INCIDENTUL OZN DE LA ROSWELL

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
ceferistul
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 575
Joined: 08 Nov 2008, 15:08
Detinator Steam: Da
CS Status: fragar si rankist... a, si pandar!
Detinator server CS: Nu
SteamID: ceferistu
Location: Bacau, Romania
Has thanked: 4 times
Been thanked: 49 times

09 Jul 2013, 00:03

faptul ca noi am aparut pe planeta asta si ne-am dezvoltat ca o specie cu ratiune si inteligenta superioara a fost rezultatul unor coincidente si al SANSEI. cu alte cuvinte, probabilitatea ca pe o planeta sa se dezvolte o civilizatie inteligenta este foarte mica, noi oamenii fiind o INTAMPLARE, cititi originea speciilor lui darwin in loc sa va pensati la sprincene. acum sansa ca o alta civilizatie din alt sistem solar sa existe concomitent cu noi iar e foarte mica, aproape imposibila. cand stiinta vorbeste despre viata extraterestra, se refera la organismele cu cea mai mare probabilitate de a exista, adica MICROORGANISMELE. mai pe romaneste, e de un milion de ori mai probabil sa dai de microbi extraterestri decat de fiinte multicelulare complexe, care ale dreacu mai poseda si inteligenta. nu mai visati omuleti verzi ca astia va prostesc sa va ia banii
Image

"Să fie bine ca să nu fie rău" - G. Hagi
RoyalServer
User avatar
Alex.23
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 724
Joined: 22 Dec 2012, 14:29
Detinator Steam: Nu
CS Status: _|_ WCSB
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times
Contact:

09 Jul 2013, 00:33

ceferistul wrote:faptul ca noi am aparut pe planeta asta si ne-am dezvoltat ca o specie cu ratiune si inteligenta superioara a fost rezultatul unor coincidente si al SANSEI. cu alte cuvinte, probabilitatea ca pe o planeta sa se dezvolte o civilizatie inteligenta este foarte mica, noi oamenii fiind o INTAMPLARE, cititi originea speciilor lui darwin in loc sa va pensati la sprincene. acum sansa ca o alta civilizatie din alt sistem solar sa existe concomitent cu noi iar e foarte mica, aproape imposibila. cand stiinta vorbeste despre viata extraterestra, se refera la organismele cu cea mai mare probabilitate de a exista, adica MICROORGANISMELE. mai pe romaneste, e de un milion de ori mai probabil sa dai de microbi extraterestri decat de fiinte multicelulare complexe, care ale dreacu mai poseda si inteligenta. nu mai visati omuleti verzi ca astia va prostesc sa va ia banii
poti tu sa stii ca in sute de mii de galaxy nu se gaseste pe o planeta unu ca tine ? sau ca noi toti ? nu neaparat sa aiba inteligenta atat de dezvoltata , sa fie si animale tot e un inceput
User avatar
alchem
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 416
Joined: 26 Nov 2012, 22:49
Detinator Steam: Da
CS Status: Non timebo mala
Detinator server CS: Da
SteamID: noctemS
Reputatie: Fost Moderator
Location: Deva
Has thanked: 8 times
Been thanked: 80 times

09 Jul 2013, 00:44

ceferistul wrote:faptul ca noi am aparut pe planeta asta si ne-am dezvoltat ca o specie cu ratiune si inteligenta superioara a fost rezultatul unor coincidente si al SANSEI. cu alte cuvinte, probabilitatea ca pe o planeta sa se dezvolte o civilizatie inteligenta este foarte mica, noi oamenii fiind o INTAMPLARE, cititi originea speciilor lui darwin in loc sa va pensati la sprincene. acum sansa ca o alta civilizatie din alt sistem solar sa existe concomitent cu noi iar e foarte mica, aproape imposibila. cand stiinta vorbeste despre viata extraterestra, se refera la organismele cu cea mai mare probabilitate de a exista, adica MICROORGANISMELE. mai pe romaneste, e de un milion de ori mai probabil sa dai de microbi extraterestri decat de fiinte multicelulare complexe, care ale dreacu mai poseda si inteligenta. nu mai visati omuleti verzi ca astia va prostesc sa va ia banii
1. Darwin cu "D".
2. Viata "extraterestra" poate exista si in sistemul nostru solar, Europa (satelit).
3. Incerci sa pari elevat, dar esti cam pe langa subiect. Nu crede tot ce vezi la televizor.
Where is your god ?
Gods & Monsters Corp.
https://www.facebook.com/alchemeso
M3taph0riK
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2127
Joined: 16 Jan 2013, 12:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Utilizator Serios
SteamID: Utilizator Serios
Reputatie: Restrictie moderator
Nume anterior: RzV24
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 60 times
Been thanked: 250 times

