Populare server samp.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Bananee.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2495
Joined: 06 Oct 2009, 15:04
Detinator Steam: Da
SteamID: kiduu407
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Nume anterior: EL Shaarawy, KiduuuTz
Fost Moderator ajutator
Location: Pe balta.
Has thanked: 387 times
Been thanked: 153 times

27 Mar 2013, 15:17

Am vazut ca mai e un topic, dar totusi nu prea ma ajuta cu nimic.
Ieri mi-am cumparat un server de samp si nu prea am ideei de populare. Faza cu mess/youtube nu ma ajuta foarte mult.
Am nevoie de cateva idei de populare, ceva mai special. PS: nu vreau boti sau gen, vreau playeri reali. Pentru idei bune si care le consider eu folositoare pot platii si 1-2 euro. Multumesc frumos.
Ca sa intelegi ca esti prost, trebuie totusi sa-ti mearga mintea. - George Brassens.
RoyalServer
User avatar
Edi.
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 5391
Joined: 08 Jul 2009, 08:38
Detinator Steam: Da
SteamID: Hozzakwaz
Reputatie: Nume anterior: Eddy ;X
eXtream Mod
Fost Intermediar
Location: Botoşani / Iaşi
Has thanked: 109 times
Been thanked: 247 times
Contact:

27 Mar 2013, 15:20

Oamenii, oamenii respectivi sa isi aduca prietenii, prietenii sa isi aduca si ei prietenii lor si tot asa, si plus de asta, o sa iti iasa par alb in cap cu copii de 12 ani, nu joaca 10 minute si cer owner ! :)) O sa vezi :D
Image
User avatar
Bananee.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2495
Joined: 06 Oct 2009, 15:04
Detinator Steam: Da
SteamID: kiduu407
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Nume anterior: EL Shaarawy, KiduuuTz
Fost Moderator ajutator
Location: Pe balta.
Has thanked: 387 times
Been thanked: 153 times

27 Mar 2013, 15:22

Edi. wrote:Oamenii, oamenii respectivi sa isi aduca prietenii, prietenii sa isi aduca si ei prietenii lor si tot asa, si plus de asta, o sa iti iasa par alb in cap cu copii de 12 ani, nu joaca 10 minute si cer owner ! :)) O sa vezi :D
Am cunostiinte in samp, stiu destul de bine cum sta treaba, nu ma deranjeaza. Ideea e ca sunt consitient ca e greu sa atragi un player sa ramana pe server.
Ca sa intelegi ca esti prost, trebuie totusi sa-ti mearga mintea. - George Brassens.
User avatar
vLdw0w
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1052
Joined: 27 Apr 2009, 20:56
Detinator Steam: Da
Location: Bucureşti
Has thanked: 45 times
Been thanked: 58 times

27 Mar 2013, 15:26

Server-ul de samp se populeaza destul de greu (asta daca vrei playeri fideli , daca vrei sa ai intr-o saptamana 100 dar dupa 2-3 zile sa fie maxim 40 e alta treaba). Trebuie in primul rand sa fie seriozitate + host bun fara lag , sa fie un GM fara bug-uri si cu chestii cat mai diferite (sa nu te plictisesti) gen cazino-uri , bowling , war-uri fixate la anumite randuri. Sa fie un staff matur care sa se ocupe calumea. Sa nu fie pe pile (gen unu muncteste 2 luni sa ia UP pentru admin 1 si sa vina altu si in 2 zile sa ia 1337). Ai mai putea pentru inceput sa dai level 3 pentru incepatori + 500k + NRG-uri moca si daca vezi ca in timp se populeaza poti sa le scoti si la vanzare si sa iti faci bani frumos. Asta e punctul meu de vedere.
Bafta cu server-ul ! :)
"De dimineata pana seara trag la blunt trag la bong , sa nu se piarda starea nu mai vreau sa ma intorc."
User avatar
Remusf
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1928
Joined: 31 Aug 2010, 12:32
Detinator Steam: Da
CS Status: retras
SteamID: STEAM_0:0:6903143
Reputatie: Fost Moderator
Castigator Cupa eXtreamCS 2vs2
Fost Membru Club (2 luni)
0.6/3
Location: Baia Mare
Has thanked: 9 times
Been thanked: 119 times

27 Mar 2013, 15:28

Atragi playeri foarte repede cand serverul este misto,unic. Gasesteti un grup de 10-20 de prieteni,intrati pe toate serverele cunoscute si faceti reclama,pe diferite forumuri,metoda clasica :)) .
Voucher reducere PC Garage : 5HYDA9ZJ
Inchid pleoapele când ceilalți se-nchină,că mă dor ochii,de la prea multă lumină
Poate că-s vinovat ce vrea să scape de vină sau,poate că-s obosit de la atâta rutină

ImageRMS1708's Channel
User avatar
Bananee.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2495
Joined: 06 Oct 2009, 15:04
Detinator Steam: Da
SteamID: kiduu407
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Nume anterior: EL Shaarawy, KiduuuTz
Fost Moderator ajutator
Location: Pe balta.
Has thanked: 387 times
Been thanked: 153 times

