Timp trecut.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
uatdafac.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2180
Joined: 26 Nov 2011, 08:20
Detinator Steam: Da
SteamID: uatdafac3
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost Moderator
Nume anterior : baietzelu.
Location: Arad
Has thanked: 234 times
Been thanked: 74 times

16 Dec 2012, 21:04

În decursul acestui an, mai exact din 26 noiembrie 2011 09:20, de atunci a început să se nască activitate mea pe eXtreamCS.Am cunoscut foarte mulţi oameni ( de treabă,speriaţi,retardaţi,proşti,tâmpiţi,încrezuţi şi pot continua lista cu atribute ). Datorită unora chiar am şi câştigat bani, ba chiar am şi pierdut :)) , din fericire sau din păcate nu am reuşit să mă întâlnesc cu nimeni de pe acest forum în viaţa reală chiar dacă ştiu destule persoane din judeţul meu care frecventează acest forum. Mi-am dat seama că sunt multe persoane care fac orice pentru un post în plus, dar pur şi simplu acele persoane nu fac acest lucru ca să enerveze pe cineva..o fac ca să îşi facă şi ei un nume, să ajungă undeva sus ( nu neapărat sus, dar să aibă ocazia să fie întrebat: "băi, tu eşti tipu' ăla de pe forum?" ) voi nu credeţi că s-ar bucura ? ştiu că unii dintre voi îi credeţi pe acei 'posthunteri' nişte retardaţi,nişte no-liferi,nişte proşti care nu au ce face decât să stea în fata calculatorului să facă cât mai multe posturi ( în unele cazuri, chiar aşa e ). Sunt mulţi utilizatori care se cred înţelepţi,maturi şi mai ştiu eu ce este legat de vârstă dar ei sunt aşa doar între 4 pereţi, nicidecum în viaţa de pe stradă,oraş,cartier,gară,supermarket,măcelarie,şcoală,club,pizzerie......:). Ba chiar am întâlnit mulţi care au început să dea sfaturi de maturitate ( într-un fel. ).. deci, dacă tu faci ceva prostie sau glumeşti ei imediat se 'ambalează' şi începe cu replici d-alea deştepte cum că n-are cum să înţeleagă, ca e prea mic sau altceva, chiar şi eu am păţit acest lucru' şi pot să spun că nu este plăcut DELOC..Am înţeles..sunt mic,am abia 14 ani dar totuşi nu sunt handicapat să nu pot face şi eu un lucru ca unul de 20..totul este doar să-ţi doreşti acel lucru, şi-l vei putea face.

Dacă doriţi, vă puteţi expune şi voi părerile despre membrii comunităţii aici :D
Acest articol este pentru a spori discuţiile între membrii comunităţii.
Citeste regulamentul.
RoyalServer
User avatar
COLBYLICIOUS
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8139
Joined: 13 Oct 2012, 09:36
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu mă ocup
SteamID: /id/COLBYLICIOUS
Reputatie: Fost administrator
eXtream Security
Fost Intermediar Steam
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Administratorul anului 2018
Location: Brașov
Discord: @colbylicious
Has thanked: 245 times
Been thanked: 310 times
Contact:

16 Dec 2012, 21:08

Eu am fost batjocorit ca am facut un MEME , o poza pentru eXtreamCS , si toti au inceput sa rada si etc. , sa zicem mi-am dat silinta si ca am facut ceva pentru comunitate , nu calitatea conteaza , ci gestul. Sunt membru eXtreamCS de aproape 2 luni si am aproape 500 posturi , eu ma consider un membru eXtreamCS deoarece am posturi multe intr-un timp foarte scurt. Sunt unii care nu iti apreciaza un index , un forum , o imagine facuta acolo de tine , cat te-ai chinuit mult la ea , ei se cred mari zmei ca sunt ei experti.

Parerea mea este ca unii membrii eXtreamCS nu au pic de respect pentru ceilalti.
User avatar
Remusf
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1928
Joined: 31 Aug 2010, 12:32
Detinator Steam: Da
CS Status: retras
SteamID: STEAM_0:0:6903143
Reputatie: Fost Moderator
Castigator Cupa eXtreamCS 2vs2
Fost Membru Club (2 luni)
0.6/3
Location: Baia Mare
Has thanked: 9 times
Been thanked: 119 times

16 Dec 2012, 21:12

Sidiuu` wrote:Parerea mea este ca unii membrii eXtreamCS nu au pic de respect pentru ceilalti.
Daca asta ti se pare lipsa de respect,sa vezi ce era acuma 2-3 ani pe aici.Faceai 300 de posturi pe zi numai pe un topic.toti suferau,am avut vreo 5 conturi banate :).
Voucher reducere PC Garage : 5HYDA9ZJ
Inchid pleoapele când ceilalți se-nchină,că mă dor ochii,de la prea multă lumină
Poate că-s vinovat ce vrea să scape de vină sau,poate că-s obosit de la atâta rutină

