De ce să îţi cumperi iPhone 5 şi nu Galaxy S4.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

21 Mar 2013, 01:21

Cand vad ca jurnalistii scriu retina display imi vine sa rad de cad de pe scaun.
Iphone-urile au un ecran oribil fata de orice telefon Android nou aparut peste 1500 de lei.

Mare dreptate are Gyuky.
RoyalServer
User avatar
xdc
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1984
Joined: 01 Apr 2010, 18:02
Detinator Steam: Da
CS Status: Apple user
Detinator server CS: dm.xdcnet.ro
SteamID: blacksound10
Reputatie: Fost moderator
Location: [root@localhost]# cd /home/root/Brasov
Has thanked: 5 times
Been thanked: 56 times

21 Mar 2013, 07:01

S4 ecran de 5', serios? Pai de ce nu l-au facut tableta mai bine? Apple mentine iphone-urile cu un display decent ma refer la marime, care sa il poti tine in mana fara probleme, si Isti m-am jucat la cineva pe iPhone 5 si pot spune ca ecranul nu este praf se vede foarte clar si este retina display, intotdeauna Apple o sa fie mai bun ca Samsung, in prezent detin un 3GS cu toate update-urile la zi si merge impecabil, absolut nici-o problema pe el, si ma joc FIFA 13 , NFS Most Wanted 2012 pe el fara probleme, nici umpic de lag nu are. Si diferenta de material este uriasa intre cele, la Samsung fiind de cea mai proasta calitate acel plastic.


Fiecare isi alege ce vrea, si care este pe gustul lui, dar iPhone-ul tot timpul va avea ceva aparte, ceva mai special fata de alte telefoane, care te atrage imediat.
Be the best , and fuck the rest ;)
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

21 Mar 2013, 10:48

Audi wrote:Acum 10 ani abia invatati cuvantul telefon mobil iar acum va bateti pe care e mai tare in procesor,ram si toate cele..p*m..atunci va doreati sa jucati si voi snake,acum tot ce apare nou trebuie sa fie la voi in mana..
Lasand la o parte subiectul "De ce sa iti cumperi iPhone 5...", ti se pare un lucru rau ca lumea s-a modernizat? Du-te frate in Somalia cu un Nokia 1100 si joaca-te Snake cat vrei. Chiar unii sunteti...
User avatar
Arion
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3317
Joined: 15 May 2008, 21:19
Detinator Steam: Da
SteamID: arion1338
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Detinator HNS.eXtreamCS.com
Nume anterior : Seekers
Scripter Echipa eXtreamCS
Fost Moderator jutator
Discord: laurentiuandrei
Has thanked: 402 times
Been thanked: 413 times
Contact:

21 Mar 2013, 15:11

aldink wrote:si ce rezolva ca S4 are processor cu 8 nuclee ? .. tot cacatul ala de android e ... eu pe i4S ma joc ce vreau fara sa am un pic de lag.. la 512MB ram .. fata de S4 cu 2GB RAM .... mi se pare ca manca bateria aiurea... nu avem nevoie de asa ceva inca in smartphoneuri ca nu a aparut GTA IV sau V pe tel..
BA, ai incercat tu comparatie i5 VS S4 cumva? Hai fugi d-aici, vorbesti complet aiurea. Probabil ai auzit ca s-a plans vreun coleg de-al tau retard care inca sta cu gingerbread pe vreun S2 si se mira de ce merge praf.
User avatar
Nido
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1125
Joined: 17 Jun 2009, 14:03
Detinator Steam: Nu
CS Status: O sa reusesc pentru ca vreau !
Reputatie: Nick anterior : Gam3r Cstrike
Fost moderator
Location: Hunedoara/Lupeni
Has thanked: 53 times
Been thanked: 84 times
Contact:

21 Mar 2013, 15:31

Din cate am inteles S IV nu are nimic diferit fata de S III si nu se merita fata de iPhone 5
Citeste si:
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

  • Tutorial instalare limba romana pe forum [phpbb3] click aici !


