Cont facebook

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

21 Sep 2012, 21:58

Cineva i-a creat unui fost coleg un cont de facebook , mai mult ca sigur alt coleg pentru ca stie informatii despre care doar fostii colegi le-au aflat.
Pot afla cumva ip-ul de pe care se logheaza sau o modalitate sa aflu cine este ?
RoyalServer
User avatar
vAc
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3118
Joined: 10 Apr 2011, 20:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Has thanked: 229 times
Been thanked: 227 times

21 Sep 2012, 22:12

daca selecteaza din profil- securitate sa primeasca emailuri pentru fiecare user care se logheaza pe acel cont cred ca ii apare si IP-ul ( nu stiu sigur )
vim
Programator eXtream
Programator eXtream
Posts: 853
Joined: 29 May 2009, 19:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Trag cu praştia !
Reputatie: Fost programator web eXtreamCS
Administrator tehnic
Sysadmin
Location: Bucureşti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 342 times

22 Sep 2012, 17:13

IP-ul de pe care se autentifica un utilizator pe facebook nu il poti afla. Anumite date sunt vizibile doar pentru propietarul contului (IP-ul se numara printre ele, in anumite conditii), iar alte date sunt vizibile doar pentru angajati FB (cine ti-a vizitat profilul de exemplu).

Daca vrea sa inchida acel cont, isi scaneaza buletinul, isi face un cont de facebook (daca nu are deja) si de pe acel cont raporteaza profilul care ii foloseste datele, cu poza buletinului atasata reclamatiei. Dupa ce reclamatia o sa ii fie citita de cineva de la facebook, contul respectiv o sa fie sters, fara sa mai treaca prin perioada de asteptare obisnuita de 14 zile pana la dezactivare ; cu alte cuvinte o sa fie sters in decurs de cateva ore de la solutionarea reclamatiei.
I'm not antisocial, I'm just not user friendly.
⎯ retired
Kitikru
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 337
Joined: 27 Jul 2011, 12:24
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 37 times
Been thanked: 36 times
Contact:

22 Sep 2012, 17:33

vim wrote:IP-ul de pe care se autentifica un utilizator pe facebook nu il poti afla. Anumite date sunt vizibile doar pentru propietarul contului (IP-ul se numara printre ele, in anumite conditii), iar alte date sunt vizibile doar pentru angajati FB (cine ti-a vizitat profilul de exemplu).

Daca vrea sa inchida acel cont, isi scaneaza buletinul, isi face un cont de facebook (daca nu are deja) si de pe acel cont raporteaza profilul care ii foloseste datele, cu poza buletinului atasata reclamatiei. Dupa ce reclamatia o sa ii fie citita de cineva de la facebook, contul respectiv o sa fie sters, fara sa mai treaca prin perioada de asteptare obisnuita de 14 zile pana la dezactivare ; cu alte cuvinte o sa fie sters in decurs de cateva ore de la solutionarea reclamatiei.
Marele intelept vim a gresit,se poate afla : https://www.facebook.com/settings?tab=s ... sions&view

Image


EDIT EDIT:
Cred ca am inteles gresit..acel baiat nu are acces la cont si nu se poate uita..

@Vim
am citit gresit..oboseala:)..
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Petal [Bot] and 373 guests