ImageRMS1708's Channel
User avatar
uatdafac.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2180
Joined: 26 Nov 2011, 08:20
Detinator Steam: Da
SteamID: uatdafac3
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost Moderator
Nume anterior : baietzelu.
Location: Arad
Has thanked: 234 times
Been thanked: 74 times

16 Dec 2012, 21:13

@Sidiuu` - Exact, pe unii chiar nu-i interesează că ai stat 10 ore să faci un avatar doar ca să poată să-l poarte şi ei.. ( exemplu )
Citeste regulamentul.
[E]xPeRiEnCe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1671
Joined: 31 Oct 2009, 15:25
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Location: CLUJ-NAPOCA
Has thanked: 45 times
Been thanked: 147 times

16 Dec 2012, 21:35

Nu stiu voi, dar eu am prins in perioada 2008-2009 doar oameni calumea si saritori la orice problema pe care o aveai. Coincidenta face ca dupa mai bine de 2 ani sa il si cunosc in realitate pe unul dintre ei :)). Au fost multe lucruri pe aici si sunt care imi folosesc, insa sunt si cateva care te fac sa inchizi pc-ul cand le vezi. Ala e cum imi place mie sa il numesc "valul de analfabeti, 9gaggeri" care s-a nascut din 2000 incoace si care o sa faca furori in urmatorii ani atat in viata reala cat si pe forumuri.

Prea putina imaginatie pe multi. Incearca sa copieze tot ce misca pe internet si toate replicile spuse de zeii lor.

Sunt multe de spus. Poate daca am timp maine dau edit :D.
Last edited by [E]xPeRiEnCe on 16 Dec 2012, 21:38, edited 1 time in total.
User avatar
vAc
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3118
Joined: 10 Apr 2011, 20:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Has thanked: 229 times
Been thanked: 227 times

16 Dec 2012, 21:36

Exista topicul special pentru pareri despre userii acestui forum : http://www.extreamcs.com/forum/discutii ... 01926.html

Experience astept sa vad tot ce ai de spus .
Daca tot m-am bagat in topic hai sa spun si eu cate ceva

Am contul de pe 10 aprilie 2011 dar am inceput sa frecventez acest forum de la inceputul anului 2012 . Si acum cand ma mai uit la primele posturi imi vine sa rad de cat noob eram . De-a lungul anilor printre comunitatile de CS am inceput sa invat cat mai multe . La inceput nu stiam nimic , eram ca si cei pe care ii vezi acum "cum imi fac cont ?" , "vreau moderator" , "da-mi admin" . Am fost pe OnlyPro , State3 , Gamecore , ProStrike , Evostrike si putin Heker si din fiecare am invatat cate ceva .. cum sa fac aia , cum sa imi pun aia , cum sa setez aia etc.
Am fost pe comunitati unde erau adevarati oameni , altele doar copii ca si mine si maxim 17-18 ani . Cand am ajuns pe eXtreamCS eram la stadiul de "Spammer , medium-user , jucator CS". Imi amintesc ca , prima data cand am frecventat forumul am postat un topic de genul "Site-uri de upload" eu fiind un spammer venit de pe o comunitate de spammer si copii .
De-a lungul timpului petrecut pe forum m-am "adaptat" sau pot spune ca "am evoluat" in comportamentul meu online . Unii ar spune ca sunt spammer , recunosc , postez foarte mult la Discutii Generale dar eu o consider socializare , sau cel putin imi place sa discut .

Sidiuuule ceea ce am intalnit pe acest forum este faptul ca se faceau topicuri care aveau ca scop obtinerea unei pareri despre ceva facut de respectivul user , dar daca primea critici imediat se supara . Unele critici nu erau constructive ci doar jignitoare , altele erau constructive dar userul le interpreta ca si jignitoare . Bravo tie pentru acele creatii dar nici mie nu mi-au placut . Difera de la creatie la creatie si de la om la om : Poate e frumoasa , poate nu , poate e amuzanta , poate nu , poate e enervanta , poate nu si lista continua .

Dupa parerea mea oamenii nu se vor intelege niciodata , cel putin pe acest forum .
De ce ?
Sa luam exemplu : eXtreamCS = o comunitate . O comunitate este formata din oameni cu diferite opinii , diferite personalitati . Nu pot sa aibe toti aceeasi purtare , aceeasi parere , nu sunt roboti , la fel si pe eXtreamCS .

Respect exista dar nu de la toti pentru toti ci doar de la prieteni pentru prieteni .

