S-a dovedit ştiinţific: Moartea nu există

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
m2rkus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1403
Joined: 28 Mar 2009, 13:51
Detinator Steam: Da
CS Status: BRB !
Detinator server CS: DR.eXtream.ro
SteamID: llegolas_rops
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost moderator
0.6 / 3 puncte
Fond eXtream: 7
Has thanked: 378 times
Been thanked: 39 times
Contact:

12 Jun 2013, 17:35

Si cand esti beat sau fumat, tot mort esti. Deci, traiesti.
www.4Metin.ro - Servere Metin2, Tutoriale Metin2, Clienturi, Resurse, Concursuri, Discutii
RoyalServer
User avatar
tictac
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4015
Joined: 24 Feb 2012, 18:27
Detinator Steam: Da
Reputatie: 1 warn scos (-2 luni club)
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Ban 3 luni (achitat)
Location: Bihor, Oradea
Has thanked: 73 times
Been thanked: 570 times

12 Jun 2013, 18:15

Un mare offtopic:))
La nivelul minti umane nu poti demonstra nimic doar prespui si crezi.
Sa fi facuti din nimic e imposibil, cine a creat tot ce exista deci, poti sa crezi ca exista un Dumnezeu, asa cum probabil s-a demonstra in 4ien, dar cu timpul lucrurile s-au schimbat.
de ce cred ca exista Dumnezeu ?
E simplu, nimic ceea ce este natural nu poate fi demonstrat concret.
User avatar
Errol
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 141
Joined: 19 May 2013, 15:42
Detinator Steam: Da
CS Status: Sunt sămânţar, prin concluzie porumbel.
Detinator server CS: DR.CS32.RO
SteamID: Privat
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Location: Bistrita
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times
Contact:

12 Jun 2013, 20:09

Pe acest subiect apar multe, multe pagini care sunt umpic 'ilogice'. Sa va dau un ''argument''.

Daca crezi in Dumnezeu si el nu exista nu ai nimica de pierdut, dar daca nu crezi si acesta exista ai pierdut TOTUL.


Modificare scurta : Am vazut intr-o reclama dedesuptul topicului exact aceasta tema ! Click
Image
#WIZARDS to more, but I'm a hero.
-----------------------------------------------------
Lasă telefonul că ştiu actoria
Şi nu mai suna că-mi descarci bateria .


#Work only :

- [FPS Nvidia] [100%] [Public] [Here]
- [NoLag] [100%] [Public] [Here]
User avatar
ADZEK-
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 88
Joined: 12 Jun 2013, 18:01
Detinator Steam: Da
CS Status: AIM ONLINE
Detinator server CS: NU AM SERVER
SteamID: PM
Has thanked: 44 times
Been thanked: 6 times

12 Jun 2013, 20:24

Chiar nu se poate demonstra ca moartea nu exista, ea exista si nu ai cum ca trupul omului care este mort in pamant sa fie dus in alt tinut sa zic asa, sufletul merge in cer.
User avatar
VANAHEIM
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1128
Joined: 28 Jan 2013, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie Moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 59 times
Contact:

12 Jun 2013, 20:25

Am ras pana la lacrimi, cate prostii poate sa spuna unii... :))
User avatar
claudiu25
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3282
Joined: 18 Dec 2010, 22:43
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: nu detin
SteamID: nu am
Has thanked: 98 times
Been thanked: 420 times
Contact:

12 Jun 2013, 21:08

tictac wrote:Un mare offtopic:))
La nivelul minti umane nu poti demonstra nimic doar prespui si crezi.
Sa fi facuti din nimic e imposibil, cine a creat tot ce exista deci, poti sa crezi ca exista un Dumnezeu, asa cum probabil s-a demonstra in 4ien, dar cu timpul lucrurile s-au schimbat.
de ce cred ca exista Dumnezeu ?
E simplu, nimic ceea ce este natural nu poate fi demonstrat concret.
Noi am evoluat, tu chiar crezi că o fiinţă mistică a clipit din degete " bum! " şi au apărut oamenii? În Biblie aşa scrie, n-am citit porcărie mai mare.
Aşa cum pot renunţa la fumat pentru că nu fumez,
Nu pot să renunţ la scris pentru că nu am talent.


