Caut sa ma implic:)

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

iTonique
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 31
Joined: 07 Jan 2012, 21:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: Imi dau silinta sa fac ceva!
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Contact:

11 Nov 2013, 15:21

Adevarul este ca ....e loc mereu de polemici ...si constat cu placere ca doi dintre baietii care imi recomanda sa ies din casa si imi spun ca nu fac nimic bun online , sunt constanteni d'ai mei:)

Ce ziceti baieti , imi lasati un id si ne vedem la o bere cand imi termin treaba in Bucuresti?:) Nu va faceti griji pentru bani , o dau eu ...si promit ca va duc si inapoi acasa:) Nu stiu de ce am un vag feeling ca discutiile fata in fata evolueaza mereu diferit decat pe internet.

Ma intereseaza in permanenta criticile si feedback-ul vostru, pentru ca doar asa pot sa realizez care este nivelul de fapt si cum anume trebuie prezentate lucrurile ca sa prinda. Sunt total deschis pentru discutii si idei.
RoyalServer 2
User avatar
Mount~
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1688
Joined: 28 Feb 2013, 08:29
Detinator Steam: Da
CS Status: Învață să nu depinzi de nimeni.
Detinator server CS: în curând
SteamID: lichone1
Location: Bacău
Has thanked: 175 times
Been thanked: 54 times

11 Nov 2013, 16:03

Felul în care te exprimi mă uimește, deja mi-am făcut o părere despre tine. Aici nu o să găsești ceea ce cauți, ignoră aceste specimene de copiii care nu știu să alcătuiască o caracterizare la școală. Btw, îți urez succes în tot ceea ce faci..nu te pup în cur dar mi se pare extraordinar felul cum gândești.

Cheers.
iTonique
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 31
Joined: 07 Jan 2012, 21:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: Imi dau silinta sa fac ceva!
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Contact:

11 Nov 2013, 16:13

Multumesc frumos Mount,

Eh uite ca incepem sa ajungem sa discutam cu oameni cu potential si cu caracter, usor usor pleaba dispare si face loc celor care pot sa intretina o discutie sau sa vina cu o propunere inteligenta si interesanta.

Unde'i vointa se gaseste si o cale de reusita.
User avatar
Stefan
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1868
Joined: 18 Feb 2010, 20:14
Detinator Steam: Da
SteamID: teostefan10
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior: teostefan
0.1/3
Has thanked: 40 times
Been thanked: 28 times

11 Nov 2013, 16:46

Mi-ai castigat respectul prin felul tau de a comunica, dar sunt profund indurerat ca unii utilizatori nu inteleg ceea ce vrei tu sa spui. Stii vorba..." Cand prostul nu intelege, il bufneste rasul sau te jigneste".
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

11 Nov 2013, 18:26

Mount~ wrote:Felul în care te exprimi mă uimește, deja mi-am făcut o părere despre tine. Aici nu o să găsești ceea ce cauți, ignoră aceste specimene de copiii care nu știu să alcătuiască o caracterizare la școală. Btw, îți urez succes în tot ceea ce faci..nu te pup în *** dar mi se pare extraordinar felul cum gândești.

Cheers.
si tu ma uimesti.


@autor:
desteptaciunea ta, asta e un forum de cs nu de afaceri, ia-te de mana cu domnul laurentiu si scoate-ti bani din piatra seaca.
ceau
User avatar
Daniel M.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2158
Joined: 14 Feb 2010, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: warez
Fost Moderator
Location: hlds - Brasov
Has thanked: 110 times
Been thanked: 149 times

11 Nov 2013, 18:36

s o u n d - wrote:
Mount~ wrote:Felul în care te exprimi mă uimește, deja mi-am făcut o părere despre tine. Aici nu o să găsești ceea ce cauți, ignoră aceste specimene de copiii care nu știu să alcătuiască o caracterizare la școală. Btw, îți urez succes în tot ceea ce faci..nu te pup în *** dar mi se pare extraordinar felul cum gândești.

Cheers.
si tu ma uimesti.