Baietzele si eu am tot 14 ani si consider ca de-alungul activitatii mele in mediul online mi-am schimbat foarte mult comportamentul , in bine , consider eu .
User avatar
Mark. xPeria
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3096
Joined: 05 Feb 2011, 17:23
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Nume anterior: bOOm.wero
Has thanked: 251 times
Been thanked: 206 times

16 Dec 2012, 21:42

si prin acest post ce vrei sa demonstrezi ? ca vrei rang sau ceva ? daca tu crezi ca vei schimba ceva in mintile lor incuiate nu cred ca vei reusi

sidiuule mai lasa boceala si fii barbat, ca in viata la fel e

nu stiu cum era prin 2007-2008 dar acum e jale, sunt foarte putini acei cu care poti discuta ceva si care iti mai vin in ajutor

si eu am fost batjocorit si ridiculizat de nenumarate ori, dar crezi ca ma doare ? nu..ba chiar ma intaresc din batjocurile unora si imi ridic oarecum caracterul

daca unii inteleg altceva din ceea ce am scris eu la paragraful 4 (adica, ca ma intaresc numai din batjocuri si injurii nu e adevarat) a fost un fel de a spune
User avatar
vAc
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3118
Joined: 10 Apr 2011, 20:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Has thanked: 229 times
Been thanked: 227 times

16 Dec 2012, 21:47

si prin acest post ce vrei sa demonstrezi ? ca vrei rang sau ceva ? daca tu crezi ca vei schimba ceva in mintile lor incuiate nu cred ca vei reusi

sidiuule mai lasa boceala si fii barbat, ca in viata la fel e
Penibil ... Nu imi mai obosesc mana cu tine ca o obosesc degeaba .
User avatar
uatdafac.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2180
Joined: 26 Nov 2011, 08:20
Detinator Steam: Da
SteamID: uatdafac3
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost Moderator
Nume anterior : baietzelu.
Location: Arad
Has thanked: 234 times
Been thanked: 74 times

16 Dec 2012, 21:48

Mark. xPeria - de când ai primit replici dure la topicu' tău să aflii cine te suportă şi cine nu, eşti cam tare-n gură :) decât să-mi schimbi starea de spirit, mai bine nu postai :) aşa încuiat poţi să fii mă?

Deci dintr-odată dacă cineva face ceva care într-un fel ar ajuta comunitatea sau altceva, vine un -tard care zice că respectiva persoană face acest lucru doar pentru rang, frate..mai bine închide-ţi pcul. N-am făcut acest lucru pentru rang, pentru că ştiu că această fantezie nu se va îndeplini momentan. :-q
Last edited by uatdafac. on 16 Dec 2012, 21:49, edited 1 time in total.
Citeste regulamentul.
User avatar
Mark. xPeria
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3096
Joined: 05 Feb 2011, 17:23
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Nume anterior: bOOm.wero
Has thanked: 251 times
Been thanked: 206 times

16 Dec 2012, 21:49

vAc wrote:
si prin acest post ce vrei sa demonstrezi ? ca vrei rang sau ceva ? daca tu crezi ca vei schimba ceva in mintile lor incuiate nu cred ca vei reusi

sidiuule mai lasa boceala si fii barbat, ca in viata la fel e
Penibil ... Nu imi mai obosesc mana cu tine ca o obosesc degeaba .
prietene omul vrea niste replayuri pe tema topicului sau, nu mai face atata offtopic

e valabil si pentru mine, nu te pune nimeni sa ma bagi in seama

esti prea plin de tine si prea ingamfat, mai iesi d*q din casa

un mic edit: am decis sa devin ceva mai dur, pentru ca m-am saturat sa fiu calcat in picioare de toti r*t****i

scuzati offtopicul
User avatar
aNNakin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10464
Joined: 17 Dec 2007, 21:42
Detinator Steam: Da
CS Status: a iubi - necesar si suficient
Detinator server CS: romania.cs16.ro
SteamID: anakin_cstrike16
Reputatie: Membru Club eXtreamCS
Fost Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Lider Echipa eXtreamCS
Fost Administrator
Location: di.fm
Has thanked: 230 times
Been thanked: 787 times
Contact:

16 Dec 2012, 21:55

baietzelu wrote:Am cunoscut foarte mulţi oameni ( de treabă,speriaţi,retardaţi,proşti,tâmpiţi,încrezuţi şi pot continua lista cu atribute ).
nu stiu in ce masura esti tu sa-l faci pe unu **** atata timp cat nu il cunosti (ai zis chiar tu)...eu poate intru pe forum sa ma destind, sa -l injur pe x, sa-mi bat joc de y, iar el la randul lui sa fac la fel cu mine sau cu altul, pentru ca nu ma cunoaste si nu-l cunosc, deasta ne permitem asta...mai sunt d'astia care il fac pe x analfabet dar poate ca pe x il doare in sula cum scrie pe forum, ca doar nu e la un interviu...si eu scriu cum ma taie capu si nu stau sa-mi verific gramatica
forumu e facut ca sa iesi din uzual nu?
User avatar
mariuss615
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1399
Joined: 16 Mar 2010, 10:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Mahăr
Reputatie: Organizator Cupe eXtreamCS
Location: București
Has thanked: 28 times
Been thanked: 91 times
Contact:

16 Dec 2012, 21:58

Viața este grea, care este. Nu vă mai plângeți ca niste pizde că sunteți luați peste picior pentru că o meritați prin tâmpeniile spuse de voi și topicurile cu subiecte retardate. Oricine cu capul pe umeri vede că majoritatea de aici se bucură la 5euro furați.
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information