Credeti in extraterestrii ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
aSh
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5383
Joined: 23 Jan 2009, 21:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 204 times
Been thanked: 265 times

02 Oct 2013, 18:54

Normal ca cred ca extraterestrii exista ci si ne-au vizitat de mai multe, ba chiar ne-au ajutat de foarte multe ori de cand noi am aparut pe Pamant :) si ne vor mai vizita si se vor intoarce din nou pe Pamant :)
RoyalServer 2
User avatar
sharkstar
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1735
Joined: 24 Dec 2012, 15:51
Detinator Steam: Da
CS Status: Rupetot
SteamID: privat
Location: Bucuresti
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

02 Oct 2013, 19:06

Totul mi se pare stiinta.
Adica sa fim seriosi , cei de la NASA au facut aceasta declaratiie:
Daca pe o planeta identica cu Terra ducem o bacterie peste miliarde de ani va exista viata.
M-am uitat la foarte multe documentare.
E ceva ciudat , intre Dumnezeu si Stiinta , stiinta are 1-0. :-?
De ce?
Oamenii provin din maimute , dar de miliarde de ani sau dezvoltat si asa au ajuns oamenii. (Mi se pare ceva logic).
Eu cred in extraterestri.Nu suntem singurii retardati din univers.
Pana mea , poate au venit unii , ne-au adus , ne-au lasat aici ca sa vada cum evoluam. Am vazut multe chestii cum ca oamenii au fost rapiti de extraterestri. dar culmea asta se intampla in America , chiar langa AREA 51. Numai pe acolo se intampla cacaturi dastea , m-au rapit extraterestrii , ma violat extraterestrii si mi-au sters memoria =))))

Multii stiu acest raspuns , dar nu vor sa il spuna din cauza unui motiv.
I've never been more normal than I am now.
My tumblr
User avatar
Mount~
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1688
Joined: 28 Feb 2013, 08:29
Detinator Steam: Da
CS Status: Învață să nu depinzi de nimeni.
Detinator server CS: în curând
SteamID: lichone1
Location: Bacău
Has thanked: 175 times
Been thanked: 54 times

02 Oct 2013, 19:50

alicuta wrote:
!UL!@N wrote:


Daca va uitati pe history channel, este emisiunea asta de mai sus, e foarte interesanta.

eu ma uit:D am vazut aproape toate episoadele:D

si da dumnezeu nea creat:D nu a zis baiatu ca nu nea creat dumnezeu ci doar ca exista o posibilitate sa fim experimente esuate:d
Hmm, uite aici un exemplar :

Image

Uite-l pe Toma necredinciosul =))
User avatar
LEVIS+
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3297
Joined: 12 Jul 2011, 12:10
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost detinator war.eXtreamCS.com
Fost manager rs.eXtreamCS.com
Fost manager dr.eXtreamCS.com
Location: Constanţa
Has thanked: 104 times
Been thanked: 342 times
Contact:

02 Oct 2013, 19:51

Da , exista.
Image
"În viaţă întâlneşti o mulţime de lume şi câţiva oameni." - Moliere
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

02 Oct 2013, 19:53

aSh wrote:Normal ca cred ca extraterestrii exista ci si ne-au vizitat de mai multe, ba chiar ne-au ajutat de foarte multe ori de cand noi am aparut pe Pamant :) si ne vor mai vizita si se vor intoarce din nou pe Pamant :)
Tu de unde ai aparut ma? Eu cred ca el e extraterestru.
Catalin, cum sa crezi ca universul a fost creat dintr-o explozie? Doamne, trebuie sa fi redus mintal.
ON: Nu cred.
User avatar
sharkstar
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1735
Joined: 24 Dec 2012, 15:51
Detinator Steam: Da
CS Status: Rupetot
SteamID: privat
Location: Bucuresti
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

02 Oct 2013, 20:00

QAZW wrote:
aSh wrote:Normal ca cred ca extraterestrii exista ci si ne-au vizitat de mai multe, ba chiar ne-au ajutat de foarte multe ori de cand noi am aparut pe Pamant :) si ne vor mai vizita si se vor intoarce din nou pe Pamant :)
Tu de unde ai aparut ma? Eu cred ca el e extraterestru.
Catalin, cum sa crezi ca universul a fost creat dintr-o explozie? Doamne, trebuie sa fi redus mintal.
ON: Nu cred.
Bing bang teory.
I've never been more normal than I am now.
My tumblr
CATAL1N!
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 874
Joined: 26 Dec 2009, 16:43
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (25 feb)
Ban 3 luni !
Has thanked: 50 times
Been thanked: 54 times

