"Traim in Romania"

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
zenner
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1869
Joined: 10 Sep 2011, 16:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (27 ian - 27 feb)
Locul II eXtreamCS XMAS Championship 2014
Locul I eXtream Spring Cup 2015
Arbitru eXtream
0.5/3
Has thanked: 70 times
Been thanked: 69 times
Contact:

19 Nov 2012, 15:48

Bogus wrote:Vrei un raspuns bun la postarea ta? De vina sunt forum-urile si site-urile care apar in urma deschiderii unor servere, de vina sunt copii care pun educatia/scoala pe locul 2. Daca stau putin sa ma gandesc, cred ca suntem tara cu cele mai multe site-uri in materie de CS, jocuri.
Vor sa cresca mai repede, gandesc prost si cred ca o fac bine. Acum cateva zile am fost facut prost pentru ca nu fumez, adica wtf?
Nu jocurile sunt de vina, de vina sunt indulgentele la reguli. Nu de putin ori am vazut prunci pana-n 9-10 ani care rup jocurile o zii intrega, asa se formeaza bagabontii. (cei de pe strada/homeless, nu toti razgaiatii care daca beau un pahar si stau afara pana la 9:30.)
Referitor la asasinarea limbii romane; eu ii respect pe toti care macar se chinuie sa scrie calumea, chiar daca pun o cratima aiurea sau altceva .. in schimb nu suport schimbare literelor sau adaugarea lor in plus (g3n a$ha).
RoyalServer 2
User avatar
MCosti
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2251
Joined: 28 Sep 2008, 06:58
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost moderator
Nume anterior: DjMax
Has thanked: 139 times
Been thanked: 60 times
Contact:

19 Nov 2012, 16:34

De multe ori iau parte la discutii in care se gaseste sa spuna cineva "traim in Romania", "asta-i Romanica".
Daca cunosc acea persoana cat de cat si stiu ca il duce cat de putin bibilica, ii explic :
Nu mai folositi expresiile astea, termenul de Romania cuprinde atat tara, din punct de vedere geografic, istoric, economic dar si social. Romania este o tara cu o istorie foarte bogata, dar ascunsa de cei de la putere ( si aici nu ma refer la Basescu sau altii ca el, ci la cei ce au comandat revolutia in tara ). Romania, din punct de vedere geografic este cunoscuta ca fiind o tara extraordinar de frumoasa si de bogata. De ce credeti ca, desi tara este intr-o stare deplorabila, turistii tot vin ?
Romania, din punct de vedere social & economic este intr-o stare deplorabila, dar a fost adusa in stadiul asta chiar si de cei ce spun "traim in Romania". Degeaba va plangeti, daca nu faceti nimic. Daca sunteti niste no-liferi care stati numai in casa si depindeti de calculator/jocuri/forumuri, nu aveti dreptul sa comentati avand in vedere ca nu incercati sa faceti nimic in sensul asta.

In concluzie, nu mai invinuiti frumoasa tara, Romania pentru ce vi se intampla, invinuiti-i pe oamenii ce locuiesc in ea !
User avatar
Alexeeee
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 523
Joined: 28 Feb 2010, 13:00
Detinator Steam: Da
Has thanked: 16 times
Been thanked: 22 times

19 Nov 2012, 17:24

LuCI... wrote:Suntem praf :-j :)) ,Astept sa iau carnetu, mai am cateva sedinte si am plecat din tara asta fara viitor, Iar pentru cei care tot zic ca isi iubesc tara, cred ca o zic in gluma, sau de dragu de a face +1 .Prietenii mei care va iubiti tara, Va place ca parintii vostri care vau dat viata si sunt mai presus de orice, muncesc pe niste bani putini si munca multa? Va place ca majoritatea care au facultati si care au invatat muncesc pentru 10 milioane? Nu zic ca in alta tara "sunt caini cu covrigi in coada" Dar pana si cei de la Salubris au 2 masini + o casuta frumoasa si sunt foarte respectati. Acum sa nu mai scriu si ce curatanie gasesti in alte tari.Romania se tot duce in jos...Din cauza acestei tari nu ma vad cu prieteni care ne stiam de la gradinita, din cauza acestei tari nu imi vad multe neamuri si din cauza acestei tari pleaca din ce in ce mai multe persoane apropiate noua, ele fiind frati / parinti / prieteni. Asa ca nu mai scrieti voi ca va iubiti tara ca sa vada altii ca vezi domne tu esti patriot.
Prietene, eu iti respect parerea.Si daca poti, eu chiar te rog sa pleci din tara asta!Nu-s ironic sau ceva..dar te gandesti ca pana te acomodezi in "Viitoarea ta tara"o sa fi vazut ca pe un caine, o sa muncesti pe rupte si toate astea.Eu nu stiu pentru ca am 18 ani si n-am plecat niciodata din tara, dar am auzit si eu cate ceva.Eu iti urez spor, si sa faci cat mai multi bani acolo,dar sa nu uiti ca esti ROMAN!salut
User avatar
meLvin
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 820
Joined: 02 Jul 2012, 13:14
Detinator Steam: Da
SteamID: zanacamatar
Reputatie: Ban 2 luni !
Utilizator neserios (tepar)
Location: Rosiori de Vede
Has thanked: 35 times
Been thanked: 28 times

