Black theme for phpBB3

Tot ce tine de grafica, realizat de utilizatori pentru forum.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
miber
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1986
Joined: 09 Apr 2013, 03:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Web Designer.
SteamID: mibfx
Location: rootem
Has thanked: 50 times
Been thanked: 111 times
Contact:

02 Jan 2014, 18:31

Swiss wrote:Poti sa impartasesti cu noi fontul folosit, si daca este optimizat pentru web, eventual un link de pe google.com/fonts :) Multumesc
Daca ai de gand la fiecare mod in parte sa faci fisierul include de html de exemplu(cum e la chat) o sa iti dea o bataie foarte mare de cap.

De fapt nu imi da nici o bataie de cap si font-ul folosit este 'Lucida Sans Unicode', 'Lucida Grande', 'Lucida Sans', 'DejaVu Sans Condensed', sans-serif;
M-am lasat, is pensionar pe caz de boala, acum ma tratez cu Mari pana dau de Ioana.

Image
RoyalServer 2
User avatar
CsN^ ;x
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3560
Joined: 02 Apr 2012, 16:58
Detinator Steam: Nu
CS Status: Retras din domeniul Counter-Strike
Reputatie: Fost moderator
Location: Bucuresti
Has thanked: 797 times
Been thanked: 607 times

02 Jan 2014, 18:40

Am ramas uimit ce tema ti-a putut iesi X_x ,3-4 secunde ma tentat sa o cumpar dar e criza .. :| Oricum frumoasa rau daca as avea banii pentru ea ti ias da cu drag :X
Addons HNS level,gravity,xp DOWNLOAD ( e țeapă)
https://5filme.com/ - un simplu site de filme pentru timpul liber
User avatar
miber
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1986
Joined: 09 Apr 2013, 03:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Web Designer.
SteamID: mibfx
Location: rootem
Has thanked: 50 times
Been thanked: 111 times
Contact:

07 Jan 2014, 05:30



Am inceput integrarea, tema nu este complexa, forum-urile sunt facute cu collapse puse pe coockie, adica daca se va da refresh la pagina, ele raman inchise sau deschise, si pe sidebar este la fel tot cu collapse, nu am facut video de cand am inceput dar nu incepusem de mult tocmai terminasem forumlist-ul. O parere va rog frumos.
M-am lasat, is pensionar pe caz de boala, acum ma tratez cu Mari pana dau de Ioana.

Image
User avatar
Mount~
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1688
Joined: 28 Feb 2013, 08:29
Detinator Steam: Da
CS Status: Învață să nu depinzi de nimeni.
Detinator server CS: în curând
SteamID: lichone1
Location: Bacău
Has thanked: 175 times
Been thanked: 54 times

07 Jan 2014, 10:07

miber wrote:

Am inceput integrarea, tema nu este complexa, forum-urile sunt facute cu collapse puse pe coockie, adica daca se va da refresh la pagina, ele raman inchise sau deschise, si pe sidebar este la fel tot cu collapse, nu am facut video de cand am inceput dar nu incepusem de mult tocmai terminasem forumlist-ul. O parere va rog frumos.
M-am uitat la tot, nu știu cum de ai răbdare.. =D>
User avatar
Aldin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 1016
Joined: 29 Apr 2012, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: AldinK, Aldin K.
Fost administrator
Location: Viena
Has thanked: 2 times
Been thanked: 79 times
Contact:

07 Jan 2014, 10:19

defapt asa se lucrează .. nu ca restul "Designerilor" care adaugă un index_body dintr-o tema în alta..
asa lucrez și eu .. eu oriunde ma apuc de lucrat șterg fișierul sa fie gol .. gen index_body.html .. las doar <!-- INCLUDE overall_header.html --> și footer .. apoi ma apuc de treaba... am o copie subsilver2 originala de unde iau extensiile phpbb în cazul în care nu le știu.
User avatar
Mount~
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1688
Joined: 28 Feb 2013, 08:29
Detinator Steam: Da
CS Status: Învață să nu depinzi de nimeni.
Detinator server CS: în curând
SteamID: lichone1
Location: Bacău
Has thanked: 175 times
Been thanked: 54 times

07 Jan 2014, 10:44

aldink wrote:defapt asa se lucrează .. nu ca restul "Designerilor" care adaugă un index_body dintr-o tema în alta..
asa lucrez și eu .. eu oriunde ma apuc de lucrat șterg fișierul sa fie gol .. gen index_body.html .. las doar <!-- INCLUDE overall_header.html --> și footer .. apoi ma apuc de treaba... am o copie subsilver2 originala de unde iau extensiile phpbb în cazul în care nu le știu.
Pot să văd live cum lucrezi ? :))
User avatar
Aldin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 1016
Joined: 29 Apr 2012, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: AldinK, Aldin K.
Fost administrator
Location: Viena
Has thanked: 2 times
Been thanked: 79 times
Contact:

07 Jan 2014, 11:03

Mount~ wrote:
aldink wrote:defapt asa se lucrează .. nu ca restul "Designerilor" care adaugă un index_body dintr-o tema în alta..
asa lucrez și eu .. eu oriunde ma apuc de lucrat șterg fișierul sa fie gol .. gen index_body.html .. las doar <!-- INCLUDE overall_header.html --> și footer .. apoi ma apuc de treaba... am o copie subsilver2 originala de unde iau extensiile phpbb în cazul în care nu le știu.
Pot să văd live cum lucrezi ? :))
da :) cand ma prinzi pe mess da buzz .. sau daca esti la ignore zi idul :))
User avatar
Mount~
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1688
Joined: 28 Feb 2013, 08:29
Detinator Steam: Da
CS Status: Învață să nu depinzi de nimeni.
Detinator server CS: în curând
SteamID: lichone1
Location: Bacău
Has thanked: 175 times
Been thanked: 54 times

07 Jan 2014, 13:37

aldink wrote:
Mount~ wrote:
aldink wrote:defapt asa se lucrează .. nu ca restul "Designerilor" care adaugă un index_body dintr-o tema în alta..
asa lucrez și eu .. eu oriunde ma apuc de lucrat șterg fișierul sa fie gol .. gen index_body.html .. las doar <!-- INCLUDE overall_header.html --> și footer .. apoi ma apuc de treaba... am o copie subsilver2 originala de unde iau extensiile phpbb în cazul în care nu le știu.
Pot să văd live cum lucrezi ? :))
da :) cand ma prinzi pe mess da buzz .. sau daca esti la ignore zi idul :))
[email protected]

Îți mai ridicăm topic-ul Miber ;))
User avatar
miber
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1986
Joined: 09 Apr 2013, 03:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Web Designer.
SteamID: mibfx
Location: rootem
Has thanked: 50 times
Been thanked: 111 times
Contact:

07 Jan 2014, 15:26

Mersi ca mi-l ridicati, app cred ca la fel ca mine lucreaza si aldink :P
M-am lasat, is pensionar pe caz de boala, acum ma tratez cu Mari pana dau de Ioana.

Image
User avatar
miber
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1986
Joined: 09 Apr 2013, 03:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Web Designer.
SteamID: mibfx
Location: rootem
Has thanked: 50 times
Been thanked: 111 times
Contact:

08 Jan 2014, 04:19

Ziua a 2 a din integrarea temei.



Daca doriti abonativa la canalul meu de YouTube, voi incepe sa postez tot parcursul integrarii temei si multe alte video cu cea ce voi face eu de acum in colo, va multumesc pentru pareri.
M-am lasat, is pensionar pe caz de boala, acum ma tratez cu Mari pana dau de Ioana.

Image
User avatar
REDD5i
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 310
Joined: 18 Oct 2013, 12:46
Detinator Steam: Da
CS Status: NeverWinter.
SteamID: redd5i.
Location: Medias
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

10 Jan 2014, 20:06

Imi place , foarte mult ! M-am uitat la aman2 video-uri , nu stiu cum poti sa ai rabdare , dar imi place cum integrezi , upp pentru baiatu , chiar vreau sa vad produsul final !
ImageImage
You are a fool who creates slaves to do your dirty work. A coward and an incompetent, incapable of doing anything on your own. You are not worthy of the lowest pits of Hell!
ALUCARD
ImageImageImageImage
User avatar
miber
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1986
Joined: 09 Apr 2013, 03:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Web Designer.
SteamID: mibfx
Location: rootem
Has thanked: 50 times
Been thanked: 111 times
Contact:

11 Jan 2014, 02:03

REDD5i wrote:Imi place , foarte mult ! M-am uitat la aman2 video-uri , nu stiu cum poti sa ai rabdare , dar imi place cum integrezi , upp pentru baiatu , chiar vreau sa vad produsul final !

Ma bucur ca iti place, da am rabdare pentru ca nu cred ca ma numar printre cei care "fac teme" doar editant 3 coduri in css si 1 in html, mie imi place sa fac ceva de la 0 si calitativ, daca fac ceva de calitate si bine facut poate oi avea si eu cumparatori.



Din pacate posting-ul nu va arata ca in video tocmai cand am terminat video mi-a venit alta idee de pozitionare.

Am venit cu partea a 3 a

M-am lasat, is pensionar pe caz de boala, acum ma tratez cu Mari pana dau de Ioana.

Image
Post Reply

Return to “WebDesign”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 2 guests