Am nevoie de traducere urgent :)

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
Sayonara
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 60
Joined: 17 Mar 2013, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Vreau sa cada bani din cer !
Detinator server CS: Nu
Location: Sub patul tau !
Has thanked: 3 times

06 Nov 2013, 15:43

| Afiseaza codul
Dear Clara:

Don't ever try to buy a camera on an online auction site. I tried to do that recently and it has ruined my life.

It was a dark and stormy night when I logged on to my trusty Toshiba laptop to search for the perfect camera. I thought I found the one I was looking for and had just placed a bid when suddenly my laptop burst into flames!

Because I have a terrible fear of being burned, I immediately jumped to my feet. While I avoided the fire, my troubles were only beginning. In my haste to escape the fire I tripped over the power cord and launched myself head first through a plate glass window, severing my arms and inflicting deep cuts all over my torso. I immediately lost consciousness as well as a large quantity of blood. Thankfully my faithful companion Fifi witnessed the carnage and dialed 911.

If I had never tried to buy that camera from an auction site I would never be writing you this letter as a paraplegic. Let me tell you, it's a cast iron mother****er trying to write this with the pen in my mouth. Good thing I had military training.

Namaste,

Jabril
Am nevoie si eu de traducerea acestei scrisori. Pe google translate imi da o prostie. Multumsc frumos.
Image
"Nothing is real, everything is permitted."
Apasa si tu CLICK pe SOLDAT.
RoyalServer
iTonique
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 31
Joined: 07 Jan 2012, 21:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: Imi dau silinta sa fac ceva!
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Contact:

06 Nov 2013, 15:51

Draga Clara,
Nici macar sa nu incerci sa cumperi o camera de pe un site de licitatii online.Am incercat sa fac asta si mi-a distrus viata.Era o noapte intunecata si furtunoasa cand m-am logat pe laptopul meu Toshiba care este de incredere pentru a cauta camera perfecta. Am crezut ca am gasit-o pe cea pe care o cautam si am pus o oferta cand laptopul meu a luat foc!

Deoarece am o frica fantastica de a ma arde, am sarit imediat in picioare. Cat evitam focul, problemele mele abia incepeau. In graba mea de a scapa de foc , m-am impedicat de cablul de acumuare si m-am aruncat cu capul inainte printr-o fereastra, m-am taiat la ambele brate si am avut taieturi severe pe tot pieptul. Imediat mi-am pierdut cunostinta si o cantitate masurabila de sange. Din fericire companionul meu loial Fifi a fost martor la acest carnagiu si a sunat repede la 911.

Daca nu as fi incercat vreodata sa cumpar camera aceea de pe site-ul de licitatii , nu ti-as fi trimis aceasta scrisoare ca un paraplegic. Lasa-ma sa-ti spun e o nenorocire sa ma chinui sa scriu cu pixul in gura. Slava domnului ca am avut antrenament militar.

Namaste (Numai de bine),
Jabril





Si acum..off-topic....wtf ? ce-am tradus?
User avatar
ALEXANNDRU
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1722
Joined: 23 Aug 2011, 17:41
Detinator Steam: Da
CS Status: I`M THE KING !
SteamID: a4tech_dnd
Location: Bucuresti
Has thanked: 84 times
Been thanked: 69 times

06 Nov 2013, 16:09

iTonique wrote:Draga Clara,
Nici macar sa nu incerci sa cumperi o camera de pe un site de licitatii online.Am incercat sa fac asta si mi-a distrus viata.Era o noapte intunecata si furtunoasa cand m-am logat pe laptopul meu Toshiba care este de incredere pentru a cauta camera perfecta. Am crezut ca am gasit-o pe cea pe care o cautam si am pus o oferta cand laptopul meu a luat foc!

Deoarece am o frica fantastica de a ma arde, am sarit imediat in picioare. Cat evitam focul, problemele mele abia incepeau. In graba mea de a scapa de foc , m-am impedicat de cablul de acumuare si m-am aruncat cu capul inainte printr-o fereastra, m-am taiat la ambele brate si am avut taieturi severe pe tot pieptul. Imediat mi-am pierdut cunostinta si o cantitate masurabila de sange. Din fericire companionul meu loial Fifi a fost martor la acest carnagiu si a sunat repede la 911.

Daca nu as fi incercat vreodata sa cumpar camera aceea de pe site-ul de licitatii , nu ti-as fi trimis aceasta scrisoare ca un paraplegic. Lasa-ma sa-ti spun e o nenorocire sa ma chinui sa scriu cu pixul in gura. Slava domnului ca am avut antrenament militar.

Namaste (Numai de bine),
Jabril





Si acum..off-topic....wtf ? ce-am tradus?

e chiar hilar =))))))))))))
Last edited by LEVIS+ on 06 Nov 2013, 17:29, edited 1 time in total.
Reason: =)))))))) lol
Romanian Dogs Lovers va asteptam pe pagina la discutii despre cel mai bun prieten al vostru.


Y!M: tfe.istrate
Skype: tfe.istrate
Steam: a4tech_dnd
Sayonara
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 60
Joined: 17 Mar 2013, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Vreau sa cada bani din cer !
Detinator server CS: Nu
Location: Sub patul tau !
Has thanked: 3 times

06 Nov 2013, 17:09

mersi mult :d
Image
"Nothing is real, everything is permitted."
Apasa si tu CLICK pe SOLDAT.
User avatar
faggoat
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2278
Joined: 10 May 2013, 11:50
Detinator Steam: Nu
SteamID: noonstake
Reputatie: Nume anterior: stefanbri
Fost membru Club eXtreamCS ( 2 luni, Castigator eXtreamMEME )
Has thanked: 37 times
Been thanked: 29 times

06 Nov 2013, 17:13

Chestiile astea se numesc spam, le primesc cu miile in fiecare zi pe forumurile mele si e-mail-urile mele, si niciun mesaj nu are sens, la fel ca cel de sus:)
S-ar putea in unele sa fie virusi, deci aveti grija ce deschideti:)
Image
"e inundatie in cartier si tu dormi mancamiai pl de roman"
User avatar
fan_haulin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2592
Joined: 08 Jun 2010, 20:35
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Has thanked: 271 times
Been thanked: 106 times
Contact:

06 Nov 2013, 17:14

Te pot intreba, daca nu sunt indiscret, cei cu textul asta ? :))
Last edited by fan_haulin on 06 Nov 2013, 17:31, edited 1 time in total.
User avatar
faggoat
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2278
Joined: 10 May 2013, 11:50
Detinator Steam: Nu
SteamID: noonstake
Reputatie: Nume anterior: stefanbri
Fost membru Club eXtreamCS ( 2 luni, Castigator eXtreamMEME )
Has thanked: 37 times
Been thanked: 29 times

06 Nov 2013, 17:26

fan_haulin wrote:Te pot intrebare, daca nu sunt indiscret, cei cu textul asta ? :))
"Intrebare" nu este un verb.
Tu ai citit ce scrie mai sus?
Image
"e inundatie in cartier si tu dormi mancamiai pl de roman"
User avatar
fan_haulin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2592
Joined: 08 Jun 2010, 20:35
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Has thanked: 271 times
Been thanked: 106 times
Contact:

06 Nov 2013, 17:32

stefanbri wrote:
fan_haulin wrote:Te pot intrebare, daca nu sunt indiscret, cei cu textul asta ? :))
"Intrebare" nu este un verb.
Tu ai citit ce scrie mai sus?
Lol. Ce analfabet sunt ! Mersi de corectare ! Apreciez !:)
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information