Satanism

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
AmicuL
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1724
Joined: 11 Nov 2009, 12:27
Detinator Steam: Da
CS Status: hellomotherfucker!
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Locul I la cupa de cutite (2012)
Restrictie moderator
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 149 times
Been thanked: 210 times

01 Dec 2012, 10:03

Laur eXtream wrote:Cu totii folositi un termen pe care nu il negati: sufletul. Iti vinzi sufletul ? Zau asa...dar ce este sufletul?

Am facut o cautare adanca sa inteleg ce este si am ajuns la concluzia ca: nu este nimic. Nu exista. Eu nu pot sa ma definesc pe mine oricat m-as stradui.

Si am gasit o definitie satisfacatoare a acestui termen: micii neuroni individuali din corpul omului sunt doar bio-roboti orbi;
ei nu stiu, nu le pasa, ei doar isi fac treaba. Uimitor este ca daca pui destui laolalta in echipe, intr-o anumita ordine, obtii practic, un suflet. Ai sistemul de control si memoria unei fiinte care poate fi trasa la raspundere.

Dumnezeu si Satana nu exista. Sunt inventate. Religia la fel, este o institutie fara de care omenirea ar fi prea slaba sa reziste in forma zilei de astazi. Iubirea este o forta a naturii.

Deschideti ochii ca sunteti departe de adevar.
Iar decat sa va obositi sa ma contraziceti la ceea ce tocmai am scris, sugerez o documentare intensa inainte, fiindca imi plac replicile insotite de argumente solide si dovezi totodata.

Deci va vindeti ce? Neuronii unui concept inexistent? :))
Religia inseamna credinta. Crede si nu cerceta.
Vrei dovezi omenesti cum ca ar exista Dumnezeu ? Inca exista parti din crucea pe care s-a rastignit Mantuitorul, moaste tamaduitoare si alte zeci de dovezi.

Religia o institutie ? De unde ai dat copy/paste ca vorbesti aiurea rau.
Credinta in aceasta "institutie" ii mai tine pe unii oameni uniti astazi si le ofera speranta si vindecare durerilor sufletesti.
RoyalServer 2
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6276
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 183 times
Been thanked: 792 times
Contact:

01 Dec 2012, 12:10

Eh, uite ca eu nu cred si am si cercetat =))
Iar porcaria aia de mai sus, e o vorba ieftina pentru oameni naivi, scuza-ma ca iti spun.

DIN CONTRA, cercetarea iti ofera dovezile autentice.
User avatar
iRC
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 39
Joined: 26 Nov 2012, 23:44
Detinator Steam: Da
CS Status: HaldiR, eu sunt HaldiR.
Location: Behind root
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times
Contact:

01 Dec 2012, 12:15

Laur, cum sa nu existe Dumnezeu? :))
Pe tine cine te-a creat?
suvenir
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 214
Joined: 09 Jun 2012, 01:07
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times
Contact:

01 Dec 2012, 12:33

iRC wrote:Laur, cum sa nu existe Dumnezeu? :))
Pe tine cine te-a creat?
a fost conceput intr-un laborator de maxima securitate de catre niste fiinte celeste si mult prea superioare noastre
hei yoo , din 99 am o super oferta
iei o m**e primesti doua
User avatar
X2060
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 918
Joined: 09 Jul 2009, 16:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Location: Braila
Has thanked: 65 times
Been thanked: 58 times

01 Dec 2012, 13:06

iRC wrote:Laur, cum sa nu existe Dumnezeu? :))
Pe tine cine te-a creat?
Dumnezeu nu a creat nimic, totul a aparut din cauza evenimentului numic " Big Bang". Iar noi oamenii am evoluat(uni dintre noi) din vietati primitive in decursu a mii e ani.
Parerea mea este ca religia este ceva inventat de unii oameni pentru a obtine control asupra maselor de oameni si a face averi.
Si satanismu e ceva ce fac uni oameni cu prea mult timp liber si care au nevoie de o ocupatie, sau vor sa para diferiti fata de restu. Satan nu exista, lafel si Dumnezeu, lafel si raiu si iadu.

