Sfaturi sala / bodybuilding

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
exy
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 6389
Joined: 11 Aug 2010, 14:30
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: eXpres *viewsonic
Fost Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Organizator Cupe eXtreamCS
Castigator eXtream XMAS Championship
Castigator eXtream CS:GO Cup 2014
Location: Norway
Has thanked: 326 times
Been thanked: 385 times

06 Dec 2013, 15:42

Asteapta lumea poze cu tine mitzocule, nu mai posta poze cu mine la sectiunea moderatorilor, posteaza aici poze cu tine.
RoyalServer
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

06 Dec 2013, 16:13

Hai Mitzocule, sa te vedem.
User avatar
derp.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 492
Joined: 14 Jan 2012, 00:06
Detinator Steam: Nu
CS Status: Me Gusta!
Location: Galati
Has thanked: 39 times
Been thanked: 18 times

06 Dec 2013, 16:31

Image
Nu m'am putut abtine :))
Image
Image
Image
Image
Membru eXtreamCS din 11.08.2008
User avatar
merlineq
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 128
Joined: 13 Mar 2011, 18:48
Detinator Steam: Da
CS Status: Working
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Locul II eXtreamCS XMAS Championship
Location: Bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times

06 Dec 2013, 18:37

Prefer sa nu ma bag la partea cu suplimentele deoarece nu pot lua din cauza ca nu le suporta organismul si nici nu vreau sa iau ca sa imi belesc ficatu sau mai rau.

Ii dau dreptate lui Majestik, pentru a face sala trebuie sa ai energie si pentru energie ai nevoie de carbohidrati. Este foarte important sa ai o masa relativ usoara inaintea antrenamentului pentru un plus de energie (ex: cereale cu lapte), o a 2-a masa la pranz si inca una seara. (asta in cazul unei diete mai stricte pentru slabit)

Daca tot se mai discuta de burtica lui xdc, recomand carnitina: http://www.pronutrition.ro/carnimax-2088/ - este in forma lichida si se ia DOAR inainte de inceperea antrenamentului, max. 1 pe zi (a nu se lua fara a face efort fizic). Fiind lichida, actioneaza rapid asupra organismului. Pe langa faptul ca ataca grasimea, da si foarte multa energie si are mai multe avantaje... pentru asta folositi Google ca nu stau sa le enumar pe aici.

Creatina insa... iti pastreaza apa in muschi si se umfla muschii pe tine. Daca nu mai iei, in 1-2 saptamana. sau 1 luna te desumflii.

Eu unul fac sala de 1 an (din 1 an am facut vreo 7-8 luni consecutiv) si nu iau absolut nimic. Am luat 1-2 luni carnitina si s-a vazut imediat diferenta, pot spune ca m-am simtit foarte bine si foarte energic. Pana acum spun ca in 7-8 luni am reusit sa ma dezvolt cat s-au dezvoltat altii in 2 ani cu tot cu suplimente (creatina, proteine, etc..) deci xdc poti face si fara dar eu am fost putin plinut si m-a ajutat si grasimea destul de mult asa ca incearca sa vezi cum iti este mai bine. Bineinteles ca e mult mai usor cu suplimente si se dezvolta altfel muschii pe tine dar acum depinde si de forta pe care o vei pierde odata ce te vei lasa de ele.

Spor!
User avatar
dominus
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2598
Joined: 24 Feb 2012, 15:01
Detinator Steam: Da
Location: Constanta
Has thanked: 51 times
Been thanked: 185 times

14 Oct 2015, 00:44

dominus wrote:5luni de sala, pauza 4luni, 2luni de sala(m-am reapucat)
Nu am luat nimic.

Program:
Luni:piept+biceps
Marti:picioare+abdomen
Miercuri:-
Joi: spate+triceps
Vineri: umeri+trapez+abdomen




Image
Image


Vaaii mama ccum aratam in pozele alea(amintiri :X ) :))
De curiozitate, te mai ti de sala ?
Cand toti iti vor binele, nu lasa pe nimeni sa ti-l ia.
https://www.facebook.com/agnphotographyy
User avatar
BANDIT
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1952
Joined: 29 Dec 2009, 23:39
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (5 luni)
Has thanked: 79 times
Been thanked: 109 times

14 Oct 2015, 01:52

AMBITIE MAXIMA + 7 mese pe zi + proteine + antrenament 12 luni de zile cu pauza decat in weekenduri!

=

Image
Dau bani PayPal pentru bani Paysafe/Skrill.
User avatar
ZyzzBrah
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 63
Joined: 21 Jul 2015, 15:18
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

14 Oct 2015, 09:04

MajeStik wrote:
Mitzocul wrote:
MajeStik wrote:
Se vede ca esti absolut paralel cu subiectul. Baietas, carbohidratii se gasesc in alimente, si sunt ENRGIA CORPULUI. Daca habar nu ai ce sunt aia carbohidrati, taci din gura si mananca cipsuri cu cacao
El nu are nevoie de carbohidrati, pentru ca are 'burtica'. Cu cat baga mai multi carbohidrati, cu atat se ingrasa mai tare. Citeste pe internet diete pentru culturisti, etc. si ai sa vezi cati au renuntat la cartofi, paine, carbohidrati in general :* .
Si tu crezi ca daca nu mananca carbohidrati, grasimea o sa ii dea energie ? Asa cap patrat ai ? Oricine are nevoie de carbohidrati ca sa poata rezista o zi intreaga, oricine are nevoie de kalorii ca sa poata rezista o zi, fara astea esti zombi. Daca nu are energie, cum poate face un antrenament intens ca sa poata arde kalorii ? Foloseste-ti si capul, nu numai sezatoarea.
din pacate pentru tine nu ai auzit de dieta Ketogenic pe care a tinut-o si Zyzz, dieta in care nu ai voie sa mananci carbohidrati(inafara de salata verde si alte legume).
Pentru fat loss recomand programul 5x5 de la Stronglifts mai ales ca esti la inceput :) Pui si forta, masa si arzi si grasimea. Concentreaza-te pe forma corecta, nu pe greutate. E cel mai bun sfat pe care ti-l pot da.
User avatar
WeeRox
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1168
Joined: 26 Feb 2015, 22:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Da shăfu
Reputatie: Nume anterior: georgehaita2014
( -1 warn concurs EURO 2016 - neutilizat )
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times
Contact:

14 Oct 2015, 14:33

BANDIT! wrote:AMBITIE MAXIMA + 7 mese pe zi + proteine + antrenament 12 luni de zile cu pauza decat in weekenduri!

=

Image
Angelov face sală de 10-12 ani, aia e de când juca basket și asta aproape recentă.
Nu ai cum să ajungi în starea aia în 2 ani.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Dot [Bot] and 419 guests