[INFO] Slowhack

Modificari necesare ale pluginurilor

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

User avatar
Rap^
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 621
Joined: 01 Oct 2011, 00:25
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Fost Super moderator
Location: Bucuresti
Has thanked: 16 times
Been thanked: 156 times

15 Oct 2013, 23:53

Deoarece am vazut ca multi oameni inca cer pluginuri ce includ slowhackul, am decis sa fac acest topic in care sa raspund la cele mai frecvente intrebari legate de el.

1. Ce inseamna slowhack ?
Slowhack nu se refera la vreun tip de cod pentru CS, ci la anumite comenzi ce se executa pe un jucator cu un anume plugin, fara acordul lui. Aceste comenzi se refera la adaugarea, schimbarea sau stergerea unui bind, scrierea in fisierele de baza ale CSului care rezulta erori ale clientului si implicat impiedicarea de a mai putea intra in CS/pe oricare server.

2. De ce nu este bine sa folosim slowhack ?
De ce nu ofera eXtreamCS ajutor la pluginurile de genul ?

Valve ofera posibilitatea de a putea inlatura un jucator de pe serverul vostru pe o anume perioada de timp sau chiar permanent. Acest lucru este suficient pentru a scapa de orice jucator doriti de pe serverul propriu fara a fi nevoie sa ii umblati in client.

Ganditi-va doar la un jucator care nu stie atat de multe despre CS. Acesta, odata ce ii se strica clientul nu stie ce sa ii faca pentru a-l repara, ba chiar mai mult poate nici nu o sa se mai joace CS din cauza acestui lucru.

Pe langa aceste lucruri cu comenzile gen slowhack se poate modifica si meniul principal al CSului, fapt care nu difera cu mult de impiedicarea unui jucator de a mai juca CS, deoarece se pot modifica toate optiunile meniului in asa fel incat odata apasate, jucatorul sa fie redirectionat spre anume server. Pe langa ca ii se ia acelui jucator libera alegere la un anume server, sa zicem ca peste cateva luni acel server, singurul pe care poate intra, este inchis. Din punctul acesta, jucatorul nu se mai poate juca pe niciun server si ajungem la problema de mai sus.

Aveti comanda de ban, folositi-o.

3. Ce fac daca un jucator banat isi schimba ip-ul si se poate juca iar pe serverul meu ?
Pentru aceasta intrebare, raspunsul este foarte simplu. CSul este facut de cei de la valve sa se joace pe steam si DOAR PE STEAM. Cei ce nu folosesc steam joaca ilegal si nu ar trebui lasati sa joace pe niciun server, deci daca vreti sa rezolvati aceasta problema, treceti-va serverul pe STEAM ONLY.

4. Ce fac daca am nevoie de ajutor la un plugin cu slowhack ?
Daca dupa cele spuse mai sus inca va puneti aceasta intrebare atunci cititi iar punctele 1 si 2 pana nu o sa va mai puneti aceasta intrebare.


Acestea fiind spuse sper ca v-am lamurit ce este si cu ce se mananca slowhackul.
Last edited by Rap^ on 23 Dec 2013, 20:06, edited 1 time in total.
Imagination is more important than knowledge.
Knowledge is limited - Imagination encircles the world.
RoyalServer 2
User avatar
CryWolf
Administrator
Administrator
Posts: 6505
Joined: 07 Aug 2008, 16:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Fost Scripter
Manager CS2.eXtream.Ro
Fost Detinator ZM.eXtream.Ro
Fost manager CS.eXtream.Ro
Fost manager CSGO.eXtream.Ro
Fost manager global
Location: Botosani
Discord: crywolf1989
Has thanked: 202 times
Been thanked: 850 times
Contact:

16 Oct 2013, 10:59

Important!
NU IMI MAI DA-TI PM CU CERERE AJUTOR/SAMD, FOLOSITI FORUMUL, CITESC MAJORITATEA TOPICURILOR.
www.dark-arena.com , SERVERE CS / CS2 / L4D AU REVENIT ONLINE.
www.diasporaiptv.ro - SERVICII PREMIUM IPTV

Image

Image
User avatar
KronoS eXtream
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4378
Joined: 02 Apr 2009, 19:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost detinator Zombie-Land.eXtream.Ro
Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Location: Bucharest
Has thanked: 551 times
Been thanked: 820 times
Contact:

16 Oct 2013, 20:33

Mutat in sectiunea Modificari pluginuri
Nu efectuez tranzactii pe mess, skype etc. Aveti grija la indivizii care se dau drept mine!
Nu mai ofer suport asa ca nu imi mai trimiteti mesaje in legatura cu asta!


Zombie Plague Shade 1.2-debug1 [with Item Limiter] (12 September 2015) - Bombardier Branch
User avatar
Ulquiorra
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2053
Joined: 25 Jul 2010, 17:29
Detinator Steam: Da
CS Status: A mai trecut o zi asteptand una mai buna
Detinator server CS: Retras.
SteamID: STEAM_0:1:318247XX
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Fost Moderator ajutator
Nick anterior: Askhanar
Location: Braila, Romania.
Has thanked: 215 times
Been thanked: 1132 times

18 Oct 2013, 17:43

genial frate'
de unde atata rabdare si cuvinte ?:O
Caut o persoana dedicata care se pricepe si stie ce face.
Vreau sa creeze si sa se ocupe de administrarea unui server de MU, da e vorba de vechiul joc..ma gandesc undeva la un season 3 ep1/2.

