Pur si simplu RESPECT

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
MaimutaVirtuala
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 535
Joined: 15 Mar 2013, 00:20
Detinator Steam: Nu
CS Status: Maimutaresc
Has thanked: 16 times
Been thanked: 52 times
Contact:

06 Nov 2013, 00:08

Belgia wrote:
REDD5i wrote:
Belgia wrote:La munca cu el, deja imi este rau cand va vad posturile "rar mai vezi asa oameni" "Vaii ce frumos :|" Sa se duca la munca ca nu a facut decat sa incurajeze cersitu. Omu ala a gandit, uite sunt si oameni din astea deci merge, aici stau, poate au vazut si altii ce au facut ei si voi face bani :-j .
Nu gandesti putin , crezi ca cerseste ca vrea el ? Spune , HA ?!
Retardati mintali ca voi n-au ce cauta aici , iesi acas (astept warnu)
Ei au trecut pe acolo , si pur si simplu l-au vazut , si l-au ajutat cum au putut , **** mintal ce esti , imi vine sa te injur 2 saptamani la ce vorbe ai scos din gura.

RESPECT TOTAL CELOR CARE AU FACUT ASA CEVA.
L-au facut fericit si pe acel om.
http://www.youtube.com/watch?v=G65z8p1YNhw
God bless these people.
Sa injuri ? ma copilu daca imi esea primu fu*** aveam copil credca de varsta ta :| ia si controleazate minorule care esti .
Ospatare taci din gura si ne serveste cu un Jack Daniels.La munca trimiti tiganii nu oamenii amarati care probabil au o poveste destul de trista, te-ai gandit ca poate acel om a fost dat afara de catre rude, stat sau a ramas fara casa din alte cauze pe care el nu si le-ar fi dorit? Zici ca ai 20 de ani si un liceu terminat? L-)
MaimutaVirtuala iti recomanda doza zilnica de...ABECEDAR.
Nu exista niciun tren in care nu m-as urca,oricare ar fi destinatia lui.(Edna St. Vincent Millay)
RoyalServer
User avatar
REDD5i
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 310
Joined: 18 Oct 2013, 12:46
Detinator Steam: Da
CS Status: NeverWinter.
SteamID: redd5i.
Location: Medias
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

06 Nov 2013, 00:27

Belgia wrote:
REDD5i wrote:
Belgia wrote:La munca cu el, deja imi este rau cand va vad posturile "rar mai vezi asa oameni" "Vaii ce frumos :|" Sa se duca la munca ca nu a facut decat sa incurajeze cersitu. Omu ala a gandit, uite sunt si oameni din astea deci merge, aici stau, poate au vazut si altii ce au facut ei si voi face bani :-j .
Nu gandesti putin , crezi ca cerseste ca vrea el ? Spune , HA ?!
Retardati mintali ca voi n-au ce cauta aici , iesi acas (astept warnu)
Ei au trecut pe acolo , si pur si simplu l-au vazut , si l-au ajutat cum au putut , **** mintal ce esti , imi vine sa te injur 2 saptamani la ce vorbe ai scos din gura.

RESPECT TOTAL CELOR CARE AU FACUT ASA CEVA.
L-au facut fericit si pe acel om.
http://www.youtube.com/watch?v=G65z8p1YNhw
God bless these people.
Sa injuri ? ma copilu daca imi esea primu fu*** aveam copil credca de varsta ta :| ia si controleaza-te minorule care esti .
Bold . N-am inţeles.
Italic . Limba română s-a sinucis , chiar acum.
ImageImage
You are a fool who creates slaves to do your dirty work. A coward and an incompetent, incapable of doing anything on your own. You are not worthy of the lowest pits of Hell!
ALUCARD
ImageImageImageImage
User avatar
Daniel M.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2158
Joined: 14 Feb 2010, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: warez
Fost Moderator
Location: hlds - Brasov
Has thanked: 110 times
Been thanked: 149 times

06 Nov 2013, 00:37

Eu sunt curios daca ar fi procedat la fel si daca nu era o camera acolo sa-i filmeze. Bunatatea de ochii lumii, egala cu zero.
User avatar
miber
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1986
Joined: 09 Apr 2013, 03:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Web Designer.
SteamID: mibfx
Location: rootem
Has thanked: 50 times
Been thanked: 111 times
Contact:

06 Nov 2013, 02:44

M3taph0riK wrote:Respect pentru ce ? Nu fac decat sa incurajeze cersetoria... daca il ajutau pe om sa se integreze gasindui un loc de munca spre exemplu aia era o fapta care sa merite respect.

