nazism si essesim

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
MrCFR
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 61
Joined: 21 Jul 2013, 10:37
Detinator Steam: Da
CS Status: Detinator Hosting
Detinator server CS: Nu
SteamID: flaviancfr
Location: Timisoara
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Contact:

07 Dec 2013, 14:33

salut am o interbare care chiar ma framanta de mult .
Ce se intampla daca tu ai agatat sau ai in casa/bloc un steag alui hitler swastica ? primesti amenda si faci puscarie sau ?/
Ca am un coleg de clasa si are asa: Banderola/Steagu/Uniforma/Cutit/Ecuson ce se intampla daca il atarni la geam exemplu ? ce iti face politia si restu ca am de mult intrebarea asta.
RoyalServer
User avatar
AmicuL
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1724
Joined: 11 Nov 2009, 12:27
Detinator Steam: Da
CS Status: hellomotherfucker!
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Locul I la cupa de cutite (2012)
Restrictie moderator
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 149 times
Been thanked: 210 times

07 Dec 2013, 14:34

Code: Select all

Nu mai puneti la avatar semnul nazist.E belea mare.Cel ce a pus svastica pe avatar e pedepsit la fel ca un criminal.Ce legi aberante putem sa avem.Multi teribilisti devin infractori fara sa stie.Nu esti iertat daca nu cunosti legea.Imi vine greu sa cred ca suntem in sec.21.Ce-au putut sa faca evreii din lumea asta.

Pe google gasesti mii de semne naziste pe care poti sa le pui in avatar.A fost cineva pedepsit?De ce nu ne anunta nimeni?Ce e linistea asta?Parca stau la panda sa ne prinda.

Conform unor Ordonante de Urgenta emise de guvern si a unor artiole din Codul Penal:
ART. 3
(1) Constituirea unei organizatii cu caracter fascist, rasist sau xenofob se
pedepseste cu închisoare de la 3 la 15 ani si interzicerea unor drepturi.
(2) Cu aceeasi pedeapsa se sanctionează si utilizarea în public a
simbolurilor fasciste, rasiste sau xenofobe. ( aceea poza cu simbolul nazist )

Tampitilor,pozele alea se gasesc pe google.E infractiune ce?Sa fur semnul nazist de acolo,fara sa spun sursa,sau e infractiune doar afisarea semnului nazist pe avatar.

Uite,eu am ceva cu evreii care fac rau,nu cu toti.Dar cei ce au facut legea asta in tara noastra,au fost evrei?E foarte grav daca e asa.Pe urma vin si palestinienii ca au fost macelariti de evrei.Pe aia nu ii baga nimeni in seama?Nu isi fac si ei legi la noi?

Judecatorii nu trebuie sa mearga doar pe lege.Trebuie sa si gandeasca si sa aiba legea proprie.Cum sa il condamni pe un om la 15 ani pentru ca a desenat semnul nazist pe un zid?
MrCFR
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 61
Joined: 21 Jul 2013, 10:37
Detinator Steam: Da
CS Status: Detinator Hosting
Detinator server CS: Nu
SteamID: flaviancfr
Location: Timisoara
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Contact:

07 Dec 2013, 14:47

aham ms !
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

07 Dec 2013, 14:54

In primul rand nazismul este considerat o prostie care n-are nici o logica, nu iti aduce nici un beneficiu. E o ideologie agresiva bazata pe mintea bolnava a lui Hitler si nici un om rational n-ar avea de ce sa fie pro nazism. Nu urasti un om pentru ca este ortodox, musulman, turc, ungur, roman, rus, evreu. Practic nu spune absolut nimic despre o persoana religia sau nationalitatea sa daca este un om destept. Orice spui despre un grup de oameni este doar propaganda, minciuna si stereotipie fara logica. Orice om are o parte buna si o parte rea, depinde de tine pe care o vezi.

Este ilegal pentru ca este foarte periculos sa permitem sa existe oameni care sa zica ca ei sunt cei mai buni si cei mai tari dintre toti si sa se macelareasca intre ei doar pentru lucruri triviale (care nu sunt importante) in loc sa invete sa isi controleze sentimentele si sa isi vada de treaba lor si sa iubeasca femeile, viata, internetul, etc...

Insemnele naziste permit ca oameni cu o minte bolnava sa se organizeze si sa faca rau in societate. Un alt motiv important pentru a elimina nazismul este faptul ca nu este cu nimic original si nu este cu nimic nationalist, pastrator de traditie. Colegul de clasa probabil crede ca e smecher sa ai lucruri naziste in casa. Da, e smecher sa colectionezi lucruri din al doilea razboi mondial, dar ca sa zici ca esti tu nazist n-are nici un sens.

