Discutii despre Minecraft

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
DarkLight
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 408
Joined: 28 Oct 2013, 21:22
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: STEAM_0:0:70663784
Location: Iasi
Has thanked: 30 times
Been thanked: 70 times
Contact:

25 Jan 2014, 20:04

Salutare tuturor , in fiecare zi stau pe forum la discutii generale si niciodata nu am vazut un topic unde sa se discute strict despre minecraft . Asa ca m-am gandit sa fac unul in care sa se vorbeasca despre absolut orice legat de minecraft, asa ca daca aveti intrebari etc. aici e topicul potrivit sa le puneti .

Intrebare : Oare daca toti am avea un PC pe care sa ne mearga shader pe minecraft , si-ar schimba lumea parerea despre el ? (Vorbesc despre cei care zic ca are grafica de mario)





RoyalServer
User avatar
Hades Ownage
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3182
Joined: 22 Oct 2008, 10:12
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: jb.clutch.ro
SteamID: hades-source
Reputatie: Fost Super Moderator
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: hadesownage
Location: Iasi
Has thanked: 324 times
Been thanked: 406 times

25 Jan 2014, 21:17

Pana mea.. consuma prea mult minecraft-ul. E facut in java de asta.. daca ar scrie jocul in alt limbaj ar fi super, va consuma cu mult mai putin.
Ganditi-va ca sunt jocuri cu grafica buna si au cerintele mai mici decat minecraft.
Minecraft iti omoara procesorul si ramii.. java e pentru aplicatii mai mult, nu pentru ditamai jocu'..
Ar fi fain daca l-ar schimba complet, sa ai optiuni sa il setezi HD.. mai multe.. gameplay-ul e ok, vine bine cu patratelele.. din partea mea poate sa ramana asa cu java, dar sa faca in asa fel sa consume mult mai putin.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information