
I'm not antisocial, I'm just not user friendly.
⎯ retired
RoyalServer 2
riscanuc
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 109
Joined: 16 Apr 2012, 10:06
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times
Contact:

28 Aug 2012, 06:40

vim wrote:
La@ur wrote:
PlayWorldRo wrote:cu ce va incurca acel par ? :| maine poimaine o sa ziceti ca va incurca si limba si nasul si un ochi si o sa intrebati dc sa nu il taiati :O
Ieri aveam 686 de incarcam dischete la el, iar acum stam pe DDR3 privind la LCD-uri cat TV-ul de mare.
Azi avem LCD-uri la care afla astia mici de metrosexualitate, feminizare si li se pare ceva super tare.
La@ur wrote:E alegerea ta daca vrei sa evoluezi, sau NU.
Mergand pe calea evolutiva, orice organism se adapteaza, deprinde noi capacitati si/sau scapa de cele care nu ii sunt de folos. Asta dealtfel sta si la baza teoriei lui Darwin privind evolutia speciilor. Teorie care se pare ca este cat se poate de reala.
Organismul uman ca ansamblu tot evolueaza saracul de ~40.000 de ani. In timpul asta omul s-a schimbat de la marimea oaselor, a formei ochilor, craniului si pana la culoarea parului ori a ochilor. Crezi ca daca nu ii era de folos parul de pe corp nu era de mult disparut ?

Daca puneti mana pe lama si sustineti ca lipsa parului ajuta la igiena si este o evolutie, macar taiati tot parul pe care prindeti pe corp. Fund, inghinal, subraț, sprancene, cap, maini, picioare si daca tot mai aveti energie, asteptati cativa vecini la intrarea in bloc, ii bagati intr-o boxa de la subsolul blocului si ii tundeti si pe ei.

Lasand gluma la o parte, este o diferenta clara intre un barbat care se ingrijeste si unul care se feminizeaza. Barbatul care se ingrijeste stie clar unde trebuie sa se opreasca cu anumite lucruri pentru a nu da in ridicol si penibil. Motivele aduse de o parte dintre voi subliniaza doua lucruri: inca va lasati influentati de prieteni si societate, ceea ce denota lipsa oricarei urme de maturizare si mai denota faptul ca aveti prea mult timp liber. Sa va vad peste 30 de ani, cu nevasta, copil, servici si alte obligatii, daca va mai arde de epilat pe picioare.

As a side note: Daca va epilati, e musai sa va gasiti o iubita care nu se epileaza. Macar sa vada lumea cine este barbatul in cuplu, ce naiba.

Bineee vim ;))
User avatar
projectileful
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1590
Joined: 19 May 2012, 09:59
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: BucharestHooligan
Ban 1 luna
Ban 3 luni
Utilizator neserios (tepar)
Location: UK
Has thanked: 88 times
Been thanked: 107 times

28 Aug 2012, 06:51

Bărbățiaaa, nu dați jos bărbăția :))

Code: Select all

while($money < 1.000.000$) $work++;
!UL!@N
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4194
Joined: 29 Aug 2008, 21:51
Detinator Steam: Da
CS Status: In Activ
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 29 times
Been thanked: 283 times

28 Aug 2012, 13:56

vim wrote:Crezi ca daca nu ii era de folos parul de pe corp nu era de mult disparut ?
Daca este adevarat ca oamenii se trag din maimute, atunci la inceput corpul nostru era plin, sau aproape plin de par.

Asta inseamna ca in decursul a zeci de mii de ani, omul a evoluat si a inceput sa aiba din ce in ce mai putin par.

Insa dupa mine, parul nu este o parte foarte importanta, si cred ca de aceeasi parere era si "mama natura" atunci cand ne modela, de aceea printre primele si cele mai mari schimbari sunt la cum se misca si cum arata corpul uman acum, fata de cum era in trecut sau cum este la maimute.
Parul si alte lucruri au urmat ca un "finisaj"

Bineinteles, la primate, parul avea un rol destul de important, precum si la majoritatea animalelor, si anume, le tine cald si ii protejeaza.
Insa omul fiind, dupa cum se spune, este o specie evoluata, si inteligenta, parul nu mai este important pentru noi, fiind capabili sa ne protejam cu alte lucruri, si anume haine.
Pana si oamenii din trecut, care traiau in pesteri si vanau dinozauri (glumesc) foloseau blana/pielea animalelor pentru a se proteja.

Dupa cum spune aici:
Dupa cum ai spus si tu, omul evolueaza de multi ani, dar cine a spus ca a incetat sa evolueze?
In viitor, cine stie cum va arata corpul uman.


