S-a dovedit ştiinţific: Moartea nu există

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
hair1337#qOq
Utilizator restrictionat
Utilizator restrictionat
Posts: 164
Joined: 08 Jun 2013, 11:43
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator restrictionat
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

10 Jun 2013, 20:21

aSh wrote:Sa spui ca "Dumnezeu nu exista" si "Moartea nu exista" inseamna ca esti Ateu ;)
Really? Tell me more.
DM.CSBLACKDEVIL.COM
www.csblackdevil.com
RoyalServer
Porc.
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1080
Joined: 09 May 2013, 23:14
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 79 times
Been thanked: 79 times
Contact:

10 Jun 2013, 20:56

aSh wrote:Sa spui ca "Dumnezeu nu exista" si "Moartea nu exista" inseamna ca esti Ateu ;)
Tu de unde stii ca exista Dumnezeu ? o.O
www.facebook.com/vstrazii - versuri , poze ..
User avatar
aSh
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5383
Joined: 23 Jan 2009, 21:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 204 times
Been thanked: 265 times

10 Jun 2013, 20:58

Porc. wrote:
aSh wrote:Sa spui ca "Dumnezeu nu exista" si "Moartea nu exista" inseamna ca esti Ateu ;)
Tu de unde stii ca exista Dumnezeu ? o.O
Tu pe ce planeta ai fost de nu crezi in Dumnezeu :|
Porc.
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1080
Joined: 09 May 2013, 23:14
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 79 times
Been thanked: 79 times
Contact:

10 Jun 2013, 21:05

aSh wrote:
Porc. wrote:
aSh wrote:Sa spui ca "Dumnezeu nu exista" si "Moartea nu exista" inseamna ca esti Ateu ;)
Tu de unde stii ca exista Dumnezeu ? o.O
Tu pe ce planeta ai fost de nu crezi in Dumnezeu :|
Am zis ca nu cred? Pe Pluto am fost , vrei sa vii cu mine? E chiar misto zboara oamenii pe acolo :o.
www.facebook.com/vstrazii - versuri , poze ..
User avatar
Revolution
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1002
Joined: 12 Feb 2010, 22:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Evolution Is The Solution
Detinator server CS: cs.lord-war.com
Reputatie: Ban 2 luni !
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 61 times
Been thanked: 42 times
Contact:

10 Jun 2013, 21:12

Voi credeti orice spune stiinta =)) ? serios ? voi nici nu stiti ce sunt moleculele , atomii , nucleu , ionii , protonii etc...
Daca unul va dovedeste ceva prin termenii fizici sau chimici voi stati cu gura cascata si aprobati =))
Nu puteti dovedii existenta lui Dumnezeu dar eu sunt sigur ca el exista , nu neaparat ca om , ci ca suflet.
Voi credetii orice spune stiinta dar daca va pun sa explicati ce inseamna cuvintele alea ramaneti :|
Acuma serios vorbind ,nimeni nu poate sa dovedeasca prin cuvinte nimic .
Daca spun si eu ca am facut nu stiu ce experiment si ca nu stiu ce molecula face sex etc....
Acuma serios cat de .... sunteti :)) ?
Deci ca o concluzie: fiecare crede si gandeste ceea ce vrea dar macar explicatii si dovediti acest lucru sau daca nu tineti pentru voi.
Eu sunt sigur ca Dumnezeu exista dar nu vreau sa dovedesc nimic :) vom vedea la "final" cine are dreptate...
Sa vad eu ce comentarii primesc.
User avatar
Mount~
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1688
Joined: 28 Feb 2013, 08:29
Detinator Steam: Da
CS Status: Învață să nu depinzi de nimeni.
Detinator server CS: în curând
SteamID: lichone1
Location: Bacău
Has thanked: 175 times
Been thanked: 54 times

10 Jun 2013, 21:50

Revolution wrote:Voi credeti orice spune stiinta =)) ? serios ? voi nici nu stiti ce sunt moleculele , atomii , nucleu , ionii , protonii etc...
Daca unul va dovedeste ceva prin termenii fizici sau chimici voi stati cu gura cascata si aprobati =))
Nu puteti dovedii existenta lui Dumnezeu dar eu sunt sigur ca el exista , nu neaparat ca om , ci ca suflet.
Voi credetii orice spune stiinta dar daca va pun sa explicati ce inseamna cuvintele alea ramaneti :|
Acuma serios vorbind ,nimeni nu poate sa dovedeasca prin cuvinte nimic .
Daca spun si eu ca am facut nu stiu ce experiment si ca nu stiu ce molecula face sex etc....
Acuma serios cat de .... sunteti :)) ?
Deci ca o concluzie: fiecare crede si gandeste ceea ce vrea dar macar explicatii si dovediti acest lucru sau daca nu tineti pentru voi.
Eu sunt sigur ca Dumnezeu exista dar nu vreau sa dovedesc nimic :) vom vedea la "final" cine are dreptate...
Sa vad eu ce comentarii primesc.
Un om care chiar gândește ! ;) Luati exemplu ! ;)
User avatar
Daniel M.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2158
Joined: 14 Feb 2010, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: warez
Fost Moderator
Location: hlds - Brasov
Has thanked: 110 times
Been thanked: 149 times

