Server offline/Server is not responding...

Discutii legate de instalarea, configurarea si modificarea unui server de Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
Angelo
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 5
Joined: 20 Aug 2007, 01:58

20 Sep 2007, 19:29

Am facut un server de War3Ft v3.0 RC8 cu AMXmodX 1,76d pe WinXp si cand vreau sa il adaug pe diferite siteuri si forumuri sau sa vad statusul lui imi apare:

Server is not responding. (la verificare) / The server is offline or it is already in the list. You cannot add an offline or an existing server. / Server offline. / Server not responding to ping etc.

Am internet separat pentru server (de 9Mb) imi vine prin placa de retea, deci am la conexiunea de retea 192.168.x.x dar serverul este setat pe ip-ul din server (IP-ul real, de internet) si lumea poate intra pe el, inclusiv de pe internet (am facut cerere speciala sa fie rutabil cu porturile deschise si IP static).
Pe server am instalat tot ce trebuie inclusiv WeMod-ul si am facut setarile ca si sv_lan 0 ..... o fi vb de swds.dll ?!?
Uni se mai plang ca le apare offline si la favorites sau nu il pot adauga (am instalat patch v29)...

:-$
RoyalServer
User avatar
FireW@ll
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 668
Joined: 08 Apr 2007, 16:29
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost moderator ajutator
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Has thanked: 3 times
Been thanked: 39 times

20 Sep 2007, 20:51

ai incercat pe cstrike.ro nu?
try http://www.game-monitor.com
Angelo
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 5
Joined: 20 Aug 2007, 01:58

20 Sep 2007, 23:13

Da, cat si pe pgl, dar fara success... nu stiu daca e voie, dar asi da si linkul de pe pagina aia unde se discuta, sa nu trebuiasca sa repet acelasi lucru de 3 ori...

Deci, are cineva ceva idei? :( :( :(
Post Reply

Return to “Probleme la servere dedicate de Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 48 guests