Video de rahat facut pentru rating :-q
Tu nu ai respect fata de parinti tai dar de altu strain, pun la pariu ca nu iti hranesti nici cainele, uni oameni poate nu sunt acceptati in societate ca nu au avut sansa ca alti si de nevoie sta si cerseste cel putin nu fura/violeaza/da in cap si nu obliga pe nimeni sa il ajute lasa la aprecierea fiecarui, unu ca tine ar trebui sa fie in locul lui sa vezi ce iti schimbi radical parerea.
Belgia wrote:La munca cu el, deja imi este rau cand va vad posturile "rar mai vezi asa oameni" "Vaii ce frumos :|" Sa se duca la munca ca nu a facut decat sa incurajeze cersitu. Omu ala a gandit, uite sunt si oameni din astea deci merge, aici stau, poate au vazut si altii ce au facut ei si voi face bani :-j .
La munca cu tine, scursura a societati, el se multumeste si cu 1 penny si tu si alti nu se satura din sute/milioane euro/dolari, nici tu si nici M3taph0rik nu aveti respect fata de cel de langa tine, cred ca nici parinti nu vii iubiti... ar trebui sa fii pus in locul lui si sa vedem ce faci tu, si stiu ce poti sa faci tu, esti sanatos tanar daca ai fii sarac lipit la pariu ca ai fura,injungia pentru 1 euro amarat dupa care ai ajunge la puscarie unde te ... toti in ...r ca ti-a cazut sapunu.

PS: El si cei care l-au ajutat sunt un exemplu ca noi ca omenire ar trebui sa ne ajutam reciproc si nu sa uitam unu de altu sau sa ne dam mai rotunzi ca eu am ferrari si tu ai caruta, este total gresit asa, daca continoam tot asa o sa ajungem la disparite sau inapoi in epoca de piata langa familia Flinstone...

Eu personal, nu muncesc si nu castig multi bani pe net, dar cand am dau 50bani-1-2-5 lei unui sarac, nu de asta mai bine ii dai decat sa moara de foame pana la urma si el este un om, daca nu il ajutam noi atunci cine, guvern-ul in nici un caz aia sunt numai pentru ei...

Numai bine si respect omului ajutat si ajutatorilor.
M-am lasat, is pensionar pe caz de boala, acum ma tratez cu Mari pana dau de Ioana.

Image
M3taph0riK
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2127
Joined: 16 Jan 2013, 12:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Utilizator Serios
SteamID: Utilizator Serios
Reputatie: Restrictie moderator
Nume anterior: RzV24
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 60 times
Been thanked: 250 times

06 Nov 2013, 11:25

miber wrote:
M3taph0riK wrote:Respect pentru ce ? Nu fac decat sa incurajeze cersetoria... daca il ajutau pe om sa se integreze gasindui un loc de munca spre exemplu aia era o fapta care sa merite respect.

Video de rahat facut pentru rating :-q
Tu nu ai respect fata de parinti tai dar de altu strain, pun la pariu ca nu iti hranesti nici cainele, uni oameni poate nu sunt acceptati in societate ca nu au avut sansa ca alti si de nevoie sta si cerseste cel putin nu fura/violeaza/da in cap si nu obliga pe nimeni sa il ajute lasa la aprecierea fiecarui, unu ca tine ar trebui sa fie in locul lui sa vezi ce iti schimbi radical parerea.


Atata timp cat ai 2 maini si 2 picioare si esti psihic cat de cat stabil inseamna ca esti apt de munca ! Cei care practica cersetoria sunt niste lasi, oameni fara respect de sine fara pic de personalitate care prefera sa stea in cur pe strada si sa traiasca din mila celorlalti. Exista o gramada de modalitati prin care ar putea sa castige un ban decent insa sunt comozi si profita de bunatatea altora sa nu mai zic ca banii primiti se duc pe bautura si tigari in 99% din cazuri !
User avatar
Belgia
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 545
Joined: 08 Jan 2013, 23:38
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: SUD.SZR.RO # CLASSIC
SteamID: gaby_razer
Has thanked: 76 times
Been thanked: 18 times
Contact:

06 Nov 2013, 12:25

M3taph0riK wrote:
miber wrote:
M3taph0riK wrote:Respect pentru ce ? Nu fac decat sa incurajeze cersetoria... daca il ajutau pe om sa se integreze gasindui un loc de munca spre exemplu aia era o fapta care sa merite respect.

