"Eroare" instalare Windows 8.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

21 Jan 2014, 09:51

Nu stiu de ce, dar cand apas orice tasta ca sa instalez Windows-ul imi apare imaginea cu aceel 4 patrate de la Windows si dupa nu mai face nimic. Am luat 3 variante de pe Filelist, la fel la toate face. De ce oare?
Setarile din BIOS sunt facute corect.
RoyalServer 2
munir
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3193
Joined: 30 Aug 2012, 22:16
Detinator Steam: Da
CS Status: Fost scripter
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost super moderator
Restrictie schimbare nume
Nume anterior: falseq, cruyff
Location: Bucuresti
Has thanked: 342 times
Been thanked: 571 times
Contact:

21 Jan 2014, 11:17

Da mai multe detalii. Cum/cand. Cand bootezi de pe CD/Sau instalezi din windows
Retras
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

21 Jan 2014, 18:34

cruyff wrote:Da mai multe detalii. Cum/cand. Cand bootezi de pe CD/Sau instalezi din windows
Cand apare mesajul 'Press any key to bood CD/DVD' sau ceva de genu', apas ENTER si dupa imi apare o imaginea cu acele patrate de la Windows 8 si dupa nu imi apare meniul de instalare. Am mai instalat Windows 8 si nu am mai intalnit aceasta problema.
Extreme
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 742
Joined: 11 Jun 2011, 18:09
Detinator Steam: Nu
SteamID: L'am pierdut
Reputatie: Membru Club eXtreamCS: (3 luni)
Fost Moderator
Location: ITALIA
Has thanked: 55 times
Been thanked: 61 times

21 Jan 2014, 20:05

Parerea mea este cd-ul care nu este bun, incearca sa copiezi win 8 pe un alt 8 si incearca din nou.Iti recomand sa descarci win8, nu 8.1 .
Dragonashull.
Utilizator banat
Utilizator banat
Posts: 56
Joined: 10 Jan 2014, 19:11
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Been thanked: 1 time
Contact:

21 Jan 2014, 20:11

Si mie mi-a dat lafel aceiasi eroare. Nu cred ca e de la dvd.
munir
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3193
Joined: 30 Aug 2012, 22:16
Detinator Steam: Da
CS Status: Fost scripter
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost super moderator
Restrictie schimbare nume
Nume anterior: falseq, cruyff
Location: Bucuresti
Has thanked: 342 times
Been thanked: 571 times
Contact:

21 Jan 2014, 20:17

QAZW wrote:
cruyff wrote:Da mai multe detalii. Cum/cand. Cand bootezi de pe CD/Sau instalezi din windows
Cand apare mesajul 'Press any key to bood CD/DVD' sau ceva de genu', apas ENTER si dupa imi apare o imaginea cu acele patrate de la Windows 8 si dupa nu imi apare meniul de instalare. Am mai instalat Windows 8 si nu am mai intalnit aceasta problema.
La mine patratelele alea de la win 8 (bootul) sta vreo 5/6 minute pana intra in setup.
Retras
User avatar
SLaid
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 956
Joined: 18 May 2013, 18:06
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie moderator!
Location: Italia.
Has thanked: 21 times
Been thanked: 49 times
Contact:

21 Jan 2014, 22:29

QAZW wrote:
cruyff wrote:Da mai multe detalii. Cum/cand. Cand bootezi de pe CD/Sau instalezi din windows
Cand apare mesajul 'Press any key to bood CD/DVD' sau ceva de genu', apas ENTER si dupa imi apare o imaginea cu acele patrate de la Windows 8 si dupa nu imi apare meniul de instalare. Am mai instalat Windows 8 si nu am mai intalnit aceasta problema.
La mine a durat 15 minute (versiunea 8.1) pana a aparut meniul de instalare, asteapta mai mult, daca nu merge incearca sa copiezi Windows-ul pe alt DVD, daca nici asa nu merge, ia-ti versiunea 8.1 .
#INACTIV
User avatar
miber
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1986
Joined: 09 Apr 2013, 03:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Web Designer.
SteamID: mibfx
Location: rootem
Has thanked: 50 times
Been thanked: 111 times
Contact:

21 Jan 2014, 22:56

SLaid wrote:
QAZW wrote:
cruyff wrote:Da mai multe detalii. Cum/cand. Cand bootezi de pe CD/Sau instalezi din windows
Cand apare mesajul 'Press any key to bood CD/DVD' sau ceva de genu', apas ENTER si dupa imi apare o imaginea cu acele patrate de la Windows 8 si dupa nu imi apare meniul de instalare. Am mai instalat Windows 8 si nu am mai intalnit aceasta problema.
La mine a durat 15 minute (versiunea 8.1) pana a aparut meniul de instalare, asteapta mai mult, daca nu merge incearca sa copiezi Windows-ul pe alt DVD, daca nici asa nu merge, ia-ti versiunea 8.1 .
Ce pc-uri avet frate cum sa stea 15 min, nu ati tras corect win-ul pe dvd daia va sta atat sau o fii de la pc, mie intrun minut se bootat si am si inceput instalarea iar in 10 min era gata full instalat + activat, si nu am ssd :P

ON: Cel mai probabil ai tras windows-ul la viteze mari cea ce nu este recomandat, tragel dinou pe un dvd la 4x sau mai mic daca se poate.
M-am lasat, is pensionar pe caz de boala, acum ma tratez cu Mari pana dau de Ioana.

Image
User avatar
SLaid
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 956
Joined: 18 May 2013, 18:06
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie moderator!
Location: Italia.
Has thanked: 21 times
Been thanked: 49 times
Contact:

21 Jan 2014, 23:14

miber wrote:
SLaid wrote:
QAZW wrote: Cand apare mesajul 'Press any key to bood CD/DVD' sau ceva de genu', apas ENTER si dupa imi apare o imaginea cu acele patrate de la Windows 8 si dupa nu imi apare meniul de instalare. Am mai instalat Windows 8 si nu am mai intalnit aceasta problema.
La mine a durat 15 minute (versiunea 8.1) pana a aparut meniul de instalare, asteapta mai mult, daca nu merge incearca sa copiezi Windows-ul pe alt DVD, daca nici asa nu merge, ia-ti versiunea 8.1 .
Ce pc-uri avet frate cum sa stea 15 min, nu ati tras corect win-ul pe dvd daia va sta atat sau o fii de la pc, mie intrun minut se bootat si am si inceput instalarea iar in 10 min era gata full instalat + activat, si nu am ssd :P

ON: Cel mai probabil ai tras windows-ul la viteze mari cea ce nu este recomandat, tragel dinou pe un dvd la 4x sau mai mic daca se poate.
Am PC-ul destul de ok, nu stiu de ce s-a incarcat asa greu.
ON:
1. Descarci Windows-ul asta .
2. Faci un DVD bootabil (Alegi viteza 8x).
3. Bagi DVD-ul in PC
4. Dai un restart la PC si o sa iti apara mesajul: "Press any key to boot from CD or DVD"
5. Apesi orice tasta si apoi iti va aparea meniul de instalare, de acolo cred ca te descurci.
#INACTIV
User avatar
miber
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1986
Joined: 09 Apr 2013, 03:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Web Designer.
SteamID: mibfx
Location: rootem
Has thanked: 50 times
Been thanked: 111 times
Contact:

21 Jan 2014, 23:17

SLaid wrote:
miber wrote:
SLaid wrote: La mine a durat 15 minute (versiunea 8.1) pana a aparut meniul de instalare, asteapta mai mult, daca nu merge incearca sa copiezi Windows-ul pe alt DVD, daca nici asa nu merge, ia-ti versiunea 8.1 .
Ce pc-uri avet frate cum sa stea 15 min, nu ati tras corect win-ul pe dvd daia va sta atat sau o fii de la pc, mie intrun minut se bootat si am si inceput instalarea iar in 10 min era gata full instalat + activat, si nu am ssd :P

ON: Cel mai probabil ai tras windows-ul la viteze mari cea ce nu este recomandat, tragel dinou pe un dvd la 4x sau mai mic daca se poate.
Am PC-ul destul de ok, nu stiu de ce s-a incarcat asa greu.
ON:
1. Descarci Windows-ul asta .
2. Faci un DVD bootabil (Alegi viteza 8x).
3. Bagi DVD-ul in PC
4. Dai un restart la PC si o sa iti apara mesajul: "Press any key to boot from CD or DVD"
5. Apesi orice tasta si apoi iti va aparea meniul de instalare, de acolo cred ca te descurci.

Eu nu recomand windows-ul ala, mai bine il iei pe asta http://filelist.ro/details.php?id=289543 trebuie sa ai un dvd de 8 gb ca sa il tragi, si il tragi la viteza de 4x nu mai mare de atat si daca se poate si mai mic de 4x.

Eu acel windows il am si merge struna.
M-am lasat, is pensionar pe caz de boala, acum ma tratez cu Mari pana dau de Ioana.

Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information