CS-Boost prosteala

Postarea in aceasta categorie se face doar cu DOVEZI DE INSELARE. Nu se permite reclama negativa sau pareri personale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

24 Aug 2013, 14:26

Cred ca toti stiti de Cs-boost, acel boosting infect care ia playeri de la Setti.
Bun, sa incepem cu inceputul. Am boostat acum 4 zile un server la ei, stau o ora, doua , trei mai nici un player, mi-au intrat 2 straini sa recunosc, trece tot boostul a durat ce-i drept 10 ore sau mai bine de 10 ore, 12 sa fie.
Pana aici nu ati intelege mare lucru. Ce era? Sun la nr de pe site ca sa ii zic problema, nu raspunde. Dupa sun peste 2 ore scurt, si primesc un mesaj, " Poate astepti sa te sun eu, asteapta in continuare".

Problema era asta, vps-urile lor nu erau boostate la setti si nu intra playeri pentru ca ei de acolo au playerii si ii bindeaza dar se pare ca bindurile lor nu fac decat sa dispara oamenii din cs si sa se lase ca acum cs-ul nu face decat sa modifice binduri, autoconnect, gamemenu etc
Tocmai astazi dupa 4 zile il vad pe Cr1sty pe forum, surpriza. Hai sa ii zic ce s-a intamplat intr-un topic deschis. Dupa numeroase incercari de a-i zice sa imi rebusteze serverul imi zice:
Ai avut autoconnect pe server si gamemenu si de asta nu ti-au intrat playeri pe server o.O Tare frate ! Si interesat... Nu am avut niciodata slowhack-uri pe server, chiar incerc sa scap de jucatori bindati sa faca cineva un plugin dar nu se gaseste. Cred ca v-ati lamurit pana acum. Ca sa postez acum dovada, topicu a fost sters din lista, precum si alte probleme pe care le-au avut dar si injuriile aduse chiar si de straini si de fostele mele topicuri.

http://www.cs-boost.com/forum/forumdisplay.php?fid=3

Ca ei au modificat peste 2 zile tot, intra playeri gataaa boosteaza acuma serverul da sa nu ai autoconnect sau gamemenu ca ti-l banez, zi merci ca nu ti-am banat serverul pana acum, dar m-am uitat in lista de boost si am gasit 2 servere Krond cu autoconnect, gamemenu si bindeaza configul. Ce sa zic, e bine asa. I-am zis, nah s-a scos el ca deh ala e serverul lui 89.44.246.88:27015 si e in whitelist cu un zambet imi spune el asta.
Apoi alt server 89.44.246.18:27015 care i-am zis si la fel ca a vorbit cu detinatorul serverului si ca va scoate loadingmenu zice el, pe cand serverul are doar autoconnect, puteti verifica... Cata nesimtire pe acest copil Cr1sty, imi zice el mie ca serverul ala a bagat bani 120E in boosturi si eu care am boostat de 6 ori fac gat / gura la el pe forum ca va afla lumea. In cele din urma ma baneaza pe forum, cica am subestimat un administrator :)

Nu v-ati convins inca ce servicii va ofera CS-BOOST ?? Cumparati de la ei si veti vedea ca aruncati bani in vant si persoane smechere pe forum, sau smecher ca e singurul administrator.Singurele servere care mai is boostate din RO la ei par cateva servere de la TNI, si 2 Krond care unul e a lui, si unul nu stiu al cui cu .18 la urma.
Ma gandesc sa fac reclamatie la ANPC sa vad ce raspuns primesc, nu e vorba ca pe mine m-au tepuit si m-au fraierit pe fata, dar prostesc si alta lume. Convingeti-va singuri, daca singuri inca nu v-ati dat seama pe ce dati bani si cu ce moneda va rasplatesc ei/el, ca cica seful ar fi Eugen de la jucausii.

