Cele mai frecvente intrebari PayPal

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
TAVY
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 5889
Joined: 08 Sep 2008, 05:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Dusmaniti-ma toti
Detinator server CS: Nu
SteamID: hnz21
Reputatie: Fost Administrator
Location: Bangkok/Thailanda
Has thanked: 238 times
Been thanked: 316 times
Contact:

31 May 2013, 14:54

Iata cele mai frecvente intrebari si raspunsuri:
Ce tip de card accepta PayPal pentru a retrage bani? : DOAR VISA, de la orice banca. Exclus : Mastercard, Maestro sau alte tipuri.
Ce este PayPal:? unul dintre cei mai cunoscuti, utilizati si de incredere procesatori de plata din lume.
Ce trebuie sa fac pentru a primi PIN-ul? Trebuie sa ai minimum 1.5$ pe card in momentul in care soliciti acest lucru. CAT DUREAZA?: intre 5 si 7 zile lucratoare. UNDE IL GASESC? In extrasul de cont sau la miscari pe cont.
Am solicitat acum 5 min, de ce nu primesc PINul si dureaza 5-7 zile? Pentru ca acum 10 minute PP a solicitat bancii tale acea suma. Banca ta a blocat suma aferenta in cont. Transferul propriu-zis are loc peste 5-7 zile lucratoare (adica luni marti miercuri joi vineri sunt zile lucratoare/bancare; iar luni marti miercuri joi vineri sambata duminica, zile calendaristice ).
Cum se efectueaza plata prin PP? Pai atasezi un card ORICE TIP DE CARD ACCEPTAT DE PP: mastercard, visa, etc. In momemntul in care vrei sa platesti vei intropduce IDul de PP adica adresa de email folosita la inregistrare. Vei fi redirectionat catre PP unde vezi plasa comanda. Daca ai bani in contul de PayPal (balanta) se vor lua bani de acolo. Daca nu, se vor lua direct de pe card (la fel ii blocheaza banca).Daca ai si pe contul de PP dar insuficient, se va completa cu bani de pe card.
Pot sa cumpar pentru altcineva cu contul meu? SIGUR! Doar ca o sa ti se blocheze contul pentru a preveni frauda, ti se vor cere documente precum: buletin, act ce confirma adresa din buletin, un document oficial, bancar de exemplu.
Aceeasi procedura o ai daca vrei sa devii utilizator verificat ( si este recomandat sa devii).

Tutorialul nu este facut de mine ci de mvandrei de pe softpedia si m-am gandit ca poate uni nu stiu.
Bafta.
lotto_parazitu - ID public si NU sunt intermediar
am iesit la pensie
RoyalServer
User avatar
martex.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2805
Joined: 16 Jun 2010, 13:36
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: cwww_mihai
Arbitru Cupa eXtreamCS Knife 2012
Arbitru Cupa eXtreamCS Knife 2014
Fost Super moderator
1/3
Has thanked: 438 times
Been thanked: 279 times

31 May 2013, 15:16

Apreciez.
User avatar
pennywise
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 150
Joined: 26 May 2013, 00:00
Detinator Steam: Nu
CS Status: ONLINE
SteamID: NU AM
Has thanked: 6 times
Been thanked: 7 times
Contact:

31 May 2013, 16:05

Un tutorial foarte bun :)>-
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information