FIFA 07 Comenzi suplimentare

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
vAc
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3118
Joined: 10 Apr 2011, 20:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Has thanked: 229 times
Been thanked: 227 times

22 Mar 2013, 18:07

Salut , ma pasioneaza acest joc dar sunt cam n00b si nu ma prea pricep . Am jucat cu mai multi baieti online si tot nu inteleg cum fac sa cheme un jucator de exemplu la corner , am jucat cu cineva si la chemat pe Saha fix in fata portarului si gol . Sau jucam si jucatorii adversarului de pe banda stanga si de pe banda dreapta inaintau si scapau singuri , in timp ce apararea mea statea langa mine , dar eu nu reuseam acest lucru . Alt lucru este deposedarea , fiind in sprint cu mingea la picior reusesc sa mi-o ia fara Sliding Tackle si cu pasa direct la alt jucator .
Am schimbat controalele la FIFA sa imi fie mai usor astfel , ele sunt puse in ordinea de la setari . | Afiseaza codul
Vechi
S
W
A
D
E
Q
C
Z

Noi
Z
X
C
SPACE
E
Q
A
S
RoyalServer 2
User avatar
Awakening
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 3933
Joined: 06 Apr 2010, 11:01
Detinator Steam: Da
CS Status: Plictiseala
Detinator server CS: Adio cs
SteamID: eliara
Reputatie: eXtream Mod
Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fost Manager ZM.eXtream.Ro
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: CRISTIAN
Location: Bucuresti
Discord: m_i3
Has thanked: 151 times
Been thanked: 344 times

22 Mar 2013, 20:33

Pai ce comenzi.. sunt comenzile specifice fifa 2007, dupa ordinea lor default urmatoarele:

A+D = legendaru gol din poarta in poarta al fifa 2007
ZD sau AD prin corner, se duce mingea zici ca o bate vantu cu 300km/h in 380 de grade din corner in poarta..
Mai era una care de la tine din careu dadeai pe sus direct la capatu portii si scapai singur fix pe om, am uitat combinatia
ZD tragi cu efect, ceva mai normal
User avatar
jorgeee
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1112
Joined: 10 Feb 2011, 17:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Jucator CS & FIFA
Detinator server CS: Nu
SteamID: GEORGECS2010
Location: Bucuresti
Has thanked: 33 times
Been thanked: 35 times
Contact:

22 Mar 2013, 20:48

ELIARA wrote:Pai ce comenzi.. sunt comenzile specifice fifa 2007, dupa ordinea lor default urmatoarele:

A+D = legendaru gol din poarta in poarta al fifa 2007
ZD sau AD prin corner, se duce mingea zici ca o bate vantu cu 300km/h in 380 de grade din corner in poarta..
Mai era una care de la tine din careu dadeai pe sus direct la capatu portii si scapai singur fix pe om, am uitat combinatia
ZD tragi cu efect, ceva mai normal
Tot ce ai zis tu scris tu este foarte urat sa joci asa cu goluri din corner, centrare pe ultimul atacant :-<

Sfatul meu este sa joci normal si frumos. Multe pase, cand dai pasa cu fundasii o dai cu S, iar cand dai pasa cu mijlocasii/ atacantii o dai cu Q+S ca sa se demarce cel care a dat pasa sau C+S pentru o pasa mai frumoasa si mai precisa. C mai folosesti sa faci un mic dribling sa treci de un jucator advers. Cand bati corner, apesi pe C sa chemi un jucatori, ii dai pasa, apoi centrezi cu C+A, ai mai multe sanse sa inscrie un jucator cu capul. Loviturile libere, 19,5 m : iti alegi coltul depinde de pozitie, si apesi putin pe D , doar il atingi ... si dai gol. de la 23-24 m , apesi pana se face bara aia de jos un sfert aproape, si dai gol, de la 29,5 - 32m apesi pe C sa mai fie inca un jucator langa mingea, apoi ti apasat pe C si dai D pana trece de jumatate si dai gol. :-$ In rest iti recomand sa joci frumos, sa dai si pasa inapoi cand incepi mingea de la mijlocul terenului si sa joci multe pase.
„Nu spune niciodată nu se poate, ci incepe cu să vedem.” – "Nicolae Iorga"
User avatar
vAc
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3118
Joined: 10 Apr 2011, 20:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Has thanked: 229 times
Been thanked: 227 times

22 Mar 2013, 20:55

Am inteles , mersi mult . Si am citit ca pe numpad (5) in functie de cum e triunghiul faci un joc Defensiv-Normal-ContraAtac , dar cu 2-4-6-8 ce faci ?
User avatar
MyLo
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2373
Joined: 13 Aug 2011, 03:46
Detinator Steam: Nu
CS Status: Destinul lucreaza prin amanunte.
Reputatie: Fost moderator
Location: Arad
Has thanked: 117 times
Been thanked: 120 times

22 Mar 2013, 20:58

Este explicat in joc , cauta in meniu :) !
User avatar
Awakening
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 3933
Joined: 06 Apr 2010, 11:01
Detinator Steam: Da
CS Status: Plictiseala
Detinator server CS: Adio cs
SteamID: eliara
Reputatie: eXtream Mod
Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fost Manager ZM.eXtream.Ro
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: CRISTIAN
Location: Bucuresti
Discord: m_i3
Has thanked: 151 times
Been thanked: 344 times

22 Mar 2013, 21:05

@jorgeee pai asta e ce a intrebat el :-< si multi joaca jocu in halu ala, ca doar ea sports face jocuri
Ce pasa inapoi cand incepe jocu, AD direct de la mijlocu terenlui, in cel mai bun caz sperii oponentu cu pasele tale stil biliard si iese
User avatar
jorgeee
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1112
Joined: 10 Feb 2011, 17:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Jucator CS & FIFA
Detinator server CS: Nu
SteamID: GEORGECS2010
Location: Bucuresti
Has thanked: 33 times
Been thanked: 35 times
Contact:

23 Mar 2013, 00:07

ELIARA wrote:multi joaca jocu in halu ala, ca doar ea sports face jocuri
Ce pasa inapoi cand incepe jocu, AD direct de la mijlocu terenlui, in cel mai bun caz sperii oponentu cu pasele tale stil biliard si iese
=)) =)) adevarat

@ vAc , butoanele din dreapta nu te ajuta cu nimic, mai mult te incurca, crede-ma am fost si eu ca tine, si jucam cu comenzile alea din dreapta, ofensiv si defensiv ... dar nu isi are rostu :)>-
„Nu spune niciodată nu se poate, ci incepe cu să vedem.” – "Nicolae Iorga"
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot] and 424 guests