09 Jul 2013, 01:23

Chiar ma intrebam daca vor publica si celebra poza cu autopsia ''omuletului verde'' care prin 2001 daca imi aduc bine aminte s-a dovedit a fi un FAKE ! Adevarul e ca si dupa atatia ani cazul Roswell este un aspirator bun de bani pentru Mass-Media.
User avatar
Remusf
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1928
Joined: 31 Aug 2010, 12:32
Detinator Steam: Da
CS Status: retras
SteamID: STEAM_0:0:6903143
Reputatie: Fost Moderator
Castigator Cupa eXtreamCS 2vs2
Fost Membru Club (2 luni)
0.6/3
Location: Baia Mare
Has thanked: 9 times
Been thanked: 119 times

09 Jul 2013, 01:26

Mi se par foarte interesante stirile de genu' . Nu prea pare a fi un fake ..
Voucher reducere PC Garage : 5HYDA9ZJ
Inchid pleoapele când ceilalți se-nchină,că mă dor ochii,de la prea multă lumină
Poate că-s vinovat ce vrea să scape de vină sau,poate că-s obosit de la atâta rutină

ImageRMS1708's Channel
User avatar
moonshine
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 301
Joined: 01 Jun 2013, 22:26
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 2 luni
Has thanked: 1 time
Been thanked: 42 times

09 Jul 2013, 01:27

Sunt atatea dovezi ca extraterestrii exista.
inactiv.
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

09 Jul 2013, 01:32

Exista demult extraterestrii ei fiind :)) BARCELONA :))
THINK it`s not illegal yet !
User avatar
ceferistul
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 575
Joined: 08 Nov 2008, 15:08
Detinator Steam: Da
CS Status: fragar si rankist... a, si pandar!
Detinator server CS: Nu
SteamID: ceferistu
Location: Bacau, Romania
Has thanked: 4 times
Been thanked: 49 times

10 Jul 2013, 23:51

alchem wrote: 1. Darwin cu "D".
2. Viata "extraterestra" poate exista si in sistemul nostru solar, Europa (satelit).
3. Incerci sa pari elevat, dar esti cam pe langa subiect. Nu crede tot ce vezi la televizor.
darwin e tot darwin, ori ca e cu D sau cu d, na ca scriu Darwin sa nu te superi. viata extraterestra POATE exista in sistemul solar, e vorba de probabilitati, ceea ce am scris si eu mai sus. Daca vrei si te intereseaza, iti recomand cartea germenul andromeda de michael crichton, un roman science fiction care speculeaza pe marginea existentei vietii extraterestre unicelulare chiar pe orbita pamantului. dar ceva imi spune ca voi astia generatia feisbuc nu prea le aveti cu cititul decat obligat fortat de scoala. chiar as vrea sa incep un topic pe tema cartilor, dar ma tem ca n-am cu cine. cat despre cat de elevat sunt, n-oi fi tocmai tu ala sa apreciezi treaba asta, si chiar iti rad in fata si te provoc la o discutie pe tema vietii extraterestre, omuleti verzi, roswell sau ce vrei tu, dar cu conditia sa juri pe rosu ca nu copiezi de pe google cum faceti toti. ce zici? numai cunostintele tale generale.
Image

"Să fie bine ca să nu fie rău" - G. Hagi
User avatar
noi2
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 255
Joined: 15 May 2013, 22:51
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

11 Jul 2013, 01:10

Nu e adevarat :))
E o poveste pentru copii fara minte :-j
User avatar
lan1337wOw~
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 602
Joined: 11 May 2010, 01:52
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni !
Location: Capitala
Has thanked: 60 times
Been thanked: 61 times
Contact:

11 Jul 2013, 01:33

ceferistul wrote:
alchem wrote: 1. Darwin cu "D".
2. Viata "extraterestra" poate exista si in sistemul nostru solar, Europa (satelit).
3. Incerci sa pari elevat, dar esti cam pe langa subiect. Nu crede tot ce vezi la televizor.
darwin e tot darwin, ori ca e cu D sau cu d, na ca scriu Darwin sa nu te superi. viata extraterestra POATE exista in sistemul solar, e vorba de probabilitati, ceea ce am scris si eu mai sus. Daca vrei si te intereseaza, iti recomand cartea germenul andromeda de michael crichton, un roman science fiction care speculeaza pe marginea existentei vietii extraterestre unicelulare chiar pe orbita pamantului. dar ceva imi spune ca voi astia generatia feisbuc nu prea le aveti cu cititul decat obligat fortat de scoala. chiar as vrea sa incep un topic pe tema cartilor, dar ma tem ca n-am cu cine. cat despre cat de elevat sunt, n-oi fi tocmai tu ala sa apreciezi treaba asta, si chiar iti rad in fata si te provoc la o discutie pe tema vietii extraterestre, omuleti verzi, roswell sau ce vrei tu, dar cu conditia sa juri pe rosu ca nu copiezi de pe google cum faceti toti. ce zici? numai cunostintele tale generale.
E roman SF, deci despre ce discutam aici? Nu te contrazic, dar ce zici tu nu e relevant, nu tot ce zboara se si mananca, practic eu daca-ti citez din Codul lui Da Vinci ca Isus a fost casatorit cu Maria Magdalena si au avut copii, iar biserica catolica ascunde aceste informatii, inseamna ca ar fi adevarat? E doar un roman.

EDIT: era un topic cu carti preferate, dar nu-l mai gasesc prin search zici ca s-a evaporat.
User avatar
alchem
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 416
Joined: 26 Nov 2012, 22:49
Detinator Steam: Da
CS Status: Non timebo mala
Detinator server CS: Da
SteamID: noctemS
Reputatie: Fost Moderator
Location: Deva
Has thanked: 8 times
Been thanked: 80 times

11 Jul 2013, 13:47

ceferistul wrote: darwin e tot darwin, ori ca e cu D sau cu d, na ca scriu Darwin sa nu te superi. viata extraterestra POATE exista in sistemul solar, e vorba de probabilitati, ceea ce am scris si eu mai sus. Daca vrei si te intereseaza, iti recomand cartea germenul andromeda de michael crichton, un roman science fiction care speculeaza pe marginea existentei vietii extraterestre unicelulare chiar pe orbita pamantului. dar ceva imi spune ca voi astia generatia feisbuc nu prea le aveti cu cititul decat obligat fortat de scoala. chiar as vrea sa incep un topic pe tema cartilor, dar ma tem ca n-am cu cine. cat despre cat de elevat sunt, n-oi fi tocmai tu ala sa apreciezi treaba asta, si chiar iti rad in fata si te provoc la o discutie pe tema vietii extraterestre, omuleti verzi, roswell sau ce vrei tu, dar cu conditia sa juri pe rosu ca nu copiezi de pe google cum faceti toti. ce zici? numai cunostintele tale generale.
Daca tu scoti dovezi relevante din carti SF esti un "geniu".
Where is your god ?
Gods & Monsters Corp.
https://www.facebook.com/alchemeso
User avatar
ceferistul
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 575
Joined: 08 Nov 2008, 15:08
Detinator Steam: Da
CS Status: fragar si rankist... a, si pandar!
Detinator server CS: Nu
SteamID: ceferistu
Location: Bacau, Romania
Has thanked: 4 times
Been thanked: 49 times

11 Jul 2013, 14:06

in carte sunt teorii luate din lucrari stiintifice reale, crichton insusi fiind academician, a facut un studiu bibliografic amanuntit inainte sa scrie cartea asta, e sf intr-adevar, dar e mai mult stiinta decat fictiune. citeste cartea si nu iti va parea rau, gangnam stail si harlem shake nu te ajuta in discutii prea mult
Image

"Să fie bine ca să nu fie rău" - G. Hagi
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information