  • Tutorial instalare dproto 0.9.87 [WINDOWS + LINUX] click aici !
User avatar
claudiu25
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3282
Joined: 18 Dec 2010, 22:43
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: nu detin
SteamID: nu am
Has thanked: 98 times
Been thanked: 420 times
Contact:

21 Mar 2013, 17:37

Dacă vrei să ieşi în oraş cu plasma în buzunar îţi iei S4.
Cum căcat să ieşi cu televizoru' ăla de 100 diagonala în oraş.
Aşa cum pot renunţa la fumat pentru că nu fumez,
Nu pot să renunţ la scris pentru că nu am talent.


- Marin Sorescu
User avatar
HERZ
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1854
Joined: 09 Apr 2012, 15:46
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: yeap, 100 servere
SteamID: lexuuuu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Ban 3 luni
Location: Iași
Has thanked: 266 times
Been thanked: 103 times
Contact:

21 Mar 2013, 19:39

Comparați voi 5 cu S4, să apară 5S și o să plângeți cei cu S4. :D>-
User avatar
Lastride
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1044
Joined: 13 Jul 2010, 12:35
Detinator Steam: Nu
CS Status: Living
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: mafyotu19
Location: Valcea
Has thanked: 13 times
Been thanked: 23 times
Contact:

21 Mar 2013, 20:22

Tzacanel , exagerezi. Nu e comfigurat cum trebuie android ? lasa-te nene , lucreaza sute de ingineri la ele si la tine nu's configurate bine ? ce baze ai tu cand afirmi asa ceva ?

Luati voi iphone 5 cu 30 de mil , dual core si cand o aparea vre-o companie cu vre-un joc mai de 2013-2014 sa dea startu la niste chestii o sa va bata gandu la quad

Si ala care zice ca umbla cu "plasma" , faci misto ? Omule , daca ai 1.60 si mana de fetita ia nene N 1100. Iti dau un ex: noi la scoala facem poze la caiete cand nu avem timp sa scriem in clasa sau cand vrem sa luam o tema ceva , sti ceva ? Un coleg cu iphone ia luat altuia S2-u sa faca poze si sa scrie la ore dupa el , aa ? a fost 1 din n'spe mii de ex.

Depinde de ce vrei sa faci cu ele. Eu de ex. vreau sa ma joc , sa vad filme pe telefon , sa fac poze in care sa se vada scrisu nene , nu sa ma chiorasc si pentru asta mi se potriveste Samsung. Eu am degetele relativ mari , am mult mai multa acuritate si flexibilitate pe tastatura de pe un samsung , toate au plusuri si minusuri dar sincer acuma a ramas in urma apple cu iphonu si nu numai in comparatie cu samsung ci si cu , HTC , Sony Xperia si altele.

Nu numai sistemul de operare conteaza , ca si la pc degeaba ai tu windows 7 sa zic si dual core de 1.5 ca tot nu poti rula un joc care necesita w7(care il ai , sistemu de operare) daca nu ai phenom,i3,i5

+ apar update-uri peste update-uri , mai bine imi iau eu quadu acuma cu android , cu toate bubele lui (de care zic unii si care poate sunt , nici IOS nu e usa de biserica) si poate peste cateva luni , poate 1 an se vor rezolva majoritatea, decat sa ma oftic dupa.

Conteaza si banii,normal, daca iti permiti si telefon si tableta si laptop si mai stiu eu ce , iei iphonu ca tel si tableta pentru altceva, laptop pentru altceva etc( si si atunci te cari cu 2 chestii dupa tine cand poti avea un gadget care sa fie putin din toate )

Ps: Parca avem o boala , de fiecare daca cand se deschide un subiect cu telefoane ajunge la argumente despre iphone si samsung , android si ios :))
ImageImage
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