19 Nov 2012, 18:26

Acum sa fim seriosi , daca sunteti batuti in cap si nu intelege-ti intelesul topicului nu mai postati
@abbymiez - Macar sa stii lb romana pe jumate cat stiu eu.
@Gab!i - Cine imi raspunde mie un copil petarda , dati 2 perechi de palme !


Nu am spus ca-s scarbit de tara ci de persoanele petarda , aveti ex pe unele din acest topic.
User avatar
LEVIS+
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3297
Joined: 12 Jul 2011, 12:10
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost detinator war.eXtreamCS.com
Fost manager rs.eXtreamCS.com
Fost manager dr.eXtreamCS.com
Location: Constanţa
Has thanked: 104 times
Been thanked: 342 times
Contact:

19 Nov 2012, 18:32

Alexeeee wrote:Daca sunteti scarbiti de Romania,nu va tine nimeni prieteni, plecati..plecat pe unde apucati.Eu imi iubesc tara, imi respect istoria tarii mele.Daca voi nu sunteti de acord cu tara asta cum este acum, va rog, chiar va ROG..plecati.
Iubesti Romania pana ti se ofera un job cu salariu dublu in alta tara.
Sa vezi cum uiti 'istoria tarii' instantaneu ...
"În viaţă întâlneşti o mulţime de lume şi câţiva oameni." - Moliere
realtime
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1588
Joined: 05 Oct 2010, 15:19
Detinator Steam: Da
CS Status: Punema la incercare.
Detinator server CS: Da
SteamID: SyNkRoNN
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost Moderator
Has thanked: 48 times
Been thanked: 87 times
Contact:

19 Nov 2012, 18:43

Sunt ROMAN si ma doare in p##a. terminati cu prostiile..
My Steam Profile (from SteamDB)

  • Worth: $151 ($32 with sales)
  • Games owned: 22
  • Games not played: 18 (82%)
  • Hours on record: 1,603.0h
User avatar
aNdRw.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 366
Joined: 15 Jan 2012, 18:01
Detinator Steam: Da
CS Status: antipatic
Detinator server CS: Nu
Location: pe ici pe colo
Has thanked: 40 times
Been thanked: 21 times

19 Nov 2012, 19:46

Bogus wrote:
melvin post | Afiseaza codul
[quote="meLvin"]Image

Salutare tuturor.

    Am tot vazut pe acest forum cat si in foarte multe surse de 'informare/socializare' cand un copil frustrat sau oricine face cate o 'magarie' vine un inteligent si scrie fraza: 'Asta e romania', 'Traim in Romania" s.a.m.d !!! Oameni buni nu e de vina Patria Romana ca am avut 'norocul' sa se nasca aici niste specimene rar intalnite in restul lumii.
Recunosc si eu mai aveam prostul obicei sa spun 'asta e romania' ,dar am constientizat ca nu este corect sa discriminezi si sa acuzi o tara intreaba din cauza unor Scursuri ale societatii ce au placere sa 'TZAPEASCA' alte persoane si nu se gandesc ca poate acea persoana pentru cei 10 euro=45 lei a muncit o zi sau sa rugat de parinti 2 saptamani sa faca rost de acei bani.

Sper ca intelege-ti esentialul din acest topic.


Vrei un raspuns bun la postarea ta? De vina sunt forum-urile si site-urile care apar in urma deschiderii unor servere, de vina sunt copii care pun educatia/scoala pe locul 2. Daca stau putin sa ma gandesc, cred ca suntem tara cu cele mai multe site-uri in materie de CS, jocuri.[/quote]

Hmm, cred ca suntem pe locul 2 dupa Rusia la site-uri si forumuri de CS :)))) ...
User avatar
vAc
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3118
Joined: 10 Apr 2011, 20:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Has thanked: 229 times
Been thanked: 227 times

19 Nov 2012, 20:01

abbymiez wrote:VOI ASTIA 3 DE SUS, ATI MASACRAT GRAMATICA LIMBII ROMANE
JESUS

auzi hal de cuvinte 'TZAPEASCA', 'INTELEGE-TI', 'sau sa rugat de parinti'

ba eu nu inteleg, cum mama dracului va permiteti voi, care nu stiti sa legati 2 fraze (in scris) fara s-aveti o greseala, sa vorbiti despre tara noastra ?
din partea mea puteti sa plecati in congo fratii mei, sa vedeti acolo trai frumos ce-au aia :P :*
Daca ai fi fost destept nu aveai iesirea de taran imbecil crescut in congo .

