alegere smartphone

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
parpa
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 82
Joined: 29 May 2013, 13:55
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 28 times
Been thanked: 3 times

26 Jun 2013, 22:27

am mai facut un topic , dar am de ales intre alte trei telefoane , mai bune..
s3 , s4 sau iphone 5?
eu merg pe iphone 5..vreau sa stiu care ar fi mai bun
--------------------------------------------------
RoyalServer
vLad-
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4819
Joined: 28 Mar 2009, 19:16
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: eXisTenZ 28
Has thanked: 376 times
Been thanked: 304 times

26 Jun 2013, 22:47

Eu merg pe iphone 5 :d
User avatar
bogdaNNN #
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 260
Joined: 11 May 2010, 19:12
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: BoBo_25
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times
Contact:

26 Jun 2013, 22:55

S3 - Eliminat.

Acuma depinde ce vrei tu :

* Hardware mai bun - S4
* Sistem de operare stabil - iPhone 5
* Design premium - iPhone 5
* Greu de spart - S4
* O varianta larga de apps gratuite * iPhone 5 cu JailBreak.

Eu merg pe iPhone 5 pentru ca: design premium, sistem de operare foarte stabil fata de android care este unul gratis si instabil (andoroid e pe toate telefoanele de la 300 lei :|), poti face jailbreak si descarci ce vrei tu gratuit si multe altele etc ....

Nu asi merge pe S4 pentru ca: sistem de operare instabil (da multe crash-uri uneori), design non-premium (plastic), se zgarie foarte repede plasticul fata de aluminiu foarte mare, Dar asi merge pe S4 pentru ca: hardware mai bun, plasticul se sparge mai tarziu

Dai comanda la iPhone 5 sau mai asteapta cateva luni si iati 5S :)
User avatar
parpa
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 82
Joined: 29 May 2013, 13:55
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 28 times
Been thanked: 3 times

26 Jun 2013, 23:02

bogdaNNN # wrote:S3 - Eliminat.

Acuma depinde ce vrei tu :

* Hardware mai bun - S4
* Sistem de operare stabil - iPhone 5
* Design premium - iPhone 5
* Greu de spart - S4
* O varianta larga de apps gratuite * iPhone 5 cu JailBreak.

Eu merg pe iPhone 5 pentru ca: design premium, sistem de operare foarte stabil fata de android care este unul gratis si instabil (andoroid e pe toate telefoanele de la 300 lei :|), poti face jailbreak si descarci ce vrei tu gratuit si multe altele etc ....

Nu asi merge pe S4 pentru ca: sistem de operare instabil (da multe crash-uri uneori), design non-premium (plastic), se zgarie foarte repede plasticul fata de aluminiu foarte mare, Dar asi merge pe S4 pentru ca: hardware mai bun, plasticul se sparge mai tarziu

Dai comanda la iPhone 5 sau mai asteapta cateva luni si iati 5S :)
adica e mai rezistent ca iphone 5 ? sau , prin "spart" la ce te-ai referit?
--------------------------------------------------
User avatar
Fps|Lampard
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1281
Joined: 09 Sep 2011, 13:48
Detinator Steam: Da
CS Status: #Nothing
Detinator server CS: No
SteamID: noth_ing
Has thanked: 45 times
Been thanked: 66 times
Contact:

26 Jun 2013, 23:06

S4 clar, nu conteaza aici designu neapar, referitor la tine godan, la treba acu andoroid si ios esti praf, amn2 sunt la fel de stabile, nu stiu unde ai vazut tu pe S4 multe crashuri pe andrrid? e o porcarie totala. Android mi se pare si mai bun fata de iOS din perspectiva aplicatiilor, customizarii,performanteti, te lasa sa faci ce vrei, la iOS daca te mananca sa faci jailbreak si nu sti ceva ai belito la propriu.
Image
Teme SD: 1 2 3 4 5 6 7 8
------------------------------------------------
Image
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

26 Jun 2013, 23:17

S4, HTC One, Sony Xperia Z, LG Optimus G Pro sau Oppo Find 5.
E fain si iPhone 5-ul dar ecranul la rezolutia extrema de 1920x1080 a telefoanelor enumerate mai sus nu se compara cu ce are iphone-ul. Deci din ce ai scris tu, S4 e clar cel mai bun, ecranul e la mii de ani lumina in fata unui iPhone 5.
Xperia Z e rezistent la apa, nu este asa frumoasa interfata stock dar sunt rom-uri superbe si ai Holo HD Launcher care il face frumos.

htc one e din aluminiu si e mult mai frumos ca iphone-ul in realitate dar aluminiul nu e un material cine stie ce rezistent, se zgarie usor. In rest android-ul cu care vine se misca excelent.

Oppo Find 5 e cel mai ieftin dar poate fi comandat doar de pe net.