- Marin Sorescu
User avatar
lan1337wOw~
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 602
Joined: 11 May 2010, 01:52
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni !
Location: Capitala
Has thanked: 60 times
Been thanked: 61 times
Contact:

12 Jun 2013, 21:30

Acuma de ce nu mai evoluam din microorganisme, bacterii etc.? De ce nu mai evolueaza omu' din maimuta?
Voi nici n-ati citit Biblia, dar va place sa o ardeti mai atei ca e la moda. Va mai repet, pana nu cititi Noul Testament si Prologul egiptean n-o sa intelegeti nimic din conceptia de viata terestra. Nici macar nu stiti cine a scris in Biblie.. in fine nu ma intereseaza, e parerea voastra si v-o respect.
A si inca ceva.. Darwin a fost mare mason.. ma rog asta e alta teorie de-a mea, dar nu vreau s-o discut. Pace.
User avatar
claudiu25
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3282
Joined: 18 Dec 2010, 22:43
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: nu detin
SteamID: nu am
Has thanked: 98 times
Been thanked: 420 times
Contact:

12 Jun 2013, 21:48

lan1337wOw~ wrote:Acuma de ce nu mai evoluam din microorganisme, bacterii etc.? De ce nu mai evolueaza omu' din maimuta?
Voi nici n-ati citit Biblia, dar va place sa o ardeti mai atei ca e la moda. Va mai repet, pana nu cititi Noul Testament si Prologul egiptean n-o sa intelegeti nimic din conceptia de viata terestra. Nici macar nu stiti cine a scris in Biblie.. in fine nu ma intereseaza, e parerea voastra si v-o respect.
A si inca ceva.. Darwin a fost mare mason.. ma rog asta e alta teorie de-a mea, dar nu vreau s-o discut. Pace.
Omul a apărut prin evoluţie, nu am evoluat din maimuţe pentru că maimuţele au evoluat la rândul lor din nişte fiinţe mult inferioare lor.

" Teoria lui Darwin sustine ca omul si maimuta au un stramos comun. Omul si restul speciilor de maimute de astazi sunt specii bine adaptate mediului lor de viata. Chiar daca evolutia s-ar intampla nu am putea observa acest lucru deoarece acest proces se realizeaza in etape foarte delicate, prin modificari de structura foarte fine si in decursul a unor perioade de timp foarte lungi comparativ cu viata unui om, milioane de ani mai exact.

Evolutia se realizeaza si in prezent. Cel mai cunoscut caz este cel al fluturillor Biston betularia. " - via Scientia.ro

Citeşte mai multe aici: http://www.teoria-evolutiei.ro/evolutia-omului.aspx
Acuma de ce nu mai evoluam din microorganisme, bacterii etc.? De ce nu mai evolueaza omu' din maimuta?
cât de stupid a sunat asta, doar nu te aştepţi să te aşezi lângă o maimuţă şi să observi cum evoluează, hahaha, penală asta. Citeşte ce-am scris mai sus " Chiar daca evolutia s-ar intampla nu am putea observa acest lucru deoarece acest proces se realizeaza in etape foarte delicate, prin modificari de structura foarte fine si in decursul a unor perioade de timp foarte lungi comparativ cu viata unui om, milioane de ani mai exact.

Evolutia se realizeaza si in prezent. Cel mai cunoscut caz este cel al fluturillor Biston betularia.
"

Nu am citit toata Biblia, ai dreptate, dar am citit destul încât să-mi dau seama că e doar o vrăjeală ieftină, nu am nevoie de mai mult, am citit ce era necesar.
Dacă stai să o iei logic, există mai multe dovezi cum că Dumnezeu nu există decât că Dumnezeu există. Pentru a doua variantă care sunt dovezile? O carte plină de poveşti mitologice care îmi provoacă greaţă şi mulţi, foarte mulţi credincioşi care nici ei nu ştiu de ce cred în Dumnezeu, doar cred pur şi simplu că aşa le-a zis părinţii lor că e bine. În schimb că Dumnezeu NU există nu o demonstrează, dar sunt foarte multe dovezi care să explice şi care sunt destul de solide.

De ce lasă Dumnezeu răul pe pământ dacă el vrea doar binele? De exemplu cancerul, de ce îmbolnăveşte copii mici de câţiva anişor uneori chiar încă de la naştere de tot felul de boli extrem de rare şi periculoase, de ce nu le pune Dumnezeu o pâine pe masă celor din Somalia?
De ce în Biblie scrie că incestul este interzis, dar totuşi copii lui Adam şi ai Evei s-au f/utut şi între ei şi s-au înmulţit?
De ce în Biblie scrie că Dumnezeu în prima zi a creat lumina şi întunericul după care le-a despărţit numindu-le " zi " şi " întuneric ", iar soarele l-a creat tocmai în a4a zi? Oare cum era lumină fără ca soarele să existe pe cer... gândeşte-te bine.
Aşa cum pot renunţa la fumat pentru că nu fumez,
Nu pot să renunţ la scris pentru că nu am talent.


