Android sau iOS ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Mădălin
Administrator
Administrator
Posts: 5293
Joined: 06 Mar 2013, 21:40
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Administrator
Fost manager cs.extream.ro
Web designer
Administratorul anului 2023
Has thanked: 45 times
Been thanked: 310 times
Contact:

25 Sep 2013, 17:33

Ia-ţi cel mai bine iph :)
RoyalServer
User avatar
Peryoxigen
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 87
Joined: 24 Aug 2013, 18:58
Detinator Steam: Nu
CS Status: Brainstorming.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times
Contact:

25 Sep 2013, 17:42

Android e cu mult peste iOS, voi vă limitaţi doar la design. Am avut iPhone 2 ani (3GS + 4S) şi Android un an (Samsung S2/ S2+/ S3), diferenţa se vede foarte clar.
I couldn't wait for success, so I went ahead without it.

Tema de pe gadict free - intră aici.
(more will come)

Everybody lies.
THC dark
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 336
Joined: 03 Dec 2007, 00:34
Detinator Steam: Da
CS Status: CS 1.6 rulez
Detinator server CS: Classic.pow3rful.com
SteamID: pm for it...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

25 Sep 2013, 17:51

Stire iPhone 5s Revolutionar in toate capitolele toate ce are inauntru cumpara de la Samsung si sony si acum a iesit iPhone 5s care tine mai mult de 6 ore bateria wtf baterie de 1540 LOL acum tine 7 ore ...
Clar Android ai de unde alege telefone portabile nu conectate la priza tot timpu . . . .
Servere Hostate in UK-Anglia--info = http://www.pow3rful.com

Image

Image
User avatar
Peryoxigen
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 87
Joined: 24 Aug 2013, 18:58
Detinator Steam: Nu
CS Status: Brainstorming.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times
Contact:

25 Sep 2013, 17:53

Să nu vorbim de 'măreaţa' cameră foto pe care o are un iPhone.
I couldn't wait for success, so I went ahead without it.

Tema de pe gadict free - intră aici.
(more will come)

Everybody lies.
User avatar
Raul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 2339
Joined: 03 Feb 2012, 11:33
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/raulll
Reputatie: Fost administrator
Location: Germany
Has thanked: 44 times
Been thanked: 121 times

25 Sep 2013, 18:02

Normal ca android, iOS chiar e urat si ca design, dar aici e o chestie de gusturi, dar cand vine vorba de android vs iOS, android este peste iOS.
Acum depinde si ce alegi tu, noi iti putem spune ca android ori iOS dar depinde si de gusturile tale la design-ul dintre cele doua.
User avatar
Robertzt
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1191
Joined: 11 Jan 2011, 23:33
Detinator Steam: Da
CS Status: OLTEANCLAN!
Location: București
Has thanked: 183 times
Been thanked: 92 times

25 Sep 2013, 18:11

Android , clar.
King of everything! OLTEANCLAN!
MajeStik
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1449
Joined: 21 Aug 2010, 21:19
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: igniti0n_91
Reputatie: Fost Moderator
Location: Ploiesti
Has thanked: 59 times
Been thanked: 82 times
Contact:

25 Sep 2013, 18:12

Ce imi place de voi astia care nu aveti bani sa treceti strada, stati cu 3310 in buzunar si va dati cu parerea despre iOS.
Last edited by Mădălin on 25 Sep 2013, 18:22, edited 1 time in total.
Reason: Corect!. :)
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

[regulia][/regulia]

http://www.hostpixel.ro
User avatar
Peryoxigen
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 87
Joined: 24 Aug 2013, 18:58
Detinator Steam: Nu
CS Status: Brainstorming.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times
Contact:

25 Sep 2013, 18:23

MajeStik wrote:Ce imi place de voi astia care nu aveti bani sa treceti strada, stati cu 3310 in buzunar si va dati cu parerea despre iOS.
Nu crezi că eşti off-topic?
I couldn't wait for success, so I went ahead without it.

Tema de pe gadict free - intră aici.
(more will come)

Everybody lies.
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

25 Sep 2013, 18:28

Da multumesc de pareri da mai mult v-a certati =)) a si P.S. am avut 3GS si iOS e cu 10 ani in fata la Android , deci imi iau iph , multumesc de raspunsuri !
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
GVg.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 187
Joined: 23 Aug 2013, 14:28
Detinator Steam: Da
CS Status: Connect CS.CS32.RO
Detinator server CS: cs.cs32.ro
SteamID: prooobleme
Location: >_
Has thanked: 5 times
Been thanked: 9 times
Contact:

25 Sep 2013, 18:29

Peryoxigen wrote:
MajeStik wrote:Ce imi place de voi astia care nu aveti bani sa treceti strada, stati cu 3310 in buzunar si va dati cu parerea despre iOS.
Nu crezi că eşti off-topic?

