Galaxy Mini 2 vs Allview P5 Mini ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Ce telefon ati alege? Va rog mentionati intr-un comentariu si motivul

Allview P5 Mini
9
41%
Samsung Galaxy Mini 2
13
59%
 
Total votes: 22
User avatar
Revolution
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1002
Joined: 12 Feb 2010, 22:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Evolution Is The Solution
Detinator server CS: cs.lord-war.com
Reputatie: Ban 2 luni !
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 61 times
Been thanked: 42 times
Contact:

21 Feb 2013, 18:41

Pentru 6 milioane eu mi-as lua allview p5 mini , un telefon excelent , ma oftic foarte tare ca mi-am luat gio la acelasi pret (6 milioane) iar allview e cu 50 de ori mai bun in toate punctele de vedere decat telefonul meu , iati allview cu 5 milioane , super pret la performante ff mari. (de pe emag)
RoyalServer
User avatar
zeus4s
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2621
Joined: 02 May 2010, 08:54
Detinator Steam: Da
CS Status: I'm back.
Reputatie: Ban 3 luni
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: New York
Has thanked: 4 times
Been thanked: 300 times
Contact:

21 Feb 2013, 18:47

Flowman wrote:Mai are cineva, ceva pareri? Multumesc anticipat!

fost moderator , n-ai habar de regulament.
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

21 Feb 2013, 18:53

Revolution wrote:Pentru 6 milioane eu mi-as lua allview p5 mini , un telefon excelent , ma oftic foarte tare ca mi-am luat gio la acelasi pret (6 milioane) iar allview e cu 50 de ori mai bun in toate punctele de vedere decat telefonul meu , iati allview cu 5 milioane , super pret la performante ff mari. (de pe emag)
Este 600 ron pe eMAG dar ofera si o husa din piele cadou. Am ramas si eu la concluzia ca Allview P5 Mini este telefonul cel mai ok dintre acestea 2, si nu are decat 2-3 dezavantaje care nu ma afecteaza prea mult: rezolutia, camera si greutatea. In rest doar aspecte pozitive.. o intrebare am acum; de unde ar fi cel mai ok sa mi-l achizitionez? Am 3 variante:
1. eMAG, dau 600 ron dar primesc si o husa din piele cadou.
2. Altex, dau 550 ron.
3. Direct de pe site-ul Allview, unde am optiunea de a aduce un produs vechi/defect Allview (fac rost) si obtin reducere de 24%. Asta inseamna 144 ron.
Vlad -
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2680
Joined: 28 Jun 2012, 15:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Simplu., QUAZw
Has thanked: 68 times
Been thanked: 219 times

21 Feb 2013, 19:05

Logic ca de pe site-ul lor :)))
pcgarage.ro - Vrei să primeşti o reducere SUBSTANŢIALĂ atunci când comanzi ceva de pe PCGARAGE ? Atunci poţi folosi acest cod: JQKYPA1X.
User avatar
MasteR
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 2963
Joined: 10 Aug 2007, 19:00
Detinator Steam: Da
CS Status: Intr-o scurta vacanta !
Reputatie: Fost administrator
Location: Brasov , Romania .
Has thanked: 10 times
Been thanked: 150 times

21 Feb 2013, 19:27

///AMG wrote:
IsTI37 wrote:Vezi Samsung Galaxy S3 Mini la RCS&RDS.
Cu 7 euro pe luna (200 min nationale parca+nelimitate in retea+net nelimitat) il poti lua la 400 de lei.
+ ca e decodat


off :

Nu gasesc oferta pe siteul RCS&RDS, sau nu mai e
Este , dar din cate stiu nu in toate orasele .
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

21 Feb 2013, 19:29

Allview P5 Mini. Aceleasi specificatii ca la Allview P5, care se misca foarte misto.
User avatar
Revolution
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1002
Joined: 12 Feb 2010, 22:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Evolution Is The Solution
Detinator server CS: cs.lord-war.com
Reputatie: Ban 2 luni !
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 61 times
Been thanked: 42 times
Contact:

21 Feb 2013, 21:20

Flowman wrote:
Revolution wrote:Pentru 6 milioane eu mi-as lua allview p5 mini , un telefon excelent , ma oftic foarte tare ca mi-am luat gio la acelasi pret (6 milioane) iar allview e cu 50 de ori mai bun in toate punctele de vedere decat telefonul meu , iati allview cu 5 milioane , super pret la performante ff mari. (de pe emag)
Este 600 ron pe eMAG dar ofera si o husa din piele cadou. Am ramas si eu la concluzia ca Allview P5 Mini este telefonul cel mai ok dintre acestea 2, si nu are decat 2-3 dezavantaje care nu ma afecteaza prea mult: rezolutia, camera si greutatea. In rest doar aspecte pozitive.. o intrebare am acum; de unde ar fi cel mai ok sa mi-l achizitionez? Am 3 variante:
1. eMAG, dau 600 ron dar primesc si o husa din piele cadou.
2. Altex, dau 550 ron.
3. Direct de pe site-ul Allview, unde am optiunea de a aduce un produs vechi/defect Allview (fac rost) si obtin reducere de 24%. Asta inseamna 144 ron.
Am gresit eu cand am spus 5 milioane la sfarsit , eu ti-as recomanda sa ei 550 lei daca e nou si cu garantie tot ce ii trebuie pentru ca iti ei dupa o husa mult mai buna decat aceia cadou si de obicei se da cadou ceea ce nu se vinde si e foarte vechi .
Iar rezolutia nu e un dezavantaj , iatil si o sa vezi , in altex ai ocazia si de al il testa parca ... oricum ial , eu am ramas mut la ce specificatii are si la ce pret + toate comentariile spun ca sunt multumiti de el .
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

