Cum rezolv asta in WHMCS?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Sona
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3138
Joined: 07 Sep 2012, 11:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu am nevoie de clienti de aici
Detinator server CS: Intre 50 si 100
Reputatie: Ban 2 luni !
Unban (achitat)
Utilizator neserios (tepar)
Location: Ploiesti
Has thanked: 166 times
Been thanked: 189 times
Contact:

07 Jul 2013, 18:31

Intampin problema asta, vreau sa sterg niste produse, sa refac altele si primesc eroarea asta:

Code: Select all

You cannot delete a product that is in use.  To delete the product, you need to first re-assign or remove the products using it.
RoyalServer
lexta
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 831
Joined: 02 May 2009, 01:52
Detinator Steam: Da
SteamID: hhh_cs
Reputatie: Fost Moderator
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Galaţi
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

07 Jul 2013, 18:36

Acel produs care doreşti să îl ştergi este achiziţionat de un client sau mai mulţi, şterge produsul din contul acestora apoi încearcă din nou.
mendark*
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 248
Joined: 31 Jan 2013, 14:46
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times
Contact:

07 Jul 2013, 18:39

Code: Select all

Acel produs care doreşti să îl ştergi este achiziţionat de un client sau mai mulţi, şterge produsul din contul acestora apoi încearcă din nou.
Subscriu.

Ori redenumeste-le pur si simplu.
http://www.xqshost.ro


Support 24/7 - xqshost_ro

Webhosting gratuit
| Afiseaza codul
http://www.xqshost.ro/cart.php?gid=1
User avatar
Sona
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3138
Joined: 07 Sep 2012, 11:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu am nevoie de clienti de aici
Detinator server CS: Intre 50 si 100
Reputatie: Ban 2 luni !
Unban (achitat)
Utilizator neserios (tepar)
Location: Ploiesti
Has thanked: 166 times
Been thanked: 189 times
Contact:

07 Jul 2013, 18:52

lexta wrote:Acel produs care doreşti să îl ştergi este achiziţionat de un client sau mai mulţi, şterge produsul din contul acestora apoi încearcă din nou.
Hai sa explic de la inceput.Am extensia domeniului .com si am mutat pe .ro.Toate bune si frumoase doar ca din moment ce am mutat baza de date, acum pe .ro imi apar link-urile de cumparare spre .com ceea ce nu e normal.Initial sunt tentat sa aleg solutia cea mai usoara si anume sa modific doar link-urile spre produsele cumparate dar observ ca nu pot face acest lucru din panoul admin WHMCS.Exista solutie pentru acest lucru?
Daca lucrul de mai sus nu e posibil ma gandeam sa sterg produsele si sa le fac iar, nu sunt multe.Cum sterg produsul sau @mendark cum il redenumesc?Ori sunt prea obosit ori nu ma pricep.
lexta
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 831
Joined: 02 May 2009, 01:52
Detinator Steam: Da
SteamID: hhh_cs
Reputatie: Fost Moderator
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Galaţi
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

07 Jul 2013, 18:58

Sona wrote:
lexta wrote:Acel produs care doreşti să îl ştergi este achiziţionat de un client sau mai mulţi, şterge produsul din contul acestora apoi încearcă din nou.
Hai sa explic de la inceput.Am extensia domeniului .com si am mutat pe .ro.Toate bune si frumoase doar ca din moment ce am mutat baza de date, acum pe .ro imi apar link-urile de cumparare spre .com ceea ce nu e normal.Initial sunt tentat sa aleg solutia cea mai usoara si anume sa modific doar link-urile spre produsele cumparate dar observ ca nu pot face acest lucru din panoul admin WHMCS.Exista solutie pentru acest lucru?
Daca lucrul de mai sus nu e posibil ma gandeam sa sterg produsele si sa le fac iar, nu sunt multe.Cum sterg produsul sau @mendark cum il redenumesc?Ori sunt prea obosit ori nu ma pricep.
Nu ştiu dacă merge cu redenumitu :-? încearcă şi şterge din contul clienţilor acele produse care vrei să le ştergi din Products/Services .

EDIT: Ai modificat URL-ul de la whmcs în Setup » General Settings » WHMCS System URL ?
User avatar
Sona
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3138
Joined: 07 Sep 2012, 11:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu am nevoie de clienti de aici
Detinator server CS: Intre 50 si 100
Reputatie: Ban 2 luni !
Unban (achitat)
Utilizator neserios (tepar)
Location: Ploiesti
Has thanked: 166 times
Been thanked: 189 times
Contact:

07 Jul 2013, 19:15

lexta wrote:
Sona wrote:
lexta wrote:Acel produs care doreşti să îl ştergi este achiziţionat de un client sau mai mulţi, şterge produsul din contul acestora apoi încearcă din nou.
Hai sa explic de la inceput.Am extensia domeniului .com si am mutat pe .ro.Toate bune si frumoase doar ca din moment ce am mutat baza de date, acum pe .ro imi apar link-urile de cumparare spre .com ceea ce nu e normal.Initial sunt tentat sa aleg solutia cea mai usoara si anume sa modific doar link-urile spre produsele cumparate dar observ ca nu pot face acest lucru din panoul admin WHMCS.Exista solutie pentru acest lucru?
Daca lucrul de mai sus nu e posibil ma gandeam sa sterg produsele si sa le fac iar, nu sunt multe.Cum sterg produsul sau @mendark cum il redenumesc?Ori sunt prea obosit ori nu ma pricep.
Nu ştiu dacă merge cu redenumitu :-? încearcă şi şterge din contul clienţilor acele produse care vrei să le ştergi din Products/Services .

EDIT: Ai modificat URL-ul de la whmcs în Setup » General Settings » WHMCS System URL ?
Bai ma lasi?A mers, e simplu, pff, multumesc esti un domn.
lexta
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 831
Joined: 02 May 2009, 01:52
Detinator Steam: Da
SteamID: hhh_cs
Reputatie: Fost Moderator
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Galaţi
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

07 Jul 2013, 20:04

No problem :)
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information