Nu crezi ca a zis adevarul , am android , recunosc este foarte bun dar parca ma atrage ios , pacat ca are dezavantaje (blotooth etc ...)


http://www.romanialibera.ro/actualitate ... 74907.html

ANDROID A COPIAT I0S PRIMA SI PRIMA DATA ASA CA ...
artCMS - 3 TEME PHPBB3 CARE LE GASITI DOAR AICI # TEME DLE UNICE IN ROMANIA # SCRIPTURI PHP # LGSL-URI # URMEAZA TEMPLATE-URI HTML SPECIALE !
CS32 ROMANIA O COMUNITATE PLINA DE OAMENI SERIOSI , NU COPII CARE SE LAUDA CU CEVA FURAT
Image
User avatar
xdc
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1984
Joined: 01 Apr 2010, 18:02
Detinator Steam: Da
CS Status: Apple user
Detinator server CS: dm.xdcnet.ro
SteamID: blacksound10
Reputatie: Fost moderator
Location: [root@localhost]# cd /home/root/Brasov
Has thanked: 5 times
Been thanked: 56 times

25 Sep 2013, 18:38

Majoritatea care ati comentat aici probabil nici nu ati umblat vreodata pe iOS, de ce e naspa iOS ca nu se blocheaza ca Android la fiecare aplicatie? Ia sa luam ca exemplu S Duos are un coleg nou de 2 zile acest telefon Android 4 pe el si telefonul are procesor de 1GHz si Subway Surfers merge in ultimul hal pe el nici nu il poti juca, iar eu detin un 3GS procesor de 600mhz si imi merge impecabil, pana dai la el pe telefon sa schimbi o pagina eu schimb 3 la al meu. Iar diferentele sunt multe, de ce e slab iOS ca nu poti sa iei virusi pe el cum iei pe Android? Sau ca ce nu poti sa iti personalizezi ecranul cum vrei? Poti daca ai habar de iOS umpic, sunt multe unelte in Cydia care iti permit acest lucru, de cand am acest telefon odata nu mi sa blocat sau sa imi faca figuri. Toti ziceti ca Android, dar de ce? Ii vezi pe uni ca iPhone e de "fitze" , nu frate iPhone-ul este pentru cei care stiu sa il foloseasca cu cap , si stiu sa se foloseasca de OS-ul lui la maximum.

P.S : Iti cumperi telefon cu Android si dupa 2 luni trebuie sa dai cu ciocanu pe ecran sa se deblocheze, si nu mai veniti astia mari cunoscatori aici sa ziceti ca nu am dreptate si nu stiu ce, fiecare cu gusturile lui, dar cand vad ca , comentati fara sa stiti ... :-j

Aaa, si ca tot veni vorba ce diferenta este intre S3 si S4 ? Ca tot ziceti ca Apple face telefoane la fel, eu nu vad nici-o diferenta , doar un ecran mai mare si in rest acelasi design si cateva facilitati in plus. Ma intreb oare cum o sa arate S5 , probabil o sa fie tableta nu o sa mai fie telefon.
Be the best , and fuck the rest ;)
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

25 Sep 2013, 18:42

xdc wrote:Majoritatea care ati comentat aici probabil nici nu ati umblat vreodata pe iOS, de ce e naspa iOS ca nu se blocheaza ca Android la fiecare aplicatie? Ia sa luam ca exemplus S Duos are un coleg nou de 2 zile acest telefon Android 4 pe el si telefonul are procesor de 1GHz si Subway Surfers merge in ultimul hal pe el nici nu il poti juca, iar eu detin un 3GS procesor de 600mhz si imi merge impecabil, pana dai la el pe telefon sa schimbi o pagina eu schimb 3 la al meu. Iar diferentele sunt multe, de ce e slab iOS ca nu poti sa iei virusi pe el cum iei pe Android? Sau ca ce nu poti sa iti personalizezi ecranul cum vrei? Poti daca ai habar de iOS umpic, sunt multe unelte in Cydia care iti permit acest lucru, de cand am acest telefon odata nu mi sa blocat sau sa imi faca figuri. Toti ziceti ca Android, dar de ce? Ii vezi pe uni ca iPhone e de "fitze" , nu frate iPhone-ul este pentru cei care stiu sa il foloseasca cu cap , si stiu sa se foloseasca de OS-ul lui la maximum.

P.S : Iti cumperi telefon cu Android si dupa 2 luni trebuie sa dai cu cioacanu pe ecran sa se deblocheze, si nu mai veniti astia mari cunoscatori aici sa ziceti ca nu am dreptate si nu stiu ce, fiecare cu gusturile lui, dar cand vad ca , comentati fara sa stiti ... :-j

Aaa, si ca tot veni vorba ce diferenta este intre S3 si S4 ? Ca tot ziceti ca Apple face telefoane la fel, eu nu vad nici-o diferenta , doar un ecran mai mare si in rest acelasi design si cateva facilitati in plus. Ma intreb oare cum o sa arate S5 , probabil o sa fie tableta nu o sa mai fie telefon.
Un raspuns bun si eu am 3GS care stii si tu ca are un procesor de ***** dar merg perfect jocurile pe el , andoroid am un singur tel ala fiin lg optimus l3 , care dupa un an si ceva fara sa-l *** la cap merge bine inca adica il tin numai pentru acasa pentru whatss si astea mrge dar pe 3GS fac cam ce vreau pentru ca nu se blocheaza daca intru in setari sau in fb :-j ! raman pe iOS !
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information