21 Feb 2013, 22:23

Revolution wrote:
Flowman wrote:
Revolution wrote:Pentru 6 milioane eu mi-as lua allview p5 mini , un telefon excelent , ma oftic foarte tare ca mi-am luat gio la acelasi pret (6 milioane) iar allview e cu 50 de ori mai bun in toate punctele de vedere decat telefonul meu , iati allview cu 5 milioane , super pret la performante ff mari. (de pe emag)
Este 600 ron pe eMAG dar ofera si o husa din piele cadou. Am ramas si eu la concluzia ca Allview P5 Mini este telefonul cel mai ok dintre acestea 2, si nu are decat 2-3 dezavantaje care nu ma afecteaza prea mult: rezolutia, camera si greutatea. In rest doar aspecte pozitive.. o intrebare am acum; de unde ar fi cel mai ok sa mi-l achizitionez? Am 3 variante:
1. eMAG, dau 600 ron dar primesc si o husa din piele cadou.
2. Altex, dau 550 ron.
3. Direct de pe site-ul Allview, unde am optiunea de a aduce un produs vechi/defect Allview (fac rost) si obtin reducere de 24%. Asta inseamna 144 ron.
Am gresit eu cand am spus 5 milioane la sfarsit , eu ti-as recomanda sa ei 550 lei daca e nou si cu garantie tot ce ii trebuie pentru ca iti ei dupa o husa mult mai buna decat aceia cadou si de obicei se da cadou ceea ce nu se vinde si e foarte vechi .
Iar rezolutia nu e un dezavantaj , iatil si o sa vezi , in altex ai ocazia si de al il testa parca ... oricum ial , eu am ramas mut la ce specificatii are si la ce pret + toate comentariile spun ca sunt multumiti de el .
Da, si eu ma gandeam la Altex ca principala varianta. Asta pentru ca pe eMAG e mai scump si pe site-ul Allview nu stiu daca fac rost sigur de un alt telefon pentru care sa obtin reducerea de 24%. Este foarte bine telefonul, mai ales ca vine si cu o folie de protectie.. numai ca nu stiu unde as putea gasi o husa pentru el si folii de protectie, pentru orice eventualitate. Vreau sa-mi cumpar telefonul asta si sa ma tina ceva timp (putin mai bine decat m-a tinut HTC-ul, macar 1 an jumatate). Cred ca o sa trec maine dupa scoala la Altex sa si testez telefonul..si daca e totul ok, saptamana viitoare mi-l iau.

Multumesc frumos tuturor celor ce au raspuns in acest subiect si au adus si argumente!
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

21 Feb 2013, 22:27

P5 mini de pe site-ul lor si te scoti cu banu.
User avatar
tictac
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4015
Joined: 24 Feb 2012, 18:27
Detinator Steam: Da
Reputatie: 1 warn scos (-2 luni club)
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Ban 3 luni (achitat)
Location: Bihor, Oradea
Has thanked: 73 times
Been thanked: 570 times

21 Feb 2013, 22:33

Clar mini2, allview e de tot cacatu facte in romania si calitate foarte proasta.
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

21 Feb 2013, 22:38

tictac wrote:Clar mini2, allview e de tot cacatu facte in romania si calitate foarte proasta.
Ai umblat pe vreun Allview? Nu de alta, dar P5 se misca foarte bine (jocurile merg cam ca la S2, intr-adevar putin mai prost, dar este si mai ieftin).
User avatar
Revolution
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1002
Joined: 12 Feb 2010, 22:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Evolution Is The Solution
Detinator server CS: cs.lord-war.com
Reputatie: Ban 2 luni !
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 61 times
Been thanked: 42 times
Contact:

24 Feb 2013, 09:18

NU toate produsele sunt proaste de la allview , unele chiar sunt ..... slabe.
Dar tabletele si allview p5 mini chiar merita , toti au fost multumiti + folii , carcase , huse , casti etc... gasesti peste tot universale , deci nu e o problema ....
Pana la urma iati telefonul acesta , eu mi-as da samsung galaxy gio + o diferenta pentru acest telefon chiar daca mi-am luat teapa ca mi-am luat telefonul cu 6 mil iar peste o luna e 550 de lei si a aparut acest telefon dar asta e .
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information