Daca crezi ca acest topic ti-a fost util, da un Multumesc.
| Afiseaza codul
Image
User avatar
raducu89
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 209
Joined: 02 May 2011, 13:31
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Location: Targoviste
Been thanked: 4 times

24 Aug 2013, 14:33

Cu toti stim calitatea serviciului dar calitatea nu mai conteaza pentru unii. Ar plati sa le trimiti si boti doar ca sa urce in clasamentul gametracker. Nu ii intereseaza nici un aspect, playeri sa fie pe server.
Am un site personal de Jocuri cu bataie si ma joc cs de pe download cs 1.6
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

24 Aug 2013, 14:39

raducu89 wrote:Cu toti stim calitatea serviciului dar calitatea nu mai conteaza pentru unii. Ar plati sa le trimiti si boti doar ca sa urce in clasamentul gametracker. Nu ii intereseaza nici un aspect, playeri sa fie pe server.
Mai sunt unii inca care ii pupa in **** sa fie cu ei, dar nu inteleg de ce, dar vad ca si-au dat seama si ei ca boostul de la cs-boost e egal cu 0 ! si nu 0, dar 0 barat. Cand vine vremea sa ii strangi putin la colt se enerveaza si iti arunca cuvinte urate ca daca nu, nu cumpara cine te obliga. Asa i-am zis ca sa nu mai viseze la romani sa boosteze servrere la el si voi depune o plangere la ANPC, cand a auzit ban permanent. Ei frumos nu mai baga serverul in Setii si vina cade tot pe client, zic boostez la ei ca nu am PayPal sa comand de la Setti boost rusesc, dar de unde sa stiu ca ei nu aveau vps-urile boostate in Setii, dupa ce am boostat mi-am dat seama de ce nu intra playeri.
BalonasH#
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 49
Joined: 22 Aug 2013, 23:39
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

24 Aug 2013, 14:46

multa prostie nu ramane nimeni pe sv bindeaza toti jucatori e cel ami lesinat om
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

24 Aug 2013, 14:59

BalonasH# wrote:multa prostie nu ramane nimeni pe sv bindeaza toti jucatori e cel ami lesinat om
Ar trebui sa se stranga mai mult si sa ii facem o reclamatie la ANPC sa se scarpine copilul ala toata viata, asta-i ca nu toti au 18 ani ca sa poata face o plangere. Eu as putea face dar ar fi in zadar unul singur sa fac, ar trebui sa aduc si martori ca plangerea nu este doar a mea. Si astfel poate intra la zdup si asta sa se recreeze putin.
User avatar
SDB
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1361
Joined: 01 Mar 2011, 20:26
Detinator Steam: Da
CS Status: Va domin!
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost moderator
Has thanked: 70 times
Been thanked: 56 times
Contact:

24 Aug 2013, 15:08

Cr1sty este cel mai incompetent si mai needucat om , nu stie nici macar limba romana corect , sta la periferia mamaiei si e vai de mama lui , eugen la luat in locul meu pentru ca stia ca acest om nu are scrupule si poate sa prosteasca omu in fata ( eu nu as putea sa fac asta). CS-BOOST ESTE O TEAPA , nu mai sunt dropuri pentru ca am avut cu totii grija sa nu mai fie dropuri si zilnic am grija .
[regulia][/regulia]
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

http://www.xhlds-host.com - Host de calitate la cele mai mici preturi !


Image
User avatar
duduftw
Utilizator neserios
Utilizator neserios
Posts: 1933
Joined: 19 Dec 2012, 20:30
Detinator Steam: Da
CS Status: sdd
SteamID: duduftw
Reputatie: Utilizator neserios
Location: Constanta
Has thanked: 97 times
Been thanked: 57 times