Video de rahat facut pentru rating :-q
Tu nu ai respect fata de parinti tai dar de altu strain, pun la pariu ca nu iti hranesti nici cainele, uni oameni poate nu sunt acceptati in societate ca nu au avut sansa ca alti si de nevoie sta si cerseste cel putin nu fura/violeaza/da in cap si nu obliga pe nimeni sa il ajute lasa la aprecierea fiecarui, unu ca tine ar trebui sa fie in locul lui sa vezi ce iti schimbi radical parerea.


Atata timp cat ai 2 maini si 2 picioare si esti psihic cat de cat stabil inseamna ca esti apt de munca ! Cei care practica cersetoria sunt niste lasi, oameni fara respect de sine fara pic de personalitate care prefera sa stea in *** pe strada si sa traiasca din mila celorlalti. Exista o gramada de modalitati prin care ar putea sa castige un ban decent insa sunt comozi si profita de bunatatea altora sa nu mai zic ca banii primiti se duc pe bautura si tigari in 99% din cazuri !
Nu te mai chinuii sa le zici, ei sunt pe langa, lasa-i asa :)
Vand domeni-ul VSZ.ro ~ 4 Euro Orange
User avatar
Ceri
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 725
Joined: 23 Feb 2013, 14:15
Detinator Steam: Da
CS Status: GLOBAL ELITE
SteamID: cerizor
Reputatie: Fost Moderator
Location: HUNEDOARA
Has thanked: 36 times
Been thanked: 44 times
Contact:

06 Nov 2013, 13:32

M3taph0rik , so Belgia , eu sunt de-acord cu asta la partea care tine de tigani.

dar cand vezi un om care nu are treaba cu rasa asta de tigani , e ceva normal sa-i ajuti deoarece daca stai sa te gandesti ei nu au dorit sa ajunga in acea stare , ei poate nu au avut parte de bucuriile pe care le-ai avut tu , fiind intr-o familie "buna" unde ai stiut ce este sa mananci , ai stiut sa razi , ai stat doar ar parintii tai au muncit pentru tine.

Cunosc copii care la varsta mea lucreaza , si asta nu pentru ca asta-si doresc ei ci pentru ca trebuie sa se intretina , trebuie sa traiasca , sa aibe ce manca si nu asteapta ajutor de la cineva ,

DAR , sunt cazuri in care fie din cauza "anturajului / locului din care provin" nu sunt angajati sau nu pot lucra , asa ca ajung sa cerseasca , si majoritatea acestor oameni cersesc mai mult mancare , pe cand TIGANII vin si-ti cer doar bani , daca le dai ceva de mancare iti arunca mancarea-n fata asa cum am patit si eu acum cativa ani cu niste puradei pe care doream sa-i ajut.

ganditi-va si voi ca majoritatea ajung asa din cauza parintilor care-i lasa in voia lor , carora nu le pasa de copii , si asa se inmultesc acesti "oameni ai strazii" , sau cersetori ....


Un video emotionant pe care cred ca l-ati vazut unii dintre voi este si acesta , sper sa inetlegi mesajul transmis.

Image
User avatar
Belgia
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 545
Joined: 08 Jan 2013, 23:38
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: SUD.SZR.RO # CLASSIC
SteamID: gaby_razer
Has thanked: 76 times
Been thanked: 18 times
Contact:

06 Nov 2013, 13:55

Eu nu am nimic cu cei care cersesc dar aici includ acele persoane ( fara o mana / picior / etc ) Dar cand vad un om care este in regula ( lasand ca ar avea el ceva cu capu, toti avem ) acesti oameni au gasit un servici care nu necesita efort fizic. Doamne fereste sa fii fost eu in situatia, pai munceam pe santier pana imi luam niste haine, stateam undeva in chirie pana imi reveaneam cat de cat, dupa strangeam bani si plecam din tara, ma duceam in strainatate la fiecare casa / apartament, si ma rugam ca prostu acolo sa imi dea ceva de munca, duceam gunoiul orice pana imi gaseam ceva de munca. Iar dupa ce gaseam ma stabileam acolo de frica ca daca vin in tara am sa ajung iar de unde am plecat. Asa ca terminati astea ( vaii, saracii :( ) .Saraci sunt acei care vor sa munceasca dar nu pot cum am specificat mai sus.
Vand domeni-ul VSZ.ro ~ 4 Euro Orange
User avatar
styllee_metin2
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1075
Joined: 11 Jul 2010, 09:45
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: Da, cum sa nu.
Reputatie: Restrictie mesaje private [scoasa]
Fost Moderator
Location: In spatele TAU !
Has thanked: 179 times
Been thanked: 57 times

