Afacere cu HOSTING

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
MrAndrei
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2120
Joined: 17 Mar 2013, 18:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Facultatea iti mananca viata
SteamID: mrandreyx
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: asasinulfantoma
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 32 times
Been thanked: 28 times

17 Aug 2013, 16:26

faci mlte dar degeaba daca ai clientii 0 :-j
habar ai tu ce stiu eu
daca te dai asa destept de ce ai facut topicul?
RoyalServer
Spilterr
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 106
Joined: 13 Aug 2013, 16:56
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1 time
Contact:

17 Aug 2013, 16:37

"habar ai tu ce stiu eu"
Nu ai scris bine.

In al doilea rand, ce ai cu baiatul ? Vrea o parere, daca vrei sa raspunzi in bascalie ne lipsim, vrea pur si simplu o parere.
Clientii se fac daca ai calitate si preturi avantajoase, daca va fi bun in ceea ce face se va auzi repede, deci ... .
Incearca sa eveiti acest topic daca nu te intereseaza.
User avatar
Every
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 4292
Joined: 01 Jan 2012, 20:32
Detinator Steam: Da
CS Status: Plecat în voiaj!
SteamID: hypnotiqueeee
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Ban 2 luni
Utilizator neserios(tepar)
Location: Constanța
Has thanked: 449 times
Been thanked: 152 times

17 Aug 2013, 16:37

asasinulfantoma wrote:faci mlte dar degeaba daca ai clientii 0 :-j
habar ai tu ce stiu eu
daca te dai asa destept de ce ai facut topicul?
Te-am raportat.

Te-am avertizat sa parasesti topic-ul.
#retras de pe forum.
mai intru foarte rar .. dacă vreți ceva, lăsați mesaj privat și când mai intru vă răspund.
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

17 Aug 2013, 16:47

Daca faci ceva, ocupa-te. Nu ca ceilalti, sa lase clientii sa astepte cu orele pentru un raspuns la tickete sau pentru ca sunt servicile cazute. Calitate buna la preturi medii eu zic ca e destul de ok, si cu promotii lunare/saptamanale ai sa atragi clientii.
User avatar
Every
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 4292
Joined: 01 Jan 2012, 20:32
Detinator Steam: Da
CS Status: Plecat în voiaj!
SteamID: hypnotiqueeee
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Ban 2 luni
Utilizator neserios(tepar)
Location: Constanța
Has thanked: 449 times
Been thanked: 152 times

17 Aug 2013, 16:53

Alexey wrote:Daca faci ceva, ocupa-te. Nu ca ceilalti, sa lase clientii sa astepte cu orele pentru un raspuns la tickete sau pentru ca sunt servicile cazute. Calitate buna la preturi medii eu zic ca e destul de ok, si cu promotii lunare/saptamanale ai sa atragi clientii.
Cu siguranta asa va fii.

Acum sa vedem ce imi rezerva viitorul.
#retras de pe forum.
mai intru foarte rar .. dacă vreți ceva, lăsați mesaj privat și când mai intru vă răspund.
AcoreX
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1380
Joined: 05 Sep 2007, 11:54
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nume anterior: vulturas92
Has thanked: 239 times
Been thanked: 123 times

17 Aug 2013, 17:18

Daca iti place, ai o pasiune si iti doresti - continua. Nu te lasa descurajat de altii, tu ai acel ceva care poate unii nu il au (ceva bun).
Succes.
User avatar
Every
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 4292
Joined: 01 Jan 2012, 20:32
Detinator Steam: Da
CS Status: Plecat în voiaj!
SteamID: hypnotiqueeee
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Ban 2 luni
Utilizator neserios(tepar)
Location: Constanța
Has thanked: 449 times
Been thanked: 152 times

23 Aug 2013, 00:22

AcoreX wrote:Daca iti place, ai o pasiune si iti doresti - continua. Nu te lasa descurajat de altii, tu ai acel ceva care poate unii nu il au (ceva bun).
Succes.
Iti multumesc frumos AcoreX.
Voi tine cont de vorbele tale.
#retras de pe forum.
mai intru foarte rar .. dacă vreți ceva, lăsați mesaj privat și când mai intru vă răspund.
User avatar
mariuss615
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1399
Joined: 16 Mar 2010, 10:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Mahăr
Reputatie: Organizator Cupe eXtreamCS
Location: București
Has thanked: 28 times
Been thanked: 91 times
Contact:

23 Aug 2013, 02:30

Se merită dacă ai bani de investit, iar ca să-ți dau un exemplu real până acum am băgat 2.000e și nici măcar nu i-am dat drumul. Văd că vrei să faci un SRL, te sfătuiesc să renunți la idee dacă nu ai nervii tari și vrei să ai bătăi de cap cu contabili, acte, ștampile, avocați, controale și multe alte nimicuri gen bănci sau contracte. Văd că vrei servere dedicate proprii, ști ce implică asta? Pe lângă administrarea lor fără intervenția cuiva, implică piese de schimb și disponibilitate 24/7 din partea ta ca în caz de pică ceva piesă să nu stea clientu 2zile după tine. Cu 100e buget nu ai să reușești să supraviețuiești mai mult de 1-2luni și îți zic și de ce. În primul rând nu o să-ți permiți reclame fie ele pe extreamcs sau pe google, implicit clienti foarte puțini. Nu o să-ți permiți licențele aferente. Comisioanele la plăți vor fi extrem de mari pentru că ești persoană fizică și chiar dacă ești juridică tot sunt comisioane de te ia cu durere. Clienții tăi vor fi copi de 12ani care cred că 5euro cumpără întreg universul și pot continua până mâine așa, dar nu are rost. Eu te sfătuiesc ca banii pe care îi ai să îi bagi în altceva sau de ce nu să-i joci pe burse sau la pariuri.
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.
User avatar
Every
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 4292
Joined: 01 Jan 2012, 20:32
Detinator Steam: Da
CS Status: Plecat în voiaj!
SteamID: hypnotiqueeee
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Ban 2 luni
Utilizator neserios(tepar)
Location: Constanța
Has thanked: 449 times
Been thanked: 152 times

23 Aug 2013, 10:48

mariuss615 wrote:Se merită dacă ai bani de investit, iar ca să-ți dau un exemplu real până acum am băgat 2.000e și nici măcar nu i-am dat drumul. Văd că vrei să faci un SRL, te sfătuiesc să renunți la idee dacă nu ai nervii tari și vrei să ai bătăi de cap cu contabili, acte, ștampile, avocați, controale și multe alte nimicuri gen bănci sau contracte. Văd că vrei servere dedicate proprii, ști ce implică asta? Pe lângă administrarea lor fără intervenția cuiva, implică piese de schimb și disponibilitate 24/7 din partea ta ca în caz de pică ceva piesă să nu stea clientu 2zile după tine. Cu 100e buget nu ai să reușești să supraviețuiești mai mult de 1-2luni și îți zic și de ce. În primul rând nu o să-ți permiți reclame fie ele pe extreamcs sau pe google, implicit clienti foarte puțini. Nu o să-ți permiți licențele aferente. Comisioanele la plăți vor fi extrem de mari pentru că ești persoană fizică și chiar dacă ești juridică tot sunt comisioane de te ia cu durere. Clienții tăi vor fi copi de 12ani care cred că 5euro cumpără întreg universul și pot continua până mâine așa, dar nu are rost. Eu te sfătuiesc ca banii pe care îi ai să îi bagi în altceva sau de ce nu să-i joci pe burse sau la pariuri.
Merci frumos pentru idee.
Apreciez.
#retras de pe forum.
mai intru foarte rar .. dacă vreți ceva, lăsați mesaj privat și când mai intru vă răspund.
BuGz B.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 290
Joined: 10 Feb 2013, 13:25
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 24 times
Been thanked: 12 times
Contact:

23 Aug 2013, 14:41

Sper sa te ajut :)

1. Cauta un staff de suport tehnic online cel putin 7ore si sa aibe experienta !
2. Preturi mici ! stiu ca nu o sa accepti.. dar o sa ai succes , pune niste preturi mici pentru orice buzunar
( 12 sloturi - 1euro , 20 sloturi - 3euro , 24 sloturi - 4euro , 32 sloturi - 5euro ) nu cred ca o sa iti convina .. dar lasa preturile astea din de 1-2-3 luni , si in aceste 1-2-3 luni clienti vad preturi mici si vor veni , vor veni multi :) , si cand o sa ai clienti fideli , si alti clienti ridica preturi cu macar 20% si o sa ai un mare succes , cand o iti inregistrezi firma SRL , le mai ridici cu 30% preturile

3. la domenii si webhost , fa oferte , cumperi webhost de minim 3gb pe o perioada de 1 an , obti un domeniu GRATIS !
preturile sa nu fie exagerate primele 1-2-3 luni cum a mai spus si la cs
( 1gb - 0.50 euro , 2gb - 1euro - 4gb - 2euro ) si domenii ( .ro - 7euro , .com - 4euro , etc... )

4. Oferte comunitate !
#1 Domeniu .Ro + WebHost 3gb + Server War + Server 32 Sloturi = x euro
si tot asa

5. Seriozitate :)

daca te-am ajutat Da-mi un multumesc :)

app - cand termini firma , Da-mi un PM :)
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information