Putin off:
a fost conceput intr-un laborator de maxima securitate de catre niste fiinte celeste si mult prea superioare noastre
Daca in trecut am fost vizitati de o civilizatie mult mai avansata decat noi si acesti-a ne-aucreat? Si in anul 0 au trimis un "diplomat" aka Iisus din motivul ca oamenii nu se mai comportau cum doreau creatorii? Si faza cand zice Iisus ca sfarsitul lumii v-a fi cand v-a veni el dimnou, s-a referit ca daca "conducatorii" nu v-or fi multumiti de cum evoluam v-or venii sa ne "puna la respect" ?
Image
Miracle Of Sound
exDDD
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 237
Joined: 07 Jan 2011, 23:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Nume de lingura
SteamID: far_se
Reputatie: Ban 3 luni !
Ban permanent !
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

01 Dec 2012, 14:45

X2060 wrote:
iRC wrote:Laur, cum sa nu existe Dumnezeu? :))
Pe tine cine te-a creat?
Dumnezeu nu a creat nimic, totul a aparut din cauza evenimentului numic " Big Bang". Iar noi oamenii am evoluat(uni dintre noi) din vietati primitive in decursu a mii e ani.
Parerea mea este ca religia este ceva inventat de unii oameni pentru a obtine control asupra maselor de oameni si a face averi.
Si satanismu e ceva ce fac uni oameni cu prea mult timp liber si care au nevoie de o ocupatie, sau vor sa para diferiti fata de restu. Satan nu exista, lafel si Dumnezeu, lafel si raiu si iadu.

Putin off:
a fost conceput intr-un laborator de maxima securitate de catre niste fiinte celeste si mult prea superioare noastre
Daca in trecut am fost vizitati de o civilizatie mult mai avansata decat noi si acesti-a ne-aucreat? Si in anul 0 au trimis un "diplomat" aka Iisus din motivul ca oamenii nu se mai comportau cum doreau creatorii? Si faza cand zice Iisus ca sfarsitul lumii v-a fi cand v-a veni el dimnou, s-a referit ca daca "conducatorii" nu v-or fi multumiti de cum evoluam v-or venii sa ne "puna la respect" ?
Explica stintific cum de fix acei oameni care sunt pomeniti, au vise si intamplari?
User avatar
evrolinKK
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 688
Joined: 25 Feb 2008, 10:45
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Nume anterior : EvroLink
Ban 3 luni ! (expirat)
Has thanked: 12 times
Been thanked: 23 times

01 Dec 2012, 15:35

Laur eXtream wrote:Cu totii folositi un termen pe care nu il negati: sufletul. Iti vinzi sufletul ? Zau asa...dar ce este sufletul?

Am facut o cautare adanca sa inteleg ce este si am ajuns la concluzia ca: nu este nimic. Nu exista. Eu nu pot sa ma definesc pe mine oricat m-as stradui.

Si am gasit o definitie satisfacatoare a acestui termen: micii neuroni individuali din corpul omului sunt doar bio-roboti orbi;
ei nu stiu, nu le pasa, ei doar isi fac treaba. Uimitor este ca daca pui destui laolalta in echipe, intr-o anumita ordine, obtii practic, un suflet. Ai sistemul de control si memoria unei fiinte care poate fi trasa la raspundere.

Dumnezeu si Satana nu exista. Sunt inventate. Religia la fel, este o institutie fara de care omenirea ar fi prea slaba sa reziste in forma zilei de astazi. Iubirea este o forta a naturii.

Deschideti ochii ca sunteti departe de adevar.
Iar decat sa va obositi sa ma contraziceti la ceea ce tocmai am scris, sugerez o documentare intensa inainte, fiindca imi plac replicile insotite de argumente solide si dovezi totodata.

Deci va vindeti ce? Neuronii unui concept inexistent? :))
Salut Laur, tu zici ca nu exista suflet, rai, iad, Dumnezeu, Satan, dar cum explici asta ?
http://www.rtv.net/marturii-incredibile ... 40750.html

Marturii ale unor oameni care nu s-au cunoscut niciodata, :)

Astept un raspuns, merci
suvenir
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 214
Joined: 09 Jun 2012, 01:07
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times
Contact:

01 Dec 2012, 16:07

evrolinKK wrote:
Laur eXtream wrote:Cu totii folositi un termen pe care nu il negati: sufletul. Iti vinzi sufletul ? Zau asa...dar ce este sufletul?

Am facut o cautare adanca sa inteleg ce este si am ajuns la concluzia ca: nu este nimic. Nu exista. Eu nu pot sa ma definesc pe mine oricat m-as stradui.

Si am gasit o definitie satisfacatoare a acestui termen: micii neuroni individuali din corpul omului sunt doar bio-roboti orbi;
ei nu stiu, nu le pasa, ei doar isi fac treaba. Uimitor este ca daca pui destui laolalta in echipe, intr-o anumita ordine, obtii practic, un suflet. Ai sistemul de control si memoria unei fiinte care poate fi trasa la raspundere.

Dumnezeu si Satana nu exista. Sunt inventate. Religia la fel, este o institutie fara de care omenirea ar fi prea slaba sa reziste in forma zilei de astazi. Iubirea este o forta a naturii.

Deschideti ochii ca sunteti departe de adevar.
Iar decat sa va obositi sa ma contraziceti la ceea ce tocmai am scris, sugerez o documentare intensa inainte, fiindca imi plac replicile insotite de argumente solide si dovezi totodata.

