Fondul de investitii eXtream

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6276
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 183 times
Been thanked: 792 times
Contact:

09 Oct 2013, 21:06

Salutare,

Prin acest topic ma adresez STRICT investitorilor care doresc sa faca un profit si in acelasi timp sa ajute comunitatea eXtream.
Va rog foarte mult pe cei care nu va intereseaza sau considerati ca nu e pentru voi, sa NU postati. Nu vreau sa dau avertismente lipsite de scop. Prejudecarea asupra a ceea ce pot face eu sau nu, este iarasi inutila si poate atrage dupa sine avertismente.

Acum ca am trecut peste partea de introducere, o sa explic despre ce e vorba. Ceea ce voi explica se refera la o investitie pe piata de capital, adunand sumele a mai multor investitori pentru a face profit impreuna. Scopul cumulului de bani de la mai multi investitori este ca putem face profit MULT mai mare, decat daca am investi separat fiecare.

Situatia e urmatoarea: guvernul SUA a primit SHUTDOWN la fonduri. Ce inseamna asta? Pentru investitori inseamna o mare oportunitate. Se traduce astfel: valoarea dolarului o sa scada mult pe parcurs de 3 luni pana la 1 an de zile. Caderea dolarului va fi de o miscare f mare pe piata: 1000 pips. Asta se va intampla in maxim o saptamana !

Pentru cei care nu stiu, 1 pip = unitate de masura pentru piata de capital, asemanator a 1 kg greutate. Adica daca tu ai 70 kg greutate, la fel si piata se va misca 70 pips. E doar ca exemplu !

Este necesara o investitie cat de cat consistenta pentru a face aceasta miscare si de a profita de oportunitatea care vine.
Totul se va intampla in maxim o saptamana. Sincer sa fiu deja a inceput sa decline dolarul cu vreo 200-300 pips.

Ca sa se inteleaga mai bine, arunca o privire pe imaginea de mai jos:
Image

Albastru - miscarea din 2007 / 2008 (adica criza financiara din lume) care a scazut cu aproximativ 6500 pips
Rosu - miscarea care urmeaza din 2013 / 2014 care va fi de aproximativ 1300 pips; avand in vedere ca a scazut deja vreo 200 pips, inca mai avem vreo 1000 in fata, din care putem face profit

Cum pot contribui eu ?
Ideea este sa adun fonduri de investit de la mai multe persoane de CEL PUTIN 1000$. Intentia mea este sa pot investi cu un capital astfel incat sa iau 5$ / pip.
Cu un calcul simplu inseamna 5$ * 1000 pip = 5.000$ in cateva luni de zile, pana la 1 an !

Cum se administreaza banii ?
Daca castigam, fiecare investitor primeste inapoi investitia + 50% din castigul respectiv. Pentru pierdere, e clar ca nu luam nici unul nimic.

De unde stiu ca e pe bune?
In momentul in care am strans toti banii necesari sa intru pe piata si sa obtin profit, o sa poti vedea acest lucru PUBLIC pe unul dintre conturile mele: https://openbook.etoro.com/laurextream/overview/ . Deci o sa poti urmari LIVE ce se intampla cu investitia.

Dar de ce contul acela nu e pe profit ?
Fiindca pana acum a fost un cont de teste. Daca strang bani, acolo o sa ii investesc.
Tranzactiile si profitul va fi vizibil deci aici: https://openbook.etoro.com/laurextream/ ... en-trades/

Pot sa investesc de capul meu ?
Da, dar e mai riscant pentru tine ! Macar daca tot vrei sa te bagi pe cont propriu fa-ti un cont de pe linkul meu de afiliere http://www.etoro.com/A43007_TClick.aspx . Asa cel putin ma ajuti si pe mine cand tranzactionezi.

Ce se intampla daca investesc eu personal ?
Atat timp cat habar n-ai si nu ai intrat niciodata, pentru tine se numeste gambling. Nu o sa stii cat sa pui limita de pierdere sau profit, nu o sa stii cand sa intri sau sa iesi, si cel mai probabil o sa pierzi.

De ce ti-as da tie banii mei ?
1. Pentru ca am experienta
2. Pentru ca inteleg mai bine piata
3. Pentru ca urmez cursurile si sfaturile unei institutii specializate in trading
4. Pentru ca pe termen lung pot aduce mai mult profit si voi returna asa cum am spus, daca va fi , profitul de 50% + suma investita la fiecare investitor
5. Pentru ca impreuna putem rula mai multi bani. 1000$ are alta valoare pe piata fata de 100$

Tu poti pierde banii mei ?
Evident. Nimeni in lumea asta nu poate prezice 100%, insa peste tot pe Internet este aceasta stire despre caderea dolarului.
Gasesti info chiar si pe wikipedia:
http://en.wikipedia.org/wiki/United_Sta ... wn_of_2013 cat si CNN
http://edition.cnn.com/2013/09/30/polit ... index.html
Insa cu siguranta eu fac tot efortul sa aduc profit. Nu am nici un interes sa pierd investitia.

Ma bag! Cum fac sa intru in afacerea asta ?
Daca ai citit tot si esti de acord si vrei sa investesti, in primul rand trebuie sa trimiti suma de bani la mine ca eu sa o pot incarca pe cont.
De recomandat e sa fie peste 200-400 $, dar se accepta si 50-100$. Un minim ar fi 50$ sa zic asa.
Suma o poti trimite la mine paypal pe [email protected] ca family/friends sau in una din bancile urmatoare:
Banca: BCR
Nume: Cîrlan Ion Laurențiu
IBAN: RO93 RNCB 0318 0547 6310 0001

Banca: Raiffeisen
Nume: Cîrlan Ion Laurențiu
IBAN: RO95 RZBR 0000 0600 1480 9225

Este de recomandat sa imi dai un PM sau un apel pe 0753 751 685 pentru a confirma investitia.

