Ce afecteaza cu adevarat gaming-ul din Romania

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Daniel M.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2158
Joined: 14 Feb 2010, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: warez
Fost Moderator
Location: hlds - Brasov
Has thanked: 110 times
Been thanked: 149 times

30 Jun 2013, 13:32

Salutare,
Deschid acest thread cu speranta ca cei ce in continuare isi fac "comunitati" sa o lase mai moale. Astept sa purtam o discutie civilizata si bazata cat mai mult pe argumente si logica.

De ceva vreme am tot observat deschiderea aproape zilnica a diferitelor forum-uri de gaming, de gaming doar cu numele pentru ca in mare parte se axeaza pe Counter-Strike 1.6.

La fel cum apar, se si inchid. De ce? Simplu, exista o saturatie mult prea mare "pe piata" din acest punct de vedere. Ideea e ca fiecare dintre cei ce deschid astfel de forum-uri nu incearca sa aduca nimic nou, doar copiaza dupa X si Y. Content-ul este acelasi pe 1000 de site-uri diferite, raspunsurile la intrebarile pe care unii oameni le pun cu privire la diferite probleme legate de diferite jocuri, iarasi, sunt aceleasi.

In acest fel, multi au uitat de cel mai important lucru (din punctul meu de vedere) atunci cand fac ceva nou, si anume, originalitate. O alta parte sau o alta problema este aceea cu lipsa de maturitate si de ce nu, de profesionalism in ceea ce fac. Nu mai exista lucruri bine stabilite, iar accesele se dau ca si in politica, pe grad de rudenie, de prietenie sau bani.

Sunt constient ca acest thread nu va aduce aproape nici o schimbare, ba dimpotriva. Evident, fiecare face ce vrea cu banii lui dar nu inteleg de ce ai face acelasi lucru ca inca alte 1000 de persoane?!

Seriozitate, maturitate si respect, asta lipseste in peste 90% dintre forum-urile de gaming din Romania. Cu alte cuvinte, multe si degeaba.
Last edited by Daniel M. on 30 Jun 2013, 13:40, edited 1 time in total.
RoyalServer
Porc.
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1080
Joined: 09 May 2013, 23:14
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 79 times
Been thanked: 79 times
Contact:

30 Jun 2013, 13:37

Pai fiecare copil cerseste de la "mamicasa" 10 euro sa isi cumpere si el un domeniu sa deschida "comunitate" si uite asa apar 10 forumuri pe zi de "Gaming" in Romania si toate forumurile sunt copiate unele de la altele. :)
www.facebook.com/vstrazii - versuri , poze ..
KiLl MaN
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1385
Joined: 12 Nov 2008, 19:41
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: mitzoc_ul
Location: Piatra-Neamt
Has thanked: 116 times
Been thanked: 116 times

30 Jun 2013, 13:40

Multe si degeaba corect.
Aceleasi forum-uri, subiecte, topicuri. De cand s-a inventat "Membru Club" pe extreamcs foarte multe comunitati au copiat-o , FOARTE MULTE. Pentru ce ? Ca sa faca ei bani, dar nu isi dau seama oare ca poate acel membru vede si nu va mai fi interesat de acea comunitate.

De ce culoarea la nume la administrator sa fie verde ?

Raspuns : NUUUUU, rosu asa au toate comunitatile . Fa ceva diferit poate iti iese mai bine.

Respect ? Pentru ce, e forum-ul lui, banii lui, nu-l intereseaza de altii.

A fost o perioada acum 1 saptamana pe extreamcs cand in fiecare zi apareau thread-uri precum :

-Nume comunitate
-Idei nume
-Cum sa numesc
-etc

Te sperii pur si simplu cand vezi cata naivitate pe fata unora iar dupa 1 luna ce isi deschid comunitatea au o mu3 zici ca le-au picat corabiile.

Originalitatea la generatia de azi lipseste cu desavarsire, ori e lenea mare ori suntem PROSTI. Daca iei 2 comunitati de gaming si le analizezi trebuie sa gasesti ceva identic , altfel comunitatile respective nu sunt de gaming.

Cam atat :) Am zis si eu ce mi-a venit :))
Image
User avatar
Remusf
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1928
Joined: 31 Aug 2010, 12:32
Detinator Steam: Da
CS Status: retras
SteamID: STEAM_0:0:6903143
Reputatie: Fost Moderator
Castigator Cupa eXtreamCS 2vs2
Fost Membru Club (2 luni)
0.6/3
Location: Baia Mare
Has thanked: 9 times
Been thanked: 119 times

30 Jun 2013, 13:42

Da,intr-adevar. Pe langa asta,nu merita sa mai investesti in CS 1.6 din punctul meu de vedere si al majoritatii
Voucher reducere PC Garage : 5HYDA9ZJ
Inchid pleoapele când ceilalți se-nchină,că mă dor ochii,de la prea multă lumină
Poate că-s vinovat ce vrea să scape de vină sau,poate că-s obosit de la atâta rutină

ImageRMS1708's Channel
Porc.
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1080
Joined: 09 May 2013, 23:14
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 79 times
Been thanked: 79 times
Contact:

30 Jun 2013, 13:42

KiLl MaN wrote:Multe si degeaba corect.
Aceleasi forum-uri, subiecte, topicuri. De cand s-a inventat "Membru Club" pe extreamcs foarte multe comunitati au copiat-o , FOARTE MULTE. Pentru ce ? Ca sa faca ei bani, dar nu isi dau seama oare ca poate acel membru vede si nu va mai fi interesat de acea comunitate.