- Marin Sorescu
User avatar
hair1337#qOq
Utilizator restrictionat
Utilizator restrictionat
Posts: 164
Joined: 08 Jun 2013, 11:43
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator restrictionat
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

12 Jun 2013, 21:51

De ce lasa Dumnezeu raul pe pamant, daca el vrea doar binele? Daca unul din noi (cei care credem in Dumnezeu) spunem asta, voi o sa spuneti: "Ce rost ar mai avea viata fara rau, nu ar mai fi asa de roz". Asa zic si eu.
Ia explica-mi tu cum lumanarile de la Ierusalim, in timpul Slujbii de Inviere se aprind singure? Imi poti explica? Daca nici asta nu este un semn de la Dumnezeu, nu stiu ce altceva ar putea fi. Fiecare crede in ce vrea. Personal, nu o sa vin pe un forum sa ma laud ca eu cred in cutare. Asa am fost educat si ma simt al naibii de bine asa!
DM.CSBLACKDEVIL.COM
www.csblackdevil.com
User avatar
tictac
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4015
Joined: 24 Feb 2012, 18:27
Detinator Steam: Da
Reputatie: 1 warn scos (-2 luni club)
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Ban 3 luni (achitat)
Location: Bihor, Oradea
Has thanked: 73 times
Been thanked: 570 times

12 Jun 2013, 21:54

claudiu25 wrote:
tictac wrote:Un mare offtopic:))
La nivelul minti umane nu poti demonstra nimic doar prespui si crezi.
Sa fi facuti din nimic e imposibil, cine a creat tot ce exista deci, poti sa crezi ca exista un Dumnezeu, asa cum probabil s-a demonstra in 4ien, dar cu timpul lucrurile s-au schimbat.
de ce cred ca exista Dumnezeu ?
E simplu, nimic ceea ce este natural nu poate fi demonstrat concret.
Noi am evoluat, tu chiar crezi că o fiinţă mistică a clipit din degete " bum! " şi au apărut oamenii? În Biblie aşa scrie, n-am citit porcărie mai mare.
Prietene ce zic eu si ce zici tu, citeste inainte tot.
User avatar
claudiu25
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3282
Joined: 18 Dec 2010, 22:43
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: nu detin
SteamID: nu am
Has thanked: 98 times
Been thanked: 420 times
Contact:

12 Jun 2013, 21:57

hair1337#qOq wrote:De ce lasa Dumnezeu raul pe pamant, daca el vrea doar binele? Daca unul din noi (cei care credem in Dumnezeu) spunem asta, voi o sa spuneti: "Ce rost ar mai avea viata fara rau, nu ar mai fi asa de roz". Asa zic si eu.
Ia explica-mi tu cum lumanarile de la Ierusalim, in timpul Slujbii de Inviere se aprind singure? Imi poti explica? Daca nici asta nu este un semn de la Dumnezeu, nu stiu ce altceva ar putea fi. Fiecare crede in ce vrea. Personal, nu o sa vin pe un forum sa ma laud ca eu cred in cutare. Asa am fost educat si ma simt al naibii de bine asa!
Ai văzut tu personal cu ochii tăi asta? Ai fost tu în acea încăpere şi ai văzut? Nu pot să cred că încă mai crezi în căcaturile astea cu aprinsu' lumânarilor singure, cred că seara te uiţi sub pat să vezi dacă e vreun balaur sau dimineaţa te uiţi sub pernă să vezi dacă a venit zâna măseluţă.
Aşa cum pot renunţa la fumat pentru că nu fumez,
Nu pot să renunţ la scris pentru că nu am talent.


- Marin Sorescu
User avatar
Remusf
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1928
Joined: 31 Aug 2010, 12:32
Detinator Steam: Da
CS Status: retras
SteamID: STEAM_0:0:6903143
Reputatie: Fost Moderator
Castigator Cupa eXtreamCS 2vs2
Fost Membru Club (2 luni)
0.6/3
Location: Baia Mare
Has thanked: 9 times
Been thanked: 119 times

12 Jun 2013, 21:58

hair1337#qOq wrote: Ia explica-mi tu cum lumanarile de la Ierusalim, in timpul Slujbii de Inviere se aprind singure? Imi poti explica? Daca nici asta nu este un semn de la Dumnezeu, nu stiu ce altceva ar putea fi
Dry cooker este raspunsul intrebarilor tale.

Oricum,sigur este ceva la mijloc la faza cu lumanarile
Voucher reducere PC Garage : 5HYDA9ZJ
Inchid pleoapele când ceilalți se-nchină,că mă dor ochii,de la prea multă lumină
Poate că-s vinovat ce vrea să scape de vină sau,poate că-s obosit de la atâta rutină

ImageRMS1708's Channel
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 410 guests