De exemplu un nazist german adevarat ar zice ca toti romanii sunt hoti si trebuie sa moara. Daca ai zice ca tu esti o exceptie el ti-ar pune pistolul la tampla si ar zice ca bunicul tau a fost hot si tu esti hot si trebuie sa mori. Daca eu as fi un fascist roman as zice ca toti germanii sunt nazisti si trebuie sa moara fiindca ne considera hoti. Dar nici o afirmatie nu e adevarata.
User avatar
ioang
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1169
Joined: 12 Feb 2011, 14:04
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Fost moderator
Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 21 times
Been thanked: 23 times
Contact:

07 Dec 2013, 15:24

Da,hitler a avut o minte foarte bolnava,a revolutionat tehnica sec 20 daca nu stiai.
Prima rachtea balistica v2
Fritx x 6 racheta.
Infra rosul.
Primul avion la scara larga cu jet(messerschmit)
A revolutionat vehiculele precum tankurile submarinele si vapoarele.
Germania a avut cel mai mare impact asupra tehnologiei de azi,de ex daca nu infra rosul cum vedeai noaptea?
Hitler a avut un vis maret,un vis in care toata lumea trebuia sa fie perfecta.
Last edited by IsTI37 on 07 Dec 2013, 22:09, edited 1 time in total.
Reason: N-a revolutionat nimic, majoritatea inventilor din secolul 20 sunt ale evreilor, nazistii au furat doar creditul pentru ele iar Hitler n-a inventat nimic.
User avatar
Daniel M.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2158
Joined: 14 Feb 2010, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: warez
Fost Moderator
Location: hlds - Brasov
Has thanked: 110 times
Been thanked: 149 times

07 Dec 2013, 15:45

Este interzisa afisarea insemnelor naziste in spatii publice si/sau cu vedere catre cetateni, in cazul tau. Cea mai frecventa pedeapsa este o amenda usturatoare dar se poate ajunge si la inchisoare cu suspendare.
User avatar
ceferistul
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 575
Joined: 08 Nov 2008, 15:08
Detinator Steam: Da
CS Status: fragar si rankist... a, si pandar!
Detinator server CS: Nu
SteamID: ceferistu
Location: Bacau, Romania
Has thanked: 4 times
Been thanked: 49 times

07 Dec 2013, 18:12

Sa ma bag si eu in seama; eu zic ca faza cu nazismul si antisemitismul e o caterinca gen praf in ochi ce ne-au bagat-o in cap aia de controleaza mass media de zeci de ani. Daca cititi putina istorie, o sa va vedeti ca antisemitismul era foarte la moda inainte de al doilea razboi mondial in toata lumea. Era in regula sa urasti jidanii, moment in care hitler a inceput sa ii masacreze in numar MARE. Nu zic ca e in regula, e aiurea sa omori oameni nevinovati cu sutele de mii, dar problema e ca si alte natiuni au facut-o la scara mai mica, mai pe fata sau pe ascuns. Dintr-o data, toti au schimbat macazul si au infierat chestia asta pe care o practicasera si ei pana mai ieri. Lumea asta e ipocrita de imi vine sa borasc. Cand s-a infiintat statul pulii israel, au macelarit o gramada de palestinieni fiindca oamenii nu erau de acord sa vina niste bulangii sa se stabileasca acolo cu japca. Au refuzat sa fie calcati in picioare asa ca au trebuit sa moara. Porcii rozalii care trag sforile au manevrat treaba astfel ca opinia publica niciodata nu a aflat cati palestinieni au murit nevinovati. Ei au incercat sa se faca auziti, dar jidanii isi facusera reclama deja si aveau cota mai buna la pariuri asa ca vocea bietilor oameni nu a ajuns la urechile lumii. Au inceput sa atraga atentia omorand la randul lor oameni nevinovati, chestie pe care smecherii cu costum o numesc terorism. Care-i teroristu pana la urma? Ai putea spune ca actele teroriste facute de palestinieni sunt din vina actelor teroriste facute de evrei. Daca mai citesti in stanga si in dreapta iti dai seama ca e vorba de "cine castiga e mai smecher". Daca castigau nemtii, va zic eu ca se preda germana in scoli, iar la istorie invatai ca stalin sau churchill erau niste lichele (ceea ce au si fost), si faceai parnaie pentru un grafitti cu CCCP sau secera si ciocanul. In concluzie, e ilegal cu zvastica dupa legile smecherilor. Daca ati rezistat sa cititi pana aici va multumesc pentru atentie si am terminat tirada.
Last edited by IsTI37 on 07 Dec 2013, 22:14, edited 1 time in total.
Reason: Era la moda pentru ca evreii erau educati, orice alt stat suveran ar fi facut la fel ca Israelul ca sa isi mentina puterea. Important e ca nu conteaza despre ce natiune e vorba, importante sunt deciziile si situatia in care sunt.
Image

"Să fie bine ca să nu fie rău" - G. Hagi
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information