hostprofil.ro incapabilitate si incompetenta

Postarea in aceasta categorie se face doar cu DOVEZI DE INSELARE. Nu se permite reclama negativa sau pareri personale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Locked
User avatar
HERZ
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1854
Joined: 09 Apr 2012, 15:46
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: yeap, 100 servere
SteamID: lexuuuu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Ban 3 luni
Location: Iași
Has thanked: 266 times
Been thanked: 103 times
Contact:

21 Aug 2013, 15:46

Vine unu la mine să-l ajut că ownerul de la taraba de host nu-l ajută.
Îl întreb de unde are host și cică de la hostprofil.ro și i-a activat serverul după 6 zile de la plată.
Pai măi Sona, le ofer eu suport clienților tăi ? ești chiar așa de chior încât omul trebuie să-ți refacă pozele la chitanță ? după 6 zile ? :))
Image
Image
Image
RoyalServer
User avatar
messi79
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 59
Joined: 10 Jun 2010, 12:29
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Ban 3 luni
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Contact:

21 Aug 2013, 15:49

asa iti faci dusmani si sa vezi la prima problema pe care o s-o ai cum te vor face altii de rahat.
User avatar
HERZ
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1854
Joined: 09 Apr 2012, 15:46
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: yeap, 100 servere
SteamID: lexuuuu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Ban 3 luni
Location: Iași
Has thanked: 266 times
Been thanked: 103 times
Contact:

21 Aug 2013, 15:56

mă cunoști personal și nu știu eu ? nu cred.
User avatar
Ceri
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 725
Joined: 23 Feb 2013, 14:15
Detinator Steam: Da
CS Status: GLOBAL ELITE
SteamID: cerizor
Reputatie: Fost Moderator
Location: HUNEDOARA
Has thanked: 36 times
Been thanked: 44 times
Contact:

21 Aug 2013, 16:13

vai , herz , prin asta dai dovada ca esti acel tip de persoana care lingi in cur si pe unu si pe altul ?


curand , imi voi face si eu un id , si voi venii la tine spunand faptul ca am server de la KROND , si suportul nu ma ajuta , si desigur tu peste cel mult 30minute de la incheierea discutiei esti prezent in sectiunea security-zone si creezi un topic .


nu trebuie nimeni sa te cunoasca personal sa isi dea seama de aceste lucruri dar sa fim seriosi

1- esti prea disperat , iti ia painea de la gura ca ofera el host sau ce ?
2- clientul a ales de unde ia host , daca tot te avea in lista , si stia ca esti un mare "gigi hosting " atunci venea si cumpara de la tine .
3- faci doar reclama negativa , altor site-uri , si mananci ***** din gura cate-odata , fara a fi implicat




....
Image
User avatar
HERZ
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1854
Joined: 09 Apr 2012, 15:46
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: yeap, 100 servere
SteamID: lexuuuu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Ban 3 luni
Location: Iași
Has thanked: 266 times
Been thanked: 103 times
Contact:

21 Aug 2013, 17:12

@Ceri.
Omul a vrut sa ia de la mine dar nu avea sucursala BT. Daca e nevoie il rog sa posteze raspunsurile din tickete ca sa-ti evidentieze prostia de care dai dovada in acest topic. Din ce stiu acest topic e postat la Security-Zone.
1. A mancat ***** de mine in orice topic al meu deci mi se pare normal sa-l iau la ****.
2. Clientul a luat de la hostprofil pentru ca el avea cont bancar la BCR si BRD, eu am la BT iar clientul nu are sucursala BT in oras.
3. idem 1
User avatar
VivaChips
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 58
Joined: 21 Aug 2013, 19:39
Detinator Steam: Nu
CS Status: ERROR :P :))
Detinator server CS: JbJilava.Ingaming.Ro
Location: Sulina
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time
Contact:

21 Aug 2013, 19:51

Eu sunt acel om, si HERZ nu este un disperat, si am vrut cu mare drag sa iau host de la el, dar n-are cont BCR / BRD, si a trebuit sa merg la acel host, si al aveam deja in mess, si nu esti un disperat si tot ce ati zis, din potriva, a facut un bine, daca alti vor sa ia host de acolo, macar sa stie cu ce sa se confrunte....eu am rugat cam toata dimineata pana la ora 2-3 sau nu mai stiu cat era,c and l-am rugat pe domnu HERZ sa ma ajute sa fac un ERROR, acum multi veti zice " da ce tu nu sti sa faci " , da nu stiam sa fac, deoarece sunt incepator , era ceva peste "puterile" mele, daca vreti am sai permit lui HERZ sa face poze la email care le-am primit si cat m-am chinuit sa fac ceva sa ma ajute echipa aceea, eu stiam ca daca ai un host, oferi si suport, ori cat de batut si sarit de pe fix ar fi clientu " CLINETU E SEFU " asa se cam zice, daca vreti sa stiti am stat 3 zile fara host, deoarece el trebuia aveam o eroare la server, si nu voia sa mio faca, dupaia mi-a reinstalat server-u, "el" si apoi azi, a trebuit sa ma confrunt cu alta eroare, ms lui herz ca ma ajutat ( herz daca mai e ceva pot sa apelez la tine ? ) si da, recunosc nu-s un expert in cs, la configurari, dml, cfg, si toate astea, si nu imi este rusine sa o zic !! si deabea am invatat cum se baga mape / pluginuri pe linux -----> filezila ----> ftp, acum as vrea sa-i rog sa-mi dea un FeedBack ,a server, sal reinstaleze, dar sa fie tot JB, iar eu sa fac error ala, de ce cer FeedBack daca HERZ ma ajutat deja ? pentru ca am dat din gresala Reinstaleaza si sterge cs/ si tot ce era.
NU TE INTERESEAZA CE FAC EU, SI CUM O ARD EU ( hostprofil.ro NASPA, nu imi schimb inpresia pana nu raman " placut surprins " cum a zis Sona )
User avatar
MrAndrei
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2120
Joined: 17 Mar 2013, 18:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Facultatea iti mananca viata
SteamID: mrandreyx
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: asasinulfantoma
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 32 times
Been thanked: 28 times