10 Jun 2013, 22:10

Revolution wrote: Eu sunt sigur ca Dumnezeu exista dar nu vreau sa dovedesc nimic :) vom vedea la "final" cine are dreptate...
Nici daca ai vrea, n-ai putea sa dovedesti ceva. :)

Treziti-va odata!
User avatar
Revolution
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1002
Joined: 12 Feb 2010, 22:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Evolution Is The Solution
Detinator server CS: cs.lord-war.com
Reputatie: Ban 2 luni !
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 61 times
Been thanked: 42 times
Contact:

11 Jun 2013, 10:49

Aş putea să dovedesc, cel puţin aşa cred , dar de ce să dovedesc :)) ?
Voi nu vedeţi ceea ce văd eu , nici eu nu văd ceea ce vedeţi voi.
Eu nu ştiu ce înţelegi voi prin Dumnezeu sau biserică , voi nu vedeţi esenţa sau ce înseamnă.
Ţi-aş pune 1000 de întrebări dar tu gândeşti altfel ca mine .
Unii care se drogează şi ştiu că nu e bine dar tot o fac , de ce oare ?
Din cauza voastră , a tuturor .
Dacă eram toţi uniţi ar fii fost lumea altfel , o civilizaţie modernă şi nimeni nu îi mai era frică de nimic.
La ora 00:00 ţi-e frică să te duci şi la magazin (am dat un exemplu)
Oricum eu nu vreau să dovedesc nimic , dacă vrei să gândeşti atunci deschide ochii .
Dacă vrei să înveţi trebuie să asculţi de toţi şi e treaba ta ceea ce faci după .
Revenind la subiect: am zis ce am avut de zis , restul depinde doar de voi ceea ce înţelegeţi prin moarte .
Larsawin
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 35
Joined: 02 Jun 2013, 22:24
Detinator Steam: Da
CS Status: :)
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Contact:

11 Jun 2013, 11:49

"Ma omor zilele astea sa vad daca chiar exista sau nu moartea.
Va anunt dupa."
:-?
User avatar
claudiu25
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3282
Joined: 18 Dec 2010, 22:43
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: nu detin
SteamID: nu am
Has thanked: 98 times
Been thanked: 420 times
Contact:

11 Jun 2013, 14:52

@Ex3cuTioN - nici nu ştii cât de bine mă simt când văd că mai există totuşi cineva care are măcar puţin habar despre cum stă treaba cu adevărat.

@DangerCS
noi nu am aparut asa din senin.
nu, nu am apărut din senin, ne-a luat aproxitmativ 13 miliarde de ani până am evoluat în starea în care suntem acum.
Văd că ai întrebări multe despre acest subiect, e bine că începi să îţi deschizi ochii şi să vezi adevărul, îţi recomand The God Delusion a lui Richard Dawkins, o să afli multe din cartea aia şi mai poţi citi despre Big Bang, interesează-te despre Big Bang şi ai să înţelegi cum au apărut oamenii, din ce au apărut şi cât timp a durat. Succes!
@Remusf - şi ce se întâmplă atunci când organele nu mai funcţionează? Mori, ceea ce duce fix la ce am spus eu mai sus, absenţa vieţii.
@aSh - pun pariu că tu nici măcar 3 pagini din Biblie nu ai citit, dar tot crezi în dumnezeu.
Că dumnezeu nu există nu s-a dovedit în totalitate dar totuşi s-au găsit multe dovezi logice, fosilele care ne domonstrează că am evoluat, stelele, planetele, big bangul, universul în general.
Că dumnezeu există ce dovedeşte, o carte care se presupune că a fost scrisă de dumnezeu şi câteva tablouri pe care le are maică-ta în casă cu Cina cea de taină?
Aşa cum pot renunţa la fumat pentru că nu fumez,
Nu pot să renunţ la scris pentru că nu am talent.


