Nulled and Retail

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
[LeNT]Bogdan
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 186
Joined: 08 Aug 2013, 18:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: hd.cs16.ro
Has thanked: 12 times
Been thanked: 4 times
Contact:

04 Dec 2013, 14:00

Buna ziua ! Am si eu o nelamurire !

am un

IP.Downloads 2.5.4 Retail
si un
IP.Downloads 2.5.4 Nulled

am un IPB Licentiat , si unul Nulled pentru teste , problema mea este urmatoarea , care este diferenta intre IP.Downloads 2.5.4 Retail si IP.Downloads 2.5.4 Nulled ! , adica le am instalat pe ambele , dar nu observ nici o diferenta , nu imi cere activarea la nici unul !

Care sunt diferentele cu ce este mai special unul fata de altul ?

Dau 10x Multumesc celui care incearca sa imi explice nu sa vina sa imi zica Retail = x si Nulled = piratat , asta stiu si eu !

O zi buna!
Servicii Profesionale Hosting btstelecom
RoyalServer 2
User avatar
dNd # EciLa
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 414
Joined: 21 Jul 2013, 19:01
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: CS.ECILA.RO
Location: Bucuresti
Has thanked: 16 times
Been thanked: 52 times
Contact:

04 Dec 2013, 17:13

Retail este ca cel original doar ca nu iti cere cd-keyu sau ceva de genu iar nulled este cel care este "refacut" si contine reclame despre un site gen invision-power si etc.

@ Nu sunt singur, asta stiam eu, dar nu sunt 100%!
http://www.ecila.ro/forum - Since 2010
Vino si tu alaturi de noi.
Ai comunitate? -> http://ecila.ro/forum/index.php?/topic/ ... no-la-noi/
User avatar
ZeT^
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3447
Joined: 10 Oct 2012, 19:56
Detinator Steam: Da
CS Status: Bun
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Sibiu
Has thanked: 192 times
Been thanked: 162 times
Contact:

04 Dec 2013, 17:15

Daca nu iti cere activarea contului la niciunul , inseamna ca amandoua sunt nulled.
Diferenta intre retail si nulled este ca, retail cumper, iar nulled gasesti free pe net. Din fericire (sau din pacate pentru cei care folosesc) ipb au optiune pentru a raporta forumurile nulled. Asa ca eu recomand platforme free.
[LeNT]Bogdan
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 186
Joined: 08 Aug 2013, 18:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: hd.cs16.ro
Has thanked: 12 times
Been thanked: 4 times
Contact:

05 Dec 2013, 14:36

Salut , nu am zis nici o data ca doresc sa folosesc ceva nulled , am intrebat care este diferenta intre retail si nulled nulled stiu dar retail nu stiu ce inseamna , adica nu stiu nici eu sa ma exprim 100% bine sa intelege ti , adica cand zice cineva ca este Retail la ce sa ma gandesc , la varianta finala , la varianta beta , la ceva in faza de testare , la ceva care .... nu stiu sper ca intelege ti .. eu vreau sa stiu ce inseamna Retail daca vine cineva la mine sa imi spuna ca are un software retail la ce sa ma gandesc !


Si din ce ai zis tu ZeT^

Code: Select all

in fericire (sau din pacate pentru cei care folosesc) ipb au optiune pentru a raporta forumurile nulled.
crede ma am raportat forumuri ipb nulled , vBulletin nulled care aveau peste 23.000 useri , si nu au patit nimica !
Pe acest forum sunt peste 40% care folosesc ipb nulled ?crezi ca cei de la Invision Power Board se chinuie sa dea jos 5, 6 comunitati fara viitor care folosesc scriptul lor nulled ? Singurul lucru la care am vazut ca au actionat au fost la cei care au firma inregistrata si profita de soft ul lor il folosesc nulled ! in rest pentru o comunitate de cs cu 70 membri nici un email de avertizare nu vei primi !


O zi cat de buna sa aveti !
Servicii Profesionale Hosting btstelecom
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information