Mai sunt maxim 7 zile la dispozitie !

Consider ca am facut un gest sa va anunt despre aceasta oportunitate. Sper sa fie interpretat ca atare.

Pentru alte intrebari da-mi te rog un PM !

* Disclaimer *
Nu pot garanta sau sa imi pun la dispozitie serviciile si alte bunuri pentru investitia respectiva. In momentul in care ai acceptat aceasta afacere, iti asumi atat riscul de pierdere cat si dreptul de profit.
RoyalServer 2
vreiCOD?
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 83
Joined: 06 Oct 2013, 18:48
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Ban 2 luni
Been thanked: 1 time
Contact:

09 Oct 2013, 22:12

De unde stiu eu ca tu garantezi castiguri ? De unde stiu eu ca tu n-ai sa pleci cu banii nostri ?
User avatar
sebytza
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1357
Joined: 29 Nov 2008, 15:08
Detinator Steam: Da
Has thanked: 70 times
Been thanked: 118 times

09 Oct 2013, 22:20

Daca tot te ocupi de investitii si vad ca ai de gand sa faci ceva serios banuiesc ca o sa iesi si tu pe +++ si poate ne rezolvi si pe noi cu comenzile gen (exshop)
Oricum nu o sa gasesti multe persoane dispuse sa investeasca o suma mare la o persoana straina .
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6276
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 183 times
Been thanked: 792 times
Contact:

09 Oct 2013, 22:21

@ cod
O sa afli dupa ce o sa investesti. Sau poti sa te documentezi: http://www.extreamcs.com/forum/security ... 82345.html
vreiCOD?
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 83
Joined: 06 Oct 2013, 18:48
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Ban 2 luni
Been thanked: 1 time
Contact:

09 Oct 2013, 22:22

vreiCOD? wrote:De unde stiu eu ca tu garantezi castiguri ? De unde stiu eu ca tu n-ai sa pleci cu banii nostri ?
Si daca pierdem banii din cauza ta ?
Last edited by Laur eXtream on 09 Oct 2013, 22:28, edited 1 time in total.
Reason: Reciteste tot topicul. O sa afli acolo raspunsul tau.
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6276
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 183 times
Been thanked: 792 times
Contact:

09 Oct 2013, 22:39

Inveseleste-te putin. De la minutul 3:00 incepe actiunea, dar iti recomand intreg videoclipul.
Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

11 Oct 2013, 16:27

Interesant acest topic,dar laur multi nu isi asuma acest risc..doar daca ar fi siguri ca ies pe +
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6276
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 183 times
Been thanked: 792 times
Contact:

11 Oct 2013, 16:42

Scosmynnnn, in viata exista risc in orice. Ca sa nu mai zic ca in business riscul e parte din afacere, dar nu vorbim de risc aici, ci ne gandim la ce profit se poate scoate la o asemenea informatie, la ce miscare va fi pe piata.
Eu unul deja am intrat pe piata dar cu ce sume mici am pe cont nu o sa pot face cine stie ce:
Image
Acum am un profit de 4$ dar e mult prea putin. Potentialul a 1000 pips cat se va mica piata cu o suma considerabila poate fi de cateva mii de dolari lejer.

Pentru cine e mai egoist asa si vrea sa isi faca cont doar pentru el il rog sa se inscrie de pe linkul meu de afiliere: http://www.etoro.com/A43007_TClick.aspx
AcoreX
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1380
Joined: 05 Sep 2007, 11:54
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nume anterior: vulturas92
Has thanked: 239 times
Been thanked: 123 times

11 Oct 2013, 20:14

Excelent. Super initiativa!
User avatar
glk^ScArFaCe
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 971
Joined: 18 Oct 2010, 16:03
Detinator Steam: Da
CS Status: P`aici
Detinator server CS: Da
SteamID: PRIVAT
Location: Micul Paris
Has thanked: 34 times
Been thanked: 42 times

13 Oct 2013, 14:41

Afaceri de acest gen le initiava numai si numai persoanele cu bani .
Daca ai bani , atunci inseamna ca'ti permiti sa investesti si tot odata sa risti in aceste afaceri.
Fara bani nu faci nimic.
Persoana care de exemplu are in tot portofelul 100 de lei nu poate face nimic pe langa faptul ca ar ramane si fara bani...
Si una este sa pierzi toti banii pe care'i ai,fata de persoanele ca Laur care atunci cand pierd o fac din ceea ce au castigat deja...e diferenta mare
Deci Laur investeste pentru ca'si permite.
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6276
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 183 times
Been thanked: 792 times
Contact:

14 Oct 2013, 11:08

Se discuta acum pe canalul TV Bloomberg aceasta stire: US reach debt limit on Thursday !

Inca mai sunt 2 zile in care puteti face o investitie in aceasta directie.
User avatar
omugnom
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 255
Joined: 29 Apr 2012, 19:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Traim zilele fricii!
Detinator server CS: nu
Location: Galati
Has thanked: 10 times
Been thanked: 41 times

15 Oct 2013, 12:18

Mie imi cam miroase a schema piramidala. Cand tu castigi cu siguranta cineva pierde, iar daca tu incerci sa ma faci pe mine sa cred ca investitia asta chiar merita deoarece la bursa joaca oameni prosti..mai bine nu.
Si-un vant de credinta incepe a bate pe alei,
Mana ce aduce dreptatea inca mai apasa pe ei!
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information