02 Oct 2013, 20:35

QAZW wrote:
aSh wrote:Normal ca cred ca extraterestrii exista ci si ne-au vizitat de mai multe, ba chiar ne-au ajutat de foarte multe ori de cand noi am aparut pe Pamant :) si ne vor mai vizita si se vor intoarce din nou pe Pamant :)
Tu de unde ai aparut ma? Eu cred ca el e extraterestru.
Catalin, cum sa crezi ca universul a fost creat dintr-o explozie? Doamne, trebuie sa fi redus mintal.
ON: Nu cred.
Cum poti sa crezi ca un mosulet bleg a facut poc din degete si a creat universul ? Sunt o gramada de dovezi, adu-mi si tu mie dovezi ca dumnezeu a creat pamantul si jur ca te cred, pana atunci du-te si te roaga la morti, o sa-ti pice bani din cer. Niciuna dintre variantele care am zis eu nu-i 100% adevarata, dar nici nu poti sa crezi ca cineva a batut din palme si a creat universul.
User avatar
lan1337wOw~
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 602
Joined: 11 May 2010, 01:52
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni !
Location: Capitala
Has thanked: 60 times
Been thanked: 61 times
Contact:

02 Oct 2013, 21:34

Probabil stau ascunsi/camuflati dincolo de orbita lui Neptun, adica Planeta X (Nibiru).

O nouă carte, apărută recent și scrisă de ecologistul Dr. Ellis Silver face ravagii în America: în ea se vorbește despre posibilitatea ca oamenii să nu provină de pe Pământ, ci să fi sosit și evoluat separat față de restul ființelor de pe planeta noastră. Silver oferă argumente, bazându-se pe fiziologia umană, că noi am fi ajuns pe Terra din altă parte, probabil aduşi de extratereştri, în urmă cu câteva zeci de mii de ani. Ecologistul spune că opera sa reprezintă o provocare pentru dezbatere, bazându-se pe lucrări ştiinţifice care reliefează diferenţele dintre oameni şi alte animale.


De ce nu putem sta tot timpul la soare? De ce avem probleme cu spatele?

Autorul cărţii scoate în evidenţă câteva aspecte care ne fac să ne gândim că noi nu am evoluat iniţial pe această planetă de la bun început. În primul rând, noi, oamenii, nu putem să stăm foarte mult la soare, faţă de alte specii de animale. În al doilea rând, unele boli cronice ale rasei umane (ca bolile de spate) arată faptul că noi am evoluat într-o lume în care gravitaţia era mai scăzută. În al treilea rând, trebuie să ne gândim la faptul că, în timpul naşterilor femeilor, capul bebeluşilor este atât de mare încât mămicile vor avea întotdeauna probleme, nicio specie nativă de pe această planetă neavând această problemă. Şi, în al patrulea rând, există 223 de gene suplimentare în fiinţa umană, gene care n-au fost găsite la nicio altă specie.


Nu există niciun om care să nu aibă măcar o problemă de sănătate

Revenind la boli… dr. Silver spune că “toţi suntem bolnavi cronici. Nu există nicio singură persoană pe această planetă care să fie 100% sănătoasă şi care să nu sufere de vreo afecţiune ascunsă şi nemanifestată… aş fi chiar foarte surprins să găsesc pe cineva”. El mai subliniază că “toate problemele noastre provin din faptul că ceasul nostru intern era programat pentru 25 de ore pe zi, nu pentru 24 de ore, acest lucru fiind dovedit de cercetătorii din domeniul somnului. Şi aceasta nu este o situaţie modernă, ea putând fi observată în istoria timpurie a omenirii”.


Oamenii provin din Alpha Centauri?

Dr. Ellis Silver nu oferă un singur răspuns privitor la originea noastră: poate că primii oameni timpurii, ca homo herectus, s-au încrucişat cu alte specii. Sau poate că noi, oamenii, provenim din alte stele apropiate, ca Alpha Centauri.

Am fost aduşi aici de alţi extratereştri… Pământul ar putea fi o planetă-închisoare!

Omul de ştiinţă conchide: “Se presupune că omul este cea mai dezvoltată specie de pe planetă, şi totuşi, în mod surprinzător, el nu este pregătit total pentru mediul Pământului: expunerea prelungită la Soare nu ne este prielnică, nu suntem mari amatori de mâncare naturală crudă, avem o incidenţă foarte mare de boli cronice şi multe altele. Plus că, mulţi oameni au sentimentul acesta că nu aparţinem acestei lumi. Toate aceste lucruri sugerează faptul că omenirea a evoluat pe o altă planetă, iar noi am fi fost aduşi aici de o specie extrem de dezvoltată. Unul din motive ar fi acela că Pământul ar putea fi o planetă-închisoare, din moment ce suntem o specie violentă, şi ne vom afla aici până când vom învăţa să ne comportăm cum trebuie.”

