Krond - escrocherie si santaj

Postarea in aceasta categorie se face doar cu DOVEZI DE INSELARE. Nu se permite reclama negativa sau pareri personale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Locked
User avatar
Good.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 838
Joined: 17 Aug 2012, 10:04
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie moderator!
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Nume anterior: []GooD[]
Location: Bucuresti
Has thanked: 188 times
Been thanked: 34 times
Contact:

28 Sep 2012, 19:22

Nu ma gandeam la Krond ca face asta .... :-j Salmus e un nesimtit :-j Un ***** de OM :-j , o mizerie a Romaniei :-j
RoyalServer 2
User avatar
wind
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1457
Joined: 24 Nov 2008, 21:39
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: CS.JoiNeT.Ro
SteamID: windcs
Reputatie: Ban 2 luni!
Location: Constanta
Has thanked: 30 times
Been thanked: 58 times
Contact:

29 Sep 2012, 14:19

[]GooD[] wrote:Nu ma gandeam la Krond ca face asta .... :-j Salmus e un nesimtit :-j Un ***** de OM :-j , o mizerie a Romaniei :-j
Numai scrie aberatii copile, de ce vorbesti aiurea daca nu ai avut niciodata servicii de la Krond Solutions ? Sa vorbeasca doar cei care au avut asa ceva, nu copii care traiesc din alocatie.
a[L]eX
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 339
Joined: 24 Feb 2012, 22:28
Detinator Steam: Da
SteamID: Alecsxu
Has thanked: 23 times
Been thanked: 6 times

29 Sep 2012, 14:33

SE mai intampla si de la cei care ne asteptam cel mai putin .:|
User avatar
release
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 427
Joined: 16 Feb 2012, 23:42
Detinator Steam: Nu
CS Status: Ma joc pe Zombie.Bestia.Ro
Detinator server CS: Zombie.Bestia.Ro
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Location: Nurnberg
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times
Contact:

30 Sep 2012, 12:28

Eu nu i-am suportat niciodata si n-am avt incredere in ei..si nici nu o sa am :D
Or avea ei servere bune dar degeaba...
[url=http://www.gametracker.com/server_info/ ... 100:27015/]Image[/url
Y!M: release_cs1
Skype: stefan.knight1
User avatar
deNeDe
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1311
Joined: 22 Oct 2011, 15:05
Detinator Steam: Da
SteamID: denedeplay
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: OneCs
Utilizator neserios (tepar!)
Location: Bucuresti
Has thanked: 76 times
Been thanked: 116 times
Contact:

30 Sep 2012, 16:07

Voi va auziti vorbind ma ? Ca nu va asteptati ca nu stiu ce, inteleg ca au preturi foarte mari si e greu sa cumperi un server de la ei, mai bine te duci la o firma si dai 5 euro decat 100 ron s.a.m.d. Ce so fii intamplat cu tine laure si salmus atunci a fost doar intre voi. Salmus intradevar nu prea e el omul perfect, taicasu se ocupa mai de tot ce tine de firma "krond". Asa cum il vedeti voi pustan,obraznic,escroc sau asa mai departe , are cea mai mare si mai buna firma de hosting din Romania? Are, asa ca nu mai are rost sa va luati de el sau chesti asemanatoare.

PS: Pentru astia care ma vor intreba daca sunt client krond sau etc, da sunt cu comunitatea ecila din anul 2009. Am si server si webhost de la ei.

@ Serverul este din 2007 la ei.
Contact: https://steamcommunity.com/id/denedeplay/
TeamSpeak: TS.PLAY-ARENA.RO
User avatar
D[o]Ru<3 CS
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 141
Joined: 14 Apr 2009, 19:19
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

02 Oct 2012, 18:19

Krond este o firma buna ,dar tot`odata o firma de rahat , Bv pentru inteligenta ta ! Dai in judecata :)
Citeste regulamentul!
vim
Programator eXtream
Programator eXtream
Posts: 836
Joined: 29 May 2009, 19:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Trag cu praştia !
Reputatie: Fost programator web eXtreamCS
Administrator tehnic
Sysadmin
Location: Bucureşti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 342 times

02 Oct 2012, 20:22

OneCs wrote:[...] are cea mai mare si mai buna firma de hosting din Romania? Are, [...]
Cea mai mare firma dintre cele mici poate.
I'm not antisocial, I'm just not user friendly.
⎯ retired
User avatar
mariuss615
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 920
Joined: 16 Mar 2010, 10:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Mahăr
Reputatie: Organizator Cupe eXtreamCS
Location: București
Has thanked: 28 times
Been thanked: 91 times
Contact:

02 Oct 2012, 21:26

vim wrote:
OneCs wrote:[...] are cea mai mare si mai buna firma de hosting din Romania? Are, [...]
Cea mai mare firma dintre cele mici poate.
Cred că se referea la gamehost, este clar că nu este peste hostway.
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.
Shinigami
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 278
Joined: 11 Sep 2012, 17:19
Detinator Steam: Nu
CS Status: bored....
Detinator server CS: Zm.CsDevilZone.Com
Reputatie: ban 2 luni
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times
Contact:

03 Oct 2012, 10:02

Altii il pupati in ASS ... altii spuneti ca este nesimtit...
odata ce Laur a venit cu dovezi ce mai aveti de comentat :-j
Trebuia si Salmus odata sa se faca de KAKAO ...nu?
User avatar
AlExAlExAlEx
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1302
Joined: 16 Dec 2007, 23:20
Detinator Steam: Da
CS Status: Dau de pica curentu ;x
Detinator server CS: N/A
Reputatie: Fost detinator CS.eXtreamCS.com
Fost detinator SJ.eXtreamCS.com
Fost detinator DR.eXtreamCS.com
Fost detinator ZM.eXtreamCS.com
Fost detinator FUN.eXtreamCS.com
Fost detinator KZ.eXtreamCS.com
Fost sponsor eXtreamCS.com
Ban 3 luni !
(Ban scos de 1 mai!)
Location: ToP sEcReT
Has thanked: 19 times
Been thanked: 39 times

06 Oct 2012, 05:09

Cred ca ar trebui si un post mai putin extreamcs vs krond aici.

Cum s-au ajutat reciproc:
Acum oricine poate sa stea si sa zica "Krondul n-ar fii fost nimic fara reclama extreamcs" sau vice-versa. Problema fiind ca nu o sa stie nimeni cum ar fii fost daca, vorbind cu asta in minte. Dupa parere mea ambele parti au avut beneficii in acest schimb, s-au ajutat reciproc sa creasca. Noi nu trebuie sa uitam ce mic era eXtreamCS cand Krond a inceput "afacerea" cu ei, mi se pare ca la momentul actual exista doar CS1 si CS2. Cum CS1 si webhost era gratis, Laur ce platea? CS2? care si ala atunci parca era tinut de un "manager". Laur a tinut comunitatea cel putin in primul an cu o reducere imensa in cheltuieli, unul poate argumenta ca daca Krond nu facea afacerea, Laur ramanea fara bani si inchidea. Dar din nou, daca Laur nu era de acord poate Krond nu devenea asa de popular, pentru ca nici Krond nu era asa in "voga" atunci.

Ce s-a procedat gresit:
S-au facut greseli de ambele parti, in primul rand Laur nu trebuia dupa 3 ani sa ii dea un "pre-aviz" care il anunta ca ii scoate headerul. Dupa cum se vede in conversatie Salmus a incercat foarte mult sa gaseasca o alternativa, la care Laur a raspuns cu "sub WTA". Salmus nervos pe Laur pentru cum l-a tratat a decis sa fie si el nesimtit prin a-i sechestra datele, Salmus nu avea nici o obligatie legala fata de Laur pentru ca el nu era client, asa ca nu inteleg de unde "escrocherie" in titlu.

S-au spus multe:
Laur a decis sa ia in ras faptul ca firma este o afacere "de familie", neluand in seama ca sunt N afaceri in familie care au foarte mult succes. Chiar nu vad eu, nici o problema cu acest lucru? Inteleg copii de 14 ani de pe forum sa rada, dar Laur pretinde ca e matur si totusi?
Santajul a fost un gest urat din partea lor, nu e nici un mod in care poti justifica asa ceva. Cand Laur a cerut backup a fost "intampinat" de acel raspuns de e-mail, care sincer nu era deloc necesar. Situatia era incheiata, headerul era afara din discutie, nu aveau nimic de castigat. Sau poate se asteptau ca Laur chiar sa ii plateasca?

Concluzia:
Ambele parti puteau sa procedeze mai corect fata de celelalte, acum daca vrem sa cantarim care a gresit mai mult? Este greu.

As dorii sa adaug ca am fost client eXtreamHost si Krond, chiar nu am nimic cu nici o parte a conflictului.
"I am so smart that sometimes I don’t understand a single word of what I am saying."
Image
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 4194
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

07 Oct 2012, 01:45

Concluzia:
Ambele parti puteau sa procedeze mai corect fata de celelalte, acum daca vrem sa cantarim care a gresit mai mult? Este greu.

As dorii sa adaug ca am fost client eXtreamHost si Krond, chiar nu am nimic cu nici o parte a conflictului.
Corect :)
b0diy
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 29
Joined: 11 Sep 2012, 14:54
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Contact:

09 Oct 2012, 23:29

Laur pui pret prea mult pe aceste vizite pe care site-ul tau le are insa uiti de un lucru foarte important,varsta de aici este 15 ani ,as putea sa zic ca doar 1 din 10 au 18 ani impliniti si din astia foarte putini muncesc (au propiul lor salariu).Nu poti veni tu acum in 2012 sa imi ceri mie 5000 de euro pe un loc de reclama cand eu vand tractoare ,nu am cum sa iti dau bani astia pentru ca nu exista asa ceva...nici nu intra in discutie (era un mic exemplu).
Trebuia sa te multumesti cu ce ai avut de la Krond si atat ,sa nu crezi ca ai influentat foarte mult vanzarile (clik eXtreamCS -> Krond) ale krond-ului.Nu zic ca nu ai avut niciun merit insa nu asa cum crezi tu.Traieste realitatea nu ... altceva.

Pe mine nu ma intereseaza ce faceti voi sau mai stiu eu ce ,eu am viata mea sunt un simplu "user" care viziteaza acest forum sa vad porcariile scrise de uni pe aici (sa ma amuz).Fel si fel de afaceristi pe aici ,care mai de care mai smecheras ... realitatea este alta ...
Locked

Return to “Security zone”

  • Information