Tutorial: Fixare -> Bold and Italic Font

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
newGEN.
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 35
Joined: 12 Feb 2013, 13:39
Detinator Steam: Da
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

16 Feb 2013, 19:15

Banuiesc ca multi v-ati confruntat cu problema fonturilor Bold si Italic si nu a-ti gasit rezolvarea corecta. Ei bine eu am gasit-o si am sa o impart cu voi in acest tutorial.
Pentru cei care nu stiu despre ce este vorba am sa va explic cat mai pe scurt pentru a intelege.
Aceasta problema apare atunci cand instalati un program de care nu aveti nevoie, sau cand PC-ul dvs. isi face update-urile zilnice (eu de obicei asa patesc).

Ca sa scapati de aceasta dilema v-a trebui sa urmariti pasii de mai jos:

Primul pas:

In primul rand, trebuie sa setam tema windows-ului pe default (acest lucru e valabil pentru cei cu windows 7). Click dreapta pe desktop -> personalize si setati tema default a windows-ului.

Al doliea pas:

In al doilea rand, trebuie sa resetam setarile fonturilor pe default. Click pe start -> in casuta de search scriem "Run", dupa dam enter -> ni se v-a deschide un program. In interiorul acelui program scriem Fonts, dupa dam click pe "ok". Ni se va deschide o fereastra numita "Fonts". De acolo mergem la Font settings si dam click pe "Restore default font settings".

Al treilea pas:

Downloadam urmatorul registru de aici, il dezarhivam oriunde pe hard si il instalam.

Al patrulea si ultimul pas:

Downloadam fonturile lipsa de aici, le dezarhivam oriunde pe hard si le instalam in Fonts.

Pentru finalizare, restartati calculatorul. La mine nu a mai fost nevoie pentru ca s-a rezolvat si de la sine.
Sper ca v-a fost de folos acest tutorial. Acordati-mi un thanks daca v-am fost de ajutor :).


Last bumped by newGEN. on 16 Feb 2013, 19:15.
Image
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 407 guests