- Marin Sorescu
User avatar
Arion
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3317
Joined: 15 May 2008, 21:19
Detinator Steam: Da
SteamID: arion1338
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Detinator HNS.eXtreamCS.com
Nume anterior : Seekers
Scripter Echipa eXtreamCS
Fost Moderator jutator
Discord: laurentiuandrei
Has thanked: 402 times
Been thanked: 413 times
Contact:

11 Jun 2013, 15:40

Revolution wrote:Voi credeti orice spune stiinta =)) ? serios ? voi nici nu stiti ce sunt moleculele , atomii , nucleu , ionii , protonii etc...
Daca unul va dovedeste ceva prin termenii fizici sau chimici voi stati cu gura cascata si aprobati =))
Nu puteti dovedii existenta lui Dumnezeu dar eu sunt sigur ca el exista , nu neaparat ca om , ci ca suflet.
Voi credetii orice spune stiinta dar daca va pun sa explicati ce inseamna cuvintele alea ramaneti :|
Acuma serios vorbind ,nimeni nu poate sa dovedeasca prin cuvinte nimic .
Daca spun si eu ca am facut nu stiu ce experiment si ca nu stiu ce molecula face sex etc....
Acuma serios cat de .... sunteti :)) ?
Deci ca o concluzie: fiecare crede si gandeste ceea ce vrea dar macar explicatii si dovediti acest lucru sau daca nu tineti pentru voi.
Eu sunt sigur ca Dumnezeu exista dar nu vreau sa dovedesc nimic :) vom vedea la "final" cine are dreptate...
Sa vad eu ce comentarii primesc.
Tu nu ai ce sa dovedesti, nu esti om de stiinta, nu esti un geniu, esti un simplu om. Ceea ce crezi tu ca sti sa dovedesti sunt dovedite de altii, iar tu le dai mai departe.

Cand au spus ca s-au inventat telefoanele cu toutch (dupa gandirea pe care o ai) probabil ai zis "hahahha, CE TERMINATI! AUZI LA EI, ASA CEVA! rahaturi" sau cand s-a zvonit de tehnologia 3D poate ai zis "vai de mine ce rahaturi zis si oamenii astia, cum sa credeti asa ceva", iar apoi au devenit realitate probabil erai "ce? n-am zis nimic. E misto cu toutch si 3D :3"

Tu crezi in Dumnezeu pentru ca asa ai fost invatat de mic, iar pana la ora actuala nu ai incercat sa-ti formatezi perceptia asupra lumii, ai ramas cu aia pe care ti-au bagat-o parintii in cap.

Sfatul meu pentru tine si pentru multi altii este sa incercati, doar sa incercati sa va puneti in tabara cealalta, sa acceptati argumentele date de stiinta.

Apropo...daca vrei "religion-troll" iti recomand pagina https://www.facebook.com/WFLAtheism?fref=ts . Daca tu crezi ca exista Dumnezeu, atunci TU sa le dai contra argument la posturi! Multa bafta!

P.S : Daca ai de gand sa spui ca sunt un ciudat, ca n-am viata, ca o sa mor singur, ca sunt 'insert compliment here' , mai bine le pastrezi pentru tine .
User avatar
claudiu25
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3282
Joined: 18 Dec 2010, 22:43
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: nu detin
SteamID: nu am
Has thanked: 98 times
Been thanked: 420 times
Contact:

11 Jun 2013, 15:56

Revolution wrote:Voi credeti orice spune stiinta =)) ? serios ? voi nici nu stiti ce sunt moleculele , atomii , nucleu , ionii , protonii etc...
Daca unul va dovedeste ceva prin termenii fizici sau chimici voi stati cu gura cascata si aprobati =))
Nu puteti dovedii existenta lui Dumnezeu dar eu sunt sigur ca el exista , nu neaparat ca om , ci ca suflet.
Voi credetii orice spune stiinta dar daca va pun sa explicati ce inseamna cuvintele alea ramaneti :|
Acuma serios vorbind ,nimeni nu poate sa dovedeasca prin cuvinte nimic .
Daca spun si eu ca am facut nu stiu ce experiment si ca nu stiu ce molecula face sex etc....
Acuma serios cat de .... sunteti :)) ?
Deci ca o concluzie: fiecare crede si gandeste ceea ce vrea dar macar explicatii si dovediti acest lucru sau daca nu tineti pentru voi.
Eu sunt sigur ca Dumnezeu exista dar nu vreau sa dovedesc nimic :) vom vedea la "final" cine are dreptate...
Sa vad eu ce comentarii primesc.
Să nu crezi că am ceva cu tine pentru că tu crezi în Dumnezeu, sau că vreau să îţi bag cu forţa pe gât să nu crezi, nu am nimic cu tine şi fiecare gândeşte ce vrea.
Vreau să îţi pun o singură întrebare simplă, de ce crezi tu în Dumnezeu? Vreau să-mi răspunzi la întrebarea asta te rog frumos!
Aşa cum pot renunţa la fumat pentru că nu fumez,
Nu pot să renunţ la scris pentru că nu am talent.


- Marin Sorescu
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 349 guests