27 Mar 2013, 15:32

La intrare pe server le ofer 1 arma infinita + masina personala gratis, iar la lvl 5 inca o arma +masina, deci cred ca e un motiv sa ii atraga.
Eu nu am nevoie de donatii, pur si simplu vreau sa imi dezvolt o comunitate. Despre activitatea pe server, voi face diferit fata de alte servere, exp: war in fiecare seara la ora 20, le dau voie la take-uri la diferente de 1 ora si tot asa. Chestia e ca inca nu am playeri, iar in lista de messenger nu prea am jucatori de samp.
Multumesc pentru raspunsuri, mai astept.
Ca sa intelegi ca esti prost, trebuie totusi sa-ti mearga mintea. - George Brassens.
User avatar
LemonHDD
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 228
Joined: 15 Mar 2013, 16:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Fake
Detinator server CS: 84.247.54.59:21
SteamID: CatalinHDD
Location: Galati
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times
Contact:

27 Mar 2013, 15:35

Parerea mea:

Trebuie sa ai timp de server cat si de playeri. Cand vezi ca un player vrea un ajutor sa il ajuti nu sa ii sapui hai "dnd,am treaba" , trebuie sa ai timp si de ei.
Cum ati spus si voi de arme,masina,NRG... De ce nu o casa? Multe concursuri si pe comunitatea ta cat si in joc pentru a castiga ceva..
Sa nu pui preturi mari la masini,motoare,case,etc..


Succes cu serverul si comunitatea.
User avatar
Bananee.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2495
Joined: 06 Oct 2009, 15:04
Detinator Steam: Da
SteamID: kiduu407
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Nume anterior: EL Shaarawy, KiduuuTz
Fost Moderator ajutator
Location: Pe balta.
Has thanked: 387 times
Been thanked: 153 times

27 Mar 2013, 15:37

Timp am destul, dimineata la scoala iar dupa ora 13:00 am timp de el. Eu stiu ce am de facut cand intra cineva pe server, pe mine ma intereseaza strict cum sa fac sa imi intre oameni, sa afle de server-ul meu.
Ca sa intelegi ca esti prost, trebuie totusi sa-ti mearga mintea. - George Brassens.
User avatar
AlexGooDz
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1435
Joined: 16 Jan 2011, 10:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Loading
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Has thanked: 201 times
Been thanked: 39 times

27 Mar 2013, 16:03

Parerea mea este ca trebuie sa fii intr-o comunitate destul de maricica si sa aiba jucatorii de sa-mp :)
Cash Mining 2018 - http://cashmining.xyz/?ref=2644 ( Proof soon :) ).

-------------------------------------------------------------------------------

Old PTC methods for some cents: https://www.neobux.com/?r=AlexMantello
What I've earned, live status:[IMG=https://www.neobux.com/imagens/banner9/ ... 3=29266720]

--------------------------------------------------------------------------------
Sunt inca la inceput cu mining-ul si cu pay to click sites, puteti sa imi trimiteti intrebari, va pot ajuta cu toate informatiile care le detin.
User avatar
Bananee.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2495
Joined: 06 Oct 2009, 15:04
Detinator Steam: Da
SteamID: kiduu407
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Nume anterior: EL Shaarawy, KiduuuTz
Fost Moderator ajutator
Location: Pe balta.
Has thanked: 387 times
Been thanked: 153 times

27 Mar 2013, 16:19

AlexGooDz wrote:Parerea mea este ca trebuie sa fii intr-o comunitate destul de maricica si sa aiba jucatorii de sa-mp :)
Am comunitatea mea, fara idei de genu'.
Ca sa intelegi ca esti prost, trebuie totusi sa-ti mearga mintea. - George Brassens.
User avatar
Beckh2m
Utilizator restrictionat
Utilizator restrictionat
Posts: 35
Joined: 25 Mar 2013, 21:45
Detinator Steam: Da
CS Status: In orice caz, esti...
Reputatie: Utilizator restrictionat
Location: Acasa.
Has thanked: 2 times
Been thanked: 59 times

27 Mar 2013, 21:17

Cel mai probabil, aceste metode deja le stiai, dar nu strica daca ti le repet. Eu cred ca trebuie sa oferi unui jucator ceea ce ii place. Gandeste-te ce ti-ar place tie sa aiba si poate asa reusesti. Eu am sa iti las mai jos o lista:


1. Un GM fara buguri, tradus 100% in limba romana.
2. Ofera casa, arma si masina.
3. Pentru a fi o atmosfera placuta, organizeaza curse si pune radio in timpul curselor. Va da un "aer" mai frumos. Pune melodii de curse, "street" gen.
4. Daca ai o echipa de 5-10 persoane, strangeti-va intr-o ora si, timp de ora faceti reclama in locurile permise. Promovati foarte mult.
5. Nu te descuraja! Mi se pare cel mai important lucru. Majoritatea se descurajeaza dupa prima saptamana.
6. Succes!
Concurs (2). Premiu: Vizualizari - Inscrie-te si tu.
Concurs. Premiu: Left4Dead 2 - Inscrie-te si tu.

„Putem să acceptăm dezamăgiri temporare, dar nu trebuie să ne pierdem niciodată speranța infinită.“
Image
User avatar
gloryous
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3609
Joined: 04 Aug 2012, 15:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Lazy but smart!
Reputatie: Restrictie moderator
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: Luxembourg District
Has thanked: 160 times
Been thanked: 191 times

27 Mar 2013, 21:21

Adauga-ma: s3nzat1e
Vreau sa vin pe serverul tau.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information