Preturi abonament RDS - REDUCERE

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
wind
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1457
Joined: 24 Nov 2008, 21:39
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: CS.JoiNeT.Ro
SteamID: windcs
Reputatie: Ban 2 luni!
Location: Constanta
Has thanked: 30 times
Been thanked: 58 times
Contact:

17 Apr 2013, 12:36

Am vazut pe siteul RCS-RDS ca preturile sau modificat acordandu-ti 50% reducere din pretul abonamentului timp de 6 luni.

Daca am deja contract cu ei (3 ani) si cer sa mi se acorde aceasta reducere, dupa acele 6 luni voi plati pretul initial adica 64 lei (TV+NET+Stick) sau voi plati mai mult ?

Pe site scrie asa :
Promotia este valabila pana la 30 iunie 2013. Oferta este disponibila pentru servicii nou contractate si pentru clientii ale caror servicii nu au fost suspendate si care nu au solicitat incetarea furnizarii serviciilor in ultimile 6 luni anterioare momentului noii contractari a acestora sau in perioada de valabilitate a ofertei curente. Reducerea de 50% pentru abonamentele Digi se aplica in primele 6 luni de contract iar in cazul serviciului de televiziune prin cablu se poate aplica in primele 12 luni de contract, in functie de oferta promotionala locala.
Tin sa precizez ca nu am avut serviciile suspendate, toate sunt cu plata la zi :)

http://www.rcs-rds.ro/promotii
Last edited by wind on 17 Apr 2013, 13:26, edited 1 time in total.
RoyalServer
User avatar
Andrei.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2828
Joined: 28 Jun 2009, 18:48
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: crazyParazitu
Location: In jurul lumii
Has thanked: 402 times
Been thanked: 209 times

17 Apr 2013, 12:54

Daca ceri sa ti se aplice reducerea asta, vei fi obligat sa prelungesti contractul cu 12 sau 24 de luni. :)
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

[regulia][/regulia]
User avatar
wind
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1457
Joined: 24 Nov 2008, 21:39
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: CS.JoiNeT.Ro
SteamID: windcs
Reputatie: Ban 2 luni!
Location: Constanta
Has thanked: 30 times
Been thanked: 58 times
Contact:

17 Apr 2013, 13:03

Andrei. wrote:Daca ceri sa ti se aplice reducerea asta, vei fi obligat sa prelungesti contractul cu 12 sau 24 de luni. :)
Contractul nu a mai fost reinoit de 3 ani :)) chiar ei au zis ca nu este nevoie sa reinoiesc contractul .. si in plus de asta RDS-ul e cel mai tare .. si nu cred ca o sa il mai schimb .. asadar pentru 12 luni nu cred ca moare nimeni in plus de asta daca vrei sa te muti nu au ce sa zica, odata ce ai reziliat contractul pa, e legea aceea in care reziliezi si nu platesti durata abonamentului sau prostii dinastea
User avatar
RAZVANN.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3610
Joined: 03 Nov 2008, 21:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Excelent
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator ajutator
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 206 times
Been thanked: 179 times

17 Apr 2013, 13:20

Doar la internet sau .. ?
Ca eu sunt client de 8 ani la toate serviciile lor, am tot ce se poate de la ei (pachetele max.). Niciodata nu am intarziat cu plata..
Deci platesc pe 6 luni si dau doar jumatate din cat trebuia sa dau in cele 6 luni, no ?
User avatar
wind
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1457
Joined: 24 Nov 2008, 21:39
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: CS.JoiNeT.Ro
SteamID: windcs
Reputatie: Ban 2 luni!
Location: Constanta
Has thanked: 30 times
Been thanked: 58 times
Contact:

17 Apr 2013, 13:24

RAZVANN. wrote:Doar la internet sau .. ?
Ca eu sunt client de 8 ani la toate serviciile lor, am tot ce se poate de la ei (pachetele max.). Niciodata nu am intarziat cu plata..
Deci platesc pe 6 luni si dau doar jumatate din cat trebuia sa dau in cele 6 luni, no ?
Internet+cablu+telefon este http://www.rcs-rds.ro/promotii

Ai inteles gresit, te duci la ei si le zici sa-ti dea reducere de 50% la serviciile care le ai (vezi ca trebuie sa fie aici http://www.rcs-rds.ro/promotii) iar in urmatoarele 6 luni vei plati 50% din valoarea abonamentului, dupa aceste 6 luni pretul revine la normal cred ..adica valoarea initiala care o aveai inainte de aceste 6 luni.
Sper ca m-ai inteles
User avatar
RAZVANN.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3610
Joined: 03 Nov 2008, 21:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Excelent
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator ajutator
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 206 times
Been thanked: 179 times

17 Apr 2013, 14:16

Trebuie sa-mi reinoiesc contractul sau cum ?
Aboneaza-te pana la 30 iunie si primesti 50% reducere¹ pentru oricare dintre serviciile Digi nou contractate.
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

17 Apr 2013, 18:20

Ai dreacu toate orasele sunt enumerate acolo jos, in afara de Craiova... milogii... dar oricum aici sunt singurii... n-are lumea la cine sa se duca decat la ei, asa ca de ce sa ne faca si noua oferta..
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

17 Apr 2013, 18:51

Nu cred ca poti reinnoi contractul si sa beneficiezi de oferta, spune ca doar daca te abonezi prima data primesti.
Vezi si spune-ne si noua daca se poate.
User avatar
geo_neo9
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 343
Joined: 29 Aug 2007, 09:45
Detinator Steam: Da
Has thanked: 12 times
Been thanked: 74 times

17 Apr 2013, 18:55

IsTI37 wrote:Nu cred ca poti reinnoi contractul si sa beneficiezi de oferta, spune ca doar daca te abonezi prima data primesti.
Vezi si spune-ne si noua daca se poate.
http://www.rcs-rds.ro wrote:Oferta este disponibila pentru servicii nou contractate si pentru clientii ale caror servicii nu au fost suspendate(...)
User avatar
wind
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1457
Joined: 24 Nov 2008, 21:39
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: CS.JoiNeT.Ro
SteamID: windcs
Reputatie: Ban 2 luni!
Location: Constanta
Has thanked: 30 times
Been thanked: 58 times
Contact:

17 Apr 2013, 18:59

RAZVANN. wrote:Trebuie sa-mi reinoiesc contractul sau cum ?
Aboneaza-te pana la 30 iunie si primesti 50% reducere¹ pentru oricare dintre serviciile Digi nou contractate.
Oferta este disponibila pentru servicii nou contractate si pentru clientii ale caror servicii nu au fost suspendate si care nu au solicitat incetarea furnizarii serviciilor in ultimile 6 luni anterioare momentului noii contractari a acestora sau in perioada de valabilitate a ofertei curente.
Brandy: posibil ca inca nu au, dar uite ce zice Va rugam verificati tipul de oferta din localitatea dvs., la 031.400.4600.
never
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 221
Joined: 25 Dec 2012, 18:50
Detinator Steam: Nu
Been thanked: 13 times

18 Apr 2013, 10:38

Trebuie sa fii client nou, nu deja existent deci nu merge
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information