*Atentie la cei care spun ca sunt EU si vor sa faca tranzactie.Mai multe cazuri am intalnit saptamana asta.Singurul meu id este: [email protected]
MajeStik
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1449
Joined: 21 Aug 2010, 21:19
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: igniti0n_91
Reputatie: Fost Moderator
Location: Ploiesti
Has thanked: 59 times
Been thanked: 82 times
Contact:

21 Mar 2013, 20:50

@mafyotu19 asta e problema voastra, ca sunteti copii cretini si nu intelegeti pentru ce si cine au fost gandite telefoanele. Tu crezi ca iPhone a fost gandit ca sa poti tu sa copiezi caiete ? Crezi ca a fost gandit pentru tine si toti ceilalti care vreti totul "moka" ? NU ! Apple a gandit atat telefonul cat si tableta pentru oameni cu cap, oameni care isi permit un asemenea telefon si care nu isi baga unghia in gat ca au dat 1 dolar pe o aplicatie care te ajuta foarte mult. Nu a fost gandit pentru romani prosti care stiu doar sa fure, a fost gandit pentru populatie civilizata.
Last edited by Bogus on 24 Mar 2013, 12:56, edited 1 time in total.
Reason: Ai primit avertisment pentru limbaj si atac la persoana.
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

[regulia][/regulia]

http://www.hostpixel.ro
User avatar
Aldin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 1016
Joined: 29 Apr 2012, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: AldinK, Aldin K.
Fost administrator
Location: Viena
Has thanked: 2 times
Been thanked: 79 times
Contact:

21 Mar 2013, 22:06

Ex3cuTioN wrote:
aldink wrote:si ce rezolva ca S4 are processor cu 8 nuclee ? .. tot cacatul ala de android e ... eu pe i4S ma joc ce vreau fara sa am un pic de lag.. la 512MB ram .. fata de S4 cu 2GB RAM .... mi se pare ca manca bateria aiurea... nu avem nevoie de asa ceva inca in smartphoneuri ca nu a aparut GTA IV sau V pe tel..
BA, ai incercat tu comparatie i5 VS S4 cumva? Hai fugi d-aici, vorbesti complet aiurea. Probabil ai auzit ca s-a plans vreun coleg de-al tau retard care inca sta cu gingerbread pe vreun S2 si se mira de ce merge praf.
eu tot ce am zis este ca merg toate jocurile din app store bine pe i4S ... nu am zis ca se misca mai bine decat S4 sau S3 ca nu am si nici nu ma intereseaza...
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

22 Mar 2013, 07:14

mafyotu19 wrote:Tzacanel , exagerezi. Nu e comfigurat cum trebuie android ? lasa-te nene , lucreaza sute de ingineri la ele si la tine nu's configurate bine ? ce baze ai tu cand afirmi asa ceva ?
Am zis ca nu e configurat bine pentru telefonul respectiv, nu in general. Ca asa nu am nici un comentariu.
Image
Image
Image
User avatar
xdc
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1984
Joined: 01 Apr 2010, 18:02
Detinator Steam: Da
CS Status: Apple user
Detinator server CS: dm.xdcnet.ro
SteamID: blacksound10
Reputatie: Fost moderator
Location: [root@localhost]# cd /home/root/Brasov
Has thanked: 5 times
Been thanked: 56 times

22 Mar 2013, 12:57

@mafyotu19 asta e problema voastra, ca sunteti copii cretini si nu intelegeti pentru ce si cine au fost gandite telefoanele. Tu crezi ca iPhone a fost gandit ca sa poti tu sa copiezi caiete ? Crezi ca a fost gandit pentru tine si toti ceilalti care vreti totul "moka" ? NU ! Apple a gandit atat telefonul cat si tableta pentru oameni cu cap, oameni care isi permit un asemenea telefon si care nu isi baga unghia in gat ca au dat 1 dolar pe o aplicatie care te ajuta foarte mult. Nu a fost gandit pentru romani prosti care stiu doar sa fure, a fost gandit pentru populatie civilizata.
Majestik ai mare dreptate la asta.
Be the best , and fuck the rest ;)
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information