@bogdan, cine ti-a spus ca este instabil android-ul ? Am multi prieteni cu telefoane cu android, nimeni nu s-a plans de probleme si toti vin la mine daca e ceva. Daca telefonul e defect atunci sunt si probleme la soft, in rest nu. Android-ul este pur si simplu practic din toate punctele de vedere, nu iti trebuie prostii pe calculator gen iTunes, poti sa legi un stick usb la telefon, un mouse, un televizor s.a.m.d cu un cablu MHL si OTG. Nu trebuie jailbreak sa instalezi aplicatii crackuite. Ai zis ca aluminiul e rezistent, pai asta e o iluzie enorma, ia trage tu cheia pe o bicicleta sau ceva din aluminiu, cum l-ai atins e zgariat. Nu e plastic normal ce are S4, e policarbonat si este mult mult mult mai rezistent ca aluminiul la zgarieturi si caderi, este unul din cele mai tari materiale existente. Ia vezi o casca de motocicleta, e facut sa iti protejeze capul cand cazi in cap la 50 km/h.
Darkz0r
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1672
Joined: 16 Oct 2010, 10:12
Detinator Steam: Da
CS Status: In dă haus.
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior : Eu.Ak47
Location: București
Has thanked: 225 times
Been thanked: 93 times

26 Jun 2013, 23:19

Fps|Lampard wrote:S4 clar, nu conteaza aici designu neapar, referitor la tine godan, la treba acu andoroid si ios esti praf, amn2 sunt la fel de stabile, nu stiu unde ai vazut tu pe S4 multe crashuri pe andrrid? e o porcarie totala. Android mi se pare si mai bun fata de iOS din perspectiva aplicatiilor, customizarii,performanteti, te lasa sa faci ce vrei, la iOS daca te mananca sa faci jailbreak si nu sti ceva ai belito la propriu.
Țin să te contrazic, Androidul este foarte varză, nu numai că îți dă acces total în el și îl face să fie nesigur, dar pe lângă asta poți să iei la viruși de-ți faci varză telefonul.

Recomand : iPhone 5.
Dețin iPhone 4S și știu ce vorbesc.
Image
SondOfTheTime
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 553
Joined: 01 Aug 2011, 10:06
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Secret
SteamID: Privat
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Has thanked: 16 times
Been thanked: 38 times
Contact:

26 Jun 2013, 23:19

logic ca iphone 5
User avatar
Arion
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3317
Joined: 15 May 2008, 21:19
Detinator Steam: Da
SteamID: arion1338
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Detinator HNS.eXtreamCS.com
Nume anterior : Seekers
Scripter Echipa eXtreamCS
Fost Moderator jutator
Discord: laurentiuandrei
Has thanked: 402 times
Been thanked: 413 times
Contact:

26 Jun 2013, 23:43

xeLLo ;x wrote:logic ca iphone 5
Cata logica in argumentarea ta :3

Eu as zice HTC One pentru ca imi place design-ul, ruleaza Android, are functia Beats Audio, ecran FULL HD , quad core, etc...
User avatar
claudiu25
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3282
Joined: 18 Dec 2010, 22:43
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: nu detin
SteamID: nu am
Has thanked: 98 times
Been thanked: 420 times
Contact:

26 Jun 2013, 23:45

Eu merg pe iPhone 5. Mi se pare net superior din toate punctele de vedere.
Aşa cum pot renunţa la fumat pentru că nu fumez,
Nu pot să renunţ la scris pentru că nu am talent.


- Marin Sorescu
User avatar
Fps|Lampard
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1281
Joined: 09 Sep 2011, 13:48
Detinator Steam: Da
CS Status: #Nothing
Detinator server CS: No
SteamID: noth_ing
Has thanked: 45 times
Been thanked: 66 times
Contact:

26 Jun 2013, 23:52

Darkz0r wrote:
Fps|Lampard wrote:S4 clar, nu conteaza aici designu neapar, referitor la tine godan, la treba acu andoroid si ios esti praf, amn2 sunt la fel de stabile, nu stiu unde ai vazut tu pe S4 multe crashuri pe andrrid? e o porcarie totala. Android mi se pare si mai bun fata de iOS din perspectiva aplicatiilor, customizarii,performanteti, te lasa sa faci ce vrei, la iOS daca te mananca sa faci jailbreak si nu sti ceva ai belito la propriu.
Țin să te contrazic, Androidul este foarte varză, nu numai că îți dă acces total în el și îl face să fie nesigur, dar pe lângă asta poți să iei la viruși de-ți faci varză telefonul.

Recomand : iPhone 5.
Dețin iPhone 4S și știu ce vorbesc.
Daca esti prost si iti instalezi toate prostiile pe el, logic ca se strica, daca pui un Avast, bitdefender , o securitate buna nu o s ai probleme cu el, cum nici eu nu am de 2 ani de cand am telefonu.
Image
Teme SD: 1 2 3 4 5 6 7 8
------------------------------------------------
Image
Darkz0r
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1672
Joined: 16 Oct 2010, 10:12
Detinator Steam: Da
CS Status: In dă haus.
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior : Eu.Ak47
Location: București
Has thanked: 225 times
Been thanked: 93 times

26 Jun 2013, 23:58

Fps|Lampard wrote:
Darkz0r wrote:
Fps|Lampard wrote:S4 clar, nu conteaza aici designu neapar, referitor la tine godan, la treba acu andoroid si ios esti praf, amn2 sunt la fel de stabile, nu stiu unde ai vazut tu pe S4 multe crashuri pe andrrid? e o porcarie totala. Android mi se pare si mai bun fata de iOS din perspectiva aplicatiilor, customizarii,performanteti, te lasa sa faci ce vrei, la iOS daca te mananca sa faci jailbreak si nu sti ceva ai belito la propriu.
Țin să te contrazic, Androidul este foarte varză, nu numai că îți dă acces total în el și îl face să fie nesigur, dar pe lângă asta poți să iei la viruși de-ți faci varză telefonul.

Recomand : iPhone 5.
Dețin iPhone 4S și știu ce vorbesc.
Daca esti prost si iti instalezi toate prostiile pe el, logic ca se strica, daca pui un Avast, bitdefender , o securitate buna nu o s ai probleme cu el, cum nici eu nu am de 2 ani de cand am telefonu.
Fiecare cu parerea lui, eu raman la iOS.
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information