alegere smartphone

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
[x]TaZz[x]
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2078
Joined: 08 Mar 2010, 18:49
Detinator Steam: Nu
CS Status:
Location: Iaşi
Has thanked: 209 times
Been thanked: 291 times

27 Jun 2013, 00:06

Sony Xperia Z sau LG Optiums G.

Nu fi copil.
ImageImage









Last edited by [x]TaZz[x] on Thu Jan 04, 1993 12:05 am, edited 22 times in total.
Kekshost
User avatar
merlineq
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 128
Joined: 13 Mar 2011, 18:48
Detinator Steam: Da
CS Status: Working
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Locul II eXtreamCS XMAS Championship
Location: Bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times

27 Jun 2013, 00:30

Recomand iPhone 5 dar nu asa de mult. Mai bine astepti 5S sau urmatorul dupa 5S... Eu in loc de iPhone 5 mi-am achizitionat 2 4S-uri din cauza ca nu mi se pare asa de reusit iPhone 5 ca sa merite banii aia. Ti-as recomanda sa-ti iei 4S. La iPhone 5 varianta neagra apare problema cojirii marginilor sau a spatelui asa ca iati pe alb.

bogdaNNN #: S4 nu e mai greu de spart decat iPhone 5. Din cate am vazut si la drop test-ul dintre iPhone 5 si S3, iPhone 5-ul a castigat. Nu am apucat sa vad si drop test-urile dintre iPhone 5 si S4 dar pariez ca iPhone 5 iese castigator.

Fps|Lampard: am avut S2 si puteam sa imi iau si S3 dupa si alte terminale Samsung dar am ales sa-mi investesc banii in ce e bun. Android-ul are foarte multe aplicatii gratuite cu tone de reclame, aplicatii care sunt pe iOS si sunt calumea nu prea exista pe Android si daca exista alea deobicei sunt portate foarte tarziu si foarte greu. Am avut destule probleme cu Android-ul si nu am vrut sa stau cu Custom ROM-uri ca sa mearga mai bine sau sa nu mai am probleme. Cele mai tampite 2 probleme: mi se bloca activarea wireless-ului si trebuia sa dau reboot la telefon ca sa il pot activa si cateodata se bloca telefonul si asteptam cateva minute sa-si revina.. asa dintr-o data. Pe langa asta de ce sa pun antivirus pe telefon? Ce ***, tin calculatoru in buzunar? Parca telefonul ar trebui sa fie altfel, mai securizat, mai bun. Pe iOS cum de nu exista zeci de antivirusi cum sunt pe Android? Ce dracu stau sa scanez telefonu. Momentan Android-ul este la pamant din cauza ca este open source si oricine isi face un telefon poate instala Android pe el deci momentan e praf. Sa nu mai zic de lag-ul aplicatiilor native, Phone, Messages si altele pe S2/S3 chiar si pe magnificul si performantul S4 daca te uiti la review-ul facut de GSMArena.

P.S: iPhone-ul este un telefon premium si cu asta am spus tot. Cea mai buna dovada este garantia internationala de 1 an de zile care poate fi prelungita. Daca ai o problema cu telefonul oriunde te-ai afla in Europa te duci cu el la un Apple Store sau un partener Apple (reseller) si ti-l schimba pe loc sau urmatoarea zi, fara a avea asupra voastra factura sau/si certificatul de garantie de la telefon inclusiv in Romania la Noumax sau iStyle.
KiLl MaN
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1385
Joined: 12 Nov 2008, 19:41
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: mitzoc_ul
Location: Piatra-Neamt
Has thanked: 116 times
Been thanked: 116 times

27 Jun 2013, 09:26

Ex3cuTioN wrote:
xeLLo ;x wrote:logic ca iphone 5
Cata logica in argumentarea ta :3

Eu as zice HTC One pentru ca imi place design-ul, ruleaza Android, are functia Beats Audio, ecran FULL HD , quad core, etc...