24 Aug 2013, 15:12

Si ce sa le faca anpc ?
Cristi a recunoscut singur ca e bindat, isi binda propriul server nord.csblac ca sa ii ramana playerii si ii zic de ce tii auto_connect pe nord, el cica care e treaba mea ;)).
Totusi daca bagi cs-boost incearca-l sa-l furii cum au facut-o ruls.ro =)) i-a chelit platforma.
ne mai pensionam si noi ?
User avatar
SDB
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1361
Joined: 01 Mar 2011, 20:26
Detinator Steam: Da
CS Status: Va domin!
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost moderator
Has thanked: 70 times
Been thanked: 56 times
Contact:

24 Aug 2013, 15:16

Ce naiba ma pe mine ma tepuit eugen cu 300 euro , tinand cont ca noi ne-am cunoscut , l-am primit la mine in casa , i-am prezentat Bucurestiul si am facut revelionul cu el si prietenii lui si tot mi-a dat teapa . CE FEL DE OAMENI SUNT ASTIA ? Fara scrupule !

Daca vreti adresa lui eugen din craiova vi-o ofer cu placere !
[regulia][/regulia]
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

http://www.xhlds-host.com - Host de calitate la cele mai mici preturi !


Image
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

24 Aug 2013, 15:21

SDB wrote:Ce naiba ma pe mine ma tepuit eugen cu 300 euro , tinand cont ca noi ne-am cunoscut , l-am primit la mine in casa , i-am prezentat Bucurestiul si am facut revelionul cu el si prietenii lui si tot mi-a dat teapa . CE FEL DE OAMENI SUNT ASTIA ? Fara scrupule !

Daca vreti adresa lui eugen din craiova vi-o ofer cu placere !
Las-o in pm te rog.
Si de ce nu l-ai dat in gat?
BalonasH#
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 49
Joined: 22 Aug 2013, 23:39
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

24 Aug 2013, 15:30

SDB wrote:Ce naiba ma pe mine ma tepuit eugen cu 300 euro , tinand cont ca noi ne-am cunoscut , l-am primit la mine in casa , i-am prezentat Bucurestiul si am facut revelionul cu el si prietenii lui si tot mi-a dat teapa . CE FEL DE OAMENI SUNT ASTIA ? Fara scrupule !

Daca vreti adresa lui eugen din craiova vi-o ofer cu placere !
si mei mi-a daat teapa dupa o noapte cu masa ce sa mai zic :-J
User avatar
SDB
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1361
Joined: 01 Mar 2011, 20:26
Detinator Steam: Da
CS Status: Va domin!
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost moderator
Has thanked: 70 times
Been thanked: 56 times
Contact:

24 Aug 2013, 20:18

Pentru ce sa il dau in gat , e un idiot nu imi bat capu , eu am dus boost-ul ala unde a fost , am facut reclama unde la 1000-1500 forumuri straine , parteneriat cu pagini de facebook specializate in cs cu peste 100.000 membrii + comunitati sarbesti / rusesti / latvia , sta in craiova fix langa puscarie . Deci daca vreti sa il dati in gat sta fix langa puscarie , deci este o gradinita si apoi casa lui cu portocaliu ! Distractie placuta !
[regulia][/regulia]
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

http://www.xhlds-host.com - Host de calitate la cele mai mici preturi !


Image
User avatar
RHel
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 6
Joined: 24 Aug 2013, 23:25
Detinator Steam: Nu
Location: Nürnberg
Contact:

25 Aug 2013, 02:03

smileye wrote:
BalonasH# wrote:multa prostie nu ramane nimeni pe sv bindeaza toti jucatori e cel ami lesinat om
Ar trebui sa se stranga mai mult si sa ii facem o reclamatie la ANPC sa se scarpine copilul ala toata viata, asta-i ca nu toti au 18 ani ca sa poata face o plangere. Eu as putea face dar ar fi in zadar unul singur sa fac, ar trebui sa aduc si martori ca plangerea nu este doar a mea. Si astfel poate intra la zdup si asta sa se recreeze putin.

Eu unul zic sa-ti faci mai intai plangere la cap, dupa la ANPC
Locked

Return to “Security zone”

  • Information