O sa achizitionez un domeniu .ro.
Totodata sponsorizez absolut orice este necesar.
Ma puteti contacta prin: http://solo.to/stfrzv
ReaD1nG
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 237
Joined: 26 Jul 2013, 17:48
Detinator Steam: Da
Has thanked: 65 times
Been thanked: 13 times

20 Oct 2013, 02:29

bravo !
Image
User avatar
sDs|Aragon*
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 576
Joined: 29 Dec 2011, 21:38
Detinator Steam: Da
SteamID: Mihai_Parkour10
Reputatie: Fost scripter eXtreamCS
Has thanked: 4 times
Been thanked: 132 times

21 Oct 2013, 17:21

Nu stiu exact daca am voie sa postez aici, risc un advertisment.
Nu imi surade ideea de a trece un server pe Steam Only, nu sunt multi care folosesc Steam.
Cred ca o mare majoritate din jucatori de Counter Strike in jur de 60-70% folosesc Non Steam.
Pentru a inlatura eventuali jucatori nedoriti este nevoie de un slowhack gen exterminate.

Dar pe de alta parte nici eu nu sunt de acord cu schimbarea meniului, a bindurilor unui jucator, sau chiar a config-ului jucatorului mai ales daca este vorba de redirectionarea catre un anumit server.
Sunt multe moduri care necesita unele binduri pe tasta V sau eu stiu.. dar faza cu redirectionarea este o porcarie pe care doar un disperat ar face-o, odata ce obligi un jucator sa intre la tine pe server prin tot felu de redirectionari prin binduri si mai stiu eu ce, acesta nu va mai intra deloc pe acel server.

In concluzie sunt de acord in mare parte, dar nu si la faza cu Steam Only si excluderea pluginurilor gen exterminate.
Asta este parerea mea, fiecare are o parerea proprie pe care si-o poate exprima liber.
User avatar
Rap^
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 621
Joined: 01 Oct 2011, 00:25
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Fost Super moderator
Location: Bucuresti
Has thanked: 16 times
Been thanked: 156 times

21 Oct 2013, 18:49

Sa o luam cum zici tu, bun. Ai un server non-steam pe care ai cel mai "distrugator" plugin de destroy. Crezi ca daca un jucator intra sa zic eu cu cod, iar tu ii dai destroy, nu mai poate intra la loc? Ideea ca daca ii dau destroy nu mai poate intra e o porcarie, plus ca daca chiar are ceva cu tine jucatorul respectiv o sa intre pana te plictisesti tu sa ii dai destroy, sa nu te astepti ca o sa se plictiseasca el sa isi refaca cs-ul.

Cu toate ca nu am avut niciodata un server steam-only raman la ideea ca daca chiar vrei sa elimini un jucator de pe serverul tau trebuie sa ti-l faci steam-only.

Cat despre ce ai zis tu cu bindatul butoanelor la anumite moduri, poti face treaba asta si fara slowhack.
Imagination is more important than knowledge.
Knowledge is limited - Imagination encircles the world.
LordOfNothing
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 387
Joined: 19 Jul 2013, 15:51
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Restrictie PM
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

09 Nov 2013, 11:14

User avatar
ARTUR.HAZ
Administrator
Administrator
Posts: 7652
Joined: 04 Oct 2013, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 123 times
Contact:

16 Nov 2013, 18:47

Felicitari pentru acest mini-tutorial Rap^ !
User avatar
wind
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1457
Joined: 24 Nov 2008, 21:39
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: CS.JoiNeT.Ro
SteamID: windcs
Reputatie: Ban 2 luni!
Location: Constanta
Has thanked: 30 times
Been thanked: 58 times
Contact:

23 Nov 2013, 21:29

Romanii au stricat jocul CS 1.6 cu redirecte si tot felul de metode pentru a binda jucatorii sa ramana pe serverul lor... sa numai zic de redirecte .. Foarte urat, ce bine era prin 2007-2008 cand nu exista asa ceva.. si jucatorii veneau de placere pe server .. si mai toate serverele erau pline.. si nu trebuia sa tii redirecte si sa bagi pe server pluginuri care sa le bindeze clientul :-j
Ma uit la cineva, a deschis un server in germania pe un dedicat are jucatori garla.. si fara slowhack .. redirecte si alte chestii :-j
Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

23 Nov 2013, 22:01

@wind ai mare dreptate aici.Eu am avut prin 2009 server de il tineam in pc,intrau multi pe el nu stiam ce sunt alea redirecte,bind nici nu auzisem de asa ceva..era foarte frumos atunci,acum .. trebuie sa bagi bani sa faci ceva.
User avatar
Truth*
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 766
Joined: 11 Oct 2013, 11:08
Detinator Steam: Da
SteamID: Ezeru
Reputatie: Fost moderator ajutator
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterior: HyperioN.
Scripter eXtreamCS
0.2 / 3
Fond eXtream: 0
Location: Sibiu
Has thanked: 44 times
Been thanked: 122 times

31 Dec 2013, 12:34

Felicitari Rap^ =D> =D> =D>


Sunt de acord cu voi cu redirectele, dar cu bindurile nu prea ca sunt si unele binduri care te ajuta cum ar fi in loc sa scrii "/shop" etc.. apesi tasta bindata si accesezi mai usor meniul. Parerea mea ca ar trebui sa se intrebe playerul daca vrea sa nu sa fie bindat si sa il informeze ce binduri va primi daca accepta...Asa ar fi cel mai bine, dar din pacate uni nu stiu ce e respectul si proita...
P.S.: Netestat = Nu am avut timp să mă uit atent peste cod. Deci ceea ce am scris este posibil să fie greşit sau să aibă erori.

If i helped you and you wanna thank me, you can donate at this link : here
This will motivate me to help you in the future.
[If you want a private plugin send me a PM.(No complex plugins please, I am a student and I don't have the time to make those)]
Post Reply

Return to “Modificari pluginuri”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 14 guests