Deci va vindeti ce? Neuronii unui concept inexistent? :))
Salut Laur, tu zici ca nu exista suflet, rai, iad, Dumnezeu, Satan, dar cum explici asta ?
http://www.rtv.net/marturii-incredibile ... 40750.html

Marturii ale unor oameni care nu s-au cunoscut niciodata, :)

Astept un raspuns, merci
este o vrajeala ieftina
chiar si Isus cand a murit nu scrie ca a fost in rai sau in iad
nimeni nu este obligat sa explice asemenea bazaconii..si in Biblie scrie ca sufletul este insusi persoana vie , care se misca si are existenta..
hei yoo , din 99 am o super oferta
iei o m**e primesti doua
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6276
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 183 times
Been thanked: 792 times
Contact:

01 Dec 2012, 23:24

Eu toata viata m-am straduit sa iau legatura cu "ceva mai presus decat mine" si n-am reusit. Am facut si meditatie in sensul asta. La fel, nimic. Am fost f credincios cand eram mic. Iarasi, nimic.

Daca EU nu pot percepe cu simturile mele natura lucrurilor, care sunt un simplu om ca fiecare dintre noi, atunci nu cred ca altcineva poate. Si cu toate acestea, din ce am studiat pe partea de spiritualitate, tind sa cred ca totul este CONSTIINTA sau ENERGIE. Dar nici asa nu sunt sigur. Sunt prea mic ca sa pot intelege universul, si cand spun mic, ma refer la faptul ca nu-mi pot depasi aria de perceptie mai mult decat imi permite corpul uman.
exDDD
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 237
Joined: 07 Jan 2011, 23:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Nume de lingura
SteamID: far_se
Reputatie: Ban 3 luni !
Ban permanent !
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

02 Dec 2012, 09:47

Laur eXtream wrote:Eu toata viata m-am straduit sa iau legatura cu "ceva mai presus decat mine" si n-am reusit. Am facut si meditatie in sensul asta. La fel, nimic. Am fost f credincios cand eram mic. Iarasi, nimic.

Daca EU nu pot percepe cu simturile mele natura lucrurilor, care sunt un simplu om ca fiecare dintre noi, atunci nu cred ca altcineva poate. Si cu toate acestea, din ce am studiat pe partea de spiritualitate, tind sa cred ca totul este CONSTIINTA sau ENERGIE. Dar nici asa nu sunt sigur. Sunt prea mic ca sa pot intelege universul, si cand spun mic, ma refer la faptul ca nu-mi pot depasi aria de perceptie mai mult decat imi permite corpul uman.
Adica cum nimic? Tu vrei sa tii se ofere bani, droguri, electronice cand FIX asta iti face RAU? Dumnezeu iti da iubire sufleteasca, sa fii implinit cu tine, sa n-ai griji.
User avatar
COLBYLICIOUS
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8139
Joined: 13 Oct 2012, 09:36
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu mă ocup
SteamID: /id/COLBYLICIOUS
Reputatie: Fost administrator
eXtream Security
Fost Intermediar Steam
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Administratorul anului 2018
Location: Brașov
Discord: @colbylicious
Has thanked: 245 times
Been thanked: 310 times
Contact:

02 Dec 2012, 12:31

Cataaa convorbireee.. :)))
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6276
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 183 times
Been thanked: 792 times
Contact:

02 Dec 2012, 12:52

exDDD wrote:
Laur eXtream wrote:Eu toata viata m-am straduit sa iau legatura cu "ceva mai presus decat mine" si n-am reusit. Am facut si meditatie in sensul asta. La fel, nimic. Am fost f credincios cand eram mic. Iarasi, nimic.

Daca EU nu pot percepe cu simturile mele natura lucrurilor, care sunt un simplu om ca fiecare dintre noi, atunci nu cred ca altcineva poate. Si cu toate acestea, din ce am studiat pe partea de spiritualitate, tind sa cred ca totul este CONSTIINTA sau ENERGIE. Dar nici asa nu sunt sigur. Sunt prea mic ca sa pot intelege universul, si cand spun mic, ma refer la faptul ca nu-mi pot depasi aria de perceptie mai mult decat imi permite corpul uman.
Adica cum nimic? Tu vrei sa tii se ofere bani, droguri, electronice cand FIX asta iti face RAU? Dumnezeu iti da iubire sufleteasca, sa fii implinit cu tine, sa n-ai griji.
Hai ma lasa-ma cu d-astea :))
Iubire sufleteasca si implinire am eu deja, nu trebuie sa ma milogesc de cineva sa imi dea.

Eu zic, cercetati si apoi credeti in ceea ce ati certat :). E mai aproape de realitate.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information