De ce culoarea la nume la administrator sa fie verde ?

Raspuns : NUUUUU, rosu asa au toate comunitatile . Fa ceva diferit poate iti iese mai bine.

Respect ? Pentru ce, e forum-ul lui, banii lui, nu-l intereseaza de altii.

A fost o perioada acum 1 saptamana pe extreamcs cand in fiecare zi apareau thread-uri precum :

-Nume comunitate
-Idei nume
-Cum sa numesc
-etc

Te sperii pur si simplu cand vezi cata naivitate pe fata unora iar dupa 1 luna ce isi deschid comunitatea au o mu3 zici ca le-au picat corabiile.

Originalitatea la generatia de azi lipseste cu desavarsire, ori e lenea mare ori suntem PROSTI. Daca iei 2 comunitati de gaming si le analizezi trebuie sa gasesti ceva identic , altfel comunitatile respective nu sunt de gaming.

Cam atat :) Am zis si eu ce mi-a venit :))
Toate sunt la fel , toate au : Resurse , Tutoriale - Cs. Daca te uiti mai bine toate au acelasi continut.
www.facebook.com/vstrazii - versuri , poze ..
User avatar
Daniel M.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2158
Joined: 14 Feb 2010, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: warez
Fost Moderator
Location: hlds - Brasov
Has thanked: 110 times
Been thanked: 149 times

30 Jun 2013, 13:42

Lipsa de originalitate arata defapt varsta celor ce isi fac astfel de forum-uri. O fac doar de dragul de a avea si ei ce are marea majoritate, e defapt un trend in ziua de azi sa ai un forum si un server.
KiLl MaN
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1385
Joined: 12 Nov 2008, 19:41
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: mitzoc_ul
Location: Piatra-Neamt
Has thanked: 116 times
Been thanked: 116 times

30 Jun 2013, 13:44

Daniel M. wrote:Lipsa de originalitate arata defapt varsta celor ce isi fac astfel de forum-uri. O fac doar de dragul de a avea si ei ce are marea majoritate, e defapt un trend in ziua de azi sa ai un forum si un server.

Si iti dai seama ca li se scoala putza cand vad ca cineva face cerere in staff si se cred z3i, regi, bo$$$i :))
Image
User avatar
RAZVANN.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3610
Joined: 03 Nov 2008, 21:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Excelent
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator ajutator
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 206 times
Been thanked: 179 times

30 Jun 2013, 13:48

E treaba lor, eu mi-am deschis prin 2009, deci...
KiLl MaN
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1385
Joined: 12 Nov 2008, 19:41
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: mitzoc_ul
Location: Piatra-Neamt
Has thanked: 116 times
Been thanked: 116 times

30 Jun 2013, 13:49

RAZVANN. wrote:E treaba lor, eu mi-am deschis prin 2009, deci...
Nu erau atatea comunitati in 2009, erau mai putine, dar acum cat vezi cu ochii. SI INCA SE DESCHID !
Image
User avatar
RAZVANN.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3610
Joined: 03 Nov 2008, 21:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Excelent
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator ajutator
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 206 times
Been thanked: 179 times

30 Jun 2013, 13:51

E o tara libera, din partea mea sa faca ce vor.
[E]xPeRiEnCe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1671
Joined: 31 Oct 2009, 15:25
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Location: CLUJ-NAPOCA
Has thanked: 45 times
Been thanked: 147 times

30 Jun 2013, 14:02

Ei nu au trait clipele alea de glorie de prin 2008-2009 si au impresia ca le pot reproduce acum.
User avatar
Ovidiu_
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3142
Joined: 02 Apr 2013, 15:55
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie moderator
Location: Bucuresti
Has thanked: 141 times
Been thanked: 295 times
Contact:

30 Jun 2013, 14:30

Am in listele de messenger cam 700-800 persoane in fiecare . Zilnic daca nu primesc 100 mass-uri cu comunitati nu se poate , deja e penibil rau de tot . Nu este problema mea sincer sunt bani lor poate sa-i bage si in marijuana .. Dar numele domenilor care mai de care facut noaptea in somn . ELECTROCUTATI / CURENTATII /POSEDATII :-j
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information