@autor:
desteptaciunea ta, asta e un forum de cs nu de afaceri, ia-te de mana cu domnul laurentiu si scoate-ti bani din piatra seaca.
ceau
Jocul Counter-Strike are la baza lui principiul de afacere, d-aia il cumpara lumea, s.a.m.d.
Stereo12
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 682
Joined: 23 Aug 2013, 13:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 33 times
Been thanked: 11 times
Contact:

11 Nov 2013, 21:00

Cauta.
User avatar
-UnQ- UHD
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 518
Joined: 07 Nov 2010, 17:19
Detinator Steam: Da
CS Status: Blood and dupstep maniac!
Detinator server CS: Da
SteamID: xfactorgaming
Reputatie: Membru club (2 luni)
Nume anterior: UnlimitedHD
Location: localhost
Has thanked: 113 times
Been thanked: 32 times
Contact:

11 Nov 2013, 21:42

Pai... Vreo diploma de la vreo facultate din domeniul IT ceva, nu? Daca da, prezinta-te cu CV-ul deja afisat noua si cu diploma de facultate si iti vei gasi un loc de munca platit si legal(nu consider in propria perspectiva toate site-urile ilegale dar, e bine totusi sa ai o dovada ca muncesti).

Suna stupid poate pentru unii 'filozofi' si poate si stereotipi ascunsi prin jur dar, sfatul meu e sa cauti un job in strainatate. Romanii au avut tot timpul cea mai buna rata de calificare in domeniul IT(in UE) si in general 'scripting-ul' si design-ul- spune-le cum vrei, nu le cunosc.

Ceea ce ti se potriveste tie, flacaule, e sa cauti un job numit "Research psychologist". Exemplu: http://valvesoftware.com/jobs/job_postings.html (in gasesti in coloana din stanga). DICE moare dupa genul asta de calificati.
Sunt multe job-uri de genul, cauta si vei gasi, ce iti place- vei face!

Feedback-ul meu ar trebui sa fie pozitiv, nu te cunosc, nu ti-am analizat proiectele s.a. Ce pot sa-ti zic e sa te tii de treaba! Ai un talent care unii marlani si tarani emancipati nu il pot aprecia. Eu iti strang mana si iti urez mult succes.

Am dat acest feedback numai sa incerc sa-ti dau o perspectiva alternativa, poate chiar mai indepartata. Fereste-te de prosti! Cel ce te va critica va fi numai seful tau! Good luck lad!


@sound, tu ai tupeu sa critici pe alti cand tu esti mai inapt ca ei? Te numeri printre stereotopii de care ziceam mai sus? Baiatul are interes, are cunostinte, sper ca si venituri, si cai! Tu nu esti decat un alt promovat al BAC-ului cred care isi infatiseaza o noua lume la picioarele sale. Cunosti tu personal user-ul asta? Taci daca nu iti place, nici el poate nu voia sa te critice.
User avatar
MaimutaVirtuala
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 535
Joined: 15 Mar 2013, 00:20
Detinator Steam: Nu
CS Status: Maimutaresc
Has thanked: 16 times
Been thanked: 52 times
Contact:

11 Nov 2013, 21:54

Chiar sunt curios sa vad o poza cu certificatul pentru ToT(training of trainers), cursul de team building era free sau paid?

Code: Select all

▪ Conflict Resolving ( Neuro Linguistic Programing course)
Cum rezolvi conflictele(flame war) din acest topic ca nu se vad rezultate in skill-urile tale.

Code: Select all

Easily gaining users interest into promotions and contests by showing them what they would win from their participation
Sigur le-ai atras interesul daca participa la cearta ta cu restul de "plebe".

Code: Select all

Aveti mai jos un mic extras din CV-ul meu
De ce nu il pui pe tot sau fa-ti unul online pe bestjobs.Din ce observ ai facut training pentru unele lucruri care nu sunt comune una cu alta, probabil ai vrut sa iti demonstrezi tie insusi ca le poti realiza dar nu le pune intr-un CV.
Experienta de lucru doar online dar nu ai specificat ca ai si alta(team leading, brainiac etc), cursuri si antrenamente care nu au legatura intre ele si probabil ca iti sunt folositoare tie fiind pasionat de natura, plimbari in spatii verzi, climbing pe munte.
PESONAL SKILLS
aici nu se vede mai nimic din ce ai scris, dupa cum ti-am si spus mai sus.

Daca nu te axezi pe ceva si incerci toate ramurile copacului este posibil sa cazi.
MaimutaVirtuala iti recomanda doza zilnica de...ABECEDAR.
Nu exista niciun tren in care nu m-as urca,oricare ar fi destinatia lui.(Edna St. Vincent Millay)
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information