Oamenii ar fi putut fi transportaţi pe Pământ acum 60.000-200.000 de ani!

În ultima perioadă, comunitatea ştiinţifică susţine prin teoria panspermiei că viaţa ar fi putut evolua în altă parte a Universului, iar “moleculele vieţii” ar fi putut ajunge pe Pământ prin intermediul cometelor; aici, “materiile prime” s-ar fi combinat, toate putând duce la apariţia vieţii. Dr.Silver susţine însă că oamenii ar fi putut apărea separat faţă de restul speciilor de pe Pământ, evoluând în altă parte şi transportaţi pe Pământ acum 60.000-200.000 de ani.

Sursa: http://www.lovendal.ro/wp52/concluziile ... 00-de-ani/

E doar o ipoteza, nici eu nu sunt de acord cu ea, dar pare interesant.
One love God!! ♥
User avatar
Yungdru
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1318
Joined: 30 Apr 2013, 14:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Nume anterior: dRU*
Has thanked: 65 times
Been thanked: 25 times
Contact:

03 Oct 2013, 08:20

justpain wrote:
Mount~ wrote:
CATAL1N! wrote:Cred, imposibil sa fim singuri :) Putem fi chiar si un test al extraterestrilor iesit de sub control, orice e posibil.
=))
Tre' să n-ai minte (adică un singur neuron) ca să crezi că, suntem singurele fiinţe din univers. Da, şi eu cred că există.

Tre' sa fi fost scapat in cap cand erai mic,sa crezi ca suntem singuri in univers. Da eu cred cu tarie ca exista extrateresti.
User avatar
APain
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 575
Joined: 03 Apr 2011, 08:50
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fost moderator
Nume anterior: justpain
Utilizator neserios (tepar)
Restrictie moderator
Location: Bucureşti
Has thanked: 46 times
Been thanked: 40 times

03 Oct 2013, 14:04

miber wrote:Omani pe alta planeta nu mai exista poate in alta dimensiune avand in vedere ca deocamdata exista 7 dimensiuni paralele.

Dar cine nu crede n-are cum sa inteleaga chestile astea mai bine ramane, la cea mai mare minciune din istoria pamant-ului BIBLIA care acolo negru pe alb se vorbeste de extrateresti doar ca difera structura cum este povestita dar daca pui cap la cap te-ai da seama ca acolo chiar sunt fapte reale dar sub alta forma nu ce-a scrisa in BIBLIE..

Cius mai documentativa nu mai cardati pufuleti si cereale ;)
Ce-s ăia omani? Grea româna nu?

Uneori stau şi mă întreb cum de anumite specimene cred în D-zeu (nimeni nu l-a văzut), dar în extratereştrii nu?
E absurd.
User avatar
Yungdru
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1318
Joined: 30 Apr 2013, 14:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Nume anterior: dRU*
Has thanked: 65 times
Been thanked: 25 times
Contact:

03 Oct 2013, 15:01

justpain wrote:
miber wrote:Omani pe alta planeta nu mai exista poate in alta dimensiune avand in vedere ca deocamdata exista 7 dimensiuni paralele.

Dar cine nu crede n-are cum sa inteleaga chestile astea mai bine ramane, la cea mai mare minciune din istoria pamant-ului BIBLIA care acolo negru pe alb se vorbeste de extrateresti doar ca difera structura cum este povestita dar daca pui cap la cap te-ai da seama ca acolo chiar sunt fapte reale dar sub alta forma nu ce-a scrisa in BIBLIE..

Cius mai documentativa nu mai cardati pufuleti si cereale ;)
Ce-s ăia omani? Grea româna nu?

Uneori stau şi mă întreb cum de anumite specimene cred în D-zeu (nimeni nu l-a văzut), dar în extratereştrii nu?
E absurd.
Exact. :)
User avatar
Daniel M.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2158
Joined: 14 Feb 2010, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: warez
Fost Moderator
Location: hlds - Brasov
Has thanked: 110 times
Been thanked: 149 times

03 Oct 2013, 15:39

aSh wrote:Normal ca cred ca extraterestrii exista ci si ne-au vizitat de mai multe, ba chiar ne-au ajutat de foarte multe ori de cand noi am aparut pe Pamant :) si ne vor mai vizita si se vor intoarce din nou pe Pamant :)
Cand ti-au dat toate detaliile astea?
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information