Idem. Un telefon foarte bun HTC One . :)
Image
User avatar
iv3
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 945
Joined: 05 Feb 2010, 17:28
Detinator Steam: Da
SteamID: iv3_csgod
Reputatie: Restrictie moderator
Location: Bucuresti
Been thanked: 126 times

27 Jun 2013, 09:48

Ceva mai BINE decat iphone 5 nu exista :)
Sa iti explic de ce....
Este un telefon care raspunde imediat la orice comanda, poti face aproape orice cu el!! Inafara de a-i atasa un gigantic controller de xbox/ps4 si a te juca cu telefonul de la distanta, in rest poti face orice!! iPhone nu face asta...Samsung face :-h
In fine sa-ti dau un exemplu. Daca le arati prietenilor tai ca ti-ai cumparat Samsung Galaxy S4 reactia va fi urmatoarea: "Ai buzunare destul de mari?" sau "Aha"
Daca iti cumperi iPhone: "Super smecher telefonul" =))
Deci cred ca te-ai lamurit...
ImageImage

яσмαηιαη яαсιηפ тєαм мємвєя
KiLl MaN
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1385
Joined: 12 Nov 2008, 19:41
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: mitzoc_ul
Location: Piatra-Neamt
Has thanked: 116 times
Been thanked: 116 times

27 Jun 2013, 10:14

iv3 wrote:Ceva mai BINE decat iphone 5 nu exista :)
Sa iti explic de ce....
Este un telefon care raspunde imediat la orice comanda, poti face aproape orice cu el!! Inafara de a-i atasa un gigantic controller de xbox/ps4 si a te juca cu telefonul de la distanta, in rest poti face orice!! iPhone nu face asta...Samsung face :-h
In fine sa-ti dau un exemplu. Daca le arati prietenilor tai ca ti-ai cumparat Samsung Galaxy S4 reactia va fi urmatoarea: "Ai buzunare destul de mari?" sau "Aha"
Daca iti cumperi iPhone: "Super smecher telefonul" =))
Deci cred ca te-ai lamurit...

Daca tu iti cumperi un telefon sa impresionezi o fata sau prietenii, e clar :)
Image
User avatar
Bogus
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3375
Joined: 19 Sep 2009, 11:38
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Has thanked: 90 times
Been thanked: 210 times

27 Jun 2013, 10:24

S4 e usor ca o felie de paine, pe cand iphone 5 face cat o paine ( daca ar fi sa ne exprimam in termeni de panificatie :)) )

Eu recomand S4.
User avatar
HERZ
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1854
Joined: 09 Apr 2012, 15:46
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: yeap, 100 servere
SteamID: lexuuuu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Ban 3 luni
Location: Iași
Has thanked: 266 times
Been thanked: 103 times
Contact:

27 Jun 2013, 11:30

iPhone 5 alb, am și nu am nicio problemă cu el, eu am prins lotul cu cojitul în rest e belea rău.
Degeaba un telefon are nșpe mii de core-uri și ram dacă are lag
@ IsTI37 - http://www.youtube.com/watch?v=1_EToEwQdmE - 4:40 uitațivă și o să vedeți, cea cu Android e quad cu 2gb ram și iPadu e dual cu 1GB ram și observați că iPad-ul se mișcă "much faster" cum zice cel din review, plus că dacă vede cineva de la început observă căt de "calitate" sunt butoanele de la Huawei. Asta e ca o comparație între tablete, fix așa e și între S3 și iPhone 5 și așa o să fie între S4 și 5S.
User avatar
Arion
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3317
Joined: 15 May 2008, 21:19
Detinator Steam: Da
SteamID: arion1338
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Detinator HNS.eXtreamCS.com
Nume anterior : Seekers
Scripter Echipa eXtreamCS
Fost Moderator jutator
Discord: laurentiuandrei
Has thanked: 402 times
Been thanked: 413 times
Contact:

27 Jun 2013, 14:39

HERZ wrote:iPhone 5 alb, am și nu am nicio problemă cu el, eu am prins lotul cu cojitul în rest e belea rău.
Degeaba un telefon are nșpe mii de core-uri și ram dacă are lag
@ IsTI37 - http://www.youtube.com/watch?v=1_EToEwQdmE - 4:40 uitațivă și o să vedeți, cea cu Android e quad cu 2gb ram și iPadu e dual cu 1GB ram și observați că iPad-ul se mișcă "much faster" cum zice cel din review, plus că dacă vede cineva de la început observă căt de "calitate" sunt butoanele de la Huawei. Asta e ca o comparație între tablete, fix așa e și între S3 și iPhone 5 și așa o să fie între S4 și 5S.
Nu ca...te deranjeaza asa 0.5 secunde 8-| . In fine, fiecare cu gusturile lui...Android vs IOS e ca si Religie vs Ateism.
User avatar
HERZ
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1854
Joined: 09 Apr 2012, 15:46
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: yeap, 100 servere
SteamID: lexuuuu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Ban 3 luni
Location: Iași
Has thanked: 266 times
Been thanked: 103 times
Contact:

27 Jun 2013, 14:41

La 1800 lei mă deranjează sincer.
User avatar
iv3
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 945
Joined: 05 Feb 2010, 17:28
Detinator Steam: Da
SteamID: iv3_csgod
Reputatie: Restrictie moderator
Location: Bucuresti
Been thanked: 126 times

27 Jun 2013, 14:51

KiLl MaN wrote:
iv3 wrote:Ceva mai BINE decat iphone 5 nu exista :)
Sa iti explic de ce....
Este un telefon care raspunde imediat la orice comanda, poti face aproape orice cu el!! Inafara de a-i atasa un gigantic controller de xbox/ps4 si a te juca cu telefonul de la distanta, in rest poti face orice!! iPhone nu face asta...Samsung face :-h
In fine sa-ti dau un exemplu. Daca le arati prietenilor tai ca ti-ai cumparat Samsung Galaxy S4 reactia va fi urmatoarea: "Ai buzunare destul de mari?" sau "Aha"
Daca iti cumperi iPhone: "Super smecher telefonul" =))
Deci cred ca te-ai lamurit...

Daca tu iti cumperi un telefon sa impresionezi o fata sau prietenii, e clar :)
Am spus eu asta ? :-&
Pentru mine iPhoneul reprezinta acelasi lucru ca hainele de firma :) Daca te prinzi esti genial.... =))
Dar pur si simplu ca o concluzie orice device Apple e mai bun decat Samsung !!
ImageImage

яσмαηιαη яαсιηפ тєαм мємвєя
User avatar
Arion
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3317
Joined: 15 May 2008, 21:19
Detinator Steam: Da
SteamID: arion1338
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Detinator HNS.eXtreamCS.com
Nume anterior : Seekers
Scripter Echipa eXtreamCS
Fost Moderator jutator
Discord: laurentiuandrei
Has thanked: 402 times
Been thanked: 413 times
Contact:

27 Jun 2013, 14:59

iv3 wrote:
KiLl MaN wrote:
iv3 wrote:Ceva mai BINE decat iphone 5 nu exista :)
Sa iti explic de ce....
Este un telefon care raspunde imediat la orice comanda, poti face aproape orice cu el!! Inafara de a-i atasa un gigantic controller de xbox/ps4 si a te juca cu telefonul de la distanta, in rest poti face orice!! iPhone nu face asta...Samsung face :-h
In fine sa-ti dau un exemplu. Daca le arati prietenilor tai ca ti-ai cumparat Samsung Galaxy S4 reactia va fi urmatoarea: "Ai buzunare destul de mari?" sau "Aha"
Daca iti cumperi iPhone: "Super smecher telefonul" =))
Deci cred ca te-ai lamurit...

Daca tu iti cumperi un telefon sa impresionezi o fata sau prietenii, e clar :)
Am spus eu asta ? :-&
Pentru mine iPhoneul reprezinta acelasi lucru ca hainele de firma :) Daca te prinzi esti genial.... =))
Dar pur si simplu ca o concluzie orice device Apple e mai bun decat Samsung !!
Te conformezi dupa parerile altora, deci Kill Man avea dreptate. =D>
Haine de firma? Cui ii pasa de ele? iPhone? Pe bune? Tu asa iti faci prietenii? Sau altfel...nu se poate
User avatar
Revolution
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1002
Joined: 12 Feb 2010, 22:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Evolution Is The Solution
Detinator server CS: cs.lord-war.com
Reputatie: Ban 2 luni !
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 61 times
Been thanked: 42 times
Contact:

27 Jun 2013, 15:03

Tot ce e frumos la iphone e sistemul de operare , in rest specificatiile sunt varza.
Puneti voi iOS pe galaxy s4 si faceti o comparatie sa vedeti ca specificatiile , ecranul , tot sparge iphone 5.
Android-ul nu e stabil , e adevarat , dar poti face mai multe decat cu iphone .
e alegerea ta , eu as merge pe s4 :)
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information