21 Aug 2013, 20:19

VivaChips wrote:Eu sunt acel om, si HERZ nu este un disperat, si am vrut cu mare drag sa iau host de la el, dar n-are cont BCR / BRD, si a trebuit sa merg la acel host, si al aveam deja in mess, si nu esti un disperat si tot ce ati zis, din potriva, a facut un bine, daca alti vor sa ia host de acolo, macar sa stie cu ce sa se confrunte....eu am rugat cam toata dimineata pana la ora 2-3 sau nu mai stiu cat era,c and l-am rugat pe domnu HERZ sa ma ajute sa fac un ERROR, acum multi veti zice " da ce tu nu sti sa faci " , da nu stiam sa fac, deoarece sunt incepator , era ceva peste "puterile" mele, daca vreti am sai permit lui HERZ sa face poze la email care le-am primit si cat m-am chinuit sa fac ceva sa ma ajute echipa aceea, eu stiam ca daca ai un host, oferi si suport, ori cat de batut si sarit de pe fix ar fi clientu " CLINETU E SEFU " asa se cam zice, daca vreti sa stiti am stat 3 zile fara host, deoarece el trebuia aveam o eroare la server, si nu voia sa mio faca, dupaia mi-a reinstalat server-u, "el" si apoi azi, a trebuit sa ma confrunt cu alta eroare, ms lui herz ca ma ajutat ( herz daca mai e ceva pot sa apelez la tine ? ) si da, recunosc nu-s un expert in cs, la configurari, dml, cfg, si toate astea, si nu imi este rusine sa o zic !! si deabea am invatat cum se baga mape / pluginuri pe linux -----> filezila ----> ftp, acum as vrea sa-i rog sa-mi dea un FeedBack ,a server, sal reinstaleze, dar sa fie tot JB, iar eu sa fac error ala, de ce cer FeedBack daca HERZ ma ajutat deja ? pentru ca am dat din gresala Reinstaleaza si sterge cs/ si tot ce era.
poti lua server si de la herz daca chiar vrei cu cartela de reincarcare de 5 euro e 30 lei iar de 7 euro maxim 40lei
User avatar
HERZ
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1854
Joined: 09 Apr 2012, 15:46
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: yeap, 100 servere
SteamID: lexuuuu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Ban 3 luni
Location: Iași
Has thanked: 266 times
Been thanked: 103 times
Contact:

21 Aug 2013, 20:40

El avea buget de 10 sau 15 lei, ce putea să ia ?
User avatar
VivaChips
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 58
Joined: 21 Aug 2013, 19:39
Detinator Steam: Nu
CS Status: ERROR :P :))
Detinator server CS: JbJilava.Ingaming.Ro
Location: Sulina
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time
Contact:

21 Aug 2013, 20:58

Da, aveam 10Lei la mine, ca am pus ochii pe HOSTU LUI , ca avea un host la 2 Euro cu 12 sloturi, si era marfa, acum...la asta 2 Euro unu cu 10 sloturi....da....pacat ca HOSTWIN n-are cont BCR / BRD ca as ramane toata viata la ei, va recomanda HOSTWIN ! ;)
NU TE INTERESEAZA CE FAC EU, SI CUM O ARD EU ( hostprofil.ro NASPA, nu imi schimb inpresia pana nu raman " placut surprins " cum a zis Sona )
User avatar
MrAndrei
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2120
Joined: 17 Mar 2013, 18:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Facultatea iti mananca viata
SteamID: mrandreyx
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: asasinulfantoma
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 32 times
Been thanked: 28 times

22 Aug 2013, 00:36

Vezi nixweb :-? Nu stiu exact ce preturi au ce accepta si ce nu....
Si voi firmele eu zic ca daca va-ti uni sau ati face un parteneriat intre voi ati castiga mai mult...dar bine daca s-ar uni concurenta scade si preturile se pot mari :))
User avatar
madafaka'
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 101
Joined: 20 Aug 2013, 16:57
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times
Contact:

22 Aug 2013, 00:56

asasinulfantoma wrote:Vezi nixweb :-? Nu stiu exact ce preturi au ce accepta si ce nu....
Si voi firmele eu zic ca daca va-ti uni sau ati face un parteneriat intre voi ati castiga mai mult...dar bine daca s-ar uni concurenta scade si preturile se pot mari :))
accepta toate metodele nixweb.ro / securitate maxima.
cs16.joinet.ro - classic
www.nixweb.ro - Gazduire CS 1.6 si SA:MP.
User avatar
Good.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 848
Joined: 17 Aug 2012, 10:04
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie moderator!
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Nume anterior: []GooD[]
Location: Bucuresti
Has thanked: 188 times
Been thanked: 34 times
Contact:

22 Aug 2013, 08:06

Ce treaba are hostu cu asta? Daca tu nu stii sa configurezi un server nu il mai cumpara , nu este obligat sa te ajute in legatura cu astea.

Nu recomand Sona , dar lucru asta e banal , pai si la TNI , KROND , ZEROPING , tu crezi ca te ajuta sa iti pui tu downloadurl in server.cfg? Hai pe bune , sunteti banali amandoi.
Locked

Return to “Security zone”

  • Information