Putem sa facem 1000 de topicuri pe eXtreamCS , sa punem afise pe stalpi si sa batem din usa in usa , ca prosti vor exista mereu .
Cum zice profesorul meu de matematica "Trebuie sa existe si prosti" . Daca nu ar fi prosti .. pai am fi toti directori si politicieni .


Un exemplu pe care multi l-ar interpreta drept "Traim in Romania" :
Vine un om azi la scoala fara sa se prezinte , ne spune de 2 gemeni care au o problema din nastere si ca daca putem sa oferim o suma de bani . Dau 5 colegi din clasa si dupa peste 2 ore la ora cu directoarea vorbea cu un ofiter de politie si dupa ne intreaba daca a venit si la noi ca cica a fost teapa . Daca de la clasa mea a luat 10 lei , a plecat cu 120 lei pentru tigari si mai stiu eu ce .

E ... asta e om "petarda" ( :)) ) si nu e de vina Romania .
User avatar
zenner
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1869
Joined: 10 Sep 2011, 16:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (27 ian - 27 feb)
Locul II eXtreamCS XMAS Championship 2014
Locul I eXtream Spring Cup 2015
Arbitru eXtream
0.5/3
Has thanked: 70 times
Been thanked: 69 times
Contact:

19 Nov 2012, 20:02

Da, pentru ca toti vor sa aiba si sa fie sefi. Nu suporta ideea de a fi subordonati si sa fie condusi de cineva.
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6283
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 185 times
Been thanked: 792 times
Contact:

19 Nov 2012, 20:18

Exact asta fac eu. Schimb mentalitatile pe www.dezvoltare-online.ro , pentru cine doreste :)
Cunosc si sursa acestui proverb :)), motivele pentru care a aparut si motivele pentru care se da mai departe. Poate mai fac o sedinta pe teamspeak, gratuita :D. Mi-ar placea sa dezbatem aceasta tema :)
User avatar
abbymiez
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 406
Joined: 28 Dec 2009, 23:23
Detinator Steam: Da
CS Status: salut
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Ban 3 luni ( 14.06.2010 )
Ban 3 luni ! ( 10.10.2010 )
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

19 Nov 2012, 20:26

Terra. wrote:
abbymiez wrote:VOI ASTIA 3 DE SUS, ATI MASACRAT GRAMATICA LIMBII ROMANE
JESUS

auzi hal de cuvinte 'TZAPEASCA', 'INTELEGE-TI', 'sau sa rugat de parinti'

ba eu nu inteleg, cum mama dracului va permiteti voi, care nu stiti sa legati 2 fraze (in scris) fara s-aveti o greseala, sa vorbiti despre tara noastra ?
din partea mea puteti sa plecati in congo fratii mei, sa vedeti acolo trai frumos ce-au aia :P :*
Nu ma include si pe mine taran imbecil crescut in congo,inteleg ca ai enumerat greselile celor 2 dar nu ma include.

Code: Select all

ba eu nu inteleg, cum mama dracului va permiteti voi, care nu stiti sa legati 2 fraze (in scris) fara s-aveti o greseala, sa vorbiti despre tara noastra ? 
Ma scuzi al 3-lea erai tu cu multiple comma (virgulă), nu mai vorbi de altii cand si tu esti paralel.
:)))))))))))) ce tampitt e asta
Last edited by kingdwr on 20 Nov 2012, 21:10, edited 1 time in total.
Reason: Ai primit avertisment pentru atac la persoana.
frustratii dr_eq.
User avatar
aSh
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5384
Joined: 23 Jan 2009, 21:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 204 times
Been thanked: 265 times

19 Nov 2012, 20:36

In 1989 dupa ce a cazut regimul comunist,am fi fost in continuare un popor ci nu o populatie,sa stiti ca astazi Romania ar fi fost printre cele mai puternice tari din Europa chiar numarul 1 :> deoarece aveam foarte multe lucruri dupa caderea comunismului(fabrici,uzine,scoala,etc...),dar din pacate au ajuns majoritatea la fier vechi,multi au plecat din tara disperati ca nu mai au un loc de munca..
Ma intreb oare cand ne vom trezi si noi odata si ii vom condamna pe cei care ne-au jefuit timp de 23 de ani fara mila..
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information