06 Nov 2013, 19:26

Belgia wrote:Eu nu am nimic cu cei care cersesc dar aici includ acele persoane ( fara o mana / picior / etc ) Dar cand vad un om care este in regula ( lasand ca ar avea el ceva cu capu, toti avem ) acesti oameni au gasit un servici care nu necesita efort fizic. Doamne fereste sa fii fost eu in situatia, pai munceam pe santier pana imi luam niste haine, stateam undeva in chirie pana imi reveaneam cat de cat, dupa strangeam bani si plecam din tara, ma duceam in strainatate la fiecare casa / apartament, si ma rugam ca prostu acolo sa imi dea ceva de munca, duceam gunoiul orice pana imi gaseam ceva de munca. Iar dupa ce gaseam ma stabileam acolo de frica ca daca vin in tara am sa ajung iar de unde am plecat. Asa ca terminati astea ( vaii, saracii :( ) .Saraci sunt acei care vor sa munceasca dar nu pot cum am specificat mai sus.
Bine spus. :)
Huehuehue
User avatar
REDD5i
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 310
Joined: 18 Oct 2013, 12:46
Detinator Steam: Da
CS Status: NeverWinter.
SteamID: redd5i.
Location: Medias
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

06 Nov 2013, 21:19

Belgia , cine **** te ia pe tine , daca te vede ca pe un om al strazii ? nimeni , NIMENI ! iti garantez eu asta .
ImageImage
You are a fool who creates slaves to do your dirty work. A coward and an incompetent, incapable of doing anything on your own. You are not worthy of the lowest pits of Hell!
ALUCARD
ImageImageImageImage
User avatar
Ovidiu.Brg1
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 671
Joined: 15 Jan 2012, 19:56
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: CS.BRIGADA1.EU
SteamID: Lord D'JINN^
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times
Contact:

06 Nov 2013, 21:56

M3taph0riK wrote:Respect pentru ce ? Nu fac decat sa incurajeze cersetoria... daca il ajutau pe om sa se integreze gasindui un loc de munca spre exemplu aia era o fapta care sa merite respect.

Video de rahat facut pentru rating :-q
4 litere pentru tine: taci
Respect pentru tinerii respectivi!
Vor primi rasplata...
CS.BRIGADA1.EU / RO
  • Stai in strainatate si ai ping mare pe serverele din Romania ?
  • Noi iti punem la dispozitie un server al Diasporei!
  • Oferim steam-uri cu CS 1.6 persoanelor care vor sa fie admini.
User avatar
Belgia
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 545
Joined: 08 Jan 2013, 23:38
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: SUD.SZR.RO # CLASSIC
SteamID: gaby_razer
Has thanked: 76 times
Been thanked: 18 times
Contact:

06 Nov 2013, 21:59

REDD5i wrote:Belgia , cine **** te ia pe tine , daca te vede ca pe un om al strazii ? nimeni , NIMENI ! iti garantez eu asta .
Prietene daca nu stiai Romanii sunt foarte milosi chiar daca nu par sau nu vor sa arate, si faci pe "dracu in 4" si tot iti faci rost de un ban de tuns / o haina / si un bilet dus intr-o tara. Doar nai sa ramai toata viata boschetar / cersetor. Cum am mai zis atata timp cat ai 2 maini 2 picioare poti face ceva, nu iti trebuie cine stie ce inteligenta ca sa faci asta. Eu cred ca am dreptate in ce am scris. Nu am scris in topic ca sa ma aflu in treaba sau sa ma cert cu userii eu mai mult miai spus punctul de vedere, dar voi ce ati alege.

1. Varianta mea
2. Sa stai toata viata din mila si sa mananci o zi da 2 nu. ( Nu mai scriu ca iarna "este grele" )
Vand domeni-ul VSZ.ro ~ 4 Euro Orange
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot] and 414 guests