Si pentru toti care sunt asa de impotriva epilarii, voi de ce va barbieriti?(cei care au ce sa...)
Daca reusiti sa raspundeti la intrebarea asta, o sa aveti si motivul, sau poate unul din motivele pentru care se practica epilatul

PS: eu nu ma epilez
( ´ ▽ ` )ノ


ImageImage
Kanthos
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 745
Joined: 19 Dec 2011, 17:14
Detinator Steam: Da
SteamID: rocklife953
Reputatie: Fost moderator
Location: Lisbon
Has thanked: 51 times
Been thanked: 40 times

28 Aug 2012, 14:35

HaldiR wrote:Bărbățiaaa, nu dați jos bărbăția :))
Barbatia tine de caracter si foarte putin de aspect.
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

28 Aug 2012, 15:54

!UL!@N wrote: Daca este adevarat ca oamenii se trag din maimute, atunci la inceput corpul nostru era plin, sau aproape plin de par.
Acum se trag din pisicile Donskoy. ( zic de rasa asta de pisici ca mi se par cele mai ok )
Image
Image
Image
vim
Programator eXtream
Programator eXtream
Posts: 853
Joined: 29 May 2009, 19:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Trag cu praştia !
Reputatie: Fost programator web eXtreamCS
Administrator tehnic
Sysadmin
Location: Bucureşti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 342 times

28 Aug 2012, 16:34

!UL!@N wrote:Daca este adevarat ca oamenii se trag din maimute, atunci la inceput corpul nostru era plin, sau aproape plin de par.
Au fost descoperite relicve prin diferite locuri din lume, care constau in piei de animale sub diferite forme, care erau folosite de "omul grotelor" pentru incalzire. Tragi singur concluzia daca avea "blana" pe el sau nu.
!UL!@N wrote:Insa dupa mine, parul nu este o parte foarte importanta
Desi scuza multora dintre cei care au postat in acest topic, era ca lipsa parului ajuta la a transpira mai putin, este total eronat si realitatea este tocmai pe dos.

Parul de pe corpul uman ajuta la termoreglare. Cand iti este frig, ajuta la pastrarea de caldura, iar cand iti este cald, ajuta la racorire. Racirea corpului se face prin transpiratie, iar o singura picatura de transpiratie poate sa raceasca pana la 1.5L de sange. Dar transpiratia nu este la fel de eficienta daca pe corp nu exista fire de par care sa mentina cat mai mult timp intr-un loc picaturile de transpiratie. Cu cat o picatura de transpiratie ramane intr-un loc de pe corp, cu atat te racoresti mai mult in acel loc. Firele de par exact asta fac: joaca rol de "bariera" pentru picaturile de transpiratie.

Lipsa totala a parului de pe anumite zone ale corpului, obliga organismul sa produca mai multa transpiratie doar ca sa raceasca aceeasi cantitate de sange si fortezi inima sa pompeze sange in ritmul in care ai merge normal pe strada (in cazul in care esti sanatos tun), chiar daca tu stai intins in pat.
!UL!@N wrote:Dupa cum ai spus si tu, omul evolueaza de multi ani, dar cine a spus ca a incetat sa evolueze?
In viitor, cine stie cum va arata corpul uman.
Darwin spunea ca din momentul in care o specie a atins perfectiunea din punct de vedere evolutiv, schimbarile care mai pot sa apara sunt minore (gen culoarea ochilor si a parului la om sau ceea ce mananci), cu conditia ca mediul sa nu se schimbe radical.
!UL!@N wrote:Si pentru toti care sunt asa de impotriva epilarii, voi de ce va barbieriti?(cei care au ce sa...)
Dupa cum spuneam si in postul anterior, exista o diferenta clara intre un barbat care se ingrijeste si unul care se feminizeaza prin epilare pe picioare, maini, piept, pensat, etc. Iar diferenta consta in faptul ca barbatul care se ingrijeste stie cand sa se opreasca cu anumite lucruri, inainte de a cadea in penibil. Daca imi dau barba jos, stiu ca trebuie sa ma opresc cu aparatul de ras la baza gatului, nu sa continui si pe piept sau pe picioare.

Daca ai parul prea mare, exista varianta sa il scurtezi.
Daca ai parul prea des, se poate ridica problema unei dereglari hormonale si o vizita la medic te poate ajuta mult mai mult decat lama.

Solutie se gaseste daca iti doresti cu adevarat.
I'm not antisocial, I'm just not user friendly.
⎯ retired
User avatar
Mafios_X
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 6851
Joined: 10 Apr 2009, 01:28
Detinator Steam: Da
SteamID: mafiosx
Reputatie: Fost Administrator
Location: Italia
Has thanked: 341 times
Been thanked: 419 times
Contact:

28 Aug 2012, 16:44

vim wrote: Igiena se poate face si fara sa te feminizezi.
Ca bine ai zis.

Sunt total contra epilatului pe picioare la baieti; cu cat trece timpul, cu atat mai multi barbati se feminizeaza!
-------------------------------#STEAM PROFILE--------------------------------------
Image
STEAM: mafiosx

Image


www.gamescan.ro - Un fel de GameTracker ROMANESC :D
!UL!@N
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4194
Joined: 29 Aug 2008, 21:51
Detinator Steam: Da
CS Status: In Activ
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 29 times
Been thanked: 283 times

28 Aug 2012, 19:42

vim wrote:Au fost descoperite relicve prin diferite locuri din lume, care constau in piei de animale sub diferite forme, care erau folosite de "omul grotelor" pentru incalzire. Tragi singur concluzia daca avea "blana" pe el sau nu.
In anotimpuri reci (iarna/luni ploioase), nu cred ca rezisti doar cu niste par pe tine, el poate ofera un anumit grad de protectie, dar nici chiar...mai ales daca traiesti intr-o pestera
Tu iarna, te imbraci mai gros, dar chiar si cu acele haine pe tine, cand iesi afara mai iei si o geaca mai groasa, sau ceva...totul pentru extra-protectie.
"Descoperirea" asta nu e ceva care sa dovedeasca mare lucru.

Si oricum, "omul grotelor" mi se pare ca e destul de "recent", pe scara evolutiei, din cate stiu eu, deja stiau sa isi faca fel de fel de unelte pentru vanat, dar eu ma refeream mai inainte, chiar pe la inceputul evolutiei omului.
(daca te refereai la acelasi "om ar grotelor" pe care il am eu in minte)

Darwin spunea ca din momentul in care o specie a atins perfectiunea din punct de vedere evolutiv, schimbarile care mai pot sa apara sunt minore (gen culoarea ochilor si a parului la om sau ceea ce mananci), cu conditia ca mediul sa nu se schimbe radical.
Deci este o conditie...

dar mediul in care traiesti face parte din viata, si trebuie sa ne adaptam dupa ea, deci parerea mea este ca nu trebuie sa excludem partea asta.


Oamenii din ziua de azi, "au atins perfectiunea" ?
Adica...suntem perfecti? nu mai este NIMIC de perfectionat? :-?
Dar pana la urma ce trebuie ca o specie sa fie "perfecta" ?
Exista asa ceva, exista pefectul? Daca da, cum ne dam seama cand il vedem, pentru ca perfect poate fi ceva ce e mai "bun" decat ce exista acum, dar asta nu inseamna ca nu poate fi ceva si mai "bun" dupa.
Iar diferenta consta in faptul ca barbatul care se ingrijeste stie cand sa se opreasca cu anumite lucruri, inainte de a cadea in penibil.
Penibil poate ni se pare noua, pentru ca nu ne place, eu unul sunt indiferent, dar personal nu m-as epila niciodata, fara un motiv bun...mai bun decat ceva de genul "nu imi place parul pe picioare", insa nici nu cred ca e penibil, sunt femei carora le plac barbatii cu mai putin par, sau chiar fara par pe piept / picioare / barba.
Daca barbatului, cat si femeii care este cu el , le place fara par pe acele parti, atunci chiar nu cred ca e penibil.
Daca imi dau barba jos, stiu ca trebuie sa ma opresc cu aparatul de ras la baza gatului
Nu chiar asta era raspunsul la care ma gandisem eu la intrebarea mea.

Eu ma refeream ca majoritatea dintre noi care ne barbierim, o facem pentru ca:
1. creste repede si prea mult
2.nu ne place/nu ne sta bine

Totusi, pe fata e si el par, deci ar trebuie si el sa ajute exact la aceleasi lucruri pe care le-ai spus tu, si totusi il dam jos
Il dam jos ca nu ne place, il dam jos doarece creste prea lunga, MAI MULT , il dam jos si cand mergem la diferse ocazii (petreceri, in oras, la o intalnire "oficiala" cu cineva de la munca, sau pentru a ne angaja)

Din asta ce rezulta? rezulta ca dam parul jos DOAR pentru INFATISARE, doar pentru aparenta.

Si exact la fel este si cu parul de pe picioare, sau de pe piept,etc

Faptul ca noi ne-am obisnuit cu barbieritul, acum il consideram ceva normal, si care il poate face orice barbat, dar daca stam sa ne gandim, rasul total al parului de pe fata, e ceva care ne-ar scadea din "barbatie" si ne "feminizeaza" si mai mult decat epilarea, pentru ca noi avem par pe fata, dar femeile nu au, in schimb, la picioare avem toti, si cred ca in aceeasi cantitate
dar cum epilatul nu este foarte folosit la barbati, il consideram ceva rau.
Daca s-ar fi practicat epilatul de zeci/sute de ani, tot "ciudat" l-am considera acum?
Last edited by !UL!@N on 28 Aug 2012, 20:13, edited 1 time in total.
( ´ ▽ ` )ノ


ImageImage
User avatar
aNNakin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10464
Joined: 17 Dec 2007, 21:42
Detinator Steam: Da
CS Status: a iubi - necesar si suficient
Detinator server CS: romania.cs16.ro
SteamID: anakin_cstrike16
Reputatie: Membru Club eXtreamCS
Fost Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Lider Echipa eXtreamCS
Fost Administrator
Location: di.fm
Has thanked: 230 times
Been thanked: 787 times
Contact:

28 Aug 2012, 20:07

Image
vim
Programator eXtream
Programator eXtream
Posts: 853
Joined: 29 May 2009, 19:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Trag cu praştia !
Reputatie: Fost programator web eXtreamCS
Administrator tehnic
Sysadmin
Location: Bucureşti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 342 times

28 Aug 2012, 20:38

!UL!@N wrote:In anotimpuri reci (iarna/luni ploioase), nu cred ca rezisti doar cu niste par pe tine, el poate ofera un anumit grad de protectie, dar nici chiar...mai ales daca traiesti intr-o pestera
Am zis ca parul ajuta la termoreglare, nu ca iti inlocuieste paltonul ori fularul. Poti apela la orice carte de medicina pentru amanunte despre cum se produce termoreglarea la om.
!UL!@N wrote:Si oricum, "omul grotelor" mi se pare ca e destul de "recent", pe scara evolutiei, din cate stiu eu, deja stiau sa isi faca fel de fel de unelte pentru vanat, dar eu ma refeream mai inainte, chiar pe la inceputul evolutiei omului.
Ghilimelele alea erau cu un scop acolo si faceau referire la stramosul omului modern. "Pe la inceputul evolutiei omului" a fost Sahelanthropus tchadensis, despre care se crede ca ulterior s-a divizat in 2 ramuri. Una a dus catre Homo sapiens sapiens, adica omul modern si cealalta catre primatele superioare. Ala a fost inceputul si cel mai probabil era plin de par, tinand cont ca este si stramosul actualelor maimute.
!UL!@N wrote:
Darwin spunea ca din momentul in care o specie a atins perfectiunea din punct de vedere evolutiv, schimbarile care mai pot sa apara sunt minore (gen culoarea ochilor si a parului la om sau ceea ce mananci), cu conditia ca mediul sa nu se schimbe radical.
Deci este o conditie...
E normal sa existe o conditie, pentru ca orice organism viu incearca sa se adapteze la noi conditii de viata, mai ales omul, care are cea mai mare inteligenta din regnul animal si este vanatorul suprem pe pamant. Si tu te adaptezi la modificari, desi nu sunt radicale. Cand te duci in vizita la bunici, poate mananci mai multe lactate, pentru ca ei au vaca in curte ; cand te intorci acasa, consumi mai putin lapte si branzeturi. Asta tot adaptare se numeste.

Daca de maine pamantul este scufundat in bezna 10.000 de ani, din cauza rezidurilor ridicate in atmosfera din cauza eruptiei unui mega-vulcan, probabil ca omul nascut peste 8.000 de ani nu o sa se mai bazeze foarte mult pe vedere, care oricum nu ii este de folos in intuneric si o sa se bazeze mai mult pe miros si auz. Asta inseamna adaptare.

In Mexic exista un trib numit Tarahumara, in care se foloseste alergatul in locul mersului. Oriunde se deplaseaza, ei o fac prin alergare. Rezultatele sunt ca pot alerga peste 300 de km fara sa ia macar o pauza. Asta inseamna adaptare.
!UL!@N wrote:Oamenii din ziua de azi, "au atins perfectiunea" ?
Adica...suntem perfecti? nu mai este NIMIC de perfectionat? :-?
Dar pana la urma ce trebuie ca o specie sa fie "perfecta" ?
Suntem perfecti pentru mediul actual. Suntem cea mai inteligenta specie, suntem vanatorul suprem, ne aflam in varful lantului trofic, ne adaptam foarte repede la conditii noi, drept dovada ca am populat ~80% din mediul uscat de pe pamant. Pentru mai multe amanunte, poti sa citesti lucrarile lui Darwin.
!UL!@N wrote:Exista asa ceva, exista pefectul? Daca da, cum ne dam seama cand il vedem, pentru ca perfect poate fi ceva ce e mai "bun" decat ce exista acum, dar asta nu inseamna ca nu poate fi ceva si mai "bun" dupa.
Este vorba despre perfectiunea din punct de vedere evolutiv, nu de iubita perfecta, barbatul perfect sau locul de munca perfect. Incerci sa gandesti psihologic perfectiunea evolutiva, iar cele doua sunt incompatibile.
I'm not antisocial, I'm just not user friendly.
⎯ retired
!UL!@N
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4194
Joined: 29 Aug 2008, 21:51
Detinator Steam: Da
CS Status: In Activ
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 29 times
Been thanked: 283 times

28 Aug 2012, 20:59

vim wrote: Am zis ca parul ajuta la termoreglare, nu ca iti inlocuieste paltonul ori fularul. Poti apela la orice carte de medicina pentru amanunte despre cum se produce termoreglarea la om.
Ok, dar eu vorbeam de ala care traia in grota, si eu ma refeream la acea descoperire...si spuneam ca daca ala se imbraca cu ce gasea(piele de animal), nu inseamna ca nu avea par pe tot corpul sau nu, ci ca in orice caz, avea nevoie de extra-protectie pentru timpul in care era.

Ai spus "Tragi singur concluzia daca avea "blana" pe el sau nu."
iar eu am raspuns ca descoperirea nu dovedeste daca avea sau nu

In fine, nu mai conteaza asta





E normal sa existe o conditie, pentru ca orice organism viu incearca sa se adapteze la noi conditii de viata, mai ales omul, care are cea mai mare inteligenta din regnul animal si este vanatorul suprem pe pamant. Si tu te adaptezi la modificari, desi nu sunt radicale. Cand te duci in vizita la bunici, poate mananci mai multe lactate, pentru ca ei au vaca in curte ; cand te intorci acasa, consumi mai putin lapte si branzeturi. Asta tot adaptare se numeste.

Daca de maine pamantul este scufundat in bezna 10.000 de ani, din cauza rezidurilor ridicate in atmosfera din cauza eruptiei unui mega-vulcan, probabil ca omul nascut peste 8.000 de ani nu o sa se mai bazeze foarte mult pe vedere, care oricum nu ii este de folos in intuneric si o sa se bazeze mai mult pe miros si auz. Asta inseamna adaptare.

In Mexic exista un trib numit Tarahumara, in care se foloseste alergatul in locul mersului. Oriunde se deplaseaza, ei o fac prin alergare. Rezultatele sunt ca pot alerga peste 300 de km fara sa ia macar o pauza. Asta inseamna adaptare.
Suntem perfecti pentru mediul actual. Suntem cea mai inteligenta specie, suntem vanatorul suprem, ne aflam in varful lantului trofic, ne adaptam foarte repede la conditii noi, drept dovada ca am populat ~80% din mediul uscat de pe pamant. Pentru mai multe amanunte, poti sa citesti lucrarile lui Darwin.
"Perfecti pentru mediul actual"
Adica noi suntem perfecti din perioada in perioada?
Ceva de genul, "hai sa fim perfecti cateva mii de ani, apoi sa luam o pauza, sa fii perfect e obositor, apoi sa fim perfecti iar"

NU, vorba unui mare intelept, ori suntem perfecti ori nu mai suntem

Pai mediul(natura) este in continua transformare, acum mai mult si mai rapid si din cauza actiunilor noastre(incalzire globala/poluare/consumul resurselor)
iar daca conditia este ca mediul sa nu se schimbe radical, iar defapt el se schimba (mai incet, dar se schimba) inseamna ca nici omul nu a ajuns la perfectiune, pentru ca el INCA se schimba/adapteaza odata cu mediul.
Pentru ca noi nu vedem evolutia noastra in prezent, pentru ca are loc pe o perioada de mii de ani, ea nu inseamna ca nu se petrece.

Pana schimbarile naturii nu se opresc, omul nu se va opri niciodata din a se adapta/evolua, deci nu va fi absolut perfect niciodata
Iar schimbarile naturii nu vad sa se opreasca niciodata, iar singurul mod de a se opri, este ...disparitia ei totale, deci a tot ce exista

In fine, astea sunt doar parerile mele, ideile mele, si trebuie tratate ca atare, am vrut doar sa le spun aici. :)
Last edited by !UL!@N on 28 Aug 2012, 21:29, edited 5 times in total